EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
Aufruf

Beigetragen: Pavel Beran

"Unmessbare Bemühung eines Einzelnen kann ein Mangel an Interesse derjenigen, die mitmachen könnten, vernichten. Mitmachen bedeutet bereit sein mitzuteilen und zu unterstützen, aber auch die Möglichkeit zu erwerben."

Die Qualität dieser Webseiten hängt vor allem von ihrem Inhalt ab. Wenn Sie die Möglichkeit haben, tragen Sie auch zu seiner Erweiterung bei. Wenn Sie ein geeignetes Material besitzen und wenn Sie bereit sind solches Material mit Anderen zu teilen, werden wir uns sehr freuen wenn Sie ein Beiträger (Mitschöpfer) werden.

Ihre mögliche Entscheidung die Materialien bereitzustellen, einen geeigneten Artikel zu senden oder ein neues Gebiet zu bearbeiten könnten folgende Fakten einfacher machen:
 • Es handelt sich um ein gemeinnütziges Projekt, das mit sich nur Kosten trägt.
 • Ihr Name wird als Quelle/Autor des bereitgestellten Materials aufgeführt.
 • Das Bildmaterial wird in einer niedrigeren Auflösung gezeigt, das für den Monitor qualitätsgerecht ist, nicht aber für den Druck. Die Bilder beinhalten auch einen ’Wasserdruck’, um eine unbefugte Nutzung oder einen Missbrauch zu verhindern.
 • Es handelt sich um erstes Projekt solches Ausmaßes im tschechischen Internet.
 • Die Webseiten gibt es so wie in tschechischer als auch deutscher Ausführung.

  Falls Sie ein Interesse haben, kontaktieren Sie bitte den Webmaster.

  Eingegeben: 18.5.2004 • Kommentar und weitere Informationen


  rád [Květoslav Pokorný 13.4.2006 18:41] | Reagieren
  Dobrý den .Dnes jsem přišel na tyto stránky jsem rodákem z Konobrže rád poskytnu několik obrázků této vesničky též mi chybý sousední vesnice Pařidla(Porédl).Napište kam mám fota zaslat.
  děkuji K.Pokorný
  Re: rád [Antonín Suk 29.6.2006 20:18] | Reagieren
  I já budu rád,když se objeví další fotky z těchto obcí "podkrušnohorského zlomu" na těchto stránkách.Vaší obcí jsem mnohokrát projížděl,znal jsem i některé občany(Jula Šoltýs,Josef(?) Švarc.Konobrž a Pařidla byly zajímavé obce a bude jen dobře,když se fotogalerie o záběry z těchto obcí rozšíří! O přidání fotografií se můžete přičinit osobně,zejména máte-li digitální fotoaparát.Návod je na těchto stránkách.Musíte se nejdřív formálně zaregistrovat-viz vysv¨ětlivky v pravém horním rohu hlavní stránky.Držím Vám palce.
  Konobrže [Martin Švarc 26.3.2018 21:03] | Reagieren
  Dobrý den, sháním informace o rodině Švarcových, Josef Švarc z Konobrže je můj prastrýc, o kterém bohužel nemáme mnoho informací. Podle Vašeho příspěvku jste ho znal. Mohl bych vás poprosit o další informace o něm?
  Děkuji, s pozdravem Martin Švarc
  Re: Konobrže [Antonín Suk 26.3.2018 23:03] | Reagieren
  Já musím upřesnit mou informaci o Pepovi Švarcovi - potkal jsem se s ním jen na 2 týdny,na chirurgii nemocnice v Mostě,kde jsme se oba ve stejné chvíli podrobili banální operaci. Myslím,že jsem se s ním už potom nesešel,i když jsme si to před odchodem z nemocnice slibovali.Vím jen,že měl krásnou paní a bydlel v Konobrži. Ona za ním přišla několikrát na návštěvu a dodnes si poměrně dobře pamatuju její hezký úsměv. Rád na ně vzpomínám,ale další informace o něm nemám.
  Re: Re: Konobrže [Martin Švarc 27.3.2018 23:43] | Reagieren
  Díky moc. V kterém roce to prosím bylo?
  Sprengung von Pressnitz [Wohlrab Helmut 21.5.2006 22:00] | Reagieren
  Wer kann mir Auskunft geben??
  Über die Venichtung von Pressnitz ist ein Film getreht worden.Wo kann ich diesen bekommen ??

  Mit freundlichen Grüßen
  Hemut Wohlrab

  PS:Meine Ahnen sind auch aus Pressnitz vertrieben worden.Wenn jemand über meine Ahnen Auskunft möchte,bitte melden.
  Re: Sprengung von Pressnitz [Zdenka Nedvědová-Starmanová 4.11.2006 12:48] | Reagieren
  S rodiči jsme bydleli v Konobrži,později v Kopistech o těch mám nějaký material,ale ráda bych viděla něco z Konobrže a Pařidel.Z.N
  Povídání č.2.o zaniklé obci Vřesová [Anna Sándorová 29.6.2006 10:38] | Reagieren
  Před nedávnem jsem i já přispěla menším povídáním o zaniklé obci Vřesová-Doglasgrun,jejíž založení a první zminky o ní pochází z roku 1492.Ze zaniklé obce zůstal jen název,ale to nejcennější najdeme v kronikách a dochovaných dokumentech.Jen díky těmto záznamům další generace ví a budou vědět jaká obec byla.Zůstalo už jen málo starousedlíků,kteří by nám mohli povyprávět.Vedení kroniky mi umožnuje nahlédnout do minulosti naší obce.A proto touto cestou hledám kohokoliv,který má či měl s touto obcí něco společného.Velice děkuji Sándorová Anna-kronikář obce Vřesová (sandorova.anna@seznam.cz nebo 732647700)
  Bildersuche [Milan Valič 9.7.2006 13:29] | Reagieren
  Wer hat noch alte Bilder von Deutschbundesort (Dolni Rozmysl), Littmitz, Lanz,Waldl,Thein und Dolni Nivy. Die Bilder benötige ich für meine Ahnenforschung.

  Danke
  Milan Valič
  chyba u obce Růžodol u Mostu [Antonín Suk 25.7.2006 20:19] | Reagieren
  Nevím,co sledoval autor fotografie Horní Růžodol,když ji vložil do úplně jiné obce.Hloupý vtip,nebo aktivní hloupost? Na snímku není Růžodol u Mostu,ale Horní Růžodol,část Liberce.Mám výhodu,že první obec jsem velmi dobře znal jako dítě,v Liberci už zase žiju skoro 30 let.Jde o křižovatku ulic 28.října, Karoliny Světlé a U školy.
  Zajímavý pokus zmást čtenáře stránek ? Nebo zběsilost a touha zúčastnit se za každou cenu?Ale o život nejde,tak jde o ......,že ?
  Hledám informace [ivonna doležalová 14.11.2006 11:36] | Reagieren
  o zaniklé obci Bohuslav (Passlas) mezi obcemi Teplá a Mnichov (u Mariánských Lázní). Zůstalo z ní jen pár domků, které v 50.letech buldozery ušetřily a které byly rozprodávány jako "bouračky" na cihly. Domky dnes vlastní chalupáři. Pátrám po svých předcích, kteří zde žili. Poslední výpis z rodných listů sahá do roku 1806, předpokládám ale, že se zde usídlili ještě dříve. Děkuji za každou informaci.
  Poutní místo sv. Anna Zl. Hory-Horní Údolí [Zdeněk Hlávka 25.1.2009 14:08] | Reagieren
  Mám tu jedno upřesnění. Mnoho lidí toto místo udává jako sv.Marta ale já mám část výpisu z novin kde nějaký (neznám z hlavy jméno musel bych dokumentaci najít což je hromada papírů CD a DVD) historik toto místo popisuje jako poutní místo sv.Anna.Naše rodina žije pouhých 20 km od tohoto místa, již 61let.V50 letech jsme se spolužáky sv. Annu navštívili (ještě když všechny kaple stály) a všichni ho známe pod jménem sv. Anna.
  co se děje [Jiří Hála 10.11.2009 23:38] | Reagieren
  Vážení přátelé diskutující...jako zaniklé obce je smutná věc, ale není spíše šílenejší věc to co se děje nyní???? Jsem rodákem z obce Zdislava-Schonbach a byl nedávno v LIberci...teda, ale co se děje pod ještědskými pláněmi (myslím tím šílený výstavbový bum) je nepopsatekně horší, než samotné obce co zmizely po té šílené válce... a kdo mi to vyvrátí? Nikdo!!!
  Dvoretin, Svetlik [Anna Maria Rodenhäuser 13.3.2016 17:38] | Reagieren
  meine Mutter kommt aus Dvoretin, wir hätten sehr viele Informationen, auch Bilder, wer hat Interesse?
   Kommentar und weitere Informationen
  Name:
  E-mail:
  Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
  Thema:
  Kommentar/Präzisierung:  
  KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
  V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 69 do následujícího políčka:

     


  Processing time: 134 msec.
  IP address = 44.210.99.209
  desktop version