PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Volary - pomník padlých (Wallern - Kriegerdenkmal)

Popis: Volary-celkový pohled na pohřebiště
Nacionalistická Metapedie na linku http://de.metapedia.org/wiki/Wallern_im_B%C3%B6hmerwald hned v úvodu uvádí:" Volary na Šumavě se nachází od 1945 pod cizáckou českou nadvládou. Místní německé obyvatelstvo bylo buď vyvražděno, nebo úplně vyhnáno." Němečtí nacionalisté by měli říci a označit, kde jsou v okolí Volar masové hroby původního německého obyvatelstva (čímž nemá být řečeno, že jinde neexistují a že německé obyvatelstvo nebylo vyhnáno). Prozatím je v místě známo pouze toto hromadné pohřebiště 95 židovských žen, většinou maďarských občanek, obětí kruté a obludné německo-nacistické rasové perzekuce....

El male rachamim, šochen bameromim, hamce menucha nechona tachat kanfej hašechima. Bema´alot kedošim uthorim, kezohar harakija mazhirim et nišmot hanichbadim veha´ahuvim šehalchu le´olamam. Ana ba´al harachamim, hastirem beseter kenafecha le´olamim, ucror bicror hachajim et nišmatam. Adonaj hu nachalatam vejanuchu vešalom al miškavam. Venomar amen.
Bože plný soucitu, jenž přebýváš na výsostech, připrav vhodné místo k odpočinku pod křídly Tvé přítomnosti, na stupních, jež náležejí svatým a čistým. Ti jako nebeská záře osvěcují duše ctěných a milovaných, kteří odešli do svého světa. Prosím Tebe, jenž vládneš soucitem, skryj je navěky v náruči svých křídel a jejich duše připoj do svazku živých. Hospodin je jejich dědictvím, kéž v pokoji spočinou na svém lůžku. Amen.
výňatek z modlitby za zesnulé (kadiš)
Datum: 2009

Autor: Pavel Frýda
Přispěl: Pavel FrýdaVloženo: 27.9.2009

Processing time: 11 msec.
IP address = 44.222.64.76
desktop version