PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Přísečnice (Pressnitz)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Re: Pravda o Sudetech
[vloženo: Pavel Rykl 18.4.2014 21:44]

Není pravda, že v Německu se nelikvidovaly žádné obce. Například v Porůří, kde se nalézá největší povrchový lom Evropy (mimochodem těží ještě horší uhlí než v Sokolově) padlo za oběť dolování přes 200 obcí, což je několikanásobně více než v Čechách. A to bylo západní Německo, kde se o komunismu v žádném případě mluvit nedá. Pravdou však je, že se lidé nesestěhovali do paneláků, ale byly za přispění těžebních společností postaveny nové obce.
<BR> <BR> Za odsun Němců nelze vinit Beneše, který podepsal dekrety, ale celkovou náladu v republice, podle které byl každý Němec špatný. Je zajímavé, že do odsunu musela třeba smíšená manželství, ale nacisti které stát potřeboval jako specialisty (např. v hornictví) mohli zůstat.
<BR> <BR> Osidlování pohraničních hor také nebylo lehké. Znám dobře Krušné hory a vím jak dovedou být "krušné". Dovedu se vžít do pocitu lidí, kteří se nastěhují na vylidněné krušnohorské plató, kde není žádný průmysl, zemědělství mizerné a prví zima je zasype sněhem až do prvního patra. Dneska člověk sedne do auta a sjede pod kopce do práce, ale tehdy nic takového nebylo. Proto také mnoho lidí odešlo jinam. A to jsem vůbec nezmínil zlatokopy, kteří cíleně rabovali majetek po odsunutých Němcích.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 20 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist