PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Přísečnice (Pressnitz)

Komentář/Upřesnění:
Re: Pravda o Sudetech
[vloženo: Renata Duchnová 17.4.2014 21:06]

Tak.. Váš politický názor komentovat nebudu, neboť jsem nestraník a vyznávám svobodu typu "Svoboda Tvé pěsti končí na špičce mého nosu" a nenechám se vtáhnout do debaty, o které si myslím, že sem nepatří.

Co se týče osidlování Sudet - toto je moc hezky napsaný článek, který vyvrací Vaši teorii o tom, že se nesnažili Sudety dosídlit.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kalendarium/32808-zacalo-povalecne-osidlovani-sudet
Když bylo rozhodnuto o přehradě v Přísečnici, byla obec poloprázdná. Nikdo mě nepřesvědčí, že to nebylo potřeba. Kvůli dosídlování, dolování, atd. se zvětšovala spotřeba pitné vody a brzy by začala docházet. Bylo nutné tento problém vyřešit.
Co se týče obcí Dolina, Kotlina a Rusová, tak se mýlíte. Všechny obce leží, nebo aspoň při výstavbě přehrady ležely, v I. ochranném pásmu zdroje pitné vody.
Při studování historie Doupova jsem se dozvěděla, že před válkou žili v obci převážně Němci. Po odsunu tam zůstalo pramálo Čechů. Město začalo chátrat (opět mohu odkázat na článek výše). Tak přišli vojáci a újezd byl na světě.
Sudetské obce dostaly šanci, ale nově přistěhovaní lidé z nich zase prchali pryč do větších měst (nutná výstavba panelových domů).

Neříkám, že nemáte ve všem pravdu, jen se zkuste na vše podívat i z druhé strany. Napište mi, prosím, z jakých historických pramenů čerpáte, podle čeho jste si udělal takovýto názor.

Děkuji.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 84 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist