PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Nová Ves (Kösslersdorf, Neudorf)

Komentář/Upřesnění:
Prosím o informaci
[vloženo: Jiří Matlas 23.2.2013 11:17]

Jmenuji se Jiří Matlas a moji předci byli obyvatelé Nové Vsi u Klikova. Poblíže této obce asi 1,5 km na území Rakouska se nachází bývalý lesní dvorec Galthof. Zde se narodil můj otec Jan Matlas a žil zde se sourozenci a rodiči po dobu minimálně asi 15 let. Bližší informace nemám. Pak se rodina odstěhovala do Č. Velenic a dále do různých míst republiky.
Můj otec byl synem Jana Matlase z Nové Vsi u Klikova čp. 50 a byl to manželký syn Václava Matlase a Anny rozené Katziánové.
Babička Marie Matlasová rozená Veithová byla dcerou Františka Veitha a Marie Veithové rozené Stellnerové - všichni z Nové Vsi u Klikova. Jiné informace dalšího rodokmenu nemám.
Prosím o sdělení k lesnímu dvorci Galthof, a uvítal bych zda se u některého z Vás nedochovala dobová fotografie. Rovněž bych se rád sešel s panem Pavlem Matlasem, který dle informace z těchto stránek je třeboňským archivářem. Jde o informaci z roku 2006 ???
Každoročně několikráte navštíím na jízdním kole citovaná místa mých předků, neb bydlím ve Veselí nad Lužnicí.
Mnohokráte předem děkuji a těším se z úctou
Jiří Matlas

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 47 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist