PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Pohádka (Christlhof)

Komentář/Upřesnění:
Samota Pohádka jako projekce očekávaní a osobnosti.
[vloženo: Dio 21.1.2015 22:21]

Strávil jsem na samotě Pohádka o samotě týden. V noci jsou slyšet zvuky starého umírajícího domu, stropy, krovy. Pokud budete očekávat duchovní pozustatky tísně možných zde násilně zahynulých lidí, jistě je naleznete, když jste citlivější. Pokud jste materiálně a konzumě založení, budete vnímat jen tísen padajícího vlhkého stavení.
Samota Pohádka však rozhodně není jedinou samotou s tragickou historií a to jak v rámci Šumavy tak celé ČR. Na další Šumavské samotě se v roce 1962 odehrála rodinná masová vražda 4 členů rodiny-dosídlenců, jejich bratrancem navedeným strýcem.
Samoty obecně pro svou odlehlost a také často tím, že jich většina leží v Sudetech, již před rokem 1918 či 1945-46 lákaly specifické, hraniční normalitou osobnosti. Tvrdé lidi fyzicky, tak duševně, museli odolávat a poradit si často s odlehlostí a izolací. Často už neuměli žít jinak, mezi vesničany a ani nechtěli. Po velkých dějiných zvratech, válkách se samoty v Sudetech zaplnily často lidmi, kteří chtěli něco či někoho skrývat či dokonce skrýt na věky. Zkrátka samoty ani Pohádka nemůžou za to, že jsou přitahovány vadnými osobnostmi, které pak svoje zvěrstva svádějí na podivné místo a stavení...Pohádka je vhodné místo na rozjímaní, meditaci, klidně bych si tam dovedl představit kapli.
A nakonec, již v hlubokém středověku na území zemí Království českého zaniklo, vymřelo několik stovek vesnic a samot...umírají, aby se jinde zrodily...

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 21 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist