PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
VVP Boletice - Manévre v spálenej zemi [zdroj: Pavel Beran 11.10.2005]

Komentář/Upřesnění:
I mistr tesař se někdy utne
[vloženo: Miloš Hlávka 18.10.2005 12:05]

"Pražskí hlavní radní, keď videli, že icli mesto zostalo vlastne bez väčších vojnových škôd, aby zdôraznili tragédiu vojny, sami nariadili zbúrať goticko-renesančné múry staromestskej radnice, ktorú zvnútra zachvátil požiar. Nechali po spôsobe niektorých nemeckých miest iba kus steny pri veži s pôvodnými oknami a štukatúrou."
To vyhořelé a následně zbourané křídlo pražské Staroměstské radnice bylo, jak známo, pseudogotické z první poloviny 19. století a nahradilo původní cennější architekturu.

A o "tých polocigánoch" z Chvalšín by sa pán Mlynárik hádam taktiež mohol vyjadrovať s primenším dešpektom - lebo okrem iného vďaka im sa Chvalšiny (s výnimkou niekoľkých zaniknutých budov) doteraz zachovali ako jedno z najkrajších miest v šírom okolí (od roku 1990 mestská pamiatková zóna).

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 36 do následujícího políčka:

   
VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist