PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Bítovský Mlýn (Bítovský Mlýn) - O rybníce u Bítovského mlýna (Ze stránek bítovských rybářů)

Přispěl: Ondřej Dedek

Cituji z : http://www.bitov-u-bilovce.cz/sdruz/rybari.html
V roce se členové bíloveckého rybářského sdružení 1955 se shodli na tom, že by mohli začít hospodařit i na stojatých vodách. Rozhodli se, že promluví s majiteli rybníku v bítovském mlýně, jehož majiteli v té době byli Jaromír a Vlasta Sochorkovi. Pověření členové, pan Hrnčíř Bohumil a Kanclíř Zdeněk, měli za úkol vést jednání s cílem dojednat písemnou smlouvu o pronájmu mlýnského rybníka rybářům z Bítova. Po několika návštěvách u majitelů byla smlouva na pronájem rybníka uzavřena, a to na dobu 15 let. Po podepsání smlouvy se začalo ihned s obnovou tohoto rybníka. Vybetonovala se nová hráz a po vyzrání betonu se ještě v témže roce rybník napustil. Tím měli místní členové svůj rybník, kde trávili letní dny. Tam také pořádali rybářské závody i letni karnevaly. Dlouho se však z toho neradovali. Již v roce 1967 poslalo JZD přípis na rybářský spolek v Bítově, že z rozhodnutí Zemědělské správy (komise) dojde na pozemku, kde se rybník nachází, k rekultivaci půdy a rybník, opravený úsilím rybářů, bude zrušen.

Rokem 1967 proto skončily veškeré zážitky na rybníce v bítovském mlýně. Příští jaro buldozery rybník zavezly zeminou z vedlejší meze stejně jako veškeré stavby bítovského mlýna a mlýn zůstal jen ve vzpomínkách. Snad ještě zůstala písnička "Na potoce na Sezině stával mlýn, teď zbylo jen trochu rozvalin" .

Vloženo: 28.7.2010Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 52 do následujícího políčka:

   

VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist