PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Obrovice (Wobern)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Obrovice
[vloženo: Jaroslav T. 16.3.2010 23:43]

Zdravím Vás. Před lety - ještě existovali vojáci základní služby - jsem měl možnost projít pěšky zrušenou trať z Doupova do Kad. Rohozce. O této akci jsem se dozvěděl od kolegů, kteří mne vzali s sebou. Kdo byl organizátorem, nevím jistě, ale myslím si, že to byl snad Klub železničních cestovatelů. Byli jsme větší skupina - z Kad. Rohozce od nádraží (osobní vlaková doprava do K. Rohozce ještě fungovala) nás do centra bývalého Doupova dovezl autobus a zpět jsme šli pěšky - odhadem asi 8 km po bývalé trati. Po celou dobu nás doprovázel nějaký rotmistr (s vedoucím výpravy se zřejmě znal osobně) a po cestě několikrát jsme se museli zastavit, aby nás přepočítal. Vůbec jsem netušil, že v Obrovicích pramení minerální voda a že je tam i zastávka autobusu. Po skončení pochodu bylo kýmsi konstatováno, že sami bychom se sem nedostali. Kdo, kde a kdy akci zajišťoval, nevím, ale byl jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit, i když na mne působil vojenský prostor skličujícím dojmem.
Omlouvám se, že píši poměrně s časovým odstupem, ale na tento web jsem se dostal zcela náhodně.
Velmi bych Vám přál, aby se Vaše přání o projití trati splnilo - když ne hned, tak určitě někdy později. U mne rozhodla víceméně šťastná náhoda.
Upřímně Vás zdravím.
Jaroslav T.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 26 do následujícího políčka: