PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Podvílovský mlýn (Podvílovský mlýn)

Komentář/Upřesnění:
Podvílovský mlýn
[vloženo: Kateřina Tomášková 24.1.2011 12:01]

Tento mlýn koupila teta mé maminky Josefa Valečková s manželem. V té době už se zde nemlelo. P. Valečka padl v 1. světové válce na Piavě a teta se znovu provdala. Mlýn zdědila její dcera p. Libuše Tichá, která jej prodala v sedmdesátých letech místnímu JZD Úsilov. Při rekultivacích, které se v době socialismu hojně dělaly, byl mlýn zbořen a celý pozemek rozorán. V té době byl též regulován potok, který se pod mostem, směrem na Rudoltice, vlévá do potoka Poleňky. Louky kolem potoka byly rozorány a byla zlikvidována též mlýnská strouha od Úsilova. Tyto rekultivace nepřinesly moc užitku, každý rok je pozemek u mostu zaplaven.
A nyní úryvek z časopisu rodopisné společnosti československé v Praze z roku 1932:
"V tomto starobylém mlýně Podvílovském č. 14 obce Jílova (Vílova), v tichém a milém, šumícími lesy zarostlém kraji chudenickém, narodil se otec spisovatele Emanuela Bozděcha, krupař Adam Bozděch." Této rodině patřil mlýn do r. 1841."

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 54 do následujícího políčka:

   




VĂ­ce informacĂ­ ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist