PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Louky (Lonkau)

Komentář/Upřesnění:
Loučanům :-)
[vloženo: Taťána Pavlíková 7.1.2013 22:48]

Milí Loučané (ikdyž už bydlíte jinde, srdcem jste určitě stále Loučané), včera jsem byla navštívit moji babičku Boženu Balwarovou, která bude mít úctyhodných 85 let, a když jsem jí vyprávěla o těchto stránkách, že zde píší bývalí obyvatelé Louk a že jsou k dispozici i fotky, byla potěšena. Pak jsem jí přečetla vaše jména a zná skoro všechny. Bylo vidět, jak je ráda, když jsem vás jmenovala a ona mi o každém trošku řekla - kde kdo bydlel a tak. Tak bych chtěla poprosit, pokud máte někdo fotky z jejich rodných Louk, což asi pravděpodobně máte, kdybyste mi je poslali na mail, ať si rozšířím sbírku fotek této pro mě vždy krásné vesničky.
<BR> <BR> Před 10 lety jsem se tam byla podívat s mým bratrancem Markem Balwarem a padlo na mě takové úzko, když mi ukázal místo, kde stál dům Balwarových. Opravdu divné pocity. Nebylo tam nic, jen tráva a zbytek cesty. Však sami víte. Takhle jsem si Louky nikdy nepředstavovala, že by tak smutně mohly skončit. Vždy když si na ně vzpomenu, je mi to moc líto.
<BR> <BR> Jinak ta adresa http://kontaminace.cenia.cz je skvělá, našla jsem barák, kde babi bydlela, taky zdravotní středisko, kde pracovala, takže historická mapa mě velmi potěšila, kdežto ta aktuální ani trochu. A když jsem takhle brouzdala na netu a hledala stránky, kde by byla zmínka o Loukách, našla jsem adresu www.karvina-louky.cz a pokud tyto stránky neznáte, musíte je vidět - třeba se tam najdete. Jsou tam fotky z 1.máje, ale hlavně historické z fotbalových utkání a našla jsem na nich i Marka s kamarády. Opravdu hezké vzpomínání. A můžu vám na závěr říct, že když zavřu oči, dokonale si vybavím babiččin dům, procházím se v něm a dokonce vidím i různé detaily, zkrátka jako kdyby nikdy žádné pitomé poddolování nebylo. Louky se mi vryly hluboko do srdce a pro mě stále existují a nikdy na ně nezapomenu. Jak bych taky mohla, vždyť jsem se tam naučila i jezdit na kole :-) Tak vám všem přeji hodně úspěchů a klidně pište, budu ráda.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 20 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist