PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Mostek (Bruck) - Historie města Bruck

Přispěl: Jörg Fiegge

Bruck byl 9 km severo-východ a na sever od Františkovy Lázně 2 km od Mühlessen. Obec byla poprvé zmíněna v roce 1260 v darovací smlouvu, ve Henry Vogt von Plauen, klášter Waldsassen desátky dal. Bruckelin, malý most přes řeku nebezpečné na jaře roku tvrdé práce dala název této obci, která byla ve skutečnosti řada obcí na silnici Waldsassen - Eger - Schoenbach. V roce 1905 v obci bylo asi 10 farem, kovář a poznamenal Wagner, dvě piva, taverny, a cihelna. 1938 žilo v 78 obyvatel v 13 domech Bruck.
Na počátku roku 1946, žil v Bruck bylo 84 německých obyvatel. Teprve po vyhnání většiny Němců v říjnu 1946 počet nových farem, byly obsazené české osadníky. 1951, 5 let později jen 3 rodiny žili s 11 členy v Brucku, který nyní přijal jméno Mostek (malý můstek).
Po roce 1960, Zemědělské družstvo Neudorf (Nová Ves), v nichž vesničané byli pracující, družstvo Klinghart (Křižovatka) se předpokládá, že také dělí podle Bruck jako okresní Klinghart. A to byl konec Brucks. Poslední zbývající farmy byly demontovány a ab1973 Bruck již neexistovala.

Vloženo: 30.8.2009Komentáře a upřesňující informace


Žádný záznam

 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 42 do následujícího políčka:

   


Processing time: 13 msec.
IP address = 34.204.198.73
desktop version