PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Dolský mlýn (Grundmühle)

Komentář/Upřesnění:
Od mlýna na Folga
[vloženo: Vladimír Kraus 31.12.2009 10:49]

Modrá značka na mapě z uvedené doby není podle mě úplně správně vyznačena. Šel jsem ji r. 1977 a celkem dobře si toto pamatuji (ovšem omyl taky není vyloučen). Skutečně odpovídá cestě vyznačené na historické mapě, která zřejmně vedla k horní stanici člunů ve Ferdinandově soutěsce.
Výstup začínal u Hubertova pramene (viz foto, ne u pramene J. Bělé, ten je daleko odtud), čili o něco dále od soutoku Kamenice, než ukazuje turistická mapa, strmým svahem na Folga, po chvíli pak cesta spadala boční roklí zpátky dolů ke Kamenici a vedla po jejím pravém břehu do Srbské. Mosty přes vodu tam nebyly a ani na mapách z r. 1967 a 1987 přechod přes řeku není vyznačen (ovšem na jiné může být). Co se týče domů na Folgách, asi nějaké ubyly jako všude, ale myslím si, ž jich tam dříve nebylo o moc víc (?). Kdo by věděl, ať napíše.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka: