PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Svatobor (Zwetbau)

Komentář/Upřesnění:
sloužil jsem tam
[vloženo: Martin 10.3.2006 09:21]

Toto místo mi mějak utkvělo v paměti z doby kdy jsem tam sloužil na vojně (1989). Pro kluka z moravy to byl přinejmenším "podivnej svět".
Armáda nás tam nahnala jako pomocmou sílů při čištění lesa. Ovšem Svatobor se za tu dobu, bezmála20 let, docela změnil. Kostel měl v roce 1989 ještě střechu a i věž měla provizorní zastřešení. Pod kostelem tekl potok kterej křížil hlavní cestu v místě dřívější návsi. Dál tam bylo několik původních domů a ve středu nějaké vojenské seřadiště s budovou. Co však mi tenkrát přišlo zajímavé. Při prolézání těchto starých domů jsem našel místnost kde v roku byla hromada knih, samozřejmě německých, a pak lístek na nákup, psanej krásnym písmem. Nad dalším, mansardovým, domem byla zajímavá zahrada, zarostlá ale stále plná jablek, švestek.
Tenkrát jsem si tak nějak představoval krajinu po konci světa.
Jako by to bylo včera, rád bych se tam ještě někdy podíval.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 38 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist