PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Cihelna v Obřanech (Cihelna v Obřanech) - O obřanských cihelnách

Přispěl: Jan Tomášek

V Obřanech, dnes části Brna, byly dvě cihelny. Jedna, se nacházela v prodloužení ulice Cihelní, kde se říká "humna". Po zrušení této cihelny byla v této lokalitě vybudována cca v roce 1952 drůbežárna. Po jejím zrušení a zbourání, ke kterému došlo před rokem 1975, byl areál využíván firmou Druexpo až do devadesátých let. Nyní je v areálu skladiště firmy, která zpracovává autovraky.

Druhá obřanská cihelna bývala za koncem ulice Hlaváčovy směrem na dnešní sídliště Lesná. Cihelna byla v provozu asi do roku 1948. Potom byly v jejím areálu nějakou dobu byty pro chudé. Po jejich odstěhování areál chátral, lidé z okolí rozebírali tamní stavby a odváželi si cihly pro svou potřebu. Ještě asi před třiceti bylo možné vidět pece a komín byl komplet. Chátrání zrychlilo, areál pohlcoval les, ve zbytcích staveb přespávali bezdomovci a to ještě více urychlilo zkázu. Dnes už téměř není poznat, že tam stála cihelna.

(na základě poznámky kterou zastala p. Alena Tikovská)

Vloženo: 27.7.2019Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 12 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist