PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Kořen-synagoga (Kurschin-Synagoge)

Komentář/Upřesnění:
Re: Encyklopedie
[vloženo: Pavel Frýda 12.8.2010 16:33]

Existuje Encyklopedie židovských obcí, sídlišť a památných míst na území ČR, tyto jednotlivé lokality jsou na CD, lze si je objednat a koupit v Židovském muzeu v Praze, víc se dozvíte na www.jewishmuseum.cz/shop/czshopenc.htm. Z této Encyklopedie jsem nečerpal, mým zdrojem je dostupná odborná literatura všeho druhu, jsem jen amatérský badatel. Pan PhDr.Fiedler mi poskytl některé staré fotografie např.synagogy ve Vlašimi, Dožicích, obřadní síně v Chomutově apod.
Zdroje překladů hebrejských textů jsou vždy uvedeny v popisu fota, hodně textů mi přeložila i vysvětlila "mailová" kolegyně slečna Shira, studentka Tel-Avivské univerzity. Ačkoliv má hebrejština pouze 22 znaků a souhlásky nahrazuje interpunkce, často vzletné epitafy by se na náhrobek nevešly. Proto jsou některá místa v textu uvedena v různých zkratkách, což s sebou nese problémy, pro Shiru není obtížné vysvětlit zkratku za text z Tóry, překladatelským oříškem jsou pro ni samozřejmě zkratky lokalit převzaté z německých názvů obcí a měst a části některých textů nám jsou dnes už nejasné (viz.např. náhrobek rabína Benjamina Segala z Rabí).

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 99 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist