PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Obřanská cihelna (Obřanská cihelna)

Komentář/Upřesnění:
Obřanské cihelny
[vloženo: Alena Tikovská 21.1.2018 19:23]

Dobrý den, v Obřanech, dnes části Brna, byly dvě cihelny. Jedna, která je popsána výše a jejíž foto je zde. Nachází se v prodloužení ulice Cihelní, kde se říká "humna". Po zrušení této cihelny byla v této lokalitě vybudována cca v roce 1952 drůbežárna. Po jejím zrušení a zbourání, ke kterému došlo před rokem 1975, byl areál využíván firmou DRUEXPO až do devadesátých let. Nyní je v areálu skladiště firmy, která zpracovává vraky aut a já nevím, co ještě všechno.
Druhá cihelna byla za koncem ulice Hlaváčovy směrem na dnešní sídliště Lesná, a to je fotka z odkazu kafélanky. Cihelna byla v provozu asi do roku 1948. Potom byly v jejím areálu nějakou dobu byty pro chudé. Po jejich odstěhování areál chátral, lidé z okolí rozebírali tamní stavby a odváželi si cihly pro svou potřebu. Ještě asi před třiceti bylo možné vidět pece a komín byl komplet. Chátrání zrychlilo, areál pohlcoval les, ve zbytcích staveb přespávali bezdomovci a to ještě více urychlilo zkázu. Dnes už téměř není poznat, že tam stála cihelna.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 44 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist