PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Důl Viktorin (Viktorin-Schacht) - Stručná historie dolu Viktorin

Přispěl: Ondřej Šulda

Důl Viktorin byl vybudován v roce 1872 Döllingerským těžařstvem se sídlem v Duchcově. V roce 1887 a 1892 došlo v blízkosti těžní jámy v komorách č. 984 a č. 963 k průvalům ryolitových vod s následným zatopením dolu včetně přilehlých duchcovských dolů. Vydáním Normativního výnosu roku 1911 byla i zde stanovena plocha se zákazem hornických prací a povinnost udržování systému hrází v odpovídajícím stavu.

Těžba byla ukončena vytěžením volných uhelných zásob v roce 1927. Jako zastavený provoz, pro možnost kontroly protiprůvalového hrázového systému kolem komor č. 984 a č. 963 a úpadního překopu na dole Gisela I se stal součástí dolu 1. máj (Bihl) a následně od roku 1969 dolu Alexander. V roce 1981 po úspěšné definitivní sanaci došlo k likvidaci částí důlních děl a jámy zaplavením.

Vloženo: 8.3.2021Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist