PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Malá Javorská (Klein-Jabern auch Kleinjober) - Stav v roce 2020

Přispěl: Daniel Veindl

Zbytky osady Malá Javorská se nacházejí celkem na třech místech, povětšinou zůstaly pouze znatelné základy či části zdiva do maximální výše cca 80 cm. Východní část je snadno přístupná, několik staveb se nacházelo pod lokalitou na Tokaništi, přijít se k nim dá po polní cestě. Ruiny se nacházejí v lesním porostu, že je člověk na správném místě, pozná podle výrazných agrárních hald na okraji lesa. Zde se nachází také několik metrů hluboká, ničím nezakrytá vyschlá studna. Bývalá kovárna se nachází přímo v údolí Bobřího potoka, zbytky komína jsou v letních měsících poměrně dobře skrytý v křovinách.
V západní části se nacházely dle archivních katastrálních map čtyři budovy, zbytky se zachovaly pouze ze tří (v místě čtvrté se nachází pouze několik balvanů, které však nemusejí mít se stavbou spojitost). Na jiných webech se dá dočíst, že tato část již zcela zanikla, není to však pravda. Pokud se člověk vydá do křovinatého podrostu, narazí na rozvaliny, jejich tvar je nezaměnitelně obdélníkový, navíc se v některých místech zachovaly části obvodového zdiva. Nachází se zde velmi nebezpečný zatopený sklep, který je překrytý pouze částečně (viz foto). Bři bližším ohledání místa je možné najít původní kovové artefakty (několik věder, okap či část nádoby s uchem).

Vloženo: 21.4.2020Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist