EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Freudenberg (Veselé pod Rabštejnem-nádraží) - Nádraží v Rabštejně

Beigetragen: Vladimír Kraus

Toto nádraží bylo dříve velmi používáno. V rabštejnském údolí byly postaveny textilní továrny, které za 2. světové války byly přeměněny na zbrojovky. Ve skalním masívu byly vězni budovány od r. 1944 podzemní prostory, v nichž se měly vyrábět letadla. Od r. 1968 byl prostor obsazen Sovětskou armádou, a poblíže byly též nedotknutelné zásoby pohoných hmot armády ČSSR. Pro tyto účely bylo na nádraží postaveno mnohem více kolejí, než by odpovídalo vesnické zastávce na okraji lesů a polí.
Po změnách r. 1989 a odchodu okupačních vojsk byly sklady zrušeny a význam nádraží klesl na obyčejnou zastávku.

Eingegeben: 22.9.2008Kommentar und weitere Informationen


Nádraží Veselé [Martin ze Staré Olešky 29.12.2013 18:03] | Reagieren
Pamatuji si, že po tzv. Sametové revoluci se říkalo, že o ony nádrže nedotknutelných zásob měla zájem nějaká petrochemická firma. Po železnici by prý přivážela vlaky s benzínem a naftou, to by se přečerpávalo do oněch podzemních nádrží a odtamtud by se to tankovalo do kamionů a rozváželo na benzínky. Nevím, jestli se o něčem takovém vůbec jednalo nebo jestli to byla nějaká fáma. Vždycky si na to vzpomenu, když vidím současnou zastávku Veselé a je mi smutno, že kdysi krásné nádraží takto dopadlo.
 Kommentar und weitere Informationen
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 40 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist