PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Potštát (Bodenstadt)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Opravdu naposledy se ozývám
[vloženo: Jan Kruliš 22.3.2012 12:17]

Ad 1 - Stránky se jmenují, jak se jmenují, jak se zobrazují je druhá věc, ale to asi není jádro pudla, jděme od toho
Ad 2 - Letecké snímkování je běžně k dispozici na http://kontaminace.cenia.cz/. Většinou pochází ze začátku 50. let, takže i vesnice ve vojenských pásmech jsou ještě viditelné. Podívejte se na to, je to poučné, můžete tam i plynule přejíždět do stávajícího stavu. Zjistíte, že v řadě měst došlo k velkým zásahům do jejich center, ale intravilány se zpravidla rozrostly a rozšířily. To je prostě doba, nic není věčné a neměnné. Když u stromu ořežu větvě a další vyraší, také to není částečně zaniklý strom. Je to žijící strom, jenom vypadá jinak. Otázka je, kde vést u vesnic a měst hranici částečné zaniklosti. Celý ten termín mi nepřipadá šťastný.
Ad 3 - Jde tady o přehlednost nebo co nejvýstižnější popis stavu dané lokality? Když si to otevře někdo zcela nezasvěcený, podiví se, proč Horní Slavkov je částečně zaniklý. Těch 6 tis. tam žijících by s vámi jistě nesouhlasilo. Drtivá většina si ani neuvědomuje, o co město přišlo, je to jejich domov a líbí se jim takový, jaký je.
Je pracnější, přiznávám, zadávat jednotlivé objekty, ale než to s odpuštěním "odfláknout" zadáním celého města... To už by tam opravdu mohly být i ty Karlovy Vary a když vezmete Kučovu Encyklopedii českých měst, tak tam dejte rovnou 4/5 republiky. Tudy cesta opravdu nevede.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 93 do následujícího políčka: