PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Komentář/Upřesnění: Svatobor (Zwetbau)

Komentář/Upřesnění:
Re: Re: Re: sloužil jsem tam
[vloženo: O. Ries 27.3.2017 01:02]

Je to sice reakce skoro po 5 letech... Ale jen pro zajímavost, jak tu už někdo psal o kousek níž, kostel ve Svatoboru opravdu dostal už někdy v roce 2011 - 12 novou, aspoň provizorní střechu a jeho vnitřek už není volně přístupný, což je tak trochu škoda, protože to místo bylo právě tím naprosto volně přístupným, otevřeným torzem velkého a vysokého kostela a stejně tak nemalou farou, mimořádně působivé a mělo snad až mystickou atmosféru, podobně jako kostel ve Skocích. Zkrátka, takové místo se opravdu jen tak někde nevidí. Ostatně, zdejší fotky nijak nelžou a jsou vcelku výmluvné.
Je ale samozřejmě jedině dobře, že kostel dostal střechu (nevím vůbec nic bližšího - čí je to zásluha a iniciativa) a že vnitřek už není volně přístupný, protože to bylo už doslova za 5 minut 12 ...
Velká klenba, nad celou lodí, ve které byla už několik let menší díra, by rozhodně už moc dlouho nevydržela a celá by se zřítila. Ostatně v místě nad oltářem už dávno zřícená byla a ze zdiva v 10 metrové výšce dokonce rostlo pár náletových stromků....
Tak aspoň tohle, pořád poměrně dobře zachovalé torzo, velkého a majestátního kostela, včetně fary, má vcelku velkou šanci na jakousi záchranu a že zůstane dál stát, doufejme minimálně dalších 30 let.

 Vaše reakce
Jméno:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Nadpis:
Komentář/Upřesnění:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 94 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist