PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Vršek (Werlsberg)

Komentář/Upřesnění:
Re: dotaz
[vloženo: Jaroslav Valas 25.11.2011 13:42]

Nejhorší z pobytu ve VÚ 5849 byla zima. Topení které bylo rozváděno po venku při prvních mrazech zamrzlo. Celou zimu jsme topili amatersky vyrobenými topidly a vařiči. Bylo spoustu sněhu , který každé ráno zafoukal 1. rotu až po střechu. Vojáci nestíhali odklízet sníh a raději odcházeli na ošetřovnu nebo se nechali zavřít. Ve věznici si topili vězni sami .

Ohledně poznámky, že velitelé tam byli za trest, tak mohu říci že jsem to také slyšel, ale pouze u kpt. Pilce. Nutno si uvědomit, že roky 1969-1970 byly roky velmi přísných stranických prověrek.

Jeden z přispívatelů píše , že bylo nalezeno velké množství porcelánu. To snadno vysvětlím tím, že patronátním závodem byla porcelánka Concordia Lesov. Veškeré talíře byly z této továrny jako druhá jakost. Vojáci rádi jezdili do této továrny na brigády a přiváželi si i sami pro sebe porcelánové předměty. I já mám dosud oblíbené dva hluboké a dva plytké talíře které dosud používám.
Na příspěvky jsem reagoval proto, že v žádném z vojenských registrů jsem nenašel zmínku o vojenském útvaru v Jáchymově a zároveň proto, že dosud se mi nepodařilo tento úvar do těchto seznamů zavést.
Valas

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 82 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist