PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Čepirohy (Tschöppern) - Historie

Přispěl: Jana Sýkorová

Čepirohy se rozkládaly asi 3,5 km jihozápadně od Mostu při silnici na Zatec. Západně od obce ležely Slatinice, jihozápadně Bylany a východně Velebudice.

Výklad jména obce je nejednotný: uvádí se, že bylo odvozeno buď od zvláštního kroje (čaprún), který vesničané nosili, nebo od pokrývky hlavy s rohy, ev. peřím. Název vsi měl různé podoby: Czeprun, Czepran, Cziepirohy, Šepirozy, něm. Czeppern, Tschöppem.

Z okolí obce, tzv. Čepirožské výšiny, pochází soubor nálezů z časného eneolitu, (4000 -3700 př. n. 1.), který je tvořen keramikou kultury nejstarších nálevkovitých pohárů s tvary typickými pro michelsberskou kulturu.

Nejstarší písemná zpráva o Čepirozích pochází sice až z listiny krále Jana Lucemburského z roku 1331, ale vzhledem k tomu, že v ní potvrzuje privilegia udělená obci Přemyslem Otakarem II., není pochyby o existenci vsi již ve 13. století. Během 15. století náležely Čepirohy k panství mosteckého hradu.

Zdá se, že od počátku následujícího století měla obec více vlastníků: v roce 1505 je jmenován Klement z Čepiroh a Rudolic a zároveň v roce 1507 vlastnil část obce Jan z Veitmile, pán na mosteckém hradu. Ve 20. letech 16. století drželi ves Václav, Jiří a Zikmund, bratři Freitokové z Čepiroh, snad příslušníci českého rodu Pátků z Freitoku. V témže období však již nejspíš náležela část obce, dříve v majetku Veitmilů, městu Mostu. To také zakoupilo v roce 1537 od Petra Čirna z Čirnu čepirožský dvůr. Tak postupně přešla celá obec do držení města Mostu a v polovině 17. století je již uváděna jako součást jeho panství Kopisty.

Ve 20. letech 17. století byly Čepirohy nevelkou zemědělskou vsí, kde hospodařilo 7 sedláků a 9 chalupníků. Ke každému stavení náležela vinice. V roce 1707 postihl obec požár, při kterém vyhořelo 5 usedlostí. Do poloviny 18. století se počet hospodářů zvýšil na 19. V roce 1846 měly Čepirohy 136 obyvatel, kteří obývali 26 domů.

V okolí Čepiroh se začalo těžit uhlí již v 1. polovině 19. století, a to v menších dolech (Constituzion, Hutwies), které zanikly ještě v tomtéž století. Významnější byl až důl Bayern (1917), a důl Čepirohy (pozdější Hrabák), který byl dán do provozu v roce 1919.

Dolování s sebou přineslo pracovní příležitosti a umožnilo rozvoj obce. Na počátku 20. století zde žili 323 obyvatelé. Nejvíce obyvatel (677) bylo v Čepirozích zaznamenáno v roce 1930.

Převážná část původních Čepiroh byla likvidována v letech 1968 - 1972, zbylá část obce i s nově postavenými domy byla v roce 1976 připojena k Mostu.

Článek převzat z publikace Zmizelé domovy, vydané Okresním muzeem v Mostě a Státním oblastním archívem v Mostě v roce 2002. Viz stránky OM Most.


Vloženo: 22.2.2006Komentáře a upřesňující informace


výte o nečem [pátek 29.5.2007 16:06] | Reagovat
chtel bych se vas zeptat kdys rod patků prodal svoje majetky kam se potom prestehovali pokud byste to vedili byl bych moc rad predem dekuji za otpoved
Cepirohy [Dagmar 1.7.2007 17:53] | Reagovat
Dobry den,
jako mala jsem jezdila k babicce, ktera bydlela v Cepirohach u Mostu. V roce 1967 se vsak musela odstehovat, jelikoz prednost dostala jiz zminena tezba uhli. Me nejkrasnejsi vzpominky na detstvi se prave ubiraji do Cepiroch a je to zvlastni, ackoliv ubehlo vice jak 40 let, stale me tam vzpominky tahnou, uplne jako magickou silou. tezko popsat slovy. Zazila jsem tam spoustu krasnych zazitku a nejenom tech. Babicka bydlela na navsi v jednom byvalem statku. Vpominam si, ze ve stejnem "dome" krome dalsich dvou rodin bydlela i pocetna rodina - Bartakovi. Proc pisi ... je to zvlastni, ale jak jsem rikala, stale me me vzpominky tahnou do Cepiroch a ja jiz delsi dobu hledam zde na netu nejake dochovale fotografie z tehdejsi doby, ale bohuzel, zadne jsem zde neobjevila.
Pokud by byla moznost, nejakou mi zaslat, byla bych moc rada.
Zdravi
D. Mondokova
Re: Cepirohy [Jana 10.8.2007 11:35] | Reagovat
Dobrý den,
Je pravda, že ty fotky tam chybí, kdysi jsme tam bydlely taky, teda spíše naši v Čepirohách, jenže pak se taky museli odstěhovat kvůli uhlí. Jenže za nějaký ten čas, kdy tam začali stavět okály, tak jsme se tam vrátily, to už jsem byla na živu i já, byly mi nějaký tři roky. Vždycky naši i teď vzpomají na starý čepirohy. Prý to bývalo hezčí. Ale musím říci že i já jsem tam prižila krásné dětsví, a ráda na čepirohy vzpomínám
Re: Cepirohy [Minarik 18.3.2008 10:22] | Reagovat
Máme podobné vzpomínky,bohužel fotografii zmiňovaného domu ve kterém bydlela i rodina Valachovích.Statek o kterém se zmiňujete byl v 50 letech státní statek a přbližně ve stejných letech vyhořel.jezdíval jsem též na prázdniny k babičce.Do jiné části,ale Čepirohy s 85 popisnými čísli nebyli tak velké.
Re: Cepirohy [Dagmar 26.3.2008 20:23] | Reagovat
Ja si, bohuzel, na jmena a prijmeni lidi uz nepamatuji. Jako dite jsem je vsak mela v pameti, jelikoz jsem tam ve vsi lidi znala. Postupem casu se mi vsak jejich jmena jaksi z pameti vytratila. Jenom se zeptam, rika vam neco rodina Bartakova? Meli deti Tondu?, Vlastu (kluk), Marii a Ivanku. Dale v dome (statku), kde bydlela babicka bydlela i dalsi rodina, ktera mela tehdy dve male deti - Bohouse a Danu. Pamatuji se, jak se jejich otec v dome na pude jednoho vecera obesil. Bylo to nekdy v roce 1964-65. Jinak ja jsem za babickou s nasimi jezdila z Chomutova. Bylo mi tehdy nejakych pet, sest let.
Re: Re: Cepirohy [minařík 28.3.2008 12:10] | Reagovat
Některá jména si pamatuji.Rodinu Batákovu si však pamatuji velice mlhavě.Jména dětí neznám.Odhaduji že jsem starší a lidi si pamatujeme spíš podle dětí s kterými jsme kamarádili.V Čepirozích jsem byl u babičky od roku 1952 do roku 1955.Následně jsem navštěvoval Čepirohy o prázdninách.O události o které se zmiňujete vím jen z doslechu.Další rodiny ze statku si nepamatuji.Dojížděl jsem z Karlových Var.Při mé poslední návštěvě již zaniklé obce jsem zjistil že část Čepiroh byla zachována.Bohužel nevybavuji si kdo by mohla být vaše babička a ani vás.
Děkuji za odpověď
Re: Cepirohy [Dagmar 31.3.2008 14:41] | Reagovat
Dobry den, dekuji Vam za odpoved. Hm, tak o neco starsi budete. Ja jsem rocnik 1959. Mozna se jako deti budeme znat. Kdo vi :-). Tedy aspon ja tehdy jako dite. Pamatuji si, jak jsme si hravaly vsechny deti dohromady - bez rozdilu veku - vetsi, mensi, starsi, mladsi. Hodne jsme "blbli" na navsi, vedle kosteliku, na takove travnate plose a kozy se pasly opodal. Bud je tam privedly deti, ktere je mely za ukol past a nebo je tam provazal nekdo z mistnich. Pak si tam take pamatuji na reznika, ktery nemel nohu. Myslim, ze pan Kriz se jmenoval. Ale netvrdim :-).
Hezky den.
Re: Re: Cepirohy [minařík 31.3.2008 22:35] | Reagovat
Dobrý den.I já děkuji za vaši odpověď.Jsem o 8 let starší a ztoho důvodu se některé vzpomínky liší.Rodinu Bartákovu znám,zato jména dětí jak jste psala neznám.Vysvětluje to že pravděpodobně neznáte rodinu Valachovu.Náves si pamatuji.Také jsme si tam hráli.Ještě častěji jsme se scházeli pod vrbou u rybníku.Řezníka mám také v paměti,ale pamatuji si jako Foukala.Můžu se ovšem plést.také si vzpomínám na prodejnu a hospodu.Na prázdniny jsem jezdil k Veselým.Zkusím vám připomenout jména lidí bydlících okolo onoho plácku.Ježkovi,Levický.Šainerová,Lochovký.Také tam byla pošta.Také vám přeji hezký den.
Re: Cepirohy [Dagmar 4.4.2008 20:09] | Reagovat
Rodinu Valachovu jsem mohla znat, urcite. Dnes vsak jiz nevim, ach jo. Cela ta leta jsem o tomto s nikym nemluvila, protoze nebylo s kym, ach jo, podruhe. Vse jsem nosila a do dneska nosim pouze v sobe. Ve vzpominkach na detstvi v Cepirohach se cela ta leta "utapim", protoze tyto vzpominky patri k mym nejkrasnejsim vzpominkam na detstvi. A to, ze jsme se tu spolu tak sesli, to je pro me neco moc zvlastniho. Takove neskutecne.
Re: Cepirohy [Dagmar 4.4.2008 20:32] | Reagovat
Tak rada bych mela nejakou fotku tam odtud, fotku te navsi, proste fotku tamtech mist. Pred ocima to mam. Nektera mista pouze utrzkovite, ale mam je. Na hospodu i na kram si pamtuji. Postu matne. Take si pamatuji, jak se tam nekde v mistech kousek od hospody utopil v mistni strouze plne kalu (nebyla kanalizace) chlap, ktery se opily v noci vracel z hospody. Proste spadl tam. Dalsi morbidni pripad krome toho "obesence" :-), o kterem jsem jiz mluvila. A na vrbu u rybnika si take pamatuji a na ty husy, co tam okolo porad chodily a ja jak jsem se jich bala. A hned u rybnika bydleli jedni lide, meli tehdy jiz velsiho syna (jmeno, bohuzel jiz take nevim) a on choval doma hodne rybicek. Muj strejda se s nim kamaradil. Tehdy mu mohlo byt kolem 17, 18 let odhaduji. S babickou jsem jinak jako mala navstevovala ve vsi spoustu rodin. Babicka byla velice pratelska a myslim si, ze si s tamnimi lidmi hodne rozumnela. Jinak by se s nimi vlastne nepratelila a oni s ni. Chodily jsme tam take do jednoho velkeho statku, na navstevu za "hospodyni" a pro mleko. Meli velike hospodarstvi s velikou zahradou. Chovali kone, ovce, kravy a tri psy meli. A ted se mi i vybavuje i jmeno maleho chlapce tam od nich. Zbynek se jmenoval.
Re: Re: Cepirohy [Minarik 5.4.2008 23:53] | Reagovat
Bohužel ani já vás nepotěším.Prohlédl jsem mnoho fotek,ale bohužel požadované nemám.Snažím se upamatovat na ona místa tak jak jsem je znal v dětství.Možná je lepší si jen vybavovat a dát možnost vzpomínkám ve kterých vidíme to hezčí.U rybníka bydleli Karešovi.Pokud si pamatuji měli dva kluky.Jména si nepamatuji.Byl to menší domek.Starý pán byl snad švec.Také tam bydleli Pachmanovi.Větší usedlost.Tato usedlost byla ušetřena a stojí snad dodnes.Děti:mladší Jaroslav,starší Alena.Zahrada této usedlosti sousedila s MNV.Je to jedna možnost kam jste chodily pro mléko.Další možnost je Drážek nebo Kouřil.Nashledanou.
Re: Cepirohy [Dagmar 6.4.2008 07:57] | Reagovat
Karesovi, ano Karesovi a mensi domek :-). A jmeno Pachmanovi si take upamatovavam. Dekuji. Dekuji i za ta dalsi jmena.
A do ktere casti Cepiroh jste jezdil Vy?
Hezky den.
Re: Re: Cepirohy [Minarik 6.4.2008 23:43] | Reagovat
Dobrý den.Jsem rád že jsem vám připomenul jména která se vás vrátí do Čepiroh.Jak už jsem psal jezdil jsem k prarodičům.Jmenovali se František a Barbora Veselých.Jména vám asi nic říkat nebudou a ani č.p. 85 vám nic neřekne.Zkusím to nějak popsat.Pokud vám něco říká velká a malá rokle tak to byl poslední baráček.Také se tudy chodilo pěšky do Mostu a nebo na Resll.Nashledanou
Re: Cepirohy [Dagmar 9.4.2008 21:04] | Reagovat
Dobry vecer,
pesky do Mostu z Cepiroh, to jsme se nachodili. To byly vzdycky utrapy :-). Tu cestu si pamatuji.
A jeste se zeptam, prijmeni me babicky - p. Mondokova - rika vam to neco? Ale asi ne, vidte?
Zdravi Dagmar
Re: Re: Cepirohy [minařík 9.4.2008 23:59] | Reagovat
Dobrý den.
Jméno vaší babičky jak předpokládáte si bohužel nevybavuji.Vrátím se k vašim předchozím dopisům.Vaše zážitky jsou až hororové.Představa onoho utopence ve stoce!Ta byla tak špinavá,že už jen pohled byl odpuzující.Nedivím se že ten člověk to nepřežil.Jak jste psala ta stoka sloužila jako obecní žumpa.Tam snad probíhala chemickobakteriální válka.S klukama jsme tam hodili kameny.No to bylo něco.Když nám tam spadnul míč,tak jsme ho tam nechali.Nevěřím že by to někdo vyčistil.Nashledanou.
Re: Cepirohy [Dagmar 12.4.2008 22:27] | Reagovat
:-)
Re: Re: Cepirohy [Dagmar 14.12.2011 22:16] | Reagovat
cepirohy
Re: Cepirohy [Dagmar 19.4.2008 14:31] | Reagovat
Dobry den,
jeste neco bych mela. Nechci vsak, aby Vas me vzpominky nejak obtezovaly. Jinak jsem velice rada za to, ze jsme se tu potkali. Ani jsem to neocekavala. S nikym opravdu nemam moznost o tom mluvit.
Takze .... pamatuji si, ... kdyz se prichazelo na naves, tak po leve strane, trochu stranou byl "vybydleny" dum (neco mi vsak rika, ze i tento dum byl snad vyhorely, ale s jistotou nemohu rici). Pamatuji si, jak jsme v nem jako deti smejdily a myslim, ze se mu rikalo u Soukupu. Mohu se vsak i plest, ale tak nejak se tam tomu rikalo. A kolem nej se chodilo na autobus do Havrane. Aspon tak se mi to vybavuje. Okolo bylo rumiste a lide tam privazovali kozy k pastve. Do toho objektu jsme mely my deti zakazano chodit, protoze kazdou chvili tam mohlo na nas neco spadnout ci se pod nami neco proborit. Vybavuji si, jak to tam na me cele pusobilo strasidelne.
A ten kostelicek na navsi, ten byl pro nas deti take tajuplny a strasidelny :-).
Re: Re: Cepirohy [minařík 19.4.2008 23:10] | Reagovat
Ten dům si také pamatuji.Jméno sice nepamatuji.Vzpomínám že tam také nějaký čas bydleli nějací lidé.Tehdy jsem si myslel že to jsou kočovní cikáni.Jak se zjevili tak také zmizeli.divím se že jste na autobus chodili do Havraně.To je dost daleko a autobusy jezdily až do Čepiroh.Také na Hrabáku byla autobusová zastávka.Vaše vzpomínky mně neobtěžují v žádném případě.Neodpovídal bych kdyby tomu tak bylo.Vaše vzpomínky jsou totožné a také je nemám s kým o nich mluvit.Také si pamatuji opuštěný statek vedle Levických a Šainerových.Údajně byl po odsunutých němcích.Byla tam stáj,dílna.V té dokonce bylo nějaké nářadí,ale pamatuji si jen ruční brusku a kamený žlab ve stáji.V hospodářské a obytné budově byl i starý nábytek.Postupně také chátral a rozkrádal.Nakonec také ruina.Trochu překvapivé je že se do diskuze nikdo nezapojil.Čepirohy přeci nebyly tak malé.Snad si ještě vzpomeneme na nějaké zážitky.Třeba na hrušky kterých v okolí rostlo dost.Bohužel do Čepiroh jsem se od 65 roku dostal jen jednou a to jen krátce.Snad se najde někdo kdo má fotky.
Re: Re: Cepirohy [Marcela Čermáková 7.2.2014 14:49] | Reagovat
zminujete se o kostelíku na návsi v Čepirohách nemáte foto? maluji zaniklé kaple a kostelíky více na mém mailu most.marcela@seznam.cz papa Marcela Čermáková ze starého Mostu dnes nový
Re: Re: Re: Cepirohy [Drahomír Svoboda 17.2.2019 16:13] | Reagovat
Dobrý den,
podařilo se vám získat od někoho foto kostelíku na návsi v Čepirozích? Pokud máte namalovaný obrázek tohoto kostelíku, můžete mi ho e-mailem zaslat? Mám k dispozici asi jeho fotografii tak z r. 1945-46 a chtěl bych si ověřit, zda je to opravdu on.
Re: Cepirohy [Dagmar 20.4.2008 16:52] | Reagovat
Cikani, jo Cikany si tam take matne pamatuji, ale jen kratce, vybavuje se mi, jak o tom ted pisete, ze tam prebyvali a ze nikdo s mistnich se tam do jejich blizkosti nejak moc neopovazoval chodit. A hrusky, tech tam bylo vsude okolo :-). A k te Havrani jsem se asi spatne vyjadrila. Chtela jsem tim rici, ze jsme tam tudy okolo toho "vybouchaneho" domu chodili zkratkou, abychom se dostali k nejakemu autobusu, ktery jel do Havrane. Babicka tam totiz jednou za cas musela k doktorovi. A jenom me mrzi, ze si vubec nevybavuji jmena tech lidi ze statku, o kterych pisete a tudiz nevim, o kterem statku se mluvi. Ach jo. Ja bych tu ted tak potrebovala nejaky planek, nakres Cepiroh a do nej zakreslit ty statky a k tem statkum zaznamenat jmena tech lidi, aby se mi to vybavilo. Ach, jo. To me tak trapi. Jeste se vratim k tomu statku, kde bydlela babicka. Tam u nas na dvore se take valela stara zemedelska technika a ruzne zapomenute naradi (ja uz to tam jako dite obdivovala a lezla jsem tam po tech strojich a po tom vsemoznem harampadi, co se tam valelo). Pak tam take nekdy v 64 roce zavedli ve dvore v jednech nevyuzivanych chlevech pestirnu zampionu a starala se tam o to jedna mlada slecna s nejakym chlapem. Vim jenom, ze to patrilo nejake socialisticke zemedelske spolecnosti z Mostu. V Cepirohach jsem byla take naposledy nekdy v roce 1965, 66. Babicka se musela odstehovat. Zkusim to zjistit presneji od sve mamiky, jestli si bude pamatovat. Babicka byla jeji tchyne. A jeste jsem kvuli tomuto, o cem si zde piseme, vyhledala a navazala minuly tyden po mnoho let preruseny kontakt se svym strycem, babicky synem. Uz nikdo jiny z jeji strany nezije. Ani muj otec. ale nemohu na strejdu "zhurta" ... on totiz o vecech z minula nechce vubec hovorit. Vyzkousela jsem si to u nej nekdy pred 10 lety, kdyz jsem ho zadala o poskytnuti informaci k rodokmenu, ktery uz peknou radku let pisu. Lepe receno ... sepisuji .-). Jinak, take se divim, ze se tu na techto strankach jiz nikdo neobjevil. A ani ta pani, co to tu zakladala.
Cepirohy [Dagmar 22.4.2008 11:14] | Reagovat
Dobry den,
tak asi se vypravim do SOA v Moste, a na ty Cepirohy se juknu. Normalne mi to neda spat :-). Nasla jsem na webu, ze dokumenty o obci Cepirohy z let 1945 - 74 jsou ulozeny ve Statnim archivu v Moste.
Mam to tam sice trochu z ruky, ale urcite se tam vypravim.
Stale ty krasne vzpominky ze sveho detstvi z Cepiroch nosim ve sve hlave jako nocni muru. Uz s tim ale asi nic nenadelam :-). A Vy mate velky vklad v tom, ze jste si zapamatoval jmena rodin z usedlosti a vite, kdo kam patri. To ja tehdy byla maly "spunt", takze v te me pameti se to jaksi nezachovalo. To me tak trapi.
Hezky den.
komentář [minařík 21.4.2008 00:11] | Reagovat
Možná že i já mám jména popletená.Statek ve kterém bydlela vaše babička si pamatuju.Jména Bartáků a Valachů si pamatuju podle dětí.Lépe si pamatuju Valachovi.Ty se ale přestěhovali do činžáku u fotbalového hřiště.Přibližně v 95 roce jsem měl cestu přes Most a tak jsem zajel do čepiroh.V podstatě jsem je nepoznal.Zůstal rybník a Pachmanovic statek.Také tam byla stoka o které již byla řeč.Byl jsem tam dopoledne a nikde nebylo živáčka s kterým bych dal řeč.Plánek si netroufnu malovat.Neumým to a ani si nejsem jistej pamětí.Zkusím ještě jména která si pamatuji.Khaur,Zikmund,Drážek,Novotný,Kopta,Kouřil.Možná se vám některé připomene.Také nemám možnost kontaktovat nějakého pamětníka.Nikdo z nich už nežije.Snad se tam ještě někdy dostanu.Je škoda že se nikdo nechytil do diskuze,mohl připomenout co jsme zapoměli.Nashledanou
Komentář [Dagmar 22.4.2008 14:12] | Reagovat
Dobry den, jeste jednou dnes. Neco vam posilam k nahlednuti.
http://www.muzeum-most.cz/zanikle_obce.php?zobce=Cepirohy
Re: Komentář [minařík 23.4.2008 12:17] | Reagovat
Držím vám palce.Snad něco najdete a budu upřímný,doufám že se svezu na vašich informacích.Na adrese kterou uvádíte jsem našel foto kapličky.Pamatuji si že okolo byl živý plot.Plot to zrovna nebyl,spíš roští.Rybník zůstal,nebo aspoň tam po ukončení výsypky ještě byl.Škoda že fota jsou tak stará,to je snad ještě z c.k. rakouska.Stále ještě doufám že se někdo chytí.Nashle.
Re: Komentář [Dagmar 25.4.2008 21:01] | Reagovat
Take pamatuji kolem toho kostelika zivy plot - kere, rosti, proste prales :-). A ta fotka toho kostelika je focena prave z mist, kde bydlela babicka. Coz me docela mile prekvapilo.
Komentář [Dagmar 11.6.2008 17:04] | Reagovat
Dobry den, chtela bych se Vas jeste zeptat.
1) Znate Mahnerovi z Cepiroh?
2) U Pachmanu na statku ... nevyskytoval se tam i
nejaky Zbynek?
3) A Jezkovi ... meli dceru Ancu?

Dekuji Vam za odpoved.
odpověď [minařík 14.6.2008 21:48] | Reagovat
Rád vám odpovím na váš dotaz.Na otázku č.1
Nepamatuji,zkuzte přiblížit.
2.U Pachmanů Zbynka nepamatuji.Pamatuji si dvě děti.Starší (snad) Alena mladší Jaroslav přibližně ročník 1949 až 1950.
Ježkovi pokud se pamatuji měli dva syny.Jména jsem neznal ani tehdá.Pouze vím že sousedili s Levickými.Zbynka jsem neznal žádného.Jen Zdenka Zikmunda.Bydlel přes sinici proti Pachmanovím.To je bohužel vše co vám mohu sdělit k vašim dotazům.Asi jsem vám moc nepomohl.Možná se ještě někdo chytí a doplní mezery.Kdyby se vám povedlo kontaktovat archív v mostě,byl bych moc rád za každou informaci.Již předem děkuji.
čepirohy [Michal 1.8.2008 21:03] | Reagovat
Dobrý den, moji předkové pocházeli z Čepiroh Já tam bydlim i dnes kareš o kterém jste se zmiňovali tak jeho syn Zdeněk je dokonce můj soused jinak se jmenuju Noháč tak jestli vám to něco neříká jinak se můžu zeptat dědy a možná znátemého otce je to ročník 1955
Re: čepirohy [JM 6.8.2008 09:09] | Reagovat
Ahoj.Bohužel jméno neznám.Jsem rád že jste vstoupil do diskuze.Píšete,že jste z Čepiroh a tak se vás zeptám na několik jmen.Jaroslav Pachman,Martin Mytka,Karel Drážek.Všichni bydleli blízko rybníka na návsy.Již přdem děkuji. J.M.
Re: Re: čepirohy [Michal 6.8.2008 12:55] | Reagovat
je mi 20 tak si to ho moc nepamatuji, Pachman zemřel když jsem byl malej pamutuju že jsme si k němu jako děti chodili hráat na zahradu, Mytka mi nic neříká a Drážek se kamarádil s tátou myslim že zemřel, ale nejsem si jistej tedy pokud myslíme stejného Drážka
Re: Re: Re: čepirohy [JM 10.8.2008 13:17] | Reagovat
Dobrý den Michale. Jsem rád, že jste vstoupil do diskuze a tím doplnil informace. Ještě vás chci požádat o doplnění vašich informací.Karel Drážek bydlel v usedlosti (statku ) narozen přibližně v 50 roce. Statek byl přibližně v roce 1975 zbourán a zasypán kypou.Pachmanův statek zůstal. Jaroslav Pachman se narodil přibližně v roce 1948. Daty narození si nejsem jistý.V Čepirozích jsem bydlel od narození v roce 1951 do roku 1955 u babičky a dědy.Jejich jména: František a Barbora Veselý. Jejich domek č.p. 85 byl poslední domek při cestě na výšinu.Od roku 1955 do roku 1965 jsem ještě do Čeproh jezdil na prázdniny.V roce 1975 byl zbourán domek a babička s dědou přestěhovány do Mostu. Od té doby jsem je ještě navštěvoval v Mostě, ale tím jsem ztratil kontakt s Čepirohy.Nemám tušení jak vypadají nové Čepirhy.Jsem moc rád za každou informaci a uvítal bych bižší infomace o úmrtí obou zmiňovaných.Karešovi si moc nepamatuji,jen to že bydleli u rybníka,tehdy hrdě nazývaným požární nádrž a že strarý pan Kareš opravoval boty.Již předem vám děkuji za odpověď.
Re: čepirohy [Dagmar 16.8.2008 20:39] | Reagovat
Dobry den,
tak konecne sem vstoupil i nekdo dalsi :-). Ja pochazim z Chomutova (ale jiz temer 25 let tam nebydlim) a jako mala jsem jezdila k babicce do Cepiroh. Bylo to v letech 1964 - 67. Babicka se jmenovala Mondokova a bydlerla na navsi v byvalem statku. Cislo popisne si nepamatuji. Ale bylo to na navsi vzadu v oblouku po leve strane. Pozdeji se tam v objektu tohoto byvaleho statku, v byvalych chlevech pestovaly zampiony. V tomto dome bydlela i rodina, kterou jsem tu jiz zminovala, a to nejaci Bartakovi. meli plno deti. Jedna mala holcicka Ivanka, tehdy ji byly 3 roky zemrela na zraneni, ktere ji neopatrnosti zpusobil jeji bratr. Rikaji vam tato prijmeni neco? A hned u rybnika, tam jsem chodila s babickou na navstevu, myslim, Karesovi, ze se jmenovali? a jejich syn tehdy ve veku snad kolem 18 - 19 let pestoval rybicky, to si pamatuji, mel jich hodne a muj stryc Jiri Mondok (syn me babicky) s nim kamaradil.
Dekuji za odpoved.
Re: Re: čepirohy [Michal 16.8.2008 23:00] | Reagovat
ty příjmení mi nic neříkají a jak jsem se již zmínil zděnek Kareš je můj soused a rybičky pěstuje dál
Re: čepirohy [Dagmar 17.8.2008 16:00] | Reagovat
Dobry den, dekuji vam za odpoved :-). Poprosim vas, muzete se zeptat pana Zdenka Karese, jestli si vzpomina na p. Jirku Mondoka z Cepiroh (je to muj stryc), protoze ja urcite vim, ze se spolu kamaradili. A jestli si vzpomina i na me a na mou babicku, protoze ja si p. Zdenka Karese pamatuji, jelikoz jsem s mou babickou chodila k nim za jeho maminkou na navstevu. Byla jsem tehdy mala, bylo mi od 5 - 8 let. V tomto vekovem obdobi jsem jezdila k babicce na navstevu a v prubehu techto mych let jsme chodily i ke Karesum. Byly to roky 1964 - 67,68. Take si pamatuji, jak Karesovi meli zahradku, nekde kousek dal od domu a jak jejich maminka varila dobre bile fazolove lusky. A u nich pred domem byli vecne husy, u rybnika a ja jsem se jich hrozne bala :-).
Tesim se na vasi odpoved a jeste jednou vam predem dekuji za informace, ktere zjistite.
Re: Re: čepirohy [Zdenek Kares 6.10.2008 21:48] | Reagovat
Na Jirku Mondoku z Cepiroh si vzpomínám velmi dobre. Na babicku tudiz maminku rovnez. Rodinu Jezku znam rovnez i Ancu a vsechny jmena co jsou tady uvedená také a Zbynek nebydlel u Pachmanu, ale je to vnouce Drazku a jmenuje se Nekuda. Chcete-li vedet o Cepirozich vice, prihlaste se, znam je cele :)) Jsem opravdu syn toho sevce a rybicky pestuji stále. Jinak bydlím tu porad akorát v jiném dome a rybník stále existuje, ale bez hus :)))
Čepirohy [Dagmar 12.10.2008 17:22] | Reagovat
Dobry den, pane Karesi, jejka, vy jste mi za informace udelal radost :-).
Takze, kde zacit. Jirka Mondok, jiz vite, ze muj stryc (zrovna vcera jsem s nim telefonicky hovorila) bydli v Brezne u Chomutova a je to bratr meho otce. Jirka ma 3 dospele deti (dve děvcata a jednoho syna) a jiz je asi dva roky v duchodu, ale nekolik poslednich let bydlel v Praze (prechodne ci jak se to rika), protoze tam pracoval. Ja pochazim z Chomutova, ale jiz 23 let bydlim v Mlade Boleslavi. Jak jsem tu jiz nekdy pred rokem psala, me vzpominky, ktere se vazi na několik malo let z meho detstvi stravene v Cepirohach, tak to jsou ty nejkrasnejsi vzpominky na me detstvi.
Takze Drazkovi to byli, co maji vnuka Zbynka. Pamatuji si ho jako maleho chlapecka, co lital v lete "polonahy" na statku. Byl to tak trilety spunt tehdy. Na jejich psy si pamatuji, kravy a proste na jejich usedlost si moc dobre vzpominam. Pouze jejich jmeno jsem zapomnela. Vzpominam si na vicero lidi, ale na jmena ne. Myslim na jejich prijmeni ne. Pak jsme jeste s z babickou chodily na navsi na navstevu ci na drb :-) do dalsiho statku, ktery hned sousedil se statkem, kde bydlela babicka. Take jiz si nevim, jak se tamni lidi jmenovali. Vim, ze tam byl tehdy stary pan, statkar, takovy stihly, utly a byl hodny. Porad chodil oblecen ve tmavem a s kloboukem na hlave. A jeste tam bydlel? druhy "statkar", snad jeho bratr a ten byl jeho pravy opak, prudke povahy. A k nim jezdili na navstevu jejich vnoucata z Mostu. Chlapec, tehdy ve veku priblizne mem, snad on byl rocnik 1960 a jeho sestra Jarmila??? o neco starsi. Mozna se mylim, nevim. A fotky Cepiroh nejake mate? A jeste se zeptam, vite neco o tom, kde je konec Bartaku a jejich deti???
Moc vam dekuji za odpoved.
Zdravi Dagmar Mondokova (ponechala jsem si sve prijmeni).
Re: Re: Re: čepirohy [minařík 13.10.2008 20:25] | Reagovat
Dobrý den pane Kareš.Jmenuji se Minařík. Předpokládám že mé jméno vám nic neříká.Pamatuji se na vás. Abych se vám trochu přiblížil a snad i připomenul uvedu že jsem v Čepirozích navštěvoval babičku a dědu. Jmenovali se Barbora a František Veselý. Jejich domek měl číslo popisné 85. Stál při cestě na resl jako poslední.Jsem ročník 1951 a tak budeme přibližně stejně staří. Na vašeho otce si vzpomínám.Při mých návštěvách jsem kamarádil:s Fratiškem Koptou,Karlem Drážkem,Jaroslavem Pachmavem,Martinem Mytkou,Mykyskou a ještě s jinými.Z děvčat si vzpomýnám na Marii Koptovou,Evu Valachovou,Alenu Sváčkovou.Byl bych moc rád za infomace o nich i o dnešních Čepirzích.Děkuji
Re: Re: Re: Re: čepirohy [Dagmar 14.10.2008 01:29] | Reagovat
Dobry den, pane Minarik, ci noc :-), tak jsme se tu tak sesli, pan Kares z nas bude mit radost :-), z nasich otazek na nej. Jsem ale opravdu moc rada, ze jsme se tu "vsichni" tak potkali a jsem i moc rada za odpovedi, ktere jsem dostala od Vas.
Zdravi Dagmar
Re: Re: Re: Re: Re: čepirohy [minařík 15.10.2008 00:06] | Reagovat
Jsem rád že se povedlo zapojit pana Kareše do diskuze.Je to vaše zásluha a proto se vám omlouvám za mé přiživení se. Dík. Minařík
Omluva :-) [Dagmar 15.10.2008 20:46] | Reagovat
Jakapak omluva, vse je OK, jsem opravdu moc rada za to, ze tu jsme, ze jsme se tu sesli a ze jsme si vymenili informace. Myslim, ze uz jste take nedoufal, tak jako ja, ze tu potkame nekoho z Cepiroh (z tehdejsi doby), natoz pane Karese a natoz to, ze se toho tolik od nej dozvime. Zlaty clovek.
Zdravi Dagmar Mon.
cepirohy [Zdenek K. 14.10.2008 21:46] | Reagovat
Dobrý den p. Mondoková, vidím, ze o Cepirohy máte zájem a já vás ujistuji, ze mám dostatecne informace. Ale z Vasi rodiny znám jen babicku a Jirku, kteri se pristehovali z Justicniho statku na Resslu do statku v Cepirozich, kde bydleli pár let a tato polovina Cepiroh se bourala jako první. Na Resslu jeste byli barácky Ksandu, Klugu, Pezlu - malý statek pod skálou a stále stojí. Ty patrily pod katastr Cepirohy. Z Justicniho statku zustalo pouze jenom jezírko. V Cepirozich ve statku babicka bydlela spolecne s radinami Ríhu, Valachu, Drexleru, Koutských, Kulhánku, Svítku a také p. Kucera a Vrabel, coz mohl být jeden z tech hodných pánu. Rodina Bartáku bydlela hned vedle babicky. Predpokládám, ze se zajímáte o syna Vlastu a jeho sestry a bratry. Tuto rodinu znám, informace mohu podat, ale né na stánkách (zaniklé obce), zeptám se Vlasty. Ta náves, kterou si pamatujete z detství, s kaplickou a rybníkem tak kolem celé byli statky Kolmistu, Jezku, Levických, Hlávku, Sajneru, Ryhteru, Drázku, Kourilu, Pachmanu, Majsneru, Kazilovských a Kaucneru. Aby ta náves byla celá, pekar a dum Lochovských bývalá trafika Sebek, posta Odvárka, zivnotník Novotný, zivnostník Kares, sadar Kauer. Písete o malé rokly, tam bydleli Grznáru kovár a ve velké rokly Veselý, Svácek, Koptu a Masku. Vzpomínáte na pána v inval. vozíku, to byl p. Foukal rezník, ale to uz nebylo na návsi. Asi jste chodili s babickou i do obchodu k pi. Krindikové. Ty deti rocník asi 1960 Míla a Danka (Jarka) jsou Milous a Dagmar Majercinovi a bydleli v obecním dome v Cepirozích, ale babicku a dedu meli práve ve statku hned vedle Vasí babicky. Mozná si vzpomínáte na travnatý plácek s velkými dvema kastany na kterém nebyli husy, kachny, slepice a ten byl pred tímto statkem, kde si hráli mensí deti a mozná i vase detstvi na které si vzpomínáte. Z Mostu tam jezdili za babickou do statku deti Herciku, ale ti jsou v mém stári. Jarda a na jeho sestru si nevzpomenu, byla mladsi, mozná i starsí, ale rození kolem r. 1950-55. Pak v rohovém statku u Kaucneru bydleli Valent a Jarmila Bartosu, ale rocník 1948-50. Já osobne moc fotek nemám. nejaké se dají sehnat, protoze pár rodáku z Cepiroh jeste zije. také stojí jediný puvodní dum a to bývalé MNV, dnes by se to jmenovalo obecní úrad, ale ten také nestál na návsi. To je vse o Cepirozské návsi. Pozdravujte Jirku a kdyz prijedete na navstevu do Brezna u Chomutova, muzete zajet do nových Cepiroh, stací kdyz se zeptáte" u Hriste c. 80". Blízské informace po techto stránkách podávat nebudu, dekuji za pochopení. S Jirkou jsme se nevideli od jeho narukování na vojnu pak Cepirohy zbourali a i já se uz do nasi obce vracel jako do zbourané.
Cepirohy [Dagmar 15.10.2008 20:38] | Reagovat
Dobry vecer, pane Karesi,
co mohu dodat? "Padam v nemem uzasu" a nemam slov k Vasemu obsahlemu "vykladu" a moc, moc za nej dekuji. Nemyslela jsem si, ze se jeste nekdy v zivote dovim takoveto informace a uz vubec ne to, ze se jeste nekdy v zivote s nekym z Cepiroh, kdo si me pamatuje, setkam. Uz je to vice jak 40 let, co jsem tam jezdila. Ja jsem rocnik 1959. V Chomutove jsem byla pre 14 dny a pristi tyden v PA, pokud to stihnu, se tam take chystam, ale jak vse stihnu nevim, protoze hned druhy den v SO odletam na 12 dni za dcerou do Irska. Moc rada se zastavim. Ty vsechny informace od Vas jsou, jako kdyby se otevrel zlaty poklad prede mnou a ja najednou nevedela jak s nim nalozit.
A Jirku Mondoka od Vas budu pozdravovat (rikam mu odjakziva Jirko, ne strejdo, to jenom na vysvetlenou) a vy pozdravujte kluky Bartaku a i holky (snad si na me pamatuji), ti se budou asi divit a muj mejl je 1025@centrum.cz. Budu se tesit.
Zdravi D. Mondokova
Re: cepirohy [Marcela Čermáková 7.2.2014 14:40] | Reagovat
prosím Vás zmiňujete se o kapličce Čepirohy. Nemáte její foto? Kreslím zaniklé kapličky a kostely a ta mi chybí. Můj mail most.marcela@seznam.cz Písněte mi přestavím se Vám více po napsání. Marcela Čermáková rodačka starý Most - také zmizel
Cepirohy [Zdenek K. 14.10.2008 21:47] | Reagovat
Pane Minarík na Vase jméno si opravdu nepamatuji, domek Veselých si pamatuji velmi dobre, jako malého Vás rovnez neznám, ale na 60 léta, kdy jste jezdil k Veselým si matne vzpomínám, protoze jste dost chodil k Drázkum a tam chodili i ti kluci a holky co uvádíte. Koptovou jste odhadl dobre a Svácková byla "Alena Linhartová", Svácku byli babicka s dedou Aleny. Jinak Vám muzu prozradit, ze podle jmen co uvádíte jste chodil s výkvetem Cepiroh :)) S pozdravem Z.K.
PS. Drazku statek: Psi: lovecký - Das, Bernardin - Amor, Kone: cerný - bubík, hnedý-Maxa, jména krav si nepamatuji :)))
Re: Cepirohy [minařík 14.10.2008 23:55] | Reagovat
Nejdřív vám chci poděkovat.Jsem rád že jste odpověděl na mé otázky.Já si vás pamatuji matně,ale vzpomínám si.V Čepirozích jsem byl naposled někdy v 60 až 62 roce.MNV o kterém píšete si také pamatuji.Sousedilo s Pachmanovic statkem,ale mohu se mýlit.Grzmárovi si také pamatuji.Bydleli naproti koptům.Statek Levických si pamatuji jen matně.Babička mně tam jako malého brala když drali peří.Pekaře lochovského si pamatuji když ještě pekl.Řezníka Foukala také. Řeznictví nebylo jak píšete na návsy,ale až na křižovatce do Mostu a na Hrabák.Kdysi tam byla i šachta a jezdili tam vozíky na laně.Připomenutím jména Linhartová jste mně připomenul že bydlela snad na Hrabáku.Jména těch která jsem vyjmenoval si pamatuji jak jste se zmínil od Drážků,ale také od rybníka kde se scházeli pod vrbou.Trávník o kterém píšete,není to ten kde také stávali kolotoče.Pokud vás nebude obtěžovat uvítal bych s povděkem jakékoliv informace o vrstevnících.Jsem ročník 1951.Také jsem se dočetl o nové výstavbě.Máte li nějaké fotky byl bych za ně moc rád.Sváčkovi byli sousedi babičky a dědy (Veselých) Již jsem toho napsal dost a netrufám si vás víc obtěžovat.Ještě jednou vám děkuji a dofám ve vaši odpověď.
Cepirohy [Zdenek K. 16.10.2008 23:16] | Reagovat
Dobrý den paní Mondoková a pane Minarik, mám pro Vás prekvapení, posílám ho na e-mail 1025@centrum.cz. Spojte se s paní Mondokovou, je to rébus pro Vás oba :)). Jsou tam skoro vsichni lidé co jste jmenovali nebo jejich sestry, bratri a matky :) . Rovnez se pro Vás oba pokusím sehnat celkový katastr Cepiroh pred zbouráním :))
Cepirohy [Zdenek K. 16.10.2008 23:23] | Reagovat
Zdravím Vás pane Minariku, obdivuji Vase znalosti Cepiroh asi jste chodil s tou správnou bandou sicáku :). Vsechno jste popsal úplne presne, az na tu chatku. To byla zauhlovacka a stajgrovna , a pod ni kusna(tam delal také pan Veselý) z které jezdily huntíky na lane na Hrabáckou tridicku. Dále pak vlakem do nádrazí Havran a dále do celé trate CSD. Predevsim na Plzen (pane Vávra :))) . Puvodne tento dul zásoboval Skodu Plzen. Ty kolotoce tam také bývali a kolotocári bydleli v posledním baráku v pravo smerem silnicí na Hrabák, vedle hriste a jmenovali se Berhardovi. Z.K. :)
Rebus [Dagmar 17.10.2008 16:18] | Reagovat
Tak pane Minarik, ted uz je to jenom na Vas, jak si s rebusem od p. Karese poradite :-). Ja ho nerozlustila. Ceka na Vas na mem mejlu. To jsem tedy zvedava, protoze ja propadla na cele care :-). D. Mon.
Re: Rebus [JM 21.10.2008 22:45] | Reagovat
Snad se nejedná ani tak o rébus.Je to pouze hodnocení pana Kareše (ostatně můj názor a vysvětlení jsem podal již panu Karešovi).Já jsem na oplátku nepochopil vaši zmíňku o vašem mailu.Také jsem propadl na celé čáře.Pokud budete ochotna podat nápovědu, budu rád.Již předem děkuji
Rebus [dagmar 22.10.2008 17:30] | Reagovat
Dobry den, pane Minariku,
pan Kares tu vyse psal, ze pokud se chcete "dozvedet" jeste neco vice, takze se mate obratit na me pres muj e-mail, ktery je napsan take vyse a ja vam z nej preposlu dalsi nformace, ktere jsem obdrzela od pana Karese. Jsou vsak castecne v podobe "rebusu" :-). Tato informace se tyka deti z Cepiroh, zda-li je poznate. Ja je, bohuzel nepoznala. Takze pokud chcete, napiste mi na muj e-mail 1025@centrum.cz a ja Vam preposlu e-mail od pana Karese.
Zdravi
D.Mon
odpověď ˇ/ poděkování [JM 21.10.2008 22:30] | Reagovat
Pane Kareši. Děkuji za vaši odpověď a také za kladné ohodnocení znalosti.Vzpomíky jsou značně staré. Jak jsem se již zmínil, naposled jsem Čepirohy navštívil přibližně v 65 roce.Již v té době se projevoval stav před likvidací.Jsem moc potěšen že si pamatujete i mého dědu (zmiňujete se o něm) pana Veselého. Trochu mě mrzí váš názor na kamarády,pochopitelně tehdejší. Snad na osparvldení. Můj pobyt byl omezen pouze na kratší část prázdnin a proto nebylo snadné najít kamarády. Kdo byl ochotný se mnou kamarádit byl můj kamarád. Byl jsem rád že nejsem v cizím prostředí osamocen.Hřiště si pamatuji dobře. Berhardovi si bohužel neupomínám.Pochopitelně vzpomínek mám víc. Na vás jsem se také rozpomenul. I když jsme spolu nekamarádili.Děkuji za váš čas a ochotu
Minařík
Čepirohy Jiří Kareš 30.9.2009 reaguji na předešlé [Kareš Jiří 30.9.2009 18:38] | Reagovat
Dobý den,a zdravím Vás všechny.Jsem nejstarší bratr
Zdeńka Kareše a pokud jste si doposud neupřesnili
všechny věci týkající obce a některých občanů tam
žijících jsem ochoten,pokud budu vědět,některé věci
upřesnit.Pokusil bych se neuměle nakreslit i plánek
obce s domy a jejich obyvateli.Před domkem pana
Veselého byl domek starých Sváčků,ke kterým mohla
chodit vnučka Alena Sváčková,které je přes 60 roků
a nebo její neteř Alena Linhartová,jak píše bratr
Zdeněk.Záleží na tom,kolik asi bylo té Aleně let v té
době.Samozřejmě,že znám i Pani Mondokovou,která
k nám velmi často chodila na návštěvu a mám takový dojem,že i jeden rok drát peří.Co se týká toho utopeného,to byl Václav Petrov,ale nebyl opilý.
Stalo se to odpoledne kolem 3 hodiny a já jsem byl
vedle něho a bavili jsme se spolu.Byli jsme opřeni
o zábradlí té zděné strouhy a najednou mi neodpově
děl.Převrátil se a spadl dolů,kde bylo trochu vody a
bláto.S jeho otcem jsme ho vytáhli,ale již mu nebylo
pomoci.Přivolaný mladý lékař konstatoval smrt z jiného důvodu,než utopení.Ten Václav se totiž vrátil z
nemocnice asi domu umřít.Lékař asi nebyl v nemocnici moc pochválen a na národní výbor do Čepiroh potom přišla úplně jiná zpráva o úmrtí,která
zněla smrt z udušení z důvodu utopení.Tak jestli ještě budete mít zájem,tak se ozvěte,víc na těchto
stránkách již psát nebudu.Můžete mě kontaktovat i dopisem,nebo navštívit v Mostě ,Bělehradská 318/12
Most 434 01.Přeji Vám stálé zdraví a úspěch ve Vašem pátrání.
pátrání.
naděje [Minařík 1.10.2009 22:56] | Reagovat
Dobrý den pane Kareši.
Musím přiznat že váš příspěvek mne opravdu mile překvapil. Vaše znalosti jsou jak předpokládám začné. Váš bratr byl tak laskavý a zaslal několik fotografií, kterých si vážím. Myslím že také zná mnoho odpovědí. Byl bych moc rád, za informace o Martinu Mitkovi,Karlu Drážkovi a Jardovi Pachmanovi.Osobně se bohužel ze zdravotních důvodů se do Mostu nedpstanu, čehož lituji. Pokud by jste mohl navázat kontakt na mail: minarik.honza@tiscali.cz Pokud tato možnost není,dejte vědět prostřednictvím těchto stránek. Děkuji
Jan Minařík
Sladovnická 7 Karlovy Vary 36005
reagovat [Kareš Jiří 3.10.2009 3.10.2009 09:39] | Reagovat
Dobrý den pane Minařík
Nevadí,že se nemůžete dostavit do Mostu.Pokud budete mít zájem o další informace ozvěte se touto cestou a potom Vám buď napíši dopis,nebo se ozvu touto cestou.Nechtěl bych totiž odpovídat na soukromnější otázky takto.Nzní ke třem zmiňovaným výše.Bohužel pro Vás smutná zpráva .Všichni tři jsou již po smrti.Martin Mitka zemřel tragicky.Jeho bratr Josef žije,někdy ho potkávám,ten je již v důchodu a jezdil autobusem u městké dopravy.
Dobrý den [Jan Minařík 4.10.2009 22:33] | Reagovat
Dobrý den pane Kareš
Děkuji za vaše informace. Jsou smutné a již z úcty by nebylo vhodné další řešit touto cestou. Pokud bych mohl volit možnost další komunikace zdála by se mě vhodnější elektronická. E-mail jsem již uvedl v minulém dopise.Pokud ovšem budete volit formu klasického dopisu, rád se přizpůsobím. Je mnoho co bych rád věděl, a jak se zdá jse živá kronika Čepiroh. Předem děkuji. Jan Minařík
reagovat [Kareš J. 5.10.2009 09:03] | Reagovat
Dobrý den pane Minařík,
pokusím se s Vámi spojit e-mailem,ale moc to ještě neovládám.Bude mi muset poradit v některých věcech můj vnuk.Hlavně to,jak poznám,že mi přišla zpráva od Vás,když nejsem u počítače.Moje adresa je jirkares@seznam.cz
Nevím,zda paní Mondoková již ví všechno,co chtěla vědět od mého bratra Zdeňka.Zatím na můj vstup nereagovala.Možná si toho všimne později.Nebo ji na to upozorněte.Vy jste asi vkontaktu.Děkuji.
Dobrý den [Minařík 7.10.2009 01:14] | Reagovat
Nepodařilo se mně navázat spojení na uvedené E-mail adrese. Prosím zkuste napsat na moji adresu.Děkuji
Zdravim vsechny pritomne :-) [Dagmar 15.10.2009 17:35] | Reagovat
Dobry den, pane Karesi, nejstarsi z bratru Karesu, dobry den, pane Minariku,
tak to jsem rada, to jsem opravdu rada, ze se k nam pridal opravdovy "pametnik" a zaroven i nekdo, kdo si na me pamatuje :-). Jak ja bych se rada vratila do tehdejsi doby, kdy jsem do Cepiroh jako mala jezdila k me babicce p. Anne Mondokove. Jak jsem jiz zde nekolikrat psala, je to nejkrasnejsi doba z meho detstvi - pobyvat u babicky v Cepirohach. Pane Jiri Karesi, snad je Vas bratr p. Zdenek v poradku, od jara se mi totiz uz vubec neozval. Rikate, ze bydlite v Moste. Ja pochazim z Chomutova, mam tam stale rodinu, avsak 25 let jiz bydlim v Mlade Boleslavi. A do Chomutova k "nasim" jezdim a myslim, ze by nebyl problem zajet i do Mostu, je to odtamtud kousek. Tak to jsem opravdu moc rada, ze jste se zde s nami spojil.
Zdravi
D.Mondokova
PS: Ponechala jsem si sve divci jmeno, to na vysvetlenou.
Kareš Zdeněk [Michal Noháč 29.4.2011 20:14] | Reagovat
Dobrý večer, chtěl jsem vám všem oznámit, že Nás dnes ve 14 hodin navždy opustil pan Zdeněk Kareš. Vzpomínáme a upřímnou soustrast rodině
Re: Kareš Zdeněk [Minařík 14.7.2011 17:47] | Reagovat
Upřimnou soustrast a tichou vzpomínku.
Re: Kareš Zdeněk [Dagmar 1.12.2011 21:01] | Reagovat
Uprimnou soustrast, i kdyz opozdene. Je mi to nesmirne lito.
 Komentáře a upřesňující informace
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 32 do následujícího políčka:

   


Processing time: 367 msec.
IP address = 3.230.143.213
desktop version