PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Potštát (Bodenstadt)

Komentář/Upřesnění:
Re: Oprávněnost zařazení - současný stav
[vloženo: Miloš Hlávka 16.12.2015 11:47]

Jižní strana náměstí byla nakonec kopletně zbourána (včetně nejzápadnější budovy, která nebyla požárem postižena), památková zóna nepamátková zóna. V čísle 5/2014 (http://www.potstat.cz/file.php?nid=1017&oid=4021970) se tehdejší zastupitelstvo v rámci bilancování končícího volebního období "chlubí" nejspíš právě touto demolicí, protože na straně 3 mezi úspěchy v oblasti bezpečnosti a ochrany obyvatel uvádí "Odstranění nebezpečného objektu bývalé továrny".
Zplanýrované místo bylo zatravněno, na okrani vysazeno několik stromků, pokud si dobře vzpomínám, javorů (stav ze září 2015, kdy jsem Potštátem procházel). Podle snímků ruin (dosud - kontrolováno 2012-12-16 - jsou na mapách Googlu) se zdá, že tyto žádnou extra velkou památkovou hodnotu neměly (pod oprýskanými omítkami bylo vidět čistě cihelné zdivo, snad s výjinkou soklů, kde tu a tam byly nějaké kameny), nicméně z urbanistického hlediska by si uvolněné místo zasloužilo znovu citlivě zastavět (a něco udělat s tím obchoďákem v sousedství). Jinak je to totiž poměrně dobře zachovalé město.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 35 do následujícího políčka: