PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Katzelsdorfsky salet (Katzelsdorfer Salet) - Historie

Přispěl: Bohumil Freisleben

Zámeček vznikl v rámci Lednicko-valtického areálu na počátku 19. století. Stavbu podle plánů Josefa Kornhäusela z let 1811-1817 postavil v roce 1819 Franz Engel. Po druhé světové válce byl Lichtenštejnům majetek zkonfiskován a novým vlastníkem byl stát. Poničený objekt byl opraven a sloužil jako byt hajného. V roce 1953 se zámeček ocitl v pohraničním pásmu a byl přeměněn na skladiště a seník. V roce 1956 objekt vyhořel a poté už nebyl opraven.

Katzelsdorfská myslivna se skládala ze dvou částí, hájovny a klasicistního loveckého zámečku. Hájovnu tvořila obytná a hospodářská budova.

Dnes na místě bývalého zámečku můžeme najít hromadu suti a za ní základy stavby. U základů stojí tabule, na které si můžeme nejen přečíst historii objektu, ale také si prohlédnout fotky zámečku.

Vloženo: 18.8.2013



Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 73 do následujícího políčka:

   





VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist