PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Myslivna (Chorobinec) (Siechenhaus) - Myslivna

Přispěl: Miroslav Landa

Stával tady starý chorobinec, postavený již v roce 1441 pro chudé a nemocné chebské měšťany. Samota byla pak pojmenovaná jako Siechenhaus - Chorobinec. V roce 1678 byl po třicetileté válce obnoven a vedle byla postavena i kaple sv. Sebastiána, která pak byla za socializmu, při výstavbě nové silnice do Pomezí zbourána. Kolem roku 1757 zde město postavilo myslivnu s části upravenou na hostinec. Hostinec se stal postupně významným výletním místem a roku 1829 byl od základů přestavěn. Jeden z posledních předválečných majitelů hostince byl J. Markl, což dokládá i mozaika na schodu v zadní části budovy. Zájezdní hostinec Myslivna byl pak v 60. letech opraven. Po revoluci byla Myslivna ještě pár let v provozu, ale později byla uzavřena, údajně v roce 1996 vyhořela. Objekt pak chvíli využívali střelci paintballu a v září 2013 byla Myslivna definitivně stržena.


Vloženo: 27.12.2013Komentáře a upřesňující informace


Konec díky dobrákům a pasákům. [S.Leinweber 4.1.2016 17:33] | Reagovat
V době před rokem 1989 místo společenských akcí včetně možnosti ubytování v chatkách pod objektem se zázemím.Chatky dodalo Jzd Trstěnice.Po roce 1989 rozprodaný majetek RAJ Cheb.Bohužel postupně padl za obět ,,válce bordelů',která zasáhla více objektů v okresu.Zkriminalizovaná minulost a tím následek opuštění dokonali bezdomovci a požár.Místo,kde mnohý cheban zažil např.Mikulášské besídky jako třeba v roce 1967,kdy jsme na promítacím plátně mohli vidět prvně v životě neoficiálně Pepka námořníka,Mickymause.Vzkutku po roce 1989 příklad zhovadilosti generace,která pro peníze a německou Marku byla schopná nejen likvidovat objekty,ale i zabíjet.Parkoviště u Myslivny bylo pronajímáno také vietnamcům s trpaslíky v dřevěných stáncích,jako jinde kolorit zlatokopecké invaze v druhé polovině 90.let.Mnozí v Chebu podnikají dodnes.Hezky nazváno:,,dobytek v sudetech".
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 18 do následujícího políčka:

   


Processing time: 20 msec.
IP address = 100.26.176.111
desktop version