PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Potštát (Bodenstadt)

Komentář/Upřesnění:
Opravdu naposledy se ozývám
[vloženo: Jan Kruliš 22.3.2012 10:22]

Já nestačím zírat, proto se ještě, slibuji
že opravdu naposledy, ozvývám:
1. Stránky se jmenují Zaniklé obce a objekty po roce 1945. Alespoň to vidím v nadpise, pan Tomášek má asi jiné zobrazení
2. Pokud si porovnám letecké snímky obce dnes a řekněme na leteckém snímkování cca 1951 a obec nevidím, je zaniklá. Pokud vidím méně než, řekněme 20% objektů, je částečně zaniklá. Tady může působit subjektivní faktor někdo by to ohodnotil jinak - nic proti tomu.
3. Pokud v obci zanikly nějaké objekty, nechť jsou tady uvedeny jako objekty.
4. Pokud v obci zanikly objekty a je zde uvedena obec jako celek, je to špatně. Horní Slavkov je pro nás ošklivý na pohled ve srovnání s minulostí, ale má dnes tolik obyvatel, kolik v minulosti nikdy neměl, tak proč ho se dávat jako obec částečně zaniklou! Pořád do toho vnášíte subjektivní estetická kritéria. To není smysl těchto stránek. Pan Rykl má pravdu, mohly by tu být i Karlovy Vary. V r. 1861 postihl požár celé historické centrum Trutnova. Možná bylo před požárem (pro někoho!) hezčí, než je dnes, ale není to důvod dát sem celé město jako částečně zaniklé. Oprostěte se od toho, že se vám něco líbí nebo nelíbí (viz názor pana Hemmra, že požár Varům prospěl - možná za 200 let někdo napíše totéž o Horním Slavkově nebo Chýši). Zbourání renesančních domů vč. radnice bylo kulturní barbarství, ale Horní Slavkov existuje dál a není částečně zaniklý. Dejte si tu práci a vložte objekty nebo jejich souhrn. Takhle se tady množí města a objekty a mnohdy ani není určena poloha apod. Myslím, že není cílem stránek nacpat sem kde co. Věnujme se prohlubování a záchraně informací o minulosti a nedávejme sem města, která normálně žijí. A tím opravdu končím s touto diskusí.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 36 do následujícího políčka: