PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa s důvodem zániku: Postupně vysídleno po 1945

Počet nalezených míst: 636


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Objekty:
Albrechtův statek (Albrechtův statek)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Obce, osady, samoty:
Aldašín (Aldašín)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Objekty:
Boudecký mlýn (Boudecký mlýn), Německý hřbitov v Ráji (německý hřbitov v Ráji), Vehlovice (Vehlovice(?))


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Objekty:
Krsovice (Krsovice)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Jiříkovo Údolí (Georgenthal), Meziluží (Gutenbrünn), Šlágles (Schlagles), Vesce (Dörfles)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Blatná (Platten), Bližná. (Eggetschlag.), Bludov (Pludau), Bystrá (Schild), Cetviny (Zettwing), Černé Údolí (Schwarzthal), Dolní Drkolná (Unter Schlagl), Dolní Okolí (Unter Oggold), Dolní Příbrání (Untersinnetschlag), Dorstadt (Dorstadt), Fensl (Fensl), Frantoly (Frauenthal), Glasser (Glasser), Graben (Graben), Hodoň (Hornschlag), Hořipná. (Hurshippen), Horní Okolí (Ober Oggold), Horní Příbrání (Obersinnetschlag), Janova Ves (Johannesdorf), Janovy Hutě (Johanesthal), Jenín (Kodetschlag), Jiřice (Georgendorf), Jitronice (Gereuthern), Konrátov (Kainretschlag), Kozák (Kitzhofer), Kramolín (Gromaling), Krásná Pole (Schönfelden), Lipová (Lindberg), Lštín (Alsching), Machovice (Machowitz), Maňava (Deutsch - Haidl), Markov (Markus), Martínkov (Martetschlag), Mnichovice (Minichschlag), Na Rejtě (Reithäusel), Osek (Ossek), Otov (Ottenschlag), Petřejov (Bretterschlag), Pihlov (Pichlern), Pohoří na Šumavě (Buchers), Polžov (Pilsenschlag), Polžov (Pilsenschlag), Přibyslav (Ziebetschlag), Přibyslavov (Unter Steindörfel), Pšenice (Pschenitz), Radslav (Rathschlag.), Radvanov (Raifmass), Sedlíkov (Zettlesreith), Skláře (Teutschmanndorf), Skleněné Hutě (Bonaventura), Skupečné (Moresdorf), Stříbrné Hutě (Silberberg), Svatomírov (Zwarmetschlag), Svatý Tomáš (Sankt Thomas), Terčí Huť (Theresienhütte), Velislavice (Weislowitz), Velké Strážné (Gross Drossen), Velký Jindřichov (Gros Heinrichschlag), Zbraslav (Obersteindörfl)

Objekty:
Gailmühle (Gailmühle), Grabenhofbauer (Grabenhofbauer), Knollův dvůr (Knollenhof), Krennův mlýn (Krenn muhle), Rosenauer (Rosenauer ), Svatý Kámen - klášter (Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
David (David), Hamer (Hamer), Pohodnice (Wasenmeisterei), Poweber (Poweber), Pranšláky (Braunschlag), U Vencalů (Waldwenzel)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Arnoštka (Ernstberg), Böhmjörgel (Böhmjörgel), Buchethäuser (Buchethäuser), Chlum (Humwald), Chlumské Domky (Chumhauser), Dlouhý Bor (Lang Haid), Doubrava (Dobrau), Dubí (Eichelhauser), Franz (Franz), Fritzovy domky (Fritzhauser), Granitz (Granitz), Hlásná Lhota (Wihořen), Houžná (Hublern), Jelení Vrchy (Hirschbergen), Kamýk (Wildberg), Klášterec (Klösterle), Kořenný (Schlösselbach,Dreihäuser), Korkusova Hut' (Korkushütten), Korýtka (Grindelhauser), Krejčovice (Schneiderschlag), Křištanovice (Christelschlag), Kvilda-Hraběcí Huť. (Aussergefild-Grafenhütte.), Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof (Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof), Lažíšťko (Schlag, Obirnsloge), Milešice (Oberschlag), Mlynářovice (Müllerschlag), Modlenice (Modlenitz), Mošna (Jandles), Můstek (Bierbruck), Nová Pec (Neuofen ), Nová Polka (Neu Elendbachel), Nové Údolí (Neuthal), Nový Křišťanov (Neuchristianberg), Ostrá Hora (Scharfberg), Paseka (Passeken), Peklo (Höllhof), Perlovice (Perletschlag), Petrovice (Peterschlag), Pila (Sägemühle), Pinsker Schuster Hof a Woidhiesl (Pinsker Schuster Hof , Woidhiesl), Planská (Planskus), Plešivec (Kolmberg), Polka (Elendbachl), Putín (Putín), Radvanovice (Schillerberg), Řasnice (Pumperle), Řepešín (Repeschin), Rohanov (Tonnetschlag), Saladín (Soletin), Spálenec (Brenntenberg), Stádla (Stadlern), Svatá Magdaléna (Sankt Magdalena), Šindlov (Schindlau), Štögrova Huť (Stögerhütte), Švajglova Lada. (Schwiegelhaid.), Třemšín (Hummelberg), Vídeň (Wiener), Vlčí Jámy (Wolfsgrub), Volary - Lichtauerova ulice (Lichtauerstrasse), Volary - Myslivny (Jägerhauser), Vydra (Wiederbruck), Záblatí (Sablat), Záblatí Horní (Ober-Sablat), Zátonˇ (Schattawa), Zelená Hora (Grünberg), Zvěřenice (Zwěřenitz)

Objekty:
Arnoštov - sklárna (Arnoštov - sklárna), Cudrovice - kostel Zvěstování Panny (Zuderschlag - kostel Zvěstování Panny), Čertův mlýn (Grabmühle), Hefenkrieg mlýn (Hefenkrieg Mühle), Kvilda - hřbitov (Aussergefild - Friedhof), Ledrův mlýn (Ledermúhle), Nuskohof (Nuskohof), Rumpálův mlýn (Rumpálův mlýn), Sedlec (Sedlec), Sipplův Dvůr (Sipplhof), U Marků (U Marků)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichshof), Capartice (Nepomuk), Chřebřany (Kscheberscham), Dolní Úpor (Unter-Anger), Hleďsebe (Sichtigfür), Horka (Putzbuhl), Karlova Hut (Karlbach, Karlbachhutte), Korytany (Rindl), Křížová Huť (Kreuzhutte), Lískovec (Haselberg), Liščí Hora (Fuchsberg), Ostrov (Wasserau), Ovčí Vrch (Schafberg), Pfaffenberg (Pfaffenberg), Pomezí (Springenberg), Pozorka (Gibacht), Rudolfova Pila (Rudolfova Pila), Růžov (Rosendorf), Sezemín (Zeisermühl), Studánky (Kaltenbrunn), Waldorf (Waldorf)

Objekty:
Puch (Puch), Rajský mlýn (Paradeismühle), Schwarzweyer (Schwarzweyer), Wutzenmühle (Wutzenmühle)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Altegrün (Altegrün), Ängerlein (Ängerlein), Boden (Boden), Boden (Boden), Bor (Haid), Brtná (Zeidlweid), Cech Svatého Víta (St. Veit Zeche), Chodovská Huť (Kuttenplaner Schmelzthal), Chorvatská Hora (Kroatenberg), Děvín (Döba), Doubrava (Doberau), Draha (Droth), Gregorův Dvůr (Gregorhof), Háj (Grafengrün), Hartoušov (Hartessenreuth), Hleďsebe (Siehdichfür), Hněvín (Knöba), Jedličná (Tannenberg), Kamenec (Holenstein, Hohlenstein), Krondorfské Chalupy na Kopci (Krondorfer Berghäuser), Leimbruck (Leimbruck), Libocký Důl (Leibitschgrund), Mechová (Mies), Na Dole (Schachthäuser), Na Drahách (Drothhaus), Na Kopci (Berghäuser), Na Rabě (Raberhäuser), Nezdice (Nesnitz), Oldřichov (Ullersgrün), Opatov (Absroth), Paličský Pahorek (Palitzhügel), Plánská Huť (Planer Schmelzthal), Raubhaus (Raubhaus), Samota (Einöde), Skelné Hutě (Glashütten), Smrčí (Krondorf), Smrčina (Ermesgrün), Svažec (Ehmet), Švédský Domek (Schwedenhaus), Tachovská Huť (Tachauer Schmelzthal), Trojmezí (Gottmannsgrün), U Hansla (Beim Hansl), Vackov (Watzkenreuth), Vokov (Wogau), Vysoká (Maiersgrün), Výspa (Dürrengrün)

Objekty:
Bahnelmühle (Bahnelmühle), Baier Mühle (Baier Mühle), Eberhof (Eberhof), Finkenmühle (Finkenmühle), Föarl Mühle (Föarl Mühle), Fritzův mlýn (Fritz-Mühle), König Mühle (König Mühle), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Mnichov - Stadlerův pivovar (Einsiedl - Stadler's Brauerei), Nový mlýn (Neumühle), Pískový mlýn (Sandmühle), Pixův mlýn (Pixamühle), Podhorní mlýn (Bader Mühle), Pomezná (Markhausen), Spálený mlýn (Brandmühle), Tichovský hořejší mlýn (Obere Tichamühle), Tichovský prostřední mlýn (Mittlere Tichamühle), Waldschenke (Waldschänke), Wildenhof (Wildenhof)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Arnoldov (Arletzgrün), Bludná (Irrgang), Borek (Haidles), Domy Tellerovy (Tellerhäuser), Dřevohryzy (Zeberheisch), Egertl (Egertl), Grundzienerhäuser (Grundzienerhäuser), Háje (Zwittermühl), Hanušov (Honnersgrün), Himlštejn (Himmelstein), Höflovy chalupy (Höflhäuser), Hohe Winkel (Hohe Winkel), Jablonná (Jablon), Jelení (Hirschenstand), Jesínky (Gessing), Kaff (Dolní, Prostřední, Horní) (Kaff (Untere, Mittlere, Obere)), Klínovec (Sonnenwirbelhäuser), Kopeček (Steinhöhe), Kronesberg (Kronesberg), Lachovice (Lachowitz), Léno (Holzbachlehen), Lesík (Lessig), Liščí Kout (Fuchswinkel), Luhy (Jungenhengst), Martice (Maroditz), Mrlina (Totenbach), Myslivny (Försterhäuser), Na hutích (Auf der Hütten), Nový Dvůr (Neuhof), Pachthäuser (Pachthäuser), Pávice (Pobitz), Pěčkovice (Peschkowitz), Peklo (Höll), Pila (Brettmühl), Pískovec (Schwimmiger), Plavno (Holzbach), Podlesí (Streitseifen), Popov (Pfaffengrün), Rozhraní (Halbmeil), Rozporenské chalupy (Rossborner Waldhäuseln), Sackhäuser (Sackhäuser), Scherbrovy Domky (Scherberhäuser), Schindelhäuser (Schindelhäuser), Schneeberger (Schneeberger), Schönburg (Schönburg), Sejfský Mlýn (Seifner Mühle), Sejfy (Seifen), Smolné Pece (Pechöfen), Stráň (Ziegenschacht), Svatý Vojtěch (Sankt Adalbert), Svinov (Schwinau), Špičák (Spitzberg), Štoutov (Stadthöfen), Teleč (Teltsch), V Dolíčku (Thalhäuseln), Vlčinec (Wölfling), Vrch (Hüttmesgrün), Wasserstadt (Wasserstadt), Záhořice (Sahoř)

Objekty:
Blatenský vrch - hotel (Hotel Plattenberg), Dlouhý Grün - statek č.p. 22 (Langgrün - Hof Nr. 22 ), Himlštejn (Himmelstein), Kohlův mlýn (Kohlenmühle), Kozlovský mlýn (Kosslauer Mühle), Mlýn U Dvořáků (Röllermühle), Nový mlýn (Neumühle), Telečský mlýn (Teltsch Mühle)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Gustavsthal (Gustawsthal), Horní Kochánov (Oberkochet), Horská Kvilda (Innergefild), Hynkovice (Hinkowitz), Köhlerwastl (Köhlerwastl), Malý Kozí Hřbet (Klein Ziegenruck), Mokřany (Moos), Preisleiten (Preisleiten), Rapatice (Rapatitz), U Daniela (Danielhof), Velký Kozí Hřbet (Gross Ziegenruck), Výhledy (Schrollenhaid), Zhůří u Rejštejna (Haidl), Ždánov (Zosum), Žežulka (Scheschulkahof)

Objekty:
Jungův mlýn (Jung Mühle (Papier Mühle)), Mlýn Na rybníce (Weihermühle)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Bálková (Walkowa), Chalupa pod Hradištěm (Höhlhäusel), Gerclín (Görzlin), Holčíkovy chalupy (Holdschicken Häuser), Na hranicích (Ranitzenhäuseln), Na louce u lesa (Waldwieshäuseln), Novomlýnské chalupy (Neumühle häuser), Ovčí hora (Ovčí hora), Račín (Ratschin), Umíř (Umirschan), Žernovník (Schirnik)

Objekty:
Nový mlýn (Neumühle), Velký Zuckerův mlýn (Grose Zuckermühle)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Anýžovy Domky (Anischhhäuser), Břidlová (Schieferhütten), Chaloupky (Neuhaus), Černá (Schwarzenbach), Čtyřdomí (Vierhäuser), Dolský mlýn (Grundmühle), Güntherovy Domky (Güntherhäuser), Hraničná (Markhausen), Javořina (Ahornswald), Kandlerhäuser (Kandlerhäuser), Kfely (Gfell), Krásná Lípa (Schönlind), Křemenitá (Greisbach), Leopoldovy Hamry (Leopoldhammer), Liboc (Frankenhammer), Milíře (Kohling (Ober, Unter)), Mlýnské Chalupy (Mühlhäuser), Möschelhäuser (Möschelhäuser), Mühlpeint (Mühlpeint), Na písku (Am Sand), Nancy (Nancy), Nová Ves u Kraslic (Neudorf), Obora (Hochgarth), Poušť (Oedt), Ptačí (Vogeldorf), Rolava (Sauersack), Schwank (Schwank), Singrovy Domky (Singerhäuser), Stahlerovy Domky (Stahlerhäuser), Stará (Altengrün), Staré Hory (Horn), Studená Voda (Kalt Wasser), Šindelová (Schindlwald), Valtéřov (Waltersgrün)

Objekty:
Mühlpeint (Mühlpeint), Petrova štola (Peterstollen), Schneidmühle (Schneidmühle), Štebrův mlýn (Steberlmühle)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Bažantov (Wosant), Bohuslav (Wusleben), Boreček (Wandermühle), Caltov (Zaltau), Dolní Plezom (Unter Plesau), Frauentál (Hochofen), Hammelberg (Hammelberg), Horní Víska (Oberdörfles/Ober-Dorfles), Janov (Johannesdorf), Krasíkov (Schwanberg), Kulm (Kulm), Lšelín (Elschelin), Milíře (Brand), Milkov (Milikau), Milov (Mühlloh), Mlýnské Domky (Mühlhäusel), Mýto (Mauthhdorf), Nová Ves (Neudorf), Novohradský (Nowohradsky), Pastvina (Helldroth), Pavlův Studenec (Paulusbrunn), Pořejov (Purschau), Steinhof (Steinhof), Svatá Apolena (Svatá Apolena), Tachov-Gänsbühl (Tachau-Gänsbühl), Vítovice (Wiedowitz), Volfštejn (Wolfsberg), Výškovice (Wischkowitz), Záhoří (Sahorsch), Zeislova Zahrada (Zeiselgarten), Žebrácký Žďár (Petlarnbrand)

Objekty:
Český Mlýn (Böhmischműhl), Kopec (Kopetzen), Pořejov (Pořejov)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Č. Lípa - Lada - hřbitov (Jägersdorf), Dvorsko (Hofberg), Havraní (Rabenstein), lesní divadlo u Cvikova (lesní divadlo u Cvikova), Malá Javorská (Klein-Jabern auch Kleinjober), U Beránka a Skalický vrch (Lammel, Lammelschänke)

Objekty:
Častolovice-hřbitov (Schasslowitz-Friedhof), Holany - letohrádek v Bažantnici (Hohlen), Holý vrch - restaurace (Kahlenberg ), Hostinec u Císařského buku (Gaststätte bei Kaiserbuche), Krkavčí kameny - výletní hostinec (Rabenstein), Loubí část obce u silnice (Lauben), Mařeničky - Neumannův mlýn (Neumannmühle), Nový Dvůr (Neuhof), Panský dům a jiné v Dražejově (Herrenhaus im Draschin), Schillerova vyhlídka (Friedrich Schiller Warte), Starý Šidlov hřbitov a horní část obce (Starý Šidlov hřbitov), Švýcarský dům (Schweizerhaus), Wache (Die Wache)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Čáslav (Tschiaschel), Dolní Žleb - část obce (Nieder Grund an der Elbe), Folge, Na Všemilské planině (Folgen, Schemmler Folgen, Auf n Folge), Harrachov (Harrachsthal), Hely (Nassendorf), Hřensko-hřbitov (Herrenskretschen-Friedhof), Jetřichovice-Felsenkeller (Dittersbach-Felsenkeller), Jetřichovice-Fiedlers Weinschank (Dittersbach-Fiedlers Weinschank), Krümmerwandbaude (Krümmerwandbaude), Lázy (Lasy), Lipová (Hainspach), Liščí (Röhrsdorf bei Hainspach), Malé Stínky (Klein Zinken), Netterskope (Netterskope), Nová Víska (Neudörfel), Nová Víska (Neudörfel), Ptačí (Vogelgesang), Skřivančí (Lerchenthal), Skřivánčí Pole (Neu Lerchenfeld), Sluková (Schneppendorf), Světlík (Lichtenberg), Velké Stínky (Gross Zinken)

Objekty:
Bratrský oltář (Bruder Altar), Brtníky-kostel sv. Martina (Ziedler-Kirche hl. Martin), Chata u Hadího pramene (Chata u Hadího pramene), Chmelnice - lázně (Hopfengarten - Bad), Diessner - Mühle (Diessner - Mühle), Fichtel Schänke - hostinec (Fichtel Schänke - hostinec), Jetřichovice - Fiedlerův (Knyův) statek (Dittersbach - Bauerhof), Kamenická Stráň - Kesslerův hostinec (Kamnitzleiten - Kesslers Gasthaus), Kinského vyhlídka (Kinského vyhlídka), Knížecí - Fürstenwaldský Mlýn (Fürstenwalde - Fürstenwaldder Mühle), Kostelní cesta (Kirchsteig), Krásná Lípa - vila Hirsch (Krásná Lípa - vila Hirsch), Krásný Buk - Jägrova továrna (Schönbüchel - Jägers Wirkwarenfabrik), Kunratice - továrna Čechie (Kunnersdorf - fabrik Böhmerland), Lesovna u Sněžníku ( Das Waldhaus bei Dorf Schneeberg), Nová Oleška - kostel Nejsvětější Trojice (Neu Ohlisch - Kirche ), Pastevní vrch - hostinec Hubertus (Hutberg - Hubertusbaude), Pirschkenbaude (Pirschkenbaude), Plissenbaude (Plissenbaude), Poplužní dvůr Ostrý (Meierhof Scharfenstein), Rumburk - východní strana náměstí (Rumburk - východní strana náměstí), Starý mlýn (Starý mlýn), Stoliční hora (Quaderberg), Studenec - Kinského chata (Kaltenberg - Kinske baude), Studený - hřbitov (Kaltenbach - Friedhof), Švýcarský dům (Schweizerhaus), Velký Chlum - hostinec a hotel (Kolmener Kippe - hotel und restauration), Verneřice-Boží vrch (Wernstadt - Gottesberg), Větrník (Windmühle), Všemily - hřbitov (Schemel), Wäberův mlýn (Wäbermühle)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Bärenwald (Bärenwald), Denětice (Denětice), Dolní Halže (Unterhals), Drátovna (Drahtmühle), Eget (Eget), Gabrielina Huť (Gabriellahütten), Hájovna (Hegerhaus), Hofberg (Hofberg), Holetice (Holletitz), Jilmová (Ulmbach), Kienhaid (Kienhaid), Königův mlýn (Königsmühle), Krčma (Kretscham), Kunov (Kunau), Kýšovice (Gaischwitz), Marianské Údolí (Marienthal), Mezilesí (Orpus), Na vrchu (Am berg), Nebovazy (Nokowitz), Nová Víska u Domašína (Neudörfel), Pastviště (Weberberg), Podmilesy (Pöllma), Pohraniční (Reizenhain), Sobětice (Zobietitz), Stráž (Tschoschl), Šumná (Schönburg), Třebíška (Triebischl), Úbočí (Zieberle), Úhošť (Burberg), Venkov (Wenkau), Vidolice (Wiedelitz), Vojnín (Wohnung), Volyně (Wohlau), Vysoké (Haadorf)

Objekty:
Fleklův mlýn (Fleckelmühle), Grundmühle (Grundmühle), Grundmühle (Grundmühle), Továrna na kobaltové barvy (Blaufarbenwerk), Volárna (Ochsenstall), Zahnhammer (Zahnhammer)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Jestřabí (Jesterschab), Svatý Kříž (Heiligenkreuz), Svatý Kříž (Heiligenkreuz), Štěrbovina (Sherben)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Polní Domky (Feldhäuser), Srbská (Wünschendorf)

Objekty:
Heřmanice - Zlatý důl (Hermsdorf - Stadt Karlsbad), Horní Sedlo - U hřebenovky (Pass - Zur Kammwanderung)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Babiny (Babiny), Prosmyky (Prossmik), Starosti (Sorge)

Objekty:
Bílý Kostelec - kostel sv. Havla (Weisskirchen - Kirche), Hrušovany - kostel Prachová (Ruschowann), Mukařov - kostel sv. Františka (Munker - Kirche), Podhrázský mlýn (Neugründler Mühle)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Hůrky (Horkau), Kličín (Klitschin), Vítkovice (Witkowitz)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Malý Háj (Kleinhan), Zelený Důl (Grünthal)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Fojtovice (Voitsdorf), Habartice (Ebersdorf), Moldava (Moldau), Oldříš (Ullersdorf), Oldříšsko-Grünwaldská Lada (Ulersdorf-Grünwalder Haide)

Objekty:
Malhostinský mlýn (Malhostitz muhle), Žebrácký roh (Battlecke)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Černičky (Tschernischken, Czernischken), Hladov (Hungertuch), Horní Šebířov (Ober-Rzebirze), Maškovice (Maschkowitz), Mauerschin (Mauerschin), Mlýny v údolí Lučního potoka (Mlýny v údolí Lučního potoka), Panenská (Jungferndorf), Přerov 1.díl (Pschira l.), Stará Homole (Alt-Hummel), Větrov (Strekenwald), Vitín (Wittine)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Libná (Liebenau), Záboř (Saborsch), Záboř (Saborsch)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Anenská Huť (Annahütte), Benátky (Benatek), Bukový (Bukowy), Černá Voda (Schwarzwasser), Hutě (Hüttendorf), Kamenec (Rassdorf), Kolava (Kohlhau), Nemanice (Nemanitz), Ochoz (Wochos), Pastviny (Hüttenberg), Podolí (Padol), Rýnek (Rienek), Sobina (Zobina), Tisovec (Giessaus), Víska (Plitzdörfel), Vlčinec (Wildschütz)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Kvíčalov (Finkenstein)

Objekty:
Biskupice - zámek (Biskupitz - Schloss)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Bystřice (Klinge), Jirský Důl (Georgengrund), Kousky (Stückhäuser), Ovčárna (Schäferei), Radostné údolí (Freudenthal), Sklenářovice (Glasendorf), Sovinec (Eulenberg), Vernířovice (Wernsdorf)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Obce, osady, samoty:
Horní Hedeč (Ober - Heidisch), Kulina (Kohling)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Objekty:
Mikulov-synagogy a židovská čtvrť (Nikolsburg-Synagogen und das Judenviertel)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Obce, osady, samoty:
Křeslický mlýn (Grösingmühle)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Artmanov (Erdmannsgrund), Dlouhá Ves (Langendorf), Jelení (Hirschberg), Kašnice (Kaschnitzberg), Kraví hora (Kühberg), Křížová (Kreuzberg), Malý Valštejn (Klein Wallstein), Morgenland (Morgenland), Osoblaha (Hotzenplotz), Rýžoviště (Braunseifen), Studnice (Stubendorf), Ztracená Voda (Verlorenwasser), Životice (Seitendorf)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Lerchenfeld (Lerchenfeld), Nové Dvorce (Neuhof)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Obce, osady, samoty:
Růžová (Růžová)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Cibulka (Cibulkenfeld), Josefová (Neu Josefsthal), Krondörfl (Krondörfl), Labe (Elbe), Na Kristenově (Kristenfeld), Podlesí (Podlesí), Přední Alojzov (Vorder Aloisdorf), Rehfeld (Rehfeld), Rudkov (Erzberg), Svobodín (Freiheitsberg), Štěpánov (Stiepanau), Štolnava (Stollenhau), Zadní Alojzov (Hinter Aloisdorf)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Annín (Annaberg), Borůvková (Heidelberg), Dolní Les (Niederwald), Javorná (Latzdorf), Rokliny (Schroppengrund), Zastávka (Stillstand)

Objekty:
Hundorf (Hundorf)




Články:

Historie [Milan Fred Pištěk 30.5.2006]
Okrouhlice z 10. století se zmiňuje 1397. Písemná zpráva je z roku 1408. Patřívala k Vartě. Rozdělením salhausenského panství 1568 přešla pod Tašov a jako majetek Radslava Vchynského z Vchynic (později Kinští, lépe se vyslovovali) zůstala u panství Z... [více]






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist