PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Karvinná (Karwin)

Komentář/Upřesnění:
2 sv.válka masakr důstojníků SS v Karvinné
[vloženo: pavel ZEMAN 16.7.2010 09:09]

D.den, z doslechu od pamětníků z Karvinné znám popis události z druhé poloviny 2 sv.války. V době kdy došlo k přiostření vztahů mezi fašistickou Itálii ( italský diktátor Benito Mussolini dne 17.listopadu 1938 vydal a vyhlásil "Dekret na obranu italské rasy") a Německem, došlo v Karvinné k radikální akci. Od obsazení Karvinné fašistickou armádou se jakousi ubytovnou pro vysoké důstojníky SS stal zámek (nový zámek) hraběcího rodu Larisch-Monnichů v Solci. Důstojníci byli Němci, Italové, Španělé atd.
V době o které hovořím, byli italští důstojníci SS soustředěni ze zámku a na hřbitově (naproti kostela sv.Petra z Alcantary) a u hřbitovní zdi hromadně zavražděni (postříleni). Část této hřbitovní zdi stoji doposud.
S pamětníky (dnes již nežijícími-bylo to cca před 14-15 lety) jsme vše prošli a já viděl přesně místo s děrami ve zdi po kulkách.
Bylo mi řečeno, že existovaly a existují fotografie z této události. Nemyslím si, že by t byly fotka přímo z exekuce důstojníku, určitě to ale byly fotografie s již mrtvými důstojníky přímo na místě této popravy. Jednu z fotografií jsem v té době i viděl a měl jsem možnost si ji z reprodukovat...
NAJDE SE NĚKDO VLASTNÍCÍ VÍCE FOTOGRAFIE Z TÉTO UDÁLOSTI?
Děkuji.
Pavel ZEMAN

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 66 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist