PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Přísečnice (Pressnitz)

Komentář/Upřesnění:
Když zvítězí hloupost nad rozumem
[vloženo: Jiří Hemmer 19.4.2011 21:42]

Nemám ten pocit, že by tu megalomenskou přehradu bylo nutno postavit zrovna v Přísečnici.
Jirkov nebo Chomutov mají mnohem menší přehrady na pitnou vodu, na podobnou by pro Kadaň a Klášterec stačil Prunéřovský potok.
Navíc bylo nutné vodu svést do údolí štolou.
Zničení třech vesnic a jednoho města, které před válkou měly 6000 obyvatel, muselo nutně oslabit pozici a příjmy železnice do Vejprt. Trať se přeložit nedá a tak dnes se navíc rozpadá i nádraží v Rusové. Naprosto nechápu jaký měla stavba ekonomický přínos pro danou oblast a co přinesla lidem žijícím podle trati na hřebenech? Rád bych potkal toho inženýra a všechny ty kteří o výstavbě rozhodovali, zřejmě pod vlivem výstavby přehrad na Saské straně hor. Jenomže ani v DDR nezničili tři vesnice a jedno město, podle vyprávění, jedno velmi šťastné město, pěkně rozprostřené v širokém údolí Přísečnice, s dlouhou historií i živou současností.
Dokáže mi někdo zasvěcený vysvětlit na co ta přehrada tam je a proč musela stát zrovna tam?

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 76 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist