PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Přísečnice (Pressnitz)

Komentář/Upřesnění:
Re: Zánik města
[vloženo: Renata Duchnová 14.4.2014 09:26]

Dobrý den,
určitě nechci obhajovat zničení Přísečnice. Ale když jsem psala svoji diplomovou práci na téma Přísečnice, docela jsem si nastudovala historii. V Přísečnici žili před II. sv. válkou především Němci. Pokud se podíváte na tabulku vývoje počtu obyvatelstva, která se nachází na těchto stránkách, zjistíte, že zde v roce 1939 žilo zhruba 3x více obyvatel než 1947. A tento počet nadále klesal. Tehdejšímu systému se nepodařilo po odsunu Němců pohraničí dosídlit. Kdyby byla nádrž postavena jinde, Přísečnice by byla plná polorozpadlých budov, protože by se tam stejně ani dnes nikdo nechtěl nastěhovat. Podle mě by Přísečnice stejně zanikla.

Když mluvíte o hlouposti a lenosti: trošku se mě to dotýká toto paušalizování. Kdepak bydlíte pane? Byl jste vystěhován z Přísečnice? Žijete v příhraničí? Co jste udělal pro zachování kulturního dědictví pro další generace? Pokud jste žil v nějaké zaniklé obci, sepsal jste své zážitky či vzpomínky doplnil je fotkami a pohlednicemi? Zaniklé obce nevrátíme, ale můžeme se snažit, aby se na ně nezapomnělo. Tím, že tady nadáváte na politické systémy tomu moc nepomáháte. Raději sem napište své zážitky z dětství, pokud se týkají některé ze zaniklých obcí.

Děkuji.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 89 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist