PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Jehličná (Grasseth)

Popis: Oslava zahájení provozu
Děkuji panu Antonínu Hronovi za sadu čtyř fotografií z jara (květen?) 1949, kdy se konala malá oslava otevření nové vlakové zastávky v Jehličné, na trati Buštěhradské dráhy. Fotografii té nové budovy bohužel nemáme, možná se ozve někdo, kdo ji má?? Máme jen jedinou fotografii zastávky z roku 1976 (viz výše mezi pohlednicemi), již v dezolátním stavu.
V pozadí fotografie od p. Hrona si povšimněte na druhé straně kolejiště dvou starých dřevěných budek, snad ještě z dob Rakouska-Uherska, jedna sloužila jako prodej jízdenek a čekárna, ta menší byla signální budka. Domek vzadu obýval hlídač závor (vechtr) pan Pavlíček, ten taky prodával jízdenky, jeho jméno už nevím. Hodně daleko v pozadí je vidět pokračování staré poštovské silnice, která u zastávky křížila kolejiště, směrem na Pískový vrch.
Na třech fotografiích řeční muž ve světlém obleku, snad Václav Hájek, újezdní tajemník, úředník, který měl na starosti kontakty okresní správy s okolními obcemi (místní národní výbory byly založeny až v roce 1953).
Na následující fotografii řeční pan Jan Havel, místní rodák. Vpředu s harmonikou Krista Matějková (Antesová).

Datum: jaro 1949

Autor: Neznámý
Přispěl: Ivana MikováVloženo: 13.11.2007