PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Ervěnice (Seestadtl)

Komentář/Upřesnění:
Re: Upřesnění údajů.
[vloženo: Helena Cidrychová 4.6.2006 21:11]

Předem se omlouvám, že můj příspěvek není přímo k Ervěnicím. Je především reakcí na příjmení předchozího přispěvatele. Zaobírám se rodopisem svého rodu. Jednou z hlavních větví je právě větev Solnařů. Mé dosavadní bádání v matrikách, mě dovedlo k domněnce, že "Ervěničtí Solnařové" jsou potomci jednoho rodu, který přišel do Ervěnic z obce Otročiněves (pův. Otročín) v 70. letech 19. století. Josef Solnař tehdy přišel s manželkou Františkou do Ervěnic za prací v dolech. S nimi přišlo i jejich 8 dětí a další se zde ještě narodily (mj. můj pradědeček). Do té doby se příjmení Solnař v matrikách obce Ervěnice neobjevovalo!
Pokud budete mít pane Solnaři zájem o další informace, kontaktujte mě prosím na e-mail isee@seznam.cz. Zároveň i já uvítám jakoukoliv informaci o tomto rodu.
Děkuji

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 71 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist