PřihlášeníPřihlášení RegistraceRegistrace nového uživatele  DeutschDeutsch
Místa s důvodem zániku: Nespecifikováno

Počet nalezených míst: 4513


Okres Hlavní město Praha (Bezirk Prag)

Obce, osady, samoty:
Dolní Roztyly (Unter Rostell), Horní Roztyly - ovčín (Ober Rostell - Mayerhof), Košíře - domkářská kolonie (Košíře - domkářská kolonie), Libeň - Palmovka (Lieben - Palmowka), Placina (Placina), Praha-Radlice ( stará obec ) (Praha-Radlice ( stará obec )), Usedlost Skalka (Usedlost Skalka), Ve Skále (Ve Skále), Zátory (Zátory)

Objekty:
Akciová tiskárna (Akciová tiskárna), Běchovický dvůr (Běchovický dvůr), Bílý Mlýnek (Bílý Mlýnek), Braník - ledárny (Braník - ledárny), Braník - vápenka (Braník - vápenka), Červený mlýn (Červený mlýn), Český Milíčov (Český Milíčov), Dalejský mlýn (Dalejský mlýn), Dobrá Voda (Dobrá Voda), Fantův mlýn (Fantův mlýn), Hájovna (Hájovna), Hergetův mlýn (Hergetův mlýn), Horní nádraží Praha - Libeň (Horní nádraží Praha - Libeň), Horův mlýn (Horamühle), Horův mlýn (Horův mlýn), Hotel Praha (Hotel Praha), Jinonický akcíz (Jinonický akcíz), Kbely -pivovar (Kbely -pivovar), Koníčkův mlýn (Koníčkův mlýn), Koupaliště v Prokopském údolí (Koupaliště v Prokopském údolí), Kozákův dům (Kozákův dům), Královice - tvrz (Královice - tvrz), Krennův dům (Grünhaus), Lanovka a eskalátor na Letnou (Lanovka a eskalátor na Letnou), Lázně Klánovice (Kurort Klanowitz), Lesní divadlo Novodvorská (Lesní divadlo Novodvorská), Lesní divadlo v údolí Housle (Lesní divadlo v údolí Housle), Malý mlýn (Malý mlýn), Mariánský sloup na Staroměstském náměstí (Mariánský sloup na Staroměstském náměstí), Maškův mlýn (Maškův mlýn), Maškův mlýn (Zadní Maškův mlýn), Měchurka (Měchurka), Mouchův mlýn (Mouchův mlýn), Na Cikánce (Na Cikánce), Nádraží Praha - Krč (Nádraží Praha - Krč ), Nádraží Praha - Těšnov (Nordwestbahnhof), Nádraží Praha - Vyšehrad (Nádraží Praha - Vyšehrad), Petřín - zahradní restaurace (Petřín - zahradní restaurace), Petynka (Petynka), Pivnice Na rozcestí (Pivnice Na rozcestí), Podolí - cementárna (Podolí - cementárna), Praha - Cibulka (Prag - Cibulka), Praha - sklady Pramen (Praha - sklady Pramen), Praha - Smíchov (staré nádraží) (Praha - Smíchov (staré nádraží)), Praha - Ústav šlechtičen (Praha - Ústav šlechtičen), Praha - Vinohrady-synagoga (Prag - Königliche Weinberge-Synagoge), Praha 5 - Radotín zámeček na Cikánce (Praha 5 - Radotín zámeček na Cikánce), Praha Barrandov - vila V. Prokopa (Praha Barrandov - vila V. Prokopa), Praha Michle Obecná škola (Praha Michle Obecná škola), Praha Stodůlky cihelna (Praha Stodůlky cihelna), Praha Stodůlky Šafránkova cihelna (Praha Stodůlky Šafránkova cihelna), Praha-památník tanku č.23 (Prag - Denkmal des Panzers Nr. 23), Praha-Stalinův pomník (Prag - Stalin-Denkmal), Praha-Vršovice - nová odbavovací hala nádraží (Prag-Wrschowitz - neue Bahnhofshalle), Rustonka (Rustonka), Ruzyňský mlýn (Ruzyňský mlýn), Starý mlýn (Starý mlýn), Storchova vila (Storchova vila), Středoklucký mlýn (Středoklucký mlýn), Šarbochův mlýn (Šarbochův mlýn), Trestanecký tábor v Dalejském údolí (Trestanecký tábor v Prokopském údolí), Truhlářka (Truhlářka), Trunečkův mlýn (Trunečkův mlýn), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), Turbová (Turbová), U tří koček (U tří koček), Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba (Vápenka Biskup, Kvis & Kotrba), zámek Petrovice (zámek Petrovice), Zastávka Praha - Spořilov (Zastávka Praha - Spořilov), Zimní stadion Štvanice (Zimní stadion Štvanice), Zlatnice (Zlatnice), Zlíchovský lihovar (Zlíchovský lihovar), Zličín - čerpací stanice (Zličín - čerpací stanice )


Okres Benešov (Bezirk Beneschau)

Obce, osady, samoty:
Hubičkův Luh (Hubičkův Luh), Jizbice (Jizbice), Kojetice (Kojetitzer Hof), Kolna (Kolna), Křemešník (Křemešník), Naháč (Naháč), Toušice (Toušice), Vosí (Vosí), Zákopy (Zákopy)

Objekty:
Benešov-synagoga (Beneschau-Synagoge), Blakoš (Blakoš), Březina (Březina), Chotýšany - zámek (Chotýšany - zámek), Chrastovice (Chrastovice), Crkovice (Crkovice), Hanslovský mlýn (Hanslovský mlýn), Jenišovický dvůr (Jenišovický dvůr), Klášterní mlýn (Klášterní mlýn), Kletečkův mlýn (Kletečkův mlýn), Kopelentův mlýn (Kopelentův mlýn), kostel sv. Alžběty - Benešov (kostel sv. Alžběty - Benešov), Kotrčův mlýn (Kotrčův mlýn), Mahl Mühl (Mahl Mühl), Myslivna Obora (Myslivna Obora), Na Borkách (Na Borkách), Nové Mlýny (Nové Mlýny), Olešná (Olešná), Panský mlýn (Panský mlýn), Pilátka (Pilátka), Pivovar - Pyšely (Pivovar - Pyšely), Podelhotský mlýn (Podelhotský mlýn), Podhájský mlýn (Podhájský mlýn), Podlešanský mlýn (Podlešanský mlýn), Podlouňovický mlýn (Podlouňovický mlýn), Popovický dvůr (Popovický dvůr), Prčice-synagoga (Prtschitz-Synagoge), Psářský mlýn (Psářský mlýn), Smikovský mlýn (Smikovský mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Svojšice (Svojšice), Šeradovka (Šeradovka), Šetkův mlýn (Schettekmühle), Třebešický mlýn (Třebešický mlýn), Valcha (Valcha), Vlašim-synagoga (Wlaschim-Synagoge), Votice-synagoga (Wottitz-Synagoge), Zálesí (Zálesí)


Okres Beroun (Bezirk Beraun)

Objekty:
Chrustenický mlýn (Chrustenický mlýn), Čihátka (Čihátka), kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr (kaple sv. Jana Nepomuckého - Králův Dvůr), Konvalinkův mlýn (Konvalinkův mlýn), Lhotecký dvůr (Lhotecký dvůr), Litohlavy (Litohlavy), Na Veselé (Na Veselé), Nouzov (Nouzov), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Beroun (Pivovar - Beroun), Plešivec (Plešivec), Sudíkův mlýn (Sudíkův mlýn), Synagoga - Tetín (Synagoga - Tetín), Tomáškův lom - vápenka (Tomáškův lom - vápenka), Vyšebohy (Vyšebohy), Zámeček Na Ptáku (Zámeček Na Ptáku)


Okres Kladno (Bezirk Kladno)

Obce, osady, samoty:
Ovčín (Ovčín), Štěpárna (Štěpárna), Vraný - mlýn (Vraný - mlýn)

Objekty:
Bajrovka (Bajrovka), Barborka (Barborka), Beyerovka (Beyerovka), Bratkovický mlýn (Bratkovický mlýn), Chržínský mlýn (Chržínský mlýn), Císařský pivovar - Buštěhrad (Císařský pivovar - Buštěhrad), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Důl Ronna (Důl Ronna), Důl Schoeller (Důl Schoeller), Františkánská myslivna (Františkánská myslivna), Hřešický mlýn (Hřešický mlýn), Jemníky - železniční zastávka (Jemníky - železniční zastávka), Kellnerův mlýn (Kellnerův mlýn), Kolský mlýn (Kolský mlýn), Koryntovský mlýn (Koryntovský mlýn), Košťálův mlýn (Košťálův mlýn), Krupičkův mlýn (Krupičkův mlýn), Kynclův mlýn (Kynclův mlýn), Lipina (Lipina), Michálkův mlýn (Michálkův mlýn), Mužíkův mlýn (Horowetz mühle), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Ovčárský mlýn (Ovčárský mlýn), Pálečekovský mlýn (Pálečekovský mlýn), Přední mlýn (Přední mlýn), Saky - železniční zastávka (Saky - železniční zastávka), Svatá Markéta (Svatá Markéta), Tuhaň - železniční zastávka (Tuhaň - železniční zastávka), Tůmův mlýn (Tůmův mlýn), Vašírovská Lísa (Vašírovská Lísa), Velvary - synagoga (Welwarn - Synagoge), Železniční zastávka Švermov-Hnidousy (Železniční zastávka Švermov-Hnidousy)


Okres Kolín (Bezirk Kolín)

Obce, osady, samoty:
Cihelna (Cihelna), Hrstkov (Hrstkov), Špandava (Špandava), Vlčí Důl (Vlčí Důl)

Objekty:
Bečváry-nový zámek (Bečváry-nový zámek), Chalupa čp.2 (Chalupa čp.2), Chalupa čp.30 (Chalupa čp.30), Chrástecký mlýn (Chrástecký mlýn), Cukrovar - Český Brod (Cukrovar - Český Brod), Cukrovar - Velim (Cukrovar - Velim), Cukrovar Ratboř (Zuckerfabrik ), Domek čp.11 (Domek čp.11), Domek čp.26 (Domek čp.26), Dům čp.91 (Dům čp.91), Freundova pila (Freundova pila), Hlaváčova Lhota (Hlaváčova Lhota), Hluboký mlýn (Hluboký mlýn), Hostinec U Schauerů (Hostinec U Schauerů), Hrázský mlýn (Hrazer Mühle), Kbel - zámek (Kbel - zámek), Kolín - kostel Všech Svatých (Kolín - kostel Všech Svatých), Liblice A (Liblice A), Lošánky - zámek (Lošánky - zámek), Mirkovec (Mirkovec), Ostrov (Ostrov), Panská kovárna (Panská kovárna), Plaňany - rychta (Plaňany - rychta), Podbečvárecký mlýn (Unterbeczwarer műhle), Polní Voděrady - pivovar (Polní Voděrady - pivovar), Potřeba (Potřeba), Skokanovský mlýn (Skokanower Mühle), Sojkův statek (Sojkův statek), Starý mlýn (Starý mlýn), Šabatkova kovárna (Šabatkova kovárna), Šamotka - Červené Pečky (Šamotka - Červené Pečky), Šátkův statek (Šátkův statek), Tiefenthaler Mühle (Tiefenthaler Mühle), Toušický mlýn (Toušický mlýn), Tvrz Malé Bečváry (Tvrz Malé Bečváry), Válcový mlýn (Válcový mlýn), Vidlácká chalupa (Wydlák), Vocetkův statek (Vocetkův statek), Vopaskův statek (Vopaskův statek), Votrubovský mlýn (Votrubovský mlýn)


Okres Kutná Hora (Bezirk Kuttenberg)

Obce, osady, samoty:
Stará Lhota (Stará Lhota)

Objekty:
Cimburk (Zimburger Mühle), Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory (Cukrovar a lihovar - Ovčáry-Nové Dvory), Dolní mlýn (Untere Mühle), Fábrovský mlýn (Fábrovský mlýn), Hatě (Hatě), Jesuitský mlýn (Jesuiten Mühle), Kamajka (Kamajka), Karlov (Karlov), Komoráčovský mlýn (Komoráčovský mlýn), Králíkův mlýn (Kraliker Mühle), Kunvald (Kunvald), Lhotský mlýn (Lhoter Mühle), Malešovský mlýn (Malešovský mlýn), Markovice - kostel sv. Marka (Markovice - kostel sv. Marka), Medenice (Medenice), Obický mlýn (Obický mlýn), Panský mlýn (Herrn Mühle), Petrovická hájovna (Petrovická hájovna), Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav (Pivovar právovárečného měšťanstva - Čáslav), Pod Hutským (Pod hutským), Rabštejnka (Rabschina Mühle), Řešeto (Řešeto), Rezkovec (Rezkovec), Sidonin Les (Sidonin Les), Slaměnec (Slaměnec), Spálený mlýn (Spalener Mühle), Velký Dvůr (Velký Dvůr), Žehušice tvrz (Žehušice tvrz), Žleby - hospodářský dvůr zámku (Žleby - hospodářský dvůr zámku), Žleby - hrobka Auerspergů (Žleby - hrobka Auerspergů), Žleby - Restaurace Na hrázi (Žleby - Restaurace Na hrázi)


Okres Mělník (Bezirk Mělník)

Obce, osady, samoty:
Březov (Březov), Polabský mlýn (Polabský mlýn), Rozbořenka (Rozbořenka), Suchý mlýn (Trockene Mühle), Šitol (Schütoll)

Objekty:
Beřkovický mlýn (Beřkovický mlýn), Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou (Chemická továrna - Kralupy nad Vltavou), Cukrovar - Mělník (Cukrovar - Mělník), Čečelická myslivna (Čečelická myslivna), Dolní Vidim pivovar (Doní Vidim pivovar), hájenka Hořínský park (hájenka Hořínský park), Hájovna Oupor (Hájovna Oupor), Harasov (Harasov), Harbasko (Harbasko), Kokořínský důl - rekreační areál (Kokořínský důl - rekreační areál), Království (Königswald), Liběchov, kaple sv. Ducha (Liběchov, kaple sv. Ducha), Liběchovský mlýn (Liběchovský mlýn), Luh (Luh), Mlýn Hlučov (Mühle Hlučov), Nový Dvůr (Neuhof), Pivovar - Vysoká Libeň (Pivovar - Vysoká Libeň), Rymáň (Rimay), Skalní byty (Skalní byty), Skalní cesty (Skalní cesty), Tempel Hegerhaus (Tempel Hegerhaus), Třebošnice (Třebošnice), Tubožský mlýn (Dubusmühle), Úpor (Úpor), Wrbamühle (Wrbamühle), XXXX (XX), Zámecký mlýn Hořín (Zámecký mlýn Hořín), zámek Liběchov (zámek Liběchov)


Okres Mladá Boleslav (Bezirk Jungbunzlau)

Obce, osady, samoty:
Flusárna (Flusárna), Jibstec (Jibstec), Píčův statek (Píčův statek)

Objekty:
Bezno - nádraží (Bezno - nádraží), Březenská myslivna (Březenská myslivna), Chrást (Chrasterhof), Cukrovar - Brodce n. Jizerou (Cukrovar - Brodce n. Jizerou), Dolní Cetno (Unter Zetno), Flodermanův mlýn (Flodermanův mlýn), Havraník (Havraník), Hole (Hole), Končiny (Končiny), Lázně Boží Voda (Lázně Boží Voda), Maxov (Maxov), Mladá Boleslav-synagoga (Jungbunzlau-Synagoge), Pachouň (Pachouň), Pavlíkův mlýn (Pavlíkův mlýn), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Polívkův mlýn (Polívkův mlýn), Pytlíkovský mlýn (Sägemühl), Rachvaly (Rachvaly), Řehnický mlýn (Řehnický mlýn), Schubertův mlýn (Schubertův mlýn), Semčice - nádraží (Semčice - nádraží), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), Textilka - Mladá Boleslav (Textilka - Mladá Boleslav), U Bílého kříže (U Bílého kříže), Zájezd (Zájezd), Zalužany (Zalužany)


Okres Nymburk (Bezirk Nymburk)

Obce, osady, samoty:
Chotuc - kostel a hřbitov (Chotuc - kostel a hřbitov), Vykleky (Aushacken)

Objekty:
Alexandrov (Alexanderhof), Cukrovar - Nymburk (Cukrovar - Nymburk), Ćíhary (Ćíhary), Komárov (Komárov), Krejčího mlýn (Krejčího mlýn), Křinec - zámek (Křinec - zámek), Křinec-synagoga (Krinetz-Synagoge), Mlýn - Nymburk-Drahelice (Mlýn - Nymburk-Drahelice), Most - Lysá nad Labem-Litol (Most - Lysá nad Labem-Litol), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn a pila (Panský mlýn a pila), Šumbor (Šumbor), Tejnický mlýn (Tejnický mlýn), U Pěti Dubů (U Pěti Dubů), Vlkov (Vlkov), Zahájí (Zahájí)


Okres Praha-východ (Bezirk Prag-Ost)

Obce, osady, samoty:
Cihelna za Hájem (Cihelna za Hájem), Přibyslavice (Přibyslavice)

Objekty:
Automobilka Praga - Praha (Automobilka Praga - Praha), Barvírna kůží - Praha Libeň (Barvírna kůží - Praha Libeň), bývalý hřbitov u Říčan (bývalý hřbitov u Říčan), Cihelna - Nehvízdky (Cihelna - Nehvízdky), Cukrovar - Mratín a Líbeznice (Cukrovar - Martín a Líbeznice), Cukrovar - Praha-Modřany (Cukrovar - Praha-Modřany), Dolní Peklov (Dolní Peklov), Hodovský mlýn (Hodovský mlýn), Horní Peklov (Horní Peklov), Hubačov (Hubačov), Jevany hotel Novotný (Jevany hotel Novotný), Jevany hotel Wagner (Jevany hotel Wagner), Kojetice - zámek (Kojetice - zámek), Mstětice - škola (Mstětice - škola), Nákladové nádraží Žižkov (Nákladové nádraží Žižkov), Ovčáry (Ovčáry), Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8 (Pila a parketárna firmy Lanna - Praha 8), Prádelna - Praha 4 (Prádelna - Praha 4), Pyskočelský mlýn (Pyskočelský mlýn), Ringhofferovy závody (Ringhofferovy závody ), Sluhy - tvrz (Sluhy - tvrz), Spalovna pevných odpadǔ - Praha (Spalovna pevných odpadǔ - Praha), Strančice - zámek (Strančice - zámek), Šurkov (Šurkov), Tiskárna - Praha 1-Nové Město (Tiskárna - Praha 1-Nové Město), Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady (Továrna na cukrovinky - Praha 10-Vinohrady), Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař (Továtna na barvy - Praha 15-Hostivař), Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9 (Usměrňovací stanice spalovny - Praha 9), Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka (Železniční viadukt a stanice Praha-Hrabovka)


Okres Praha-západ (Bezirk Prag-West)

Objekty:
Chýňský mlýn (Chýňský mlýn), Cukrovar - Uhříněves (Cukrovar - Uhříněves), Fafkův mlýn (Fafkův mlýn), Hladkovský mlýn (Hladkovský mlýn), Kosoř - hájovna (Kosoř - hájovna), mlýn u Okoře (mlýn u Okoře), Společenský pivovar - Brandýs nad Labem (Společenský pivovar - Brandýs nad Labem), Tiskárna Václav Pešl - Praha 5 (Tiskárna Václav Pešl - Praha 5), Továrna na porcelán - Praha 5 (Továrna na porcelán - Praha 5), Transformační a měnící stanice Vokovice (Transformační a měnící stanice Vokovice), Včelní Hrádek (Nussberg), Železniční areál Holešovice-Bubny (Železniční areál Holešovice-Bubny)


Okres Příbram (Bezirk Pibrans)

Obce, osady, samoty:
Betlém (Betlém), Bubovický mlýn (Bubovický Mlýn), Byčice (Byčice), Čtvrtý Hamr (4 Hammer), Mokrsko (Mokrsko)

Objekty:
Baba (Baber Hegerhaus), Bergmanův mlýn (Bergmanův mlýn), Dobrá Voda u Březnice-barokní most (Dobrá Voda u Březnice-barokní most), Dobříš - železniční výtopna (Dobříš - železniční výtopna), Drahenický mlýn (Drahenický mlýn), Drtinova rozhledna na Besedné (Drtina Aussichtsturm in Besedná), Jandečků mlýn (Jandečků mlýn), Jechův mlýn (Jechův mlýn), Jince - zámek (pivovar) (Jince - zámek (pivovar) ), Kamýcký mlýn (Kamýcký mlýn), Kopáčovský hamr (Kopáčovský hamr), Panský mlýn (Panský mlýn), Petráškův mlýn (Čelinský mlýn), Petřinův mlýn (Petřinův mlýn), Pilka (Pilka), Pivovar - Chlum-Nalžovice (Pivovar - Chlum-Nalžovice), Pivovar - Kamýk nad Vltavou (Pivovar - Kamýk nad Vltavou), Plechhamr (Plechhammer), Podtochovický mlýn (Podtochovický mlýn), Příbram - synagoga (Pibrans - Synagoge), Příčovy - větrný mlýn (Příčovy - větrný mlýn), Sedlčany-synagoga (Sedltschan-Synagoge), Soukupův mlýn (Soukupův mlýn), Stará Vachanka (Stará Vachanka), Uhřický mlýn (Uhřický mlýn), V Luhu (V Luhu), Vachovický mlýn (Vachovický mlýn), Valcha (Walcher Mühle), Vopičkův mlýn (Vopičkův mlýn), Výfuk (Výfuk), Zábřeský mlýn (Zábřeský mlýn), Zahrádka (Zahrádka)


Okres Rakovník (Bezirk Rakonitz)

Obce, osady, samoty:
Hlivojedy (Hlivojedy), Loučko (Loučko), Mlýnec (Mlýnec), Mühlhansl (Mühlhansl), Myší Díra (Myší Díra), Pístný (Pístný), Plázek (Plázek), Pochvalovský Mlýn (Pochvalovský Mlýn), Polský Ovčín (Polský Ovčín), Protivná (Protivná), Slabecká Huť (Slabecká Huť), Svatý Vojtěch (Svatý Vojtěch), Valcha (Valcha), Zákonova Hlídačna (Zákonova Hlídačna)

Objekty:
Bílý mlýn (Wiesenmühle), Budský mlýn (Budskermühle), Charvátův mlýn (Charvátův mlýn), Hopfův mlýn (Hopfmühle), Hořesedly mlýn a sušárna chmele (Hořesedly mlýn a sušárna chmele), Jiříkovic mlýn (Jiříkovic mlýn), Konopaský mlýn (Konopaser Mühle), Koryta (Koryta), Kouklův mlýn (Kouklův mlýn), Křečkovský mlýn (Tschetschkamühle,), Lovíč (Lobitsch), Malý mlýn (Kleinmühle), Merkovka - Lázně (Merkovka), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Obecní mlýn (Obecní mlýn), Panská pila (Panská pila), Panský mlýn (Panský mlýn), Podhorní mlýn (Podhorní mlýn), Säge Mühle (Säge Mühle), Schreibrův mlýn (Schreiber mühle), Sladovní mlýn (Malzmühle), Spálený mlýn (Abgebrannte mühle), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Terezka (Theresienhain), Tyterský mlýn (Tyterský mlýn), Untere Bretsägemühle (Untere Bretsägemühle), Velhotský mlýn (Welhottnermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zelený důl (Grünthal)


Okres České Budějovice (Bezirk Budweis)

Obce, osady, samoty:
Babka (Babka), Bašta (Bašta), Bělidlo (Bleiche), České Budějovice - Staré město (Budweis - Altstadt), Fischerovy Chalupy (Fischbachhäuser), Gassenhäusel (Gassenhäusel), Hamr (Hammer), Hůrka. (Hůrka.), Klukov (Klukov), Lukov (Lugau), Modrý Domek (Blauer-Haus), Moosbauer (Moosbauer), Mýtiny (Kropfschlag), Nehamerův Dvůr (Nehamerhof), Nemanice (Nemanice), Nové Hutě (Neuhütten), Ohrada. (Wohrada), Podskalí (Podskalí), Remlovy Dvory (Remlovy Dvory), Slaměný Dvůr (Slaměný Dvůr), Staré Hutě (Althütten), U Benáků (U Benáků), U Kollerů (Koller), Ve Strouze (Ve Strouze), Veveří (Piberschlag), Vrbí (Vrbí), Vyhlídky (Egersee)

Objekty:
Bečický mlýn (Bečický mlýn), Bílina (Billiner Mühle), Býšov (Býšov), České Budějovice - kasárna Čtyři dvory (Budweis - Vierhof Kaserne), Denzingrův mlýn (Denzingrův mlýn), Dobrá Voda - Buquoyská rezidence a Panský dům (Brünnl - buquoysche Residenz, Gasthof „Herrenhaus“), Fatkovna (Fatkovna), Hamr (Müller), Hněvkovická Hájnice (Hněvkovická Hájnice), Hostinec České Švýcarsko (Hostinec České Švýcarsko), Kábův mlýn (Gabermühle), Kolínů mlýn (Kolínů mlýn), Malý mlýn. (Malý mlýn.), Neznašov-synagoga (Nezdaschow-Synagoge), Peštovec (Perstenhof), Překážka (Překážka), Rothbauerův mlýn (Rothbauermühle), Rozovy (Rozovy), Stropnický mlýn (Grabmühle), Sušek (Sušek), Švábův hrádek. (Švábův hrádek.), Tomandlův dvůr (Tomandlhof), U Valcháře (U Valcháře), Valcha (Walch), Zajíček (Seyczekhof), Zámek Poříčí (Zámek Poříčí), Želízkův mlýn. (Želízkův mlýn.)


Okres Český Krumlov (Bezirk Krummau)

Obce, osady, samoty:
Adámky (Abdank), Babín (Bamberg), Bednáře (Emmern), Bedřichov (Friedrichsau), Běleň (Wieles), Benčice (Wentschitz), Bližší Lhota (Vorderstift), Bludov (Bludau), Bobovec (Pfaffenschlag), Bočkov (Wutschko), Bolechy (Wullachen), Boly (Wolluben), Boršíkov (Woisetschlag), Boršov (Giesshübel), Bozdova Lhota (Hundshaberstift), Branná (Pramles), Bräun (Bräun), Braunsteinhof (Braunsteinhof), Březí (Wuretzhöfen), Březovice (Pschislowitz), Brezovik (Oxbrunn), Buchtice (Buchtitz), Bučí (Putschen), Chudějov (Kuttau), Chvalín (Kalling), Cipín (Zippendorf), Černíkov (Grossuretschlag), Čert v lese (Teufel im Walde), Čižkrajice pod Chobolkou (Schlag Am Rossberg), Čtyřdomí (Vierhäusel), Daleké Popelice (Dalleken), Další Lhota (Hinterstift), Dětochov (Tichtihöfen), Dobrá Voda (Gutwasser), Dobročkov (Dobrusch), Dolní Dlouhá (Unter Langendorf), Dolní Kaliště (Unter Gallitsch), Dolní Přísahov (Unter Shönhub), Dolní Světlá (Unter Zwiedlern), Dolní Šedivý - hamr (Unter Schediwy - Hammer), Drahoslavice (Droschlowitz), Drochov (Drochersdorf), Dubová (Stubau), Dvořák v Hoře (Dvořák v Hoře), Dvorečná (Woraschne), Dvořetín (Klein Uretschlag), Emin dvůr (Emahof), Etbauer (Etbauer), Fledl (Flödl), Gregerův dvůr (Gregerhof), Hajmín (Ober Haiming), Hartauer (Hartauer), Hausberg (Hausberg), Havlov (Hablesreith), Herbertov (Gerbertschlag), Hermannschlagerský Dvůr (Hermannschlager Hof), Hlásná (Wachtern), Hodonice (Hodenitz), Hodslav (Hatzles), Hora (Hora), Horní Dlouhá (Ober Langendorf), Horní Drkolná (Oberschlagl), Horní Kaliště (Ober Gallitsch), Horní Malše (Maltschbach), Horní Přísahov (Ober Shönhub), Horní Stögenwald (Ober-Stögenwald), Horní Světlá (Ober Zwiedlern), Horní Šedivý (Ober Schediwy ), Horní Tichá (Horní Tichá), Hostínova Lhota (Hossenschlag), Hradový (Kastlern), Hřbítek (Hundsruck), Hruštice (Wadetstift), Hubenov (Hubene), Huťský Dvůr (Hüttenhof), Hvězda (Stern), Jámy (Kohlgruben), Jankov (Janketschlag), Janova Ves (Johannesdorf), Jednoty (Tonihäuseln), Jelm (Melm), Jermaly (Ermelei), Ješkov (Jeschkesdorf), Kaliště (Gölitsch), Kamenná (Stein), Kaplické Chalupy (Kapellner Waldhäuser), Karlovy Dvory (Karlshöfen), Klení (Hafnern), Klepná (Kleppen), Kleštín (Reith), Klopanov (Kropfetschlag), Kondratice (Kainratsdorf), Koryta (Nirschlen), Kothof (Kothof), Kovárna (Stellschmiede), Kozákův mlýn (Kozákův mlýn), Kozí Stráň (Geisleiten), Kramolín (Gromaling), Krčín (Gritschau), Kühberg (Kühberg), Kvasov (Puritschen), Květušov (Quitosching), Lazec (Losnitz), Leopold (Leopold), Leopoldov (Leopoldsdorf), Lhota (Stift), Lhotka (Hossenschlag), Lipoltov (Rudetschlag), Lojzova Paseka (Loislisches Gereith), Lopatné (Lopatne), Lověšice (Lobiesching), Lověšické Rovné (Lobieschinger Ruben), Ludvické Hory (Ludwigsberg), Machnatec (Linden), Malá Strašeň (Kleindrossen), Malý Chuchelec (Klein Kuchlitz), Malý Jindřichov (Klein Heinrichschlag), Metlický Dvůr (Moedlitz Hof), Metlín (Mödling), Michničky (Bonnersdorf), Mikoly (Miggolz), Milíkov (Miligen), Mladoňov (Lodus), Mlýnská (Mühldorf), Mlýnský Vrch (Mühlberg), Močerady (Muscherad), Morašov (Hochberg), Moravice (Mörowitz), Muckenschlag (Muckenschlag), Multerberg (Mezilesí), Mýtinka (Wangetschlag), Náhlov (Nachles), Nahořany (Hochdorf), Nebřehov (Pisenreith), Neubauer (Neubauer), Nová Hospoda (Wegscheider), Nová Lhota (Neustift), Nový Hamr (Neuhammer), Obec (Obst), Pasovary (Passern), Pavlína (Paulina), Pernek (Perneck), Pestřice (Unterstögenwald), Petr (Peter), Petrov (Pertersbach), Pilgerrast (Pilgerrast), Pivonice (Piberschlag), Plaňák (Plaňák), Plíškov (Stockern), Podolí (Podolen), Podolí (Unterheiming), Pošlák (Poschlag), Poustevna (Einsiedl), Pozděraz (Pozděraz), Praha (Pragenbauer), Pramhof (Pramhof), Prámské Dvory (Pranghof), Přední Hamry (Vorderhammer), Přední Kruhová (Oppach), Přední Zvonková (Vorderglöckelberg), Provodice (Probolden), Račín (Ratschin), Radčice (Radinetschlag), Rapotice (Rappetschlag), Reitbauer (Reitbauer), Rejtský Sedlák (Reithbauer), Rojov (Roiden), Rottenberghäuser (Rottenberghäuser), Rožnov (Rosenau), Rusterhäuser (Rusterhäuser), Rüsterschmied (Rüsterschmied), Růžový Vrch (Rosenhügel), Rybáře (Fischbäckern), Sejfy (Seiften), Skalná (Pinketschlag), Skubice (Tischlern), Slavkovice (Schlakern), Sosnice (Ossnitz), Starý Holand (Altholland), Stěžerov (Fischern), Střelcův Dvůr (Unterberg), Strohbauer (Strohbauer), Strouha (Graben), Studené (Studene), Svánkov (Reith), Svatonina Lhota (Wadetschlag), Svinihlavy (Svinihlavy), Svitanov (Zwittern), Šafléřov (Schauflern), Šance (Schanz), Šimákův Dvůr (Schimakerhof), Štědrkov (Cerekau), Tatry (Tattern), Těchlov (Zichlern), Těchoraz (Zichrass), Třebíčko (Sankt Gabriela), Třešňovice (Kirschbaum), U Alberta (Albert), U Bláhy (Blahawirt), U Moravců (U Moravců), U Stangla (Beim Stangl), U Šteflů (Steffl), Uhliště (Kohlstätten), Vadkov (Neudörfel), Valdov (Waldau), Valkounov (Walketschlag), Velence (Wilentschen), Velenov (Velenov), Velíška (Wölschko), Velký Chuchelec (Gross Kuchlitz), Vendlův mlýn (Vendlmühle), Věrtele (Vierteln), Vojslavy (Wolfschlag), Vojtín (Woiden), Vracov (Wratzau), Všeměřice (Schömersdorf), Všeměry (Schömern), Všímary (Schimern), Vysoká (Hohenschlag), Wágnerova chalupa (Wagnerhäusel), Waldbauer (Waldbauer), Waldmann (Waldmann), Walterova hrobka (Waltersruhe), Zábraní (Kropsdorf), Zadní Kruhová (Scheiben), Zadní Výtoň (Hinterheuraffl), Záhliní (Eisengrub), Záhoří (Sahorsch), Záhorkov (Ahorn), Zahrádka (Haag), Zátes (Attes), Závratná (Sabratne), Zlatá Ktiš (Goldentisch), Zmrzlice (Gfrörethäuser), Zrcadlová Huť (Spiegelhütten), Žestov (Schestau), Žibřidov (Stübling), Žlábek (Rindles), Žumberk (Sonnberg)

Objekty:
Alexův mlýn (Alexmühle), Altrichtr (Altrichtr), Auerův hamr (Auerhammer), Blahuschův mlýn (Blahuschmühle), Bláhův mlýn (Kögelhammer), Blatenský mlýn (Plattenmühle), Blažkův mlýn (Blaschkomühle), Böhmüllerova pila a mlýn (Böhmüllermühle,Säge), Böhmův mlýn (Böhmmühle), Böhmův mlýn I (Böhmmühle I), Böhmův mlýn II (Böhmmühle II), Boirmühle (Boirmühle), Brentlův mlýn (Brentlmühle), Brettermühle (Brettermühle), Brettmühle (Brettmühle), Brunnerův mlýn (Brunnermühle), Brusinský dvůr (Prussingerhof), Cajsův mlýn (Cajsův mlýn), Cetviny - hamr (Zettwing Hammer), Chvalšiny - hájovna (Kalsching - Hegerhaus), Chvalšiny - mlýn a pila (Kalsching - Mühle .Säge), Černá v Pošumaví (Černá v Pošumaví), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Český Krumlov - Jitona (?) (Český Krumlov - Jitona (?)), Deutschův mlýn (Deutsch Mühle), Dolní Dvořiště - mlýn (Unterhaidmühle), Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta (Dolní Vltavice - kostel sv. Linharta), Donabauerův mlýn a pila (Donabauermühle,Säge), Draxlův mlýn (Draxlmühle,), Drochovský mlýn (Drochesdorfermühle), Faschingův dvůr (Faschinghof), Früchtlův hamr (Früchtl Hammer), Glaserův mlýn pila a hamr (Glasermühle), Graben mlýn (Grabenmühle), Grasmühle (Grasmühle), Hablův mlýn a pila (Hablemühle .Säge), hájovna Hornschlag ( Hornschlag - Hegerhaus), hájovna Kaliště (Golitsch - Hegerhaus), Hakrův mlýn (Hackermühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Hammer), Hatzlův mlýn (Hatzelmühle), Hauberův mlýn (Haubermühle), Haunův mlýn (Haunmühle), Hauslův mlýn (Hauselmühle), Hietzkerův mlýn a pila ( Hietzker Mühle .Säge), Höpflův mlýn (Höpflmühle), Horní Dvořiště - pivovar (Horní Dvořiště - pivovar), Hospůdka u Rynešů (Hospůdka u Rynešů), Huťský Dvůr - hájovna (Hüttenhof - Hegerhaus), Huťský Dvůr - mlýn (Hüttenhof mühle), Jablonec - Horní mlýn (Ogfolderhaid - Obermühle), Jaroměř - mlýn (Jarmirnmühle), Jaroměř -mlýn a pila (Jarmirn - Säge), Jonášův mlýn (Jonas Mühle), Josefův Důl - mlýn (Josefsthal - mühle), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - pila (Josefsthal - Säge), Josefův Důl - sklárna (Josefův Důl - sklárna), Kegelhamer (Kegelhamer), Klímův mlýn (Klímův mlýn), Klinkův mlýn (Klinkischmühle), Kögelhammer (Kögelhammer), Kolínův mlýn (Kolinmühle), Kolonie Jarošova (Kolonie Jarošova), kostel Panny Marie u Hořic (kostel Panny Marie u Hořic), Kozí Hřbet (Kozí Hřbet), Kropshof (Kropshof), Krumpův mlýn (Krumpmühle), Kůzlův dvůr (Guserlhof), Lazecký mlýn (Losnitzmühle), Ledel mlýn (Ledelmühle), Leitnerův hamr (Leitner Hammer), Lipová - mlýn a hostinec (Lindbergmühle), Lojzův mlýn (Loymühle), Loučovický mlýn (Kienmühle), Loužecký dvůr (Lausekerhof), Lužnický mlýn (Lushnitzermühle), Mačí (Mačí), Malčický mlýn a pila (Maltschitzmühle), Mostky - zámek (Pernlesdorf), Müller (Müller), Müllner mlýn (Müllner mühle), myslivna Malše (Forsthaus Maltschbach), Na chladném potoce (Kirchbachmühle), Nový mlýn (Neu mühle), Nový mlýn (Neumühle), Olschbauer mlýn a pila (Olschbauer Mühle .Säge), Olšinský mlýn (Langenbruck mühle), Omlenička - zámek (Omlenička - zámek), Panský mlýn (Herrnmühle), Panský mlýn (Hernmühle), Payrův mlýn a pila (Payrmühle,Säge), Payrův mlýn II (Payrmühle II), Petrův mlýn (Petermühle), Pleticha (Pleticher), Plonnerův mlýn (Plonnermühle), Pollakův mlýn (Pollakmühle), Pöschkův mlýn a pila (Pöschkomühle), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Přední Výtoň - hájovna (Heuraffl - Hegerhaus), Putzn mlýn (Putznmühle), Rinnův mlýn a pila (Rinn - Mühle .Säge), Rozhledna na Lysé hoře - 1228 m.n.m. (Anssichtsturm Lissiberg ), Rozhledna na Plechém (Ausguck an Plöckenstein), Rožmberk nad Vltavou - synagoga (Rosenberg - Synagoge), Rožmitál - kostel Panny Marie Pomocné (Rosenthal - Kirche Maria Hilf), Rybniční mlýn (Teichmühle), Rybník - zámek (Zartlesdorf), Rychnůvek - hamr (Deutsch Reichenau - Hammer), Schacherlův mlýn (Schacherlmühle), Schacherlův mlýn a pila (Schacherl mühle), Schanzmühle (Schanzmühle), Schollerovský dvůr (Schollerhof), Schreinerův mlýn a pila (Schreiner mühle), Schürerův mlýn (Schürer mühle), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Sládkův mlýn (Sladek mühle), Staněk (Staniehof), Stanglův mlýn (Stangl mühle), Steindlův hamr (Steindl Hammer), Steineckerův mlýn (Steinecker mühle), Strahov - myslivna (Strahov - myslivna), Stupárna (Stupárna), Synkův mlýn (Sinkomühle), Šlechtův mlýn (Schlechtamühle), U Raka (Beim Krebs), Uhlíkov - hájovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Uhlíkov - hájovna a ubytovna (Uhligsthal - Hegerhaus), Ulmannův mlýn (Ulmannmühle), Veveří mlýn (Sechtermühle), Vlaštovičník (Schwalbenhof), Vyšenská vápenka (Weichselner kalkbrennerei), Výtoňský mlýn a pila (Heurafflmühle,Säge), Wabrův mlýn (Wabromühle), Wallischův mlýn (Walischmühle), Wallišův hamr a mlýn (Wallisch Hammer), Weissen mlýn (Weissenmühle), Wolfův mlýn a pila (Wolfmühle), Zaunův mlýn (Zaunmühle), Zeilingerův mlýn (Zeilinger mühle), Žestovský mlýn (Schestaumühle)


Okres Jindřichův Hradec (Bezirk Neuhaus)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Bída (Elendhaus), Budík (Budík), Bukovky (Bukovky), Domy Marinkovy (Maringhäuser), Filipov (Philippsdorf), Hamr (Hammermühle), Holinkova Jednota (Olinghäusel), Jousal (Jousal), Kebharec (Gebharz), Luhy (Luweg), Maring Jakob (Maring Jakob), Miruše (Mirusche), Nuzov (Nuzov), Okrouhlice (Okrouhlice), Pomezí (Markel), Pranšlácký Dvůr (Braunschlaghof), Romava (Romau), Schmidt (Schmidt), Vitiněves (Wittingau)

Objekty:
Babkův mlýn (Babkův mlýn), Bedřichov - hájovna (Bedřichov - hájovna), Bedřichov - lesovna (Friedrichsdorf), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Blofslmühle (Blofslmühle), Bobelovka - textilní továrna (Bobelovka - textilní továrna), Buková hájenka (Buková hájenka), Čechův mlýn (Böhmmühle), Černý mlýn (Černý mlýn), Červený mlýn (Rothmühle), Českomoravská továrna na pletené zboží (Českomoravská továrna na pletené zboží), Český Rudolec - lihovar (Český Rudolec - lihovar), Český Rudolec - zámek (Böhmisch Rudoletz - Schloss), Dolní Bolíkov - židovský hřbitov (Wölking), Dolní Radouň - kostel (Wenkerschlag), Drápal (Drápal), Dvorský mlýn (Hofmühle), Dvůr Dobrohoř (Dvůr Dobrohoř), Dvůr Holenský (Dvůr Holenský), Dvůr Karlov (Dvůr Karlov), Dvůr Nové Hobzí (Dvůr Nové Hobzí), Dvůr Stálkov (Dvůr Stálkov), Dvůr u Nové Vsi (Dvůr u Nové Vsi), Felixův mlýn (Felixův mlýn), Filipov - hájovna (Philippsdorf), Filipov - kaple Sv. Kateřiny (Philippsdorf), Františkov - železárna (Františkov - železárna), Frelův mlýn (Frelův mlýn), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Galgenmühle (Galgenmühle), Hadermühle (Hadermühle), Hájovna u Kaprouna (Hájovna u Kaprouna), Hamerský mlýn ( Hammermühle), Hejbalův mlýn (Hejbalův mlýn), Hejnice (Hönitzhof), Hirschův mlýn (Hirschjirglmühle), Hotel Holub (Hotel Holub), Hůrky - poutní kaple k poctě Matky Boží (Adamsfreiheit), Illův mlýn (Illův mlýn), Janský dvůr (Johannihof), Jindřichův Hradec - Landfrasova vila (Jindřichův Hradec - Landfrasova vila), Jindřichův Hradec - Pezellenův dvorec (Neuhaus - Pezellen Meierhof), Jindřichův Hradec - pivovar (Jindřichův Hradec - pivovar), Jindřichův Hradec - Solperova továrna (Jindřichův Hradec - Solperova továrna), Jindřichův Hradec - šindelna (Jindřichův Hradec - šindelna), Jindřichův Hradec - židovský hřbitov (Neuhaus), Kálalův mlýn (Kálalův mlýn), Keramička Hlubokodol (Keramička Hlubokodol), Klášter (Kloster), Klenová - kaple Sv. Anny (Leinbaum), Kličkův mlýn (Klitschkamühle), Kostelní Vydří - zámek (Kirchwiedern - Schloss), Krokovice (Krokowitzhof), Landštejnský dvůr (Landštejnský dvůr), Leutův mlýn (Leutenmühle), Liebzeitův mlýn (Liebzeitův mlýn), Lišný dvůr (Lišný dvůr), Loucký mlýn (Bruckmühle), Lovecký zámeček v Janovském údolí (Lovecký zámeček v Janovském údolí), Malíkův mlýn (Malíkův mlýn), Markvarec - synagoga (Markwarding - Synagoge), Markvarec - židovský hřbitov (Markwarding), Mlýn U čtrnácti (Mlýn U čtrnácti), Mlýn U devíti (Mlýn U devíti), Mlýn v Jindřiši (Jindřiš-Heinrichschlag), Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem (Mlýn ve Starém Městě pod Landštejnem), Mlýnek (Einhandelmühl), Mokré louky (Mokré louky), Natzermühle (Natzermühle), Nedbalův mllýn (Nedbalův mllýn), Nová Bystřice - židovský hřbitov (Neu-Bistritz), Nová Ves - dvůr (Nová Ves - dvůr), Olšany - židovský hřbitov (Wolschan), Panský mlýn (Panský mlýn), Peníkov (Weisshof, Pönningenhof), Peníkovský mlýn (Pönningenmühle), Petschův mlýn (Petzelmühle), Písečné - židovský hřbitov (Piesling), Plachův mlýn (Plachův mlýn), Podcestný mlýn (Podcestný mlýn), Řečická hájovna (Řečická hájovna), Rožnov (Rosenau), Rudolfov (Rudolfov), Schüllerův mlýn (Schüllerův mlýn), Sedelský mlýn (Heumoth Mühle), Slavonice - pivovar (Zlabings), Slavonice - synagoga (Slavonice - Synagoge), Staré Hobzí - Flickova manufaktura (Althart), Staré Hobzí - synagoga (Althart - Synagoge), Staré Hobzí - židovský hřbitov (Staré Hobzí - židovský hřbitov), Staré Město pod Landštejnem - barvírna (Altstadt), Staré Město pod Landštejnem - náměstí (Staré Město pod Landštejnem - náměstí), Staré Město pod Landštejnem - synagoga (Staré Město pod Landštejnem - Synagoge), Staré Město pod Landštejnem - zámek (Staré Město pod Landštejnem - zámek), Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov (Staré Město pod Landštejnem - židovský hřbitov), Svatá Barbora (Svatá Barbora), Šprinclův mlýn (Šprinclův mlýn), Šulákův mlýn (Šulákův mlýn), Terezský dvůr (Terezský dvůr), Tex (Tex), Tůmův vrch (Tůmův vrch), Tunklův mlýn (Tunklův mlýn), U Malíře (U Malíře), Veclov - kaple (Wetzlers), Velký Pěčín - židovský hřbitov (Gross-Pantschen), Veselíčko (Lusthof), Vitiněves - zájezdní hostinec (Gasthof Richard Pfauser), Vrchy (Berghof), Vysoký kámen (Markstein), Walterův mlýn (Waltermühle), Wölflův mlýn (Wölflův mlýn), Wölkingstahl (Wölkingstahl), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zlatuškův mlýn (Zlatuškův mlýn), Žďárský mlýn (Žďárský mlýn)


Okres Pelhřimov (Bezirk Pilgrams)

Obce, osady, samoty:
Blatina (Moorgründ), Černé Budy (Černé Budy), Kumbal (Kumbal), Pohodnice (Wasenmeister), Pohodnice (Wasenmeisterei), Stupník (Stupník), U Bathů (Batha), U Jonášovy Chalupy (U Jonášovy chalupy), U Záleských (U Záleských), V Občinách (V Občinách), Zichpil (Zichpil)

Objekty:
Beníškův mlýn (Beníškův mlýn), Borkov (Borkov), Březinův mlýn (Březinův mlýn), Cihelský mlýn (Cyhelker Mühle), Černý mlýn (Schwarz Mühle), Dolní Valcha (Dolní Valcha), Dušejovský mlýn (Dušejovský mlýn), Dvůr (Mayerhof), Hamr (Hammer), Hněvkovický dvůr (Hněvkovický dvůr), Jakalův mlýn (Jakalův mlýn), Kalivodův mlýn (Kalivodův mlýn), Káňovský mlýn (Kanermühle), Klášterní mlýn - Želiv (Klášterní mlýn - Želiv), Kulíkův mlýn (Kulíkův mlýn), Lhotka (Lhotka), Obora (Obora), Okrouhlík (Okrouhlík), Panský mlýn (Panský mlýn), Pelhřimov - kaple Panny Marie (Pelhřimov - kaple Panny Marie), Pelhřimov - kaple sv. Anny (Pelhřimov - kaple sv. Anny), Pelhřimov - synagoga (Pelhřimov - Synagoge), Proboštiny (Proboštiny), Rudolfova pila (Rudolfova pila), Růžkův mlýn (Růžkův mlýn), Sanořín (Sanořín), Slabův mlýn (Slabův mlýn), Staré Hutě (Staré Hutě), Střítežský mlýn (Střítežský mlýn), Tuklecký mlýn (Tuklecker Mühle), V Kopáčích (V Kopáčích), Valcha (Valcha), Vodrážkův mlýn (Vodrážkův mlýn), Zastávka a nákladiště Bohdalín (Zastávka a nákladiště Bohdalín), Závršský mlýn (Závršský mlýn)


Okres Písek (Bezirk Pisek)

Obce, osady, samoty:
Na pohodnici (Na pohodnici), Permanina (Permanina), Písek - nábřeží (Písek - nábřeží)

Objekty:
Drátovský mlýn (Drath Mühle), Hamákův mlýn (Hamákův mlýn), Jalovčí (Jalovčí), Jelení Vrch (Jelení Vrch), Ješinův mlýn (Ješinův mlýn), Kukelský mlýn (Kuklemühle), Pilář mlýn a pila (Pilář mlýn a pila), Písek - pivovar (Písek - pivovar), Planina (Planina), Srlín - pivovar (Srlín - pivovar), Toskánka (Toskánka)


Okres Prachatice (Bezirk Prachatitz)

Obce, osady, samoty:
Adolfova pila (Adolfsäge), Albrechtovice (Albrechtschlag), Arnoštov (Ernstbrunn), Babůrek (Babůrek), Baier (Baier), Balzhütte (Balzhütte), Bělá (Parkfried), Bergjoisl (Bergjoisl), Bergtoni (Bergtoni), Blažejovice (Plahetschlag), Borek (Borkenhof), Březová Lada (Birkenhaid), Brod (Grasfurt), Chroboly (Chrobold), Cibulářova Lhota (Zwiefelhof), Cudrovice (Zudrowitz), Cvrckov (Grilling), Černá Lada (Schwarzhaid), Čtyřdomí (Vierhäuser), Dobrá (Guthausen), Dobruschmühle (Dobruschmühle), Dolní Cazov (Unterzassau), Dolní Sněžná (Unter Schneedorf), Dolní Světlé Hory (Unterlichtbuchet), Dvojdomí (Zweihäuser), Frantoly (Frauenthal), Fuchsova chalupa (Fuchsenhäusel), Grub (Jama), Hájovna (Bergheger), Hájovna u Tomášků (Hájovna u Tomášků), Havránka (Rabenhütte), Heuberger (Heuberger), Hliniště (Leimsgrub), Hopfinger (Hopfinger), Horní Sněžná (Ober Schneedorf), Horní Světlé Hory (Oberlichtbuchet), Hrabická Lada (Rabitzerhaid), Huť pod Boubínem (Tafelhütten), Huťský Dvůr (Hüttenhof), Jaushof (Jaushof), Jodlovy Chalupy (Jodlhäuser), Jungwirth (Jungwirth), Kamenná Hlava (Steinköpfelhäuser), Kaplice (Kappellen), Klenowitz (Klenovice), Klíma - kamenolom (Klima Loam seppn), Koller (Koller), Kollerhaus (Kollerhaus), Koryto (Hundsnurch), Krásná Hora (Schönberg), Křeplice (Krepenschlag), Kricherbauer (Kricherbauer), Krinhof (Krinhof), Křížovice (Krisowitz), Ktiška (Lichteneck), Láz (Geháng), Lázně Svaté Markéty (Lázně Svaté Markéty), Lederhofer (Lederhofer), Leptáč (Rohn), Libínské Sedlo (Pfefferschlag), Lučenice (Luzerter), Mackova Lhota (Mosetstift), Maloniny (Pleschen), Marxtbauer (Marxtbauer), Mazník (Schmierbrenner), Městská Lada (Stadthaiden), Michlova Huť (Michlhütte), Milov (Millau), Mlaka (Moorhäuser), Mlýnský kout (Mühlwinkel), Mýtnice (Mauthäusel), Na Ovčíně (Lämmerhof), Na palouku (Auhäusel), Na Rejtě (Reuthäusel), Nové Chalupy (Neuhäuser), Nové Chalupy (Neuhäuser), Nový Svět (Neugebau), Nusko (Nusko), Ovesná (Haberdorf), Ovesne (Haberles), Pasta (Pasta), Payer (Payer), Pláně (Planie), Pokovy Hutě (Bockhütte), Popelná (Reckerberg), Pravětínská Lada (Gansauerhaid), Račí (Mitterberg), Radoň (Radam), Rait (Rait), Raškov (Raschkowald), Rennův Dvůr (Renn Hof), Rippelův Dvůr (Rippel Hof), Robl (Robl), Robotní Dvůr (Robotter Hof), Rovence (Rubenz), Rybářské Domky (Fischerhäuslen), Sägewiese (Sägewiese), Samoty (Adlerhütte), Samoty (Röhrenberger - Hütte), Scherer (Scherer), Schindler (Schindler), Schoberův Dvůr (Schoberhof), Sedlmín (Sedlmin), Sedmidomí (Siebenhäuser), Seníky (Schoberstätten), Silnice (Landstrassen), Skříněřov (Schreinetschlag), Slatina (Filz), Slunečná (Sonnberg), Smolná Pec (Pechofen), Solná Lhota (Salzweg), Spanolerův Dvůr (Spanolerhof), Stará Huť (Althütten), Stará Huť I (Althütten), Staré Hutě (Althütte), Steffler (Steffler), Svinná Lada (Seehaid), Sviňovice (Schweinetschlag), Šerava (Scherau), Šeravská Huť (Scherauerhütte), Švihov (Schwihau), Teichheger (Teichheger), Tobiášova huť (Tobiashütte), Torfstich-Planie (Torfstich-Planie), U Böhmů (Böhmhaus), U Heiglů (Heigl), u kováře Lukše (Stalliesel Luksch), U Lustiho (Beim Lusti), U Mathuise (beim Mathuis), U Matouše (Beim Matousch), U Matoušů (Matousch), U Paulů (Paulenhäusel), U Schmiedta (beim Schmiedt), U Wachtfeitla (Beim Wachtfeitl), Velký Dům (Grosses Haus), Veselka (Wessele), Vltava (Olberg), vojenská střelnice na Blanici (militarschiesstatte a.d. Flanitz), Volary - Am Weiger (Wallern - Am Weiger), Volary - Horní a Dolní Potoční ulice a Bohlhaus (Wallern - Bachzeile , Bohlhaus), Volary - Náměstí a Prachatická ulice (Wallern - Ringplatz , Prachatitzer strasse , Hellg), Volary - Soumarská ulice (Wallern - Säumerstrasse), Volovice (Wolletschlag), Vyšný (Miesau), Zaborsch (Zahori), Zahrádky (Mehregarten), Záhvozdí (Hintring), Želnava (Salnau), Žlíbky (Röhrenberg)

Objekty:
Achatzův mlýn (Achatzův mlýn), Adam (Adam), Adlerova Huť - hájovna (Adlerhütte - Hegerhaus), Anderlův mlýn (Anderlmühle), Bartošův mlýn (Bartoschmühle), Bernkopfův mlýn (Bernkopf mühle), Blanický mlýn (Blanický mlýn), Brantlova pila (Brantlova pila), Březovický mlýn (Oxbrunnmühle), Brodwiehmühle (Brodwiehmühle), Chalupy na Blatech - hájovna (Mooshäuser - Hegerhaus), Chlumský mlýn (Humwaldmühle), Cikánský mlýn (Cikánský mlýn), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Cudrovice - hájovna (Zuderschlag - Hegerhaus), Černý Kříž - výrobna cementových výrobků (Černý Kříž - výrobna cementových výrobků), České Žleby (Böhmisch Röhren), České Žleby - hájovna (Böhmisch Röhren - Hegerhaus), Dlouhoborský hamr a hostinec (Langhaider Hammer), Dobročkovský mlýn (Dobruschmühle), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní Sněžná - hájovna (Unter Schneedorf - Hegerhaus), Dolní Světlé Hory - hájovna (Unter Lichtbuchet - Hegerhaus), Drauster mlýn (Draustermühle), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Dürrhammersäge (Dürrhammersäge), Edenhoferův mlýn a pila (Edenhofer mühle), Ederův mlýn (Edermühle), Eibnerova pila (Eibner Säge), Eselhof (Eselhof), Feyrerův mlýn (Feyrermühle), Františkov - papírna (Franzenthal), Fritzův mlýn (Fritzmühle), Fuchsův mlýn (Fuchsmühle), Gabrielův mlýn a pila (Gabrielův mlýn a pila), Granitz - hájovna (Granitz - Hegerhaus), Gremplův mlýn (Gremplmühle), Haider mlýn a pila (Haidermühle), hájovna Oberhaiden (Oberhaiden - Hegerhaus), hájovna Reckerberg (Reckerberg - Hegerhaus), hájovna u Gabriela (hájovna u Gabriela), Hammermühle (Hammermühle), Hampel pila (Hampel Säge), Harvalíkův mlýn (Harwalikmühle), Heger mlýn (Hegermühle), Hittnbaun - mlýn (Hittnbaunmühle), Hojsova pila (Hotzi Säge), Hollerův mlýn (Hollermühle), Höpfelův mlýn a pila (Höpfelmühle), hostinec Eiskeller (Gasthaus Eiskeller), Hraběcí Huť - hájovna (Grafenhütte - Hegerhaus), Husinec - cihelna (Husinec - cihelna), Idina pila (Idasäge), Jakšův mlýn (Jakschymühle), Jalovčák (Jalovčák), Kandlův Mlýn (Kandlmühle), kaple na Červeném vršku u Pěkné (Rothubl kapelle), Kellenbergerova pila (Kellenberger Säge), Kinderannův mlýn (Kindermannmühle), Klášterecký mlýn (Klösterer Mühle), Knížecí pila (Fürstlich Sägewerk), Knížecí Pláně - Myslivna (Fürstenhut - Forsthaus), Köglerův mlýn (Köglermühle), Kosmatův mlýn (Kosmatamühle), Krásná Hora - hájovna (Schönberg - Hegerhaus), Kuberna (Kubern), Lenora (Lenora), Lenora - pila (Eleonorenhain Sägewerk), Lesní mlýn (Waldmühle), Lexův mlýn (Lexmühle), Lipka - myslivna a hájovna "Starý dům" (Freiung - Forsthaus "Alteshaus"), Lomův mlýn (Lommühle), Lovecký zámeček na Boubíně (Lovecký zámeček na Boubíně), Mádlův dvůr (Madlhof), Maschko mlýn a pila (Maschkomühle,Säge), Matschlův mlýn (Matschlmühle), Meindlova pila (Meindl Säge), Městská Hajnice (Stadt Waldheger), Migl pila a mlýn (Migl Säge), Milešický mlýn a pila (Oberschlag mühle), Miletínský mlýn (Paulus mühle), Mladíkov - vápenka (Mladíkov - vápenka), Mlynářovice - Stará myslivna (Müllerschlag - Altes Forsthaus), myslivna Nová Polka (Neu Elendbachel - Forsthaus), myslivna Planie (Forsthaus Planie), Nová Pec - hájovna (Neuofen - Hegerhaus), Nové Chalupy - hájovna (Neuhäuser - Hegerhaus), Novopecký mlýn (Neuofen Mühle), Nový Svět (Neugebau), Nuskův mlýn (Nuskomühle), Obecní mlýn (Gemeindemühle), Panský mlýn a pila (Herrnmühle), Paškovic mlýn (Paškovic mlýn), Paulikova pila (Paulik Säge), Paulusova pila (Paulussäge), Pěkná - hájovna (Schönau - Hegerhaus), Penzion hotel " Blanice" (Penzion hotel " Blanice"), Pfefferský mlýn (Pfefferschlagermühle), Pláně - hájovna (Planie - Hegerhaus), Planský mlýn (Planskusmühle), Popelná - mlýn (Reckerbergmühle), Possetův hamr (Posset Hammer), Prachatice (Prachatice), Prachatice - mlékárna Madeta (Prachatice - mlékárna Madeta), Prachatice - pila (Prachatitz Sägewerk), Pravdův mlýn (Pravdamühle), Pucherský mlýn (Puchermühle), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Radvanovice - hájovna (Schillerberg - Hegerhaus), Rauscherova pila (Rauscher Säge), Reifův horní mlýn (Reifův horní mlýn), Riederův mlýn (Rieder mühle), Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m. (Rozhledna na Mužském vrchu u Netolic 502 m.n.m.), Samstag mlýn (Samstagmühle), Schmiedův pivovar (Schmiedův pivovar), Schönbauerův dvůr (Schönbauerhof), Schulzův mlýn (Schulzmühle), Siegelův mlýn (Siegelmühle), Sieglův mlýn pila (Sieglmühle), Silnice - Celnice a hostinec Reif (Landstassen - Zollamt & Gasthaus Reif), Skokanský můstek K88 (Skokanský můstek K88), Solná Lhota - Brantlova pila (Solná Lhota - Brantlova pila), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - hájovna (Brenntenberg - Hegerhaus), Spálenec - mlýn a pila (Brenntenberg Mühle .Säge), Spannbauerova pila a mlýn (Spannbauer Sägewerk), Stefeila mlýn a zemědělská usedlost (Stefeila mühle), Stegbauerův mlýn (Stegbauermühle), Stodůlky - hájovna (Scheurek - Hegerhaus), Stögbauerova a Přibilova pila (Stögbauer a Pribil Säge), Stögerova Huť - pila (Stögerhütte Säge), Stožec - pila na rezonanční dřevo a mlýn (Tusset - Fabrik - Resonanzholz), Strážný (Kuschwarda), Strunzova pila (Strunz Sägewerk), Strunzova pila - Kvilda (Holzwerke Strunz, Aussergefild), Strunzův hamr (Strunz Hammer), Světlohorský mlýn a pila (Lichtbuchetmühle), Švajglova Lada - hájovna (Schwejgelhaid - Hegerhaus), Tahedlův mlýn (Tahedlmühle), Tomschy mlýn (Tomschy - Mühle), Turistická chata na Mařském vrchu (Turistická chata na Mařském vrchu), Tvrzice - cihelna (Tvrzice - cihelna), Včelná - pila a mlýn (Kellne - Säge , Mühle), Vimperk (Vimperk), Vimperk - pila a mlýn na Račíně (Wintenberg - Ratschin - Mühle .Säge), Volarské seníky (Volarské seníky), Volary (Volary), Volary - pomník padlých (Wallern - Kriegerdenkmal), Volary - cihelna Proger (Wallern - Ziegelwerk Proger), Volary - cihelna Sixl (Wallern - Ziegelwerk Sixl), Volary - Jihočeské dřevařské závody (Volary - Jihočeské dřevařské závody), Výrovský mlýn (Výrovský mlýn), Walterův mlýn (Waltermühle), Winterův mlýn (Wintermühle), Winzigův Hamr (Winzighammer), Zaunmühle (Zaunmühle), Zdíkov - Zámecký mlýn a pila (Zdíkov - Zámecký mlýn a pila), Zoglauerův mlýn , pila a hamr (Zoglauer Hammermühle)


Okres Strakonice (Bezirk Strakonitz)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), U Konvičků (U Konvičků)

Objekty:
Čichtická hájovna (Čichtická hájovna), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Lapač (Lapač), Lnáře - pivovar (Lnáře - pivovar), Podhajčský mlýn (Podhajčský mlýn), Strakonice - Trucbašta (Strakonitz - Trutzturm), Strakonice-synagoga (Strakonitz-Synagoge)


Okres Tábor (Bezirk Tabor)

Obce, osady, samoty:
Alej Janov - Myslkovice (Alej Janov - Myslkovice), Blažka (Blažka), Horusický mlýn (Horusický mlýn), Nad pustým (Nad pustým)

Objekty:
Amerikán (Amerikán), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Babčice - synagoga (Babčice - synagoga), Baršův mlýn (Barescher Mühle), Bejšov (Bejšov), Borská hájovna (Borská hájovna), Borská myslivna (Borská myslivna), Božkův mlýn (Božkův mlýn), Brdlíkův mlýn (Brdlíkův mlýn), Bredův mlýn (Bredův mlýn), Dráchovský mlýn (Dráchovský mlýn), Hadovy (Hadovy), Hamr (Hamr), Harrachova besídka (Harrachova besídka), Hlinický dvůr (Hlinický dvůr), Hrubešův mlýn (Hrubešův mlýn), Jankovský mlýn (Jankovský mlýn), Kamenný mlýn (Steinmühle), Košínský mlýn (Koschiner Mühle), Mladá Vožice-synagoga (Jung Woschitz-Synagoge), Moučkův mlýn (Moučkův mlýn), Mrzenův mlýn (Mrzenův mlýn), Myslkovice - synagoga (Myslkovice - synagoga), Nový mlýn (Nový mlýn), Odměna (Odměna), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny (Pivovar - Červené Záhoří-Chotoviny), Plotiště (Plotiště), Podhorský mlýn (Podhorský mlýn), Pražská brána (Pražská brána), Radenín - synagoga (Radenín - synagoga), Řeznická bašta (Řeznická bašta), Soukeník (Soukeník), Šeborův mlýn (Šeborův mlýn), Šetek (Schettekmühle), Tábor - synagoga (Tabor - Synagoge), Valcha (Valcha), Velká Hora (Velká Hora), Veselého mlýn (Veselého mlýn), Zárubův mlýn (Zárubův mlýn), Zelenka (Zelenka)


Okres Domažlice (Bezirk Taus)

Obce, osady, samoty:
Cihlářské Domky (Ziegelhäusel), Hamerský mlýn (Hassatitzerhammer), Hlinišťata (Hlinišťata), Hořina (Hořina), Horní Baldov (Horní Baldov), Kosteliště (Johanneskirchl), Kotrbov (Kotrbov), Kubička (Plassendorf), Lísková (Haselbach), Liščí domky (Fuchsenhäuseln), Modelpfarrer (Modelpfarrer), Na drahách (Drathäuser), Na Samotě (Einödhof), Nuzarov (Nimvorgut), Podhora (Wasenmeisterei), Pohodnice (Abdeckerei), Rothhäusel (Rothhäusel), Slatiny (Traxelmoos), Spáleneček (Klein Prennet), Sruby (Heuhof), Stará Hospoda (Altwirth), Stříbrné domky (Silberhäusler), Šnory (Kohlstätten), Tavírna (Schmelzhütte), U Kašpara (Kasparbaude), U Mlýna (U Mlýna), Zámeček (Zámeček), Zankhammer (Zankhammer)

Objekty:
Bayerův mlýn (Bayermühle), Beraní dvůr (Hammelhof), Bílý mlýn (Weissmühle), Buchar (Buchenmühle), Čečovice - pivovar (Čečovice - pivovar), Dlouhý mlýn (Langmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Eichelmühle (Eichelmühle), Engelmühle (Engelmühle), Englova chaloupka (Engelhäusel), Ferdinandovo údolí - hostinec s pilou (Ferdinandsthal), Folmavský mlýn (Vollmaumühle), Gailschlag - brusírna skla (Gailschlagschleife), Glasschleifen (Glasschleifen), Hamerská brusírna (Hammerschleife), Hamry (Hammermühle), Heligenkreuz Mühle (Heligenkreuz Mühle), Hlaváčův mlýn (Hlaváčův mlýn), Horní Hamr - brusírna skla (Ober - Hammer), Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské (Horšovský Týn - kostel P. Marie Lurdské), Hostouňský mlýn (Hostauer Mühle), Hrádek - chata KČT (Hrádek - chata KČT), Hudel Mühle (Hudel Mühle), Kaderovna (Kaderovna), Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné (Kanice - náhrobní kaple Panny Marie Bolestné), Kaplička (Kapellen), Klášterský mlýn (Klášterský mlýn), Krausova cihelna (Krausova cihelna), Kupilíkův mlýn (Kupilíkův mlýn), Květkovice (Květkovice), Lonských mlýn (Lonských mlýn), Malzmühle (Malzmühle), Markýta (Markyta), Martinovský mlýn (Martinovský mlýn), Městský mlýn (Městský mlýn), Moravcův mlýn (Morawetz Mühle), Mühldicke (Mühldicke ), Na Eichelbühlu (brusírna) (Eichelbühlschleife), Na Šlejfu (Glasschleife), Nasetice (Nassatitz), Nová Pila (Neu Sägemühle), Novodvorský mlýn (Neuhofer Mühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Otovský mlýn (Wottawau Mühle), Panská cihelna (Panská cihelna), Panský mlýn (Herrenmühle), Papírna (brusírna) (Papier Mühle), Papírna (brusírna) (Papierschleife), Papírna (brusírna) (Papiermühle), Pickelmühle (Pickelmühle), Pila Nový Dvůr (Erlbachsäge), Pimeisl (Pimeisl), Pivoň - klášter (Pivoň - klášter), Pleschhammer (Pleschhammer), Poch Mühle (Poch Mühle), Pochmühle (Pochmühle), Podhamří (Hammerhof), Popelmühle (Popelmühle), Přívozec - zámek (Přívozec - zámek), Prudice (Prudice), Rangers Schleifen (Rangers Schleifen), Rochecký mlýn (Rochecký mlýn), Rothen Mühle (Rothen Mühle), Růžovský mlýn (Rosenmühle), Säge Mühle (Säge Mühle), Sezemínský mlýn (Zeifset Mühle), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Starý mlýn (Alt Mühle), Stockau mühle und säge (Stockau mühle und säge), Stoffelmühle (Stoffelmühle), Svatá Barbora (St. Barbara), Svatý Jiří - dvůr a hájovna (Sankt Georgem Maierhof), Šitboř- kostel sv. Mikuláše (Schuttwa- Sankt Nikolaus Kirche), Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše (Štítary - kostel sv. Judy Tadeáše), Tomův mlýn (Thomamühle), Trubce (Trubitz), U Bártů (U Bártů), Újezd svatého Kříže- zámek (Heiligenkreuz- Schloss), Volfagangova Brusírna (Wolfgangschleife), Zámeček (brusírna) (Schlossl), Žabí dvůr (Froschhof), Živcový mlýn (Spat Mühle)


Okres Cheb (Bezirk Eger)

Obce, osady, samoty:
Babice (Pobitz), Bärenteich (Bärenteich), Bärnhaus (Bärnhaus), Beim Ziegenmüller (Beim Ziegenmüller), Berghaus (Berghaus), Bohuslav (Paslas), Božetín (Fasattengrün), Brentenviertel (Brentenviertel), Buchhausl (Buchhausl), Chata (Wetterhütte), Černý Rybník (Schwarzenteich), Červený mlýn (Röthenmühle), Čižebná (Zweifelsreith), Dianin Dvůr (Dianahof), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní Nebesa (Hinter-Himmelreich), Dvoreček (Höflasgut), Fischerhof (Fischerhof), Frankenhau (Frankenhau), Franky (Franken), Galgendorf (Galgendorf), Goldbrunn (Goldbrunn), Haidhäusel (Haidhäusel), Háj (Hainhäuser), Hájovna (Waldhaus), Haldenhäuser (Haldenhäuser), Hazlov kaple (Hazlov kaple), Hechtova Myť (Hechthau), Horka (Berg), Horní Mlýn (Obermühle), Horní Paseky (Oberreuth), Kamenná osada (Steinpöhl), Komorní Hůrka (Kammerbühl), Köstelhof (Köstelhof), Kyks (Kix), Lesná (Wallhof), Libá (Liebenstein bei Eger), Lískovec (Haselhof), Löhrlhaus (Löhrlhaus), Ludabrunn (Ludabrunn), Lumpenhau (Lumpenhau), Milikov (Miltigau), Mlýnek (Mühlgrün), Mostek (Bruck), Muglaugl (Muglaugl), Mukova Chalupa (Muckhäusel), Na Štole (Stollmühle), Nový Dvůr (Neuhof), Otov (Ottengrün), Ottenbach (Ottenbach), Ovčárna (Schäferei), Parní prádelna (Dampfwäscherei), Pastviny (Friedersreuth), Přední Loch (Vorderloch), Rinnlhau (Rinnlhau), Rodig (Rodig), Rosenkranz (Rosenkranz), Röthenbach (Röthenbach), Salerberg (Salerberg), Schindelberg (Schindelberg), Schwarzenwolf (Schwarzenwolf), Schwarzweber (Schwarzweber), Skalka (Stein), Sklárny (Glashütten), Smrčina (Sorg), Starost (Sorgen), Stupice (Stobitzhof), Suchá (Dürr), Svatá Anna (Sankt Anna), Štítarský Vrch (Schilderberg), Těšov (Teschau), Třídvoří (Dreihöfen), Tůně (Liebeneck), U Brodu (Furthhäusel), U Rybáka (Fischerwohnung), Údolí Ohře (Egerthal), Úval (Grün), V Bukovině (Buchenhäusel), V Luhu (Lohhäuser), Vackovec (Watzgenreuth), Vrbová (Förba), Vysočany u Ovesných Kladrub (Wischezahn), Weisenmeister (Weisenmeister), Wöllnerhäuser (Wöllnerhäuser), Zadní Loch (Hinterloch), Zadní Nebesa (Hinter - Himmelreich), Zeiselhause (Zeiselhause), Zelená (Grün), Ždírnice (Schirnitz), Žírnice (Neuhaus)

Objekty:
Alte Marienbader Mühle (Alte Marienbader Mühle), Aš - hlavní nádraží (Bayerischer Bahnhof), Aš - Jahnův pomník (Jahn Denkmal), Auschowitzer Mühle (Auschowitzer Mühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Brücher Mühle (Brücher Mühle), Brusírna (Schleifermühle), Brusírna hadce (Serpentinschleife), Cheb - Jahnův pomník (Jahnmal), Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže (Cheb - kostel Nalezení sv. Kříže), Cheb - kostel Nejsv. srdce Páně (Eger - Kirche des Allerheiligsten Herzens d. Herrn), Cheb - kostel sv. Jošta (Eger - Kirche des Heiligen Jost), Cheb-Chorobinec - kaple sv. Šebestiána (Eger - Siechenhaus und Kapelle des Hl. Sebastian), Cheb-Maškov - kostel Panny Marie (Eger-Maškov - Kirche der Jungfrau Maria), Chebské nádraží (Chebské nádraží), Chebský masokombinát (Chebský masokombinát), Cihelna Nový Hrozňatov (Neu Kinsberg), Červený mlýn (Červený mlýn), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní zámek (Unterschloss), Dorfmühle (Dorfmühle), Dösenmühle (Dösenmühle), Doubravský mlýn (Taubrathe Mühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Drmoul-synagoga (Dürrmaul-Synagoge), Důl Dyleň (Důl Dyleň), Elsterquelle (Esterquelle), Finkenmühle (Finkenmühle), Finkenmühle (Finkenmühle), Folterův mlýn (Foltermühle), Fonsau Mühle (Fonsau Mühle), Fritzenmühle (Fritzenmühle), Gasthaus zum Finkenberg (Gasthaus zum Finkenberg), Geistberg Mühle (Geistberg Mühle), Gottlův mlýn (Gottlmühle), Grillnmühle (Grillnmühle), Grünmühle (Grünmühle), Harův mlýn (Höramühle), Hazlov (Haslau), Hennermühle (Hennermühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Herrenmühle (Herrenmühle), Horní zámek (Oberschloss), Hraniční hospoda (Grenzschenke), Jack Mühle (Jack Mühle), Jakobsmühle (Jakobsmühle), Kahlermühle (Kahlermühle), Kasprův mlýn (Kasparmühle), Kastlův mlýn (Kastl Mühle), Klášter Milosrdných sester (Klášter Milosrdných sester), Klášter Teplá - pivovar (Klášter Teplá - pivovar), Klášterní mlýn (Nonnenmühle), Kneipelbach (Kneipelbach), Kocovský mlýn (Kotzauermühle), Kohlmühle (Kohlmühle), Konstatinův mlýn (Konstantinsmühle), Kopaniny (Krugsreuth), Kornauer Mühle (Kornauer Mühle), Kronův mlýn dolní (Untere Kronmühle), Kronův mlýn horní (Obere Kronmühle), Küaschmatz - Mühle (Küaschmatz - Mühle), Kunstmühle (Kunstmühle), Kyselecký hamr (Säuerlinghammer), Langenbrucker Mühle (Langenbrucker Mühle), Langmühle (Langmühle), Libá - přádelna (Liebenstein), Liebeneck Mühle (Liebeneck Mühle), Malá Šitboř-synagoga (Klein-Schüttüber-Synagoge), Mäntling (Mäntling), Mariánské Lázně - restaurace Červená karkulka (Marienbad - Rotkäppchen), Mariánské Lázně hotel Lesní mlýn (Marienbad hotel Waldmühle), Mariánské Lázně kavárna Polom (Marienbad Café Polom), Metternichova myslivna (Neuhauser Forsthaus), Mittlere Mühle (Mittlere Mühle), Mlýnek (Insel Mühlerl), Myslivna (Chorobinec) (Siechenhaus), Na palouku (Auhöfel), Na růžku (Spitzwirthaus), Nimrod (Nimrod), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Obchodní dům Baťa (Obchodní dům Baťa), Obere Mühle (Obere Mühle), Obere Schanzer Mühle (Obere Schanzer Mühle), Oswaldmühle (Oswaldmühle), Ottmühle (Ottmühle), Ovčí dvůr (Schafhof), Paličský Mlýn (Palitz Mühle), Papírna (Papiermühle), Pazderenský mlýn (Leinschlagmühle), Pekelský mlýn (Höllmühle), Pivovar Spröten - Cheb (Pivovar Spröten - Cheb), Podhorní kavárna (Café Podhorn), Podhrad (Pograth), Podhrad - zajatecký tábor (Podhrad - zajatecký tábor), Podhradí (Neuberg), Polní mlýn (Fehlamühle), Porklmühle (Porklmühle), Prameny bývalý hotel (Sangerberg), Pregnitz Mühle (Pregnitz Mühle), Prüllermühle (Prüllermühle), Ptačí mlýn (Vogelmühle), Rájovská myslivna (Café Jägerheim), Rebmühle (Rebmühle), Regensteich (Regensteich), Rinlhau (Rinlhau), Rotha (Rotha), Rudolfinum (Rudolfinum), Schindlermühle (Schindlermühle), Schirlmühle (Schirlmühle), Schleppermühle (Schleppermühle), Schloss Mühle (Schloss Mühle), Schneidermühle (Schneidermühle), Schönbacher Jägerhaus (Schönbacher Jägerhaus), Schönlinder Mühle (Schönlinder Mühle), Schöpplův mlýn (Schöppelmühle), Schusserův mlýn (Schussermühle), Selský mlýn (Baumühle), Smrčí dvůr (Fichtenbühlhof), Soos (Soos), Sorgmühle (Sorgmühle), Spálený dvůr (Brandhof), Stabnitz Mühle (Stabnitz Mühle), Steinmühle (Steinmühle), Stingl Mühle (Stingl Mühle), Stinglmühle (Stinglmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stockmühle (Stockmühle), Stoinamühle (Stoinamühle), Störlův Vrch - Lesní restaurace (Störlberg - Waldrestauration), Teichmühle (Teichmühle), Teichmühle (Teichmühle), Těšovský mlýn (Teschauer Mühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Thumsermühle (Thumsermühle), Tinnesův mlýn (Tinnesmühle), Tipessenreuth Mühle (Tipessenreuth Mühle), Továrna ESKA (ES-KA Fabrik), Trappův mlýn (Trappenmühle), U Hory - hostinec (Hütte am Berge), U žáby (Gasthaus zum grunen Frosch), Úbočí-synagoga a židovská čtvrť (Amonsgrün-Synagoge und das Judenviertel), Unter Lindauer Mühle (Unter Lindauer Mühle), Untere Buch Mühle (Untere Buch Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Untere Schanzer Mühle (Untere Schanzer Mühle), Unterschönbacher Mühle (Unterschönbacher Mühle), Velká Hleďsebe koupaliště Kieselmühle (Kieselmühle), Viktorovo údolí (Wiktorsthal), Vlkovice Café Steinbühl (Hřebínek) (Wilkowitz Café Steinbühl ), Vogelmühle (Vogelmühle), Voglsmühle (Voglsmühle), Weissmühle (Weissmühle), Wernerův mlýn (Wernermühle), Wick - Mühle (Wick - Mühle), Winkelmühle (Winkelmühle), Zámek - Starý Rybník (Altenteich), Zámek Horní Luby (Schloss Ober Schönbach), zámek Hrzín (Schloss Hörsin), zámek Lomnička (Schloss Steingrub), zámek Nový Dvůr (Schloss Neuhof), Zámek Valdov (Schloss Wallhof), Židovský hřbitov u Lomničky (Judenfriedhof bei Steingrub)


Okres Karlovy Vary (Bezirk Karlsbad)

Obce, osady, samoty:
Am Russberg (Am Russberg), Chalupa u Chylického mlýna (Kilitzmühlhäusel), Chalupa u mlýna (Mühlhäusel), Chyše (Chiesch), Cihelna (Ziegelhütte), Čapí Hnízdo (Storchennest), Federhäuseln (Federhäuseln), Ficker (Ficker), Fütterberg (Fütterberg), Gemisch (Gemisch), Hamry (Nagelschmidt), Hřebečná (Hengstererben), Karlova ovčárna (Karlshütte), Karlovy Vary Lázeňská čtvrť (Karlsbad), Karlovy Vary Rybáře (Karlsbad Fischern), Kyselka (Giesshübl Sauerbrunn), Liščí Díra (Fuchsloch), Modesgrund (Modesgrund), Na Písku (Sand), Nová ovčárna (Neuhüttner Schäferei), Nové Šnaky (Neuer Schnaken), Ochsenbusch (Ochsenbusch), Ovčárna (Schäferei), Ovčárna (Schäferei), Ovčárna (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schäferei), Ovčín (Schafsthall), Ovčín (Denischen Schäferei), Pfeiferhaus (Pfeiferhaus), Rauschererb (Rauschererb), Rusberg (Rusberg), Schtrassenhäuser (Schtrassenhäuser), Skřipová (Krippau), Smrčná (Fichtelberg), Soví huť (Soví huť), Špinavá Putika (Dreckschänke), Třídomí (Schmiemotzen), Třídomí (Dreihäuser), U Fencla (Beim Fenzl), Viklan (Wackelstein), Zimní Stráň (Winterleiten), Zlatý Kopec (Goldenhöhe)

Objekty:
Albertův mlýn (Albertmühle), Bären Mühle (Bären Mühle), Bártův mlýn (Bartmühle), Bečov nad Teplou Hotel Central (Petschau Hotel Zentral), Bečov nad Teplou-synagoga (Petschau-Synagoge), Blažkův mlýn (Blaschkamühle), Božičany - porcelánka (Poschetzau - Porzellanfabrik), Branišovský mlýn (Branischauer Mühle), Bretmühl (Bretmühl), Brložec - zámek (Pürles - Schloss), Brťský mlýn (Pirtnermühle), Budovský mlýn (Budaumühle), Chlumská hájovna (Chlumská hájovna), Chylický mlýn (Killitzermühle), Chyše-hostinec Střelnice (Chiesch-Schützenhaus), Chyše-synagoga (Chiesch-Synagoge), Čichalovský mlýn (Sichaluer-Mühle), Dolní Hrádecký mlýn (Untere Schlöfslmühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Dupovský mlýn (Tuppamühle), Farbmühle (Farbmühle), Frauenhof (Frauenhof), Gängrův horní mlýn (Obere Gänger Mühle), Glashütten (Glashütten), Griehsmühle (Griehsmühle), Grünberg (Grünberg), Hackbeilův mlýn (Hackeibmühle), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hammermühle (Hammermühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Hornický dům (Hornický dům), Hotel Imperial (Sporthotel Imperial), Hrádek (Schlösslhof), Hradský dvůr (Ratzka), Hroznětín - synagoga (Hroznětín - Synagoge), Hvězda (Stern), Jáchymov - Freudenštejn (Joachimsthal - Freudenstein), Jáchymov - nádraží (St. Joachimsthal - Bahnhof), Jáchymov - pivovar (St. Joachimsthal - Bürgerliches Brauhaus), Jáchymov - tabáková továrna (Joachimsthal - k.k. Zigarrenfabrik), Jáchymov - Žentour (Sankt Joachimsthal - Bergwerks - Göpel), Jánský mlýn (Johannesmühle), Jezerov (Jeserau), Joštův mlýn (Jobstmühle), Karlovy Vary - pivovar (Karlovy Vary - pivovar), Karlovy Vary dolní nádraží (Karlsbad Untere Bahnhof), Karlovy Vary horní nádraží (Karlsbad Obere Bahnhof), Karlovy Vary hotel Brix (Carlsbad hotel Brix), Karlovy Vary restaurace a kavárna Sanssouci (Karlsbad Kaffe und Restaurant Sanssouci), Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad) (Karlovy Vary Sluneční lázně (lázně VI., gasbad)), Klášter redemptoristů (Klášter redemptoristů), Köllerhauser (Köllerhauser), kolonáda Heinricha Mattoniho v Kyselce (Kolonnade in Gießhübl-Sauerbrunn), Korunní - kaple Nejsv. Srdce Ježíšova (Krondorf - Kaple Nejsv. Srdce Ježíšova), Korunní - lázně (Krondorf - Sauerbrunn), Kozlov - zámek (Kosslau - Schloss), Králův mlýn (Kralenmühle), Krásné Údolí - válečný pomník (Schönthal - Kriegerdenkmal), Kroh Mühle (Kroh Mühle), Kunzmühle (Kunzmühle), Kuželův mlýn (Weihermühle), Lázně VI. (Lázně VI.), Leinmühle (Leinmühle), Lesní mlýn (Holzmühle), Lohmühle (Lohmühle), Loohmühle (Loohmühle), Luhovský mlýn (Lohofer mühle), Lukešův mlýn (Lukeschmühle), Malý mlýn (Kleinmühle), Mariánská - klášter (Maria Sorg - Kloster), Massa Mühle (Massa Mühle), Maxův mlýn (Maxmühle), Moříčov - lovecký zámeček (Moříčov - lovecký zámeček), Mösrův mlýn (Mösermühle), Mühlholz (Mühlholz), Na Hrázi (Wehrmühle), Na Strašidlech (Heinrichstein), Nad Ohří (Egermühle), Nejdecká křížová cesta (Neudeker Kreuzweg), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neue Mühle ), Obermühle (Obermühle), Panský mlýn (Herrnmühle), Papírna (Papiermühle), Petrův mlýn (Petermühle), Polomský mlýn (Pohlemer - mühle), Pudrový mlýn (Pudrový mlýn), Rábův mlýn (Rabenmühle), Radyňský mlýn (Radinger mühle), Ratibořský mlýn (Ratiborer - mühle), Rohra Mühle (Rohra Mühle), Romes (Romesmühle), Rybáře - Knolka - Rolava - Japonský pavilónek (Fischern - Porzellan Fabrik Japannischer pavillon), Rybáře - Sv. Urban (Fischern - Heil. Urban), Ryžovna - kostel sv. Václava (Seifen - Wenzelskirche), Scharfův horní mlýn (Obere Scharfmühle), Scharfův mlýn dolní (Untere Scharfrmühle), Schinkamühle (Schinkamühle), Schmalenhof (Schmalenhof), Sejfy (Saifenhäusel), Stalla Mühle (Stalla Mühle), Stanovický mlýn (Donawitzer-mühle), Šlikův mlýn (Schlicken mühle), Štědrá - zámek (Stiedra - Schloss), Tašovický mlýn (Taschwitzer Mühle), Teufelsmühle (Teufelsmühle), Toflův mlýn (Toffelmühle), Tomšovský mlýn (Domschenmühle), Untermühle (Untermühle), Vahaneč - nádraží (Bohentsch - Bahnhof), Verušičky - kostel Nejsvětější Trojice (Klein Werscheditz - Kirche zur Hl. Dreifaltigkeit), Výletní restaurace na Pajndlu (Výletní restaurace na Pajndlu), Waldmühle (Waldmühle), Wobesmühle (Wobesmühle), Zámecký mlýn (Schlossermühle), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký pivovar - Doubí (Zámecký pivovar - Doubí), Žalmanovský mlýn (Sollmusermühle), Žlutice - kostel Nejsv. Trojice (Luditz - Kirche zur Heiligen Dreifaltigkeit), Žlutice-synagoga (Luditz-Synagoge)


Okres Klatovy (Bezirk Klattau)

Obce, osady, samoty:
Bacher (Bacher), Beim Modhaus (Beim Modhaus), Bergerhütte (Bergerhütte), Bernstein (Bärnsteinhäuser), Bezděkov (Bezdekau, Bezdiekau), Blaselwies (Blaselwies), Bor (Borer Wasenmeisterei), Bošov (Boschau), Březí (Birkenbüchel), Bruckhöfe (Bruckhöfe), Buzošná. (Riesenbach), Chřepice (Kühberg), Chuchle (Chuchle), Datelov (Todlau), Debrník (Deffernik), Dolní Ždánidla (Untersteindlberg), Dvorky (Weber und Lindelhof), Ferdinandovo údolí (Ferdinandsthal), Flusárna (Flusshaus), Gerlova Huť (Gerlhütte), Goglův dvůr (Goglhof), Haidlbauer (Haidlbauer), Hamerský dvůr (Hammerhof), Häuselbauer (Häuselbauer), Havlův dvůr (Havelhof), Hejtmanka (Hauptmans Haus), Hochweg (Hochweg), Hocker (Hocker), Hofgebäude (Hofgebäude), Holperhäuser (Holperhäuser), Hornečkův dvůr (Hornečkahof), Horní Špatův Dvůr (Ober Spaten), Hrádky (Schlösselwald), Hrušová (Hrušová), Hvězda u Chudenína (Sternhof), Jezerní chalupy (Seehäuser), Josefstadt (Josefstadt), Kassenhäusel (Kassenhäusel), Kocanda (Kocanda), Korlbauer (Korlbauer), Kreikerhöfe (Kreikerhöfe), Kreuzberg (Kreuzberg), Křižkov (Kreuzwinkel), Kubíčkův Dvůr (Kubičkahof), Lakahäusel (Lakahäusel), Lederergütl (Lederergutl), Lesní Chaloupka (Waldhäusel), Leturnerova Huť (Leturnerhütte), Lídlovy Dvory Dolní (Unterliedlhöfen), Mastilka (Mastilka), Matějovice (Mottowitz), Maxlbauer (Maxlbauer), Městiště (Dorrstadt), Moosbauer (Moosbauer), Můstek (Brückl), Myší Domky (Maushäusel), Na Bahně (Na Bahně), Na Kopci (Berghäusel), Na Lukách (Lugahäusl), Na Ovčím Vrchu (Am Schafbühl), Na Palouku (Auhäusel), Na Pustině (Auf der Einöde), Nová Studnice (Neubrunn), Nový Dvůr (Neuhof), Pamferova huť (Pampferhütte), Pancíř ( Panzer), Paseka (Holzschlag), Páteříkova Huť (Paterlhütte), Pavlova louka (Paulewiese), Pechler (Pechler), Plzenec (Pilsenhof), Podlesí (Vogelsang), Pohádka (Christlhof), Polánky Dolejší (Untere Hochwiese), Pomezí (Gsenget), Poustka (Klausenhäusel), Poustka (Klausen), Pozorka (Gibacht), Pustina (Einöden), Radčín (Ratschin), Radkov (Rathgebern), Ranklov (Ranklov), Redrova pila (Redersäge), Reindlův dvůr (Reindlhof), Rödrovský dvorec (Röderhof), Roklanská hájenka (Rachelhutte), Rothenfranzl (Rothenfranzl), Rupperlhof (Rupperlhof), Rupperlmichel (Rupperlmichel), Ruppertmichl (Ruppertmichl), Russen (Russen), Rybárna (Fischerhütte), Sázky (Sázky), Schneiderhäusel (Schneiderhäusel), Sedlo (Sattelberg), Seebauhäusel (Seebauhäusel), Seffenmichl (Seffenmichl), Slučí Tah (Schnepfenstrich), Soustov - Pohodnice na Hrádku (Soustov - Pohodnice na Hrádku), Sova (Eulhütten), Spáleniště (Brandstadt.), Stará Huť u Podlesí (Althütten am Vogelsang), Stauberův Dvorec (Stauberhof), Steinhäusel (Steinhäusel), Steinriegl (Steinriegl), Sternhöhle (Sternhöhle), Stockmühle (Stockmühle), Storngut (Storngut), Sturklín (Sturklín), Suché Studánky (Ober Dürnbrunn), Svinná (Svinná), Šmauzy (Schmausenhütte), Šmídlův dvůr (Schmiedlhof), Štíhlov (Stieglhof), Thomenhof (Thomenhof), Tremlovské dvorece (Tremlhöfe), U Bouckých (U Bouckých), U Holubáře (Taubenhäusel), U Matesa (Am Steindl), U Michla (Michelhäusel), U Sägbauerů (Beim Sägbauer), U Stachů (Stachenhäusel), U Stutzů (Stutzenhäusel), U svatého Bartoloměje (U svatého Bartoloměje), Úhlavský Jez (Angel Wehr), Vchynice-Tetov (Chinitz-Tettau), Veitlovský dvorec (Veitlhof), Velký Babylón (Gross Babylon), Veselka (Veselka), Vöderhof (Vöderhof), Vršek (Bergl), Vysoká hůl (Hohenstock), Wasserreith (Wasserreith), Webrův Dvůr (Weberbauernhof), Wenzlův Dvorec (Wenzelhof), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Zadní Chalupy (Hinterhäuser), Záhorský dvůr (Oldenburg), Zejbišské lesní domky (Seewieser Waldhäusel), Zelenohorská Huť (Grünbergerhütte), Zhůří (Haidl Am Ahornberg), Zlatá Studna (Goldbrunn), Želiv (Fleischhöfe)

Objekty:
Kostel Čtrnácti svatých pomocníků ( Kostel Čtrnácti svatých pomocníků), Adlerův mlýn a pila (Adlermühle. Säge), Alžbětín - Myslivna Bredlberg (Elisenthal - Forsthaus Bredlberg), Alžbětín - sklárna (Elisenthal - Spiegelhütten), Bažantnice (Thalhäuser), Bezděkov - Zámecký lihovar (Bezděkov - Zámecký lihovar), Bezděkovský mlýn (Bezděkovský mlýn), Bienertova pila (Bienertova pila), Bítovy (Bítovy), Bohdašický mlýn (Budaschitzer Mühla), Bohov (Bohov), Bystřice nad Úhlavou - zámek (Bistritz - Schloss), Chlístov-synagoga (Klistau-Synagoge), Cyprianka (Cyprianka), Čímické jezírko (Čímické jezírko), Defurovy Lažany - zámek (Defurovy Lažany - zámek), Divišovický mlýn (Divischowitzer Mühle), Dlouhá Ves-synagoga (Altlangendorf-Synagoge), Dolejší Krušec (Unter-Körnsalz), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Eisnerův Dvůr - mlýn (Eisingerhof - Mühle), Elefantenmühle (Elefantenmühle), Filipova Huť - mlýn ( Phillipshütten mühle), Frischův mlýn (Frischmühle), Fuchsův dvorec (Fuchsenhof), Gerlova pila (Gerlsäge), Girglův Dvůr (Girglhof), hájovna Nový dům (Neuhaus - Hegerhaus), Hálkova chata (Hálkova chata), Hamry - papírna (Gustavsthal), Hasenöhrlův mlýn a pila (Hasenöhrlmühle), Häuselmühle - mlýn (Häuselmühle), Hlavňovice - zámek (Hlavňovice - zámek), Hofmannova pila (Hofmannsäge), Höhwastl (Höhwastl), Honovská hájovna (Honovská hájovna), Horažďovice-synagoga (Horaschdowitz-Synagoge), Horní Němčice - mlýn (Niemtschitz mühle), Hrad Džbán (Hrad Džbán), Hrádky - Hamerský mlýn (Schlösselwald - Hammermühle), Janouškův mlýn (Janouškův mlýn), Janovice nad Úhlavou-synagoga (Janowitz-Synagoge), Jezerní mlýn (Seemühl), Jezerní myslivna (Seeforsthaus), Kaple Všech svatých (Kaple Všech svatých), Klášterský Mlýn - sklárna (Klášterský Mlýn - sklárna), Kohlův mlýn (Kohlmühle), Kolinec-synagoga (Kolinetz-Synagoge), Kornmühle - mlýn (Augustenmühle), Kressenhof (Kressenhof), Křištínský mlýn (Krischtinermühle), Kronhof (Kronhof), Kusmoukovský mlýn (Kusmoukovský mlýn), Lesní Kovárna (Waldschmiede), Liedlmühle (Liedlmühle), Lipplova pila (Lipplsäge), Liščí - hostinec (Liščí - hostinec), Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého (Loreta - kaple sv. Jana Nepomuckého), Mani mlýn (Manimühle), Markův mlýn (Markermühle), Metzlův dvůr (Metzelhof), Mezovna (Mezovna), Modrava - pila (Mader Sägewerk), Mostecký mlýn (Brückmühle), Motlův dvůr (Mottlhof), Mottlovské dvory (Mottelhöfe), Mottlův mlýn (Mottlmühle), Muckenmühle (Muckenmühle), myslivna Nickelberg (Nickelberg - Forsthaus), Na Kobyle (Na Kobyle), Německý mlýn (Deutschmühle), Niklei pila (Nikleisäge), Nové Městečko - mlýn (Neustadtlmühle), Nýrsko-synagoga (Neuern-Synagoge), Papiermühle (Papiermühle), Partlův mlýn (Partelmühle), Pekelský mlýn (Höll Mühle), Pfalzerhof (Pfalzerhof), Pila - Horská Kvilda (Pila - Horská Kvilda), Pilařův mlýn (Sägmühle), Podbranský mlýn (Podbranský mlýn), Podmokly-synagoga (Podmokl-Synagoge), Podvílovský mlýn (Podvílovský mlýn), Poustka (Poustka), Prkenná pila (Brettsäge), Rabí-synagoga (Raaby-Synagoge), Röderova pila (Röder Säge), Rokosský mlýn (Rokosský mlýn), Rudice (Ruditz Hof), Rumpelmühle (Rumpelmühle), Saueben - myslivna (Saueben - myslivna), Saumühle (Saumühle), Schafhausserův mlýn a pila (Schafhaussermühle), Scharachermühle (Scharachermühle), Schöpfrův mlýn (Schöpfrmühle), Schröderhof (Schröderhof), Schürerova pila (Schürersäge), Schweiglmühle (Schweiglmühle), Siegelhof (Siegelhof), Simlickova a Blochova továrna (Simlickova a Blochova továrna), Sollermühle (Sollermühle), Steflovský dvůr (Steflhof), Strážov-synagoga (Drosau-Synagoge), Studený mlýn a pila (Kaltmühle .Säge), Sušice-synagoga (Schüttenhofen-Synagoge), Švihov-synagoga (Schwihau-Synagoge), Tremlovský dvorec (Tremlhof), Tremlův mlýn (Tremlmühle), Uhlišťský mlýn (Kohlheimermühle), Václavíkova pila (Sägewerk Franz Watzlawick), Vanišův mlýn (Wenischmühle), Vatětice- zámek (Vatětice - zámek), Velhartice-synagoga (Welhartitz-Synagoge), Veselí nad Úhlavou - zámek (Veselí nad Úhlavou - zámek), Waffen hamr (Waffen Hammer), Wandermühle (Wandermühle), Zahrádecký mlýn (Zahrádecký mlýn), Zaječí mlýn (Hasenmühle), Zářečská hájovna (Zářečská hájovna), Zejbišský Dvůr - mlýn (Seewieserhof - Mühle), Zolnerovský dvorec (Zöllnerhof), Zwoischner Mühle (Zwoischner Mühle), Železná Ruda - pivovar (Bürgerliche Brauerei Eisenstadt in Böhmenwald), Žichovice - vápenka K. Klement (Žichovice - vápenka K. Klement), Žitný mlýn (Scherlmühle)


Okres Plzeň-město (Bezirk Pilsen-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Plzeň - čtvrť Karlov (Pilsen - Ortsteil Karlov), Plzeň-Rychtářka (Plzeň-Rychtářka), Plzeň-U Jána (Plzeň-U Jána), Skvrňany (Skurnian)

Objekty:
Bukovecký mlýn (Bukovecký mlýn), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Červený Hrádek - Hrádecká hospoda (Červený Hrádek - Hrádecká hospoda), Dům kultury - Plzeň (Dům kultury - Plzeň), Hamr (Hammer), Hýrův mlýn (Hýrův mlýn), Klotzova cihelna (Klotzova cihelna), Kyšický starý mlýn (Kyšický starý mlýn), Nákladové nádraží - Plzeň (Nákladové nádraží - Plzeň), Pecháčkův statek (Pecháčkův statek), Plzeň Výstaviště (Plzeň Výstaviště), Plzeň-Císařský sál (Pilsen-Kaisersaal), Plzeň-hostinec U Görgů (Pilsen-Gastwirtschaft Görg), Plzeň-hostinec U Knoblochů (Pilsen-Gastwirtschaft Knobloch), Plzeň-hotel Central (Pilsen-Hotel Central), Plzeň-kasárna 35.pěšího pluku (Pilsen - Kaserne des 35en Regiments), Plzeň-Malé divadlo (Pilsen-Deutsche Theater), Plzeň-Pomocná synagoga a starší židovský hřbitov (Pilsen-Hilfssynagoge und der Älter Judenfriedhof), Plzeň-ředitelství Škodových závodů (Pilsen-Betriebsverwaltungen Škoda-Werke), Plzeň-Stalinův pomník (Pilsen - Stalin-Denkmal), Plzeň-Špačkova pivnice (Plzeň-Špačkova pivnice), Slavíkův mlýn (Slavíkův mlýn), U Anděla (U Anděla), Zábělá - výletní restaurace (Zábělá - výletní restaurace)


Okres Plzeň-jih (Bezirk Pilsen-Süd)

Obce, osady, samoty:
Hutmaň (Hutmaň), Silov (Silov)

Objekty:
Blovice-synagoga (Blowitz-Synagoge), Dampf Mühle (Dampf Mühle), Dožice-synagoga (Doschitz-Synagoge), Lázně Letiny - zámek (Lázně Letiny - zámek), Mlýnek (Mlýnek), Přeštice-synagoga (Pschestitz-Synagoge), Spálené Poříčí-synagoga (Brenn Poritschen-Synagoge), Štěnovice-synagoga (Stienowitz-Synagoge), Vilémov (Wilhelminenthal), Žinkovy mlýn (Žinkovy mlýn)


Okres Plzeň-sever (Bezirk Pilsen-Nord)

Obce, osady, samoty:
Dlouhá Louka (Langwiesen), Donnamühle (Donnamühle), Horův mlýn (Horamühle Hausel), Hýrovy Hory (Hýrovy Hory), Jansova Chalupa (Jansahäusl), Kaisrův mlýn (Kaisermühle), Lehnhäuseln (Lehnhäuseln), Malenice (Malenice), Malý Zuckerův mlýn (Kleine Zuckermühle), Mexiko (Mexiko), Ostražkovice (Ostražkovice), Ovčín (Schafhütte), Prokopský mlýn (Prokopimühle), Sonnenberg (Sonnenberg), Taubenmühlhäuseln (Taubenmühlhäuseln), Waldweishäuslen (Waldweishäuslen)

Objekty:
Bartuškův mlýn (Bartuškův mlýn), Buchbinderova cihelna (Buchbinderova cihelna), Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň (Budova pohostinství a hasičské zbrojnice - Nevřeň), Chemické závody Kaznějov (Chemische Fabrik Kasnau), Cihelna (Cihelna), Cihelna - Krsy (Cihelna - Krsy), Dolský mlýn (Grundmühle), Důl David (David schacht), Ecklův mlýn (Ecklmühle), Fránova cihelna (Fránova cihelna), Grabenhäusel (Grabenhäusel), Harvažov (Harabaska), Hněvnice - kostel Všech Svatých (Hniemitz - Kirche Allerheiligen), Holubí mlýn (Taubenmühlwirtshaus), Horův dolní mlýn (Unter Höramühle), Horův horní mlýn (Ober Höramühl), Hracholusky - starý zámek (Hracholusky - starý zámek), Jansův mlýn (Jansamühle), Kleinrohrmühle (Kleinrohrmühle), Krašovský mlýn (Krascher Mühle), Kubův mlýn (Kubův mlýn), Lohmühle (Lohmühle), Lomnička - Brouskárna (Lomnička - Brouskárna), Mozolínský mlýn (Mosoliner Mühle), Nečtiny-synagoga (Netschetin-Synagoge), Nekmíř - zámek (Nekmíř - zámek), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nový mlýn (Neumühle), Nučický mlýn (Nutschitzmühle), Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele (Ostrovec - kaple sv. Jana Křtitele), Pňovany-synagoga (Piwana-Synagoge), Pod Vinicí (Weinbergmühle), Pohvizdy (Powiesen), Radimovický mlýn (Radimovický mlýn), Relíčkův mlýn (Relikenmühle), Tofflův mlýn (Tofflmühle), U Vanifků (Wanifkamühle), U Vertlíků (Wertliken Mühle), Velečín - kostel jména Panny Marie (Weletschin - Kirche Maria Namen), Víska - kostel sv. Petra a Pavla (Fieska - Kirche des Hl. Peter und Paul), Vranov (Frauenhof), Vysoká Libyně - zámek (Hochlibin - Schloss), Zámecký pivovar Nečtiny (Schlossbrauerei Preitenstein), Žernovnický mlýn (Schirniker Mühle)


Okres Rokycany (Bezirk Rokitzan)

Obce, osady, samoty:
Ovčín (Schäferei), U dubu (U dubu)

Objekty:
Fričkovna - sklárna ( Fričkovna - sklárna), Chachov (Chachov), Nový mlýn (Neumühle), Rezlerův mlýn (Rezlerův mlýn), Spálený mlýn (Spálený mlýn), Tylův mlýn (Tylův mlýn)


Okres Sokolov (Bezirk Falkenau)

Obce, osady, samoty:
Bernov (Bernau), Bošířany (Poschitzau), Brandhof (Brandhof), Chata - Atelier Franze Grusse (Kunstakademie Franz Gruss), Cihelna (Ziegelhütte), Černý Rybník (Schwarzenteich), Dolní Hamr (Untere Hammer), Důl Union II (Unionschacht II), Fischerův Důl (Fischerzeche), Gföllerhäuser (Gföllerhäuser), Hamr (Waffenhammer), Horní Hluboká (Ober Tiefenbach), Horní Slavkov (Schlagenwald), Kaolinka (Kaolinschlämmerei), Kraushof (Kraushof), Květná (Plumberg), Lán (Hub), Libnov (Liebenau), Loch (Loch), Lochmühle (Lochmühle), Louka (Grün), Markvarec (Marklesgrün), Na dílcích (Grabenhäusl), Na Huťském Vrchu (Am Hüttenberg), Na kopci (Berghäuser), Na Lillu (Beim Lill), Neuhäuser (Neuhäuser), Nová Hospoda (Neu Wirthshaus), Pod kopcem (Berghof), Pohodnice (Pohodnice), Puškařov (Putzenhof), Rusov (Reissengrün), Schödlův dvůr (Schödlhof), Schönfeldský Lán (Schenfelder Hub), Schwarzmühle (Schwarzmühle), Skelná Huť (Glashütte), Slať (Moorlohe), Steingrube (Steingrube), Untere Doyscherhof (Doyscherhof), Ve Vlčí (Wolfshof), Větrný dvůr (Windhof), Vogeleis (Vogeleis), Voskárna (Wachshütte), Žehrov (Zehrerberg), Železný Hamr (Eisenhammer)

Objekty:
Blechschmidt - Mühle (Blechschmidt - Mühle), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Důlní závod Rolava (Betrieb Sauersack), Ecklův mlýn (Eckelmühle), Finkův mlýn (Finkenmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Garstnermühle (Garstnermühle), Grasserův mlýn (Grassermühle), Hamerský dolní mlýn (Untere Hammermühle), Heinlův mlýn (Heinlmühle), Herrn Mühle (Herrn Mühle), Horní Slavkov děkanství (Horní Slavkov děkanství), Hřebeny - pivovar (Hartenberg - Brauerei), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kempfmühle (Kempfmühle), Kläpperl Mühle (Kläpperl Mühle), Klobenský mlýn (Kloben Mühle), Kogerauer Mühle (Kogerauer Mühle), Kraslice hotel Praha (Graslitz hotel Praha), Krudum - rozhledna dr. Kempfa (Krudum - Dr. Kempf-Warte), Lánský dvůr (Lehnshof), Leinmühle (Leinmühle), Lesní Zámeček (Waldschlössl), Lindenhammer Mühle (Lindenhammer Mühle), Lobezský mlýn (Lobzmühle), Lohmühle (Lohmühle), Loket (Elbogen), Loket - kostel sv. Jana Křtitele (Elbogen - Kirche St. Johannes der Taufer), Medvědí mlýn (Bärenmühle), Myslivna Hanslberg (Forsthaus Hanslberg), Novoveský mlýn (Neudörfelmühle), Sägewerk (Sägewerk), Schönburgova myslivna (Schönberg bai Perlsberg), Sněžná - Restaurace Waldschlössel (Schönau - Restaurant Waldschlössel), Stegmühle (Stegmühle), Steinhammer (Steinhammer), Tischerův mlýn (Tischermühle), Trojice (Frühmesse), Vogelhof (Vogelhof), vysoká pec v Šindelové (Hochofen im Schindlwald), Vysoký kámen (Hoher Stein), Vysoký kámen - kaple (Hoher Stein - Kapelle), Wiesenthal (Wiesenthal), Zdemyšl (Stemmeissl, Stemeislhof), Železný mlýn (Železný mlýn)


Okres Tachov (Bezirk Tachau)

Obce, osady, samoty:
Berghäusel (Berghäusel), Berghauslen (Berghauslen), Březí (Pirkau), Bučinský mlýn (Buchmühle), Dampfsäge (Dampfsäge), Dolní Hamr (Unter Hammer), Domaslavičky (Deutsch Thomaschlag), Domkamühle (Domkamühle), Důl Evangelista (Evangelistazeche), Důl Leo (Leoschacht), Důl Zdař Bůh (Frischglückzeche), Francovy Domky (Franzhäuser), Gesperrhaus (Gesperrhaus), Hahnehäusl (Hahnehäusl), Hamerské Domky (Büchsenhammer,), Hammelhütte (Hammelhütte), Heyrovského Pila (Heyrovskysäge), Hirtenhaus (Hirtenhaus), Hlupenov (Neuhäusl), Kanapark (Ganabartl), Kollerova Huť (Kollerhütte), Krčma (Kratschen), Kuh Mühle (Kuh Mühle), Mühlberg (Mühlberg), Na Kopci (Berghäuslen), Na Písku (Sandhäusel), Na Poli u Lesa (Waldackerhäuser), Nová Knížecí Huť (Neu Fürstenhütte), Nový Hamr (Neuhammer), Nový Kohling (Neu Kohling), Ovčín (Ovčín), Ovčín na Pastvině (Anger - Schafhütte), Paulus Brunner Glashütte (Paulus Brunner Glashütte), Peklo (Höll), Pila (Brettmühle), Plechwalze (Plechwalze), Plössl (Plössl), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pohodnice (Wasenmeisterei), Pohodnice (Pohodnice), Poruba Antonín I. (Antoni I. Verhau), Poruba Antonín II. (Antoni II. Verhau), Přimda (Pfraumberg), Pustina (Oeding), Rájov (Rail), Randezvous (Randezvous), Ruhberghammer (Ruhberghammer), Schafhütte (Schafhütte), Schützenhäuseln (Schützenhäuseln), Stará sklárna (Altglashütte), Sticher (Sticher), Šenvaldská Huť (Schönwalderhütte), Šestý Železný Hamr (Sechster Eisenhammer), Tchoří Vrch (Iltisberg), Tomšův mlýn (Domschamühle), Třetí Hamr (3 Hammer), U brány (Thorhaus), U Löblů (Löblhaus), U Wallerů (Wallerhaus), Velká Ves (Sinzendorf), Viktoria (Viktoriasäge), Výšina (Ringelberg), Wachterhof (Wachterhof), Zajatecký tábor a hřbitov u Plané (Gefangenenlager nächst Karolinenhof bei Plan), Zlatý Potok (Goldbach), Žďár, Přední-Prostřední-Zadní (Brand, Vorder-Mitter-Hinter (Planer brand))

Objekty:
Achácovský mlýn (Achatsmühle), Albersdorfer Mühle (Albersdorfer Mühle), Arnoštin Hamr (Ernestinen hammer), Aumühl (Aumühl), Barvírna (Kunstfarbmühle), Benešův mlýn (Benischmühle), Bezdružice-synagoga (Weseritz-Synagoge), Bílý mlýn (Weissmühle), Bodenmühle (Bodenmühle), Boječnická cihelna (Woschenäcker), Boněnov-kostel Všech Svatých (Punnau-Kirche Allerheiligen), Bor - kostel sv.Volfganga (Haid - Kirche St.Wolfgang), Brandmühle (Brandmühle), Broumovský mlýn (Promenhofer Mühl), Brtný mlýn (Zeidelmühle), Caltovský mlýn (Zaltaumühle), Chodová Planá-synagoga (Kuttenplan-Synagoge), Čeliv - kostel sv. Václava (Tscheliv - Kirche St. Wenzel), Čertův mlýn (Teufelsmühle), Červený mlýn (Rothmühle), Český mlýn (Böhmischmühle), Darmyšl-zámek (Darmschlag-Schloss), Dolní mlýn (Karls Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dudákovský mlýn (Tuthakenmühle), Egrt Mühle (Egrt Mühle), Francův mlýn (Franzenmühle), Fuchsmühle (Fuchsmühle), Gogelmühle (Gogelmühle), Habermühle (Habermühle), Habří (Habří), Halser Mühle (Halser Mühle), Halže - zámek (Hals - Schloss), Hamerský mlýn (Hammermühle), Hamr (Hammer), Hanikův mlýn (Hanikmühle), Haselmühle (Haselmühle), Haubnerův mlýn (Haubnermühle), Hawitzenmühle (Hawitzenmühle), Heligenmühle (Heligenmühle), Hellmühle (Hellmühle), Hochtenhäusel (Hochtenhäusel), Honsoudl Mühle (Honsoudl Mühle), Horní Hamr (Oberhammer), Horní Kozolupy - kostel sv. Petra a Pavla (Gosolup - Kirche St. Peter und Paul), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní nový mlýn (Hintere Neumühle), Hvozd (Hochwald), Jadruž - kostel sv.Štěpána (Godrusch - Kirche St.Stephan), Jakubův mlýn (Jakobsmühle), Jirglův mlýn (Girglmühle), Jirná (Girna), Jirna (Girna), Jiřský mlýn (Georgsmühle), Kadrnožka (Kadrnožka), Kalbmühle (Kalbmühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kečovský mlýn (Kötschenmühle), Klementův mlýn (Klementmühle), Klepáček (Klapel Mühle), Kočičí mlýn (Katzenmühle), Kočovský mlýn (Gotschauermühle), Kořen-synagoga (Kurschin-Synagoge), Křínovský mlýn (Grönamühle), Krommelmühle (Krommelmühle), Kühnhackel Mühle (Kühnhackel Mühle), Kyjovský mlýn (Khoaumühle), Lesná-synagoga (Schönwald-Synagoge), Lesní mlýn (Waldmühle), Lestkov-kaple sv.Jana Křtitele (Leskau-Kapelle St.Johannes der Täufer), Lestkov-kostel sv.Prokopa (Leskau-Kirche St.Prokop), Lorencův mlýn (Lorenz-Mühle), Louka - kostel sv. Václava (Grun - Kirche St. Wenzel), Ludvíkův Hamr (Ludwigshammer), Luglmühle (Luglmühle), Lukavec (Lukawetz), Machařovský mlýn (Macharzenmühle), Malečkův mlýn (Zapfenmühle), Malovcova brusírna (Malowetz Werk), Marasův mlýn (Marasenmühle), Mášův mlýn (Maschaumühle), Mathildensäge (Mathildensäge), Maxův mlýn (Maxmühle), Meiselmühle (Meiselmühle), Městský mlýn (Stadt Mühle), Mnichovství (Münchsfeld), Muckovský mlýn (Mutzken Mühle), Na Hadovce (Schlanzenmühle), Na Potoce (Bachmühle), Nová brusírna (Neuwerk), Nové Sedliště-kostel Nejsvětější Trojice (Neuzedlisch-Dreifaltigkeitskirche), Nové Sedliště-synagoga (Neuzedlisch-Synagoge), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Otín-kostel Jména Panny Marie (Ottenreuth-Kirche Mariä Namen), Panský mlýn (Hernmühle), Papírna (Papiermühle), Paulus Brunner Hegerhaus (Paulus Brunner Hegerhaus), Pekelský mlýn (Höllmühle), Petrův mlýn (Petermühle), Pivovar - Tachov (Pivovar - Tachov), Plahussner Mühle (Plahussner Mühle), Planá u Mariánských Lázní (Plan in Marienbad), Pochův mlýn a pila (Pochmühle), Pod tchořím vrchem (Iltismühle), Prostiboř-synagoga (Prostibor-Synagoge), Puchen (Puchen), Röllerův mlýn (Röllermühle), Růženín (Rosenhaim), Sägemühle (Sägemühle), Schartlův mlýn (Schartlmühle), Schweppelmühle (Schweppelmühle), Serghofmühle (Serghofmühle), Siebermühle (Siebermühle), Skviřinský mlýn (Spayerlingsmühle), Slatinský mlýn (Schladamühle), Slatinský mlýn (Schladamühle), Spänmühle (Spänmühle), Stahlmühle (Stahlmühle), Staré Sedliště - Panský pivovar (Staré Sedliště - Panský pivovar), Staré Sedliště - zámek (Alt Zedlisch - Schloss), Starý mlýn (Altmühle), Stráž-kostel sv.Ducha (Neustadtl-Kirche des Hl.Geistes), Střížkův mlýn (Zischkamühle), Svatý Jan (Sankt Johanniskirche), Světce (Heiligen), Špirkův mlýn (Spirkenmühle), Štipka (Štipka), Tachov - Kino (Tachau - Kino), Tachov - Panský pivovar (Tachov - Panský pivovar), Tachov-Vysoká - kaple (Tachau-Hohenstein - Kapelle), Tichého mlýn (Tichy Mühle), Tieflohhaus (Tieflohhäus), Tisová - nový zámek (Tisová - nový zámek), Továrna na dřevěné výrobky - Tachov (Továrna na dřevěné výrobky - Tachov), Třemešné - kostel Panny Marie (Zemschen - Marienkirche), Válcový mlýn (Walzmühle), Vítkov - kostel na návsi (Witttingreith - Kirche), Vogelmühle (Vogelmühle), Weissmühle (Weissmühle), Wenzlův mlýn (Wenzelmühle), Weschkala Mühle (Weschkala Mühle), Wiessmühle (Wiessmühle), Záchlumí (Eisenhüttl), Zahnhammer (Zahnhammer), Zaječí mlýn - malý (Kleine Hasenmühle), Zaječí mlýn - velký (Grose Hasenmühle), Zlatý mlýn (Schlada Mühle), Žebráky - Brusírna zrcadel (Pettlarn - Spiegelschleif), Žižkův mlýn (Tschischkamühle)


Okres Česká Lípa (Bezirk Böhmisch Leipa)

Obce, osady, samoty:
Bučina (Buschine), Chvístec (Quis), Černá Země (Schwarze Erde), Doubí (Eichhübel), Dubnice (Hennersdorf), Františkov (Franzendorf), Fuchshäuser (Fuchshäuser), Heřmánky (Hirchmantel), Klučenina (Rodeland), Kovářský vrch - restaurace (Schmiedsberg - Restaurant ), Kučera (Kutschar), Kugsloch (Kugsloch), Lešnice (Leschnitz), Malý Bor (Klein Haida), Nová Starost (Neu Sorge), Nový Vlčí Důl (Neu Wolfsthal), Ostrov (Sporing), Ovčárna (Schäfereich), Schindelbusch (Schindelbusch), Schutzhütte (Schutzhütte), Stange (Stange), Špičák (Spitzberg), Švýcarský dům (Schweizerhaus), U Scholzů (Schilzewirtschaft), Vřísek (Sischkenberg), Wiesenbauer (Wiesenbauer), Zbynsko (Pinskej)

Objekty:
Barbořin kamenný most (Barbořin kamenný most), Barokní mlýn (Barokní mlýn), Brennský mlýn (Brennský mlýn), Brniště, Velký Grunov - Mitop (Brniště, Velký Grunov - Mitop), Bürger Mühle (Bürger Mühle), Česká Lípa (Schloss Böhmisch Leipa), Děvín - pila a myslivna (Dewin), Edelstein (Edelstein), Güsselmühle (Güsselmühle), Hrázský mlýn (Dammühle), Klíč chata (Kleishütte), Kunratice u Cvikova - nádraží (Kunnersdorf bei Zwickau), Kunratické Polní Domky (Kunnersdorfer Feldhäuser), Kuřivody - zámek (Hühnerwasser - Schloss), Lesnická škola (Lesnická škola ), Malý Mlýnek (Kleinmühle), Manušice - železniční zastávka (Manušice - železniční zastávka ), Mimoň - zámek (Niemes - Schloss), Mlýn Heinricha Schwarze (Mlýn Heinricha Schwarze), Nad Lesem (Oberwald), Nová Ves u České Lípy (Nová Ves u České Lípy), Pihel mlýn a pila (Pihlerbergmühle), Pivovar - Zahrádky (Pivovar - Zahrádky), Popova skála Hugo-hütte (Pfaffeenstein Hugo-hütte), Rozprechtice statek (Rosspresse), Sloup - renesanční tvrz (Burg Bürgstein), Souska (Souska), Tlustec (Tlustec), Valcha (Valcha), Vřísek (Schischkenberg), Wachstein u Polevska (Wachssein bei Blottendorf), Zákupy - hospodářský dvůr zámku (Reichstadt), Zátoč (In der Drehe), Ženský mlýn (Frauenmühle)


Okres Děčín (Bezirk Tetschen)

Obce, osady, samoty:
Arnoltický Bor (Arnshaide), Bergbauer (Bergbauer), Cihelny (Ziegelhütte), Děčín-Podmokly Řetězový most (Tetschen-Bodenbach Kettenbrücke), Flietlův Domek (Flietelhäusel), Gutschengel (Gutschengel), Hostinec Schweidrich (Das Gasthaus Schweidrich), hřbitov Weinbrunn (Friedhof Weinbrunn), Hřensko - Hotel Deutsches Haus (Herrnskretschen - Hotel Deutsches Haus), Králův mlýn (Königsmühle), Kunratice (Kunersdorf), Nový Svět (u Hor. Podluží) (Neuweld (zu Obr. Grund)), Popovičky (Popendőrfl), Rabštejn (Rabštejn), Skrytín (Skritin, Skřetín), Srbská Kamenice-nástupiště Ferdinandovy soutěsky (Windisch Kamnitz), Třídomí (Dreihäuser), U Schamse (Bei Schams), Veselíčko 1.díl (Freudenheim), Vrabinec (Sperlingstein), Wiener Häuschen (Wiener Häuschen)

Objekty:
Antonital (Antonital), Botzenschenke - Šenovská niva (Botzenschenke - Schönauer Flur), Boxmühle (Boxmühle), Brettmühle I., II., III., IV. (Brettmühle I. a II.), Brtnická chata (Zeidlerhütte), Brtníky - hostinec Weber (Hütters Gasthof Weber), Bukovinský mlýn (Bukovinský mlýn), Černý mlýn (Schwarzmühle), Česká Kamenice - Přádelna Franz Knappe (Böhmisch Kamnitz - Franz Knappe Textilspinnereien), Dampfmühle (Dampfmühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Edelgrund (Edelgrund), Hájovna (Försterei), Herrnmühle (Herrnmühle), Hostinec Ráj (Das Gasthaus Paradies), Hostinec u Modré Hvězdy (Gasthof zu Blauen Stern), Hotel Burza (Hotel Börse), Hřensko-Hotel Herrenshaus (Herrnskretschen-Hotel Herrenhaus), Huntířov - kostel sv. Jiří (Güntersdorf - Kirche Hl. Georg), J. Kunert & Söhne - kovové a kancelářské zboží. (Mettal- und Bürowarenfabrik, J. KUNERT & SÖHNE), Jáchym (Joachimsberg), Jägerhaus (Jägerhaus), Jedlová (Tannbusch), Jitrovník - Vogelova bouda (Jüttelberg - Vogelbaude), Johann Herschel - výroba umělých květin (Johann Herschel - Kunstblumenfabrik), Karlovo údolí (Karlthal), Krásná Lípa - starokatolický kostel (Schönlinde - altkatholische Kirche), Kunratice u České Kamenice-hřbitov (Kunnersdorf-Friedhof), Kyjov - Dixův mlýn (Khaa - Dixsmühle), Lázně svatého Josefa (St.Josefs bad), Lesní výroba v Českém Švýcarsku (Lesní výroba v Českém Švýcarsku), Lesní Zámeček (Waldschlössel), Líska-hřbitov (Hasel-Friedhof), Lisner Mühle (Lisner Mühle), Merboltice-kostel sv. Kateřiny (Mertendorf), Mezní Louka piket a srub na Karlshausu (Rainwiese piket), MIAX - Max Grohmann & Co. KG, pletárna (MIAX - Max Grohmann & Co. KG), Müller Mühle (Müller Mühle), Na Lilienťáku (Waldidylle Lilienteich), Nádraží Děčín - východ (Tetschen Nordwestbahnhof), Penzion Annaberg (Penzion Annaberg), Pitschův mlýn (Pitschmůhle), Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice (Přádelna - Česká Kamenice-Dolní Kamenice), Prostřední Pohlův mlýn (Mittel Pohl Mühle), Prostřední Žleb - hřbitov (Mittel-Grund - Friedhof), Rabštejn - německá válečná zbrojní výroba (Rabsteiner Fabriken), Račí mlýn (Krebs Mühle), Restaurace (Restauration), Riedel Mühle (Riedel Mühle), Růžová-hřbitovy a evangelický kostel (Rosendorf), Rychnov - čp. 138 (Reichen - No. 138), Rychnov - kostel sv. Bartoloměje (Reichen - Kirche), Rychta s hostincem (Rychta s hostincem), Schindler Mühle (Schindler Mühle), Schleifer -Maaz Mühle (Schleifer -Maaz Mühle), Skřivánčí vrch (Lerchenberg), Stechmühle (Stechmühle), Strachemühle (Strachemühle), Šluknov - pivovary (Schluckenau - Brauerei), Šluknov: Rudolf Weber dědicové (Sluckenau: Rudolf Weber´s Erben), Špičák (Spitzberg), Šternberk u Brtníků (Sternberg bei Zeidler), Tischermühle (Tischermühle), U pěkné vyhlídky (Zur schönen Aussicht), U pramene Mandavy (Die Quelle Mandau), U Trojtého smrku (Drillingsfichte), Valkeřice - kostel sv. Barbory (Algersdorf - Kirche), Veselé pod Rabštejnem-nádraží (Freudenberg), Vlčí Prameny (Wolfsbonteiche), Vyhlídka (Butterberg), Zelený čtvrtek - restaurace (Zelený čtvrtek - restaurace), Zimmermanův mlýn a pila (Zimmermanův mlýn a pila), Zum fröhl Sänger (Zum fröhl Sänger)


Okres Chomutov (Bezirk Komotau)

Obce, osady, samoty:
Am Reischberg (Am Reischberg), Baráky (Baraken), Dobřenec (Dobrenz), Dolský mlýn (Grundmühle), Důl Betty (Bettischacht), Důl Merkur (Merkurschacht), Důl Panny Marie Pomocné (Mariahilfzeche), Důlní Domky (Auf Den Steigerhäuseln), Fabrovy Chalupy (Faberhütten), Gahlerův Kopec (Gahlerberg), Gepfertovo pole (Gopfertfeld), Kamencovna (Alaunhütte), Kamenný Lom (Steinbruchhäuser), Krásný Dvoreček (Klein-Schönhof), Křímov - hřbitov (Krima - friedhof), Na Špici (Spitzwirtshaus), Nivský mlýn (Aumühle), Nová Hospoda (Neues Wirtshaus), Paulhans (Paulhans), Písečná Hora (Sandberg), Pošumpelec (Puschenpelz), Regina (Regina), Siegertův mlýn (Siegertsmühle), Soustružnické Domky (Drehhäuseln), Úhor (Ruhland), Vápenka Vykmanov (Kalkwerk Weigensdorf)

Objekty:
Bečov - kostel Panny Marie Sněžné (Petsch - kirche Panny Marie Sněžné), Boleboř - kostel sv. Mikuláše (Göttersdorf - kirche sv. Mikuláše), Bortum - hájovna (Forsthaus Parthum), Brettmühle (Brettmühle), Brettmühle (Brettmühle), Březenec - kostel sv. Linharta (Pirken - Kirche St. Leonhard), Březinův mlýn (Brezinamühle), Chomutov (Komotau), Chomutov - evangelický kostel (Komotau - Evangelische Kirche), Chomutov - pivovar (Komotau - brauerei), Chotěbudice - kostel sv. Štěpána (Kettowitz - Kirche sv. Štěpána), Ciboušov - mlýn (Ziebitsch - Grundmühle), Černý Potok, Sorgenthal - Fladerova továrna (Pleil, Sorgenthal - Flader Spezialfabrik ), Černýš - Fichtel a Sachs, SKF (Tschirnitz - Fichtel und Sachs Werke), Červená jáma - hájovna (Rothe Grube - Forsthaus), Denětický mlýn (Denětický mlýn), Dolní mlýn (Untere mühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolský mlýn (Grundmühle), Drahtmühle (Drahtmühle), Farský mlýn (Pfaffenmühle), Fritschův mlýn (Fritsch Mühle), Gerbrův mlýn (Gerbermühle), Grell Mühle (Grell Mühle), Háj - hostinec a řeznictví (Gehae - Gasthaus, Fleischhauerei), Hamerský mlýn (horní) (Obere Hammer Mühle), Hamerský mlýn (spodní) (Untere Hammer Mühle), Hansarl Mühle (Hansarl Mühle), Hasův mlýn (Hasenmühle), Hix Mühle (Hix Mühle), Hoferův Mlýn (Hofermühle), Hora Sv. Šebestiána - kostel sv. Šebestiána (Sebastiansberg - kostel sv. Šebestiána), Hora Svatého Šebestiána - nádraží (Hora Svatého Šebestiána - nádraží), Hrušovany - kostel sv. Bartoloměje (Hruschowan - kostel sv. Bartoloměje), Jägerhaus (Jägerhaus), Jalový Dvůr (Galdenhof), Jirkov - pivovar (Görkau - Brauerei), Jirkov - evangelický kostel (Görkau - Evangelische Kirche), Jirkov - hřbitovní kostel sv. Anny (Görkau - St. Anna - Kirche), Jirkov - synagoga (Görkau), Kadaň - cech rukavičářů (Kaaden - Die Handschuhmacherzunft), Kadaň - Městské lázně (Kaaden- Städt. Badeanstalt), Kadaň - pivovar (Kaaden - Brauerei), Kadaň - Restaurace u nádraží (Restaurant zum Banhof), Kadaň- hotel Zelený strom (Kaaden- Hotel grüner Baum), Kadaň-nádraží (Bahnhof Kaaden), Kaple v Klášterecké Jeseni (Kapelle in Gesseln), Kermerův mlýn (Kermermühle), Klášterec nad Ohří - Porcelánka Thun (Klösterle a.d. Eger - Porzellanfabrik Thun), Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar (Klášterec nad Ohří-Thunský pivovar), Kojetín - kostel sv. Bartoloměje (Koititz - Kirche des Hl. Bartholomäus), Kostelní dvůr (Kirchleshof), Kovářská - Kallova továrna (Schmiedeberg - Kallova továrna), Kovářská - nádraží (Schmiedeberg - Bahnhof), Langenhauská hájovna (Langenhauer Hegerhaus), Lestkov - kaple (Leskau - Kapelle), Loh Mühle (Loh Mühle), Lohmühle (Lohmühle), Lohmühle (Lohmühle), Louchov - kostel sv. Jakuba (Louchov - kostel sv. Jakuba), Loučná pod Klínovcem - kostel Obrácení sv. Pavla (Böhmisch Wiesenthal - kostel Obrácení sv. Pavla), Lužný - starý most přes Ohři (Aubach - alte Egerbrücke), Massamühle (Massamühle), Matzmühle (Matzmühle), Měděnec - hostinec Kupferhübl (Kupferberg - Gasthaus Kupferhübl), Měděnec - hostinec Sfingy (Kupferberg - Gasthof Sphinx), Mědenec - tvrz (Kupferberg - tvrz), Menzelův dům č.p. 82 (Menzels Haus), Mezilesí - Důl Dorothea (Orpus - Dorothea Zeche), Mezilesí - Důl Fischer (Orpus - Fischerzeche), Miřetice - kaple (Meretitz - Kappele), Miřetice u Vintířova - statek (Miřetice u Vintířova - statek), Mlýnec (Linzmühle), Na lukách (Wiesenmühle), Nová Ves - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Neudorf - Maria Himmelfahrt Kirche), Nový dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Oberdorfer Mühle und Säge (Oberdorfer Mühle und Säge), Ohlmühle (Ohlmühle), Panský mlýn (Herrn Mühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Pětipsy - cukrovar (Fünfhunden - Zuckerfabrik), Pětipsy - zámek (Fünfhunden - Schloss), Petlery - kostel sv. Josefa (Bettlern - kostel sv. Josefa), Pickartova továrna- Perštejn (Pickartś Fabrik- Pürstein), Pila (Brettmühle), Pletené a stávkové zboží - Vejprty (Pletené a stávkové zboží - Vejprty), Podmileský mlýn (Pöllmaer Mühle), Přádelna - Jirkov (Přádelna - Jirkov), Prostřední mlýn (Mittlere Mühle), Ptačí mlýn (Vogel Mühle), Rabenmühle (Rabenmühle), Radonice-Cukrovar (Zuckerfabrik Radonitz bei Kaaden), Rašovice - kostel sv. Anny (Roschwitz - kostel s. Anny), Rohrschmiede (Rohrschmiede), Rummelbachtal - Restaurace Paradies (Rummelbachtal - Restaurant Paradies), Saská výtopna (Saská výtopna), Schader Mühle (Schader Mühle), Schlick Mühle (Schlick Mühle), Schmidlmühle (Schmidlmühle), Soběsuky - zámek (Soběsuky - zámek), Sonneberger Mühle (Sonneberger Mühle), Sosau Mühle (Sosau Mühle), Stadt Mühle (Stadt Mühle), Steinische Brettmühle (Steinische Brettmühle), Strážský mlýn (Tschoschler Mühle), Široké Třebčice - zámek (Weiten Trebetitsch - Schloss), Škrlský mlýn (Skyrl Mühle), Toberův mlýn (Tobermühle), Továrna na gumové stuhy - Vejprty (Továrna na gumové stuhy - Vejprty), Továrna na len - Křímov ( Lein fabrik - Krima), U Rybárny (Fischhausmühle), Údlice-synagoga (Eidlitz-Synagoge), V poli (Feldmühle), Vejprty - evangelický kostel sv. Martina (Weipert - Evangel. Martinskirche), Vejprty - nádraží (Vejprty - nádraží), Vejprty - pomník padlým vojákům (Weipert - Kriegerdenkmal), Vilémov - důl Stamm (Willomitz - Stammwerk), Vintířov - starý a nový zámek (Winteritz - altes und neues Schloss), Všestudy-kostel Archanděla Michaela (Všestudy-kostel Archanděla Michaela), Weisse Mühle (Weisse Mühle), Weisskopfův mlýn (Weisskopf Mühle), Zahořany - důl Prokop (Sehrles -Prokop Grube), Zásada u Rašovic - Papírna (Sosau bei Roschwitz - Papiermühle), Želina - Kostel sv. Vavřince (Sechlau - Kirche des Hl. Laurentius)


Okres Jablonec nad Nisou (Bezirk Gablonz an der Neiße)

Obce, osady, samoty:
Grundloch (Grundloch), Líska (Líska), Mohelka (Mohelka), Souš (Darre), Trniště - chata a rozhledna (Dornstbaude), V Chalupách (Büschdörfl)

Objekty:
Blatná - mlýn a pila (Blatná - mlýn a pila), Blatný (Blatný), Desná bývalá škola (Desná bývalá škola), Hotel Dobrá Voda u Jablonce nad Nisou (Gutbrunnwarte), Jizerka - Hojerův dům (Wilhelmshöhe - Kampfhoierhaus), Karnethův mlýn (Karnethův mlýn), Kořenovská výtopna (Kořenovská výtopna), Rádlo (Radlermühle), Sklárna - Jablonec n. Nisou (Sklárna - Jablonec n. Nisou), Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice (Sklárna - Jablonec n. Nisou-Rýnovnice), Tkalcovna - Tanvald (Tkalcovna - Tanvald), Velovka (Velovka), Zámeček Schlaraffia (Zámeček Schlaraffia)


Okres Liberec (Bezirk Reichenberk)

Obce, osady, samoty:
Amerika (Amerika), Buschhäuser (Buschhäuser), Feldhäuser (Feldhäuser), Hostinec Na Větrníku (Windschenke), Hřebínek (Kammel), Kunov (Kunwalde), Myší Dolík (Mäusegründel), Na Příčnici (Quire), V Lukách (Wiesenhäuser), V Poli (Feldhäuser)

Objekty:
Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice (Barevna a apretur - Liberec VI-Rochlice), Blaschkova věž - Javorník (Blaschkova věž - Javorník), Chotyně - Lázně Wartburg (Ketten - Bad Wartburg), Černousy - zámeček (Tschernhausen - Schlossel), Dětřichovská myslivna (Dětřichovská myslivna), Ferklův mlýn (Ferklův mlýn), Habartický mlýn (Ebersdorfer Mühle), Hahnbergbaude (Hahnbergbaude), Hannigův mlýn (Hannig Mühle), Hejnice hotel Perun (Haindorf hotel Perun), Heřmanice - nádraží (Heřmanice - nádraží), Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka (Heřmanice v Podještědí - železniční zastávka ), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní pila (Obere Bretsäge), Ještěd (Ještěd), Jindřichovice pod Smrkem hotel Kretscham (Heinersdorf an der Tafelfichte hotel Kretscham), Jizerská chata (Jizerská chata), Křižany - výletní restaurace Havran (Rabberg), Lázně Kundratice - mlýn a pila č.p. 45 (Bad Kunnersdorf - Mühle und Säge), Lázně Kundratice - mlýn č.p. 59 (Bad Kunnersdorf - Mühle), Lemberk pivovar (Lämberg Bräuhaus), Lesní pila (Lesní pila), Liberec Lidové sady Lesní koupaliště (Reichenberg Menschen gesetzt Waldschwimmbad), Liberec Lidové sady letní divadlo (Reichenberg Wald Theater), Liberec Machnín Kleinertova vila (Liberec Machnín Kleinertova vila), Lohmühle (Lohmühle), Loukovský mlýn (Wiesenmühle), Na Větrníku (Windschänke), Neudorfelmühle (Neudorfelmühle), Panský mlýn (Herrnmühle), Polní mlýn (Feldmühle), Porschův mlýn (Porschův mlýn ), Přádelna - Liberec (Přádelna - Liberec), Přádelna bavlny - Nová Ves (Přádelna bavlny - Nová Ves), Růtův mlýn (Růtův mlýn), Slavíkov (Slavíkov), Textilka - Liberec (Textilka - Liberec), Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice (Tkalcovna bavlny - Dolní Řasnice), U Studánky (Börnelhaus), Unter Kretschmer Mühle (Unter Kretschmer Mühle), Voigstachmühle (Voigstachmühle), Výhledy (Gickelsberg), Zajatecký tábor Lada v Podještědí (Zajatecký tábor Lada v Podještědí)


Okres Litoměřice (Bezirk Leitmeritz)

Obce, osady, samoty:
Blata (Blattenhäusel), Doly (Neu Gründl), Jirchárna (Weissgerberei), Kovárna v Poli (Feldschmiede), Lázně Jeleč (Bad Geltschberg), Lovoš (Lobosch), Novina (Neuländer), Nový Dvůr (Neuhof), Paličky (Palitschken), Sušárna (Neue Dörre), Vimperk (Winterberg), Wiesenschneider (Wiesenschneider), Zelená Ves (Gründorf), Želechovická kovárna (Želechovická kovárna)

Objekty:
Beermühle (Beermühle), Buckelmühle (Buckelmühle), Cihelna - Kostelec nad Ohří (Cihelna - Kostelec nad Ohří), Cukrovar - Lovosice (Cukrovar - Lovosice), Friedlmühle (Friedlmühle), Füslův mlýn (Füsslmühle), Geyrův mlýn (Geyrmühle), Gubenhausenmühle (Gubenhausenmühle), Habřina - kostel (Haber - Kirche), Habřina - železniční zastávka (Habřina - železniční zastávka), Hořidla chata (Horschigel baude), Hostinec "U města Vídně" (Gasthaus Stadt Wien), Hostinec U mostu (Brückenschenke), Huttmühle (Huttmühle), Jivina (Jivina), Káčov (Káčov), Kaiserův mlýn (Kaisermühle), Konojedský mlýn (Konojedský mlýn), Konojedy - zámek (Konojed - Schloss), Kundratice - Henrietta (Kundratitz - Henriettens Ruhe), Kuzovský mlýn (Gusowmühle), Lagronský mlýn (Lagronmühle), Lampelmühle (Lampelmühle), Laubenmühle (Laubenmühle), Levínské Petrovice - železniční zastávka (Levínské Petrovice - železniční zastávka ), Liběšice - Lobkovicova myslivna (Liběšice - Lobkovicova myslivna), Libochovice-synagoga (Libochowitz-Synagoge), Litoměřice-synagoga (Leitmeritz-Synagoge), Luční mlýn (Wiessenmühle), Močidla (Močidla), Mšené Lázně - koupaliště (Mscheno bei Budin), Mukařov - železniční zastávka (Mukařov - železniční zastávka), Nový mlýn (Neumühle), Nový Svět - hostinec (Neue Welt), Ovčín (Ovčín), Panský mlýn (Panský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Papírna (Papiermühle), Ploskovický dvůr (Ploskovický dvůr), Podhora (Podhora), Pohorsko - výhled s občerstvením (Hundorf - Blick Erfrischung), Poustka (Poustka), Schälmühle (Schälmühle), Schenkenmühle (Schenkenmühle), Selský mlýn (Habermühle), Skořepův mlýn (Skořepův mlýn), Stompermühle (Stompermühle), Těchobuzický mlýn (Těchobuzický mlýn), Tomsův mlýn (Domsmühle), Touchořiny - kostel sv. Prokopa (Taucherin - Kirche), Touchořiny - železniční zastávka (Touchořiny - železniční zastávka), Třebušínský mlýn (Třebušínský mlýn), Valnohův mlýn (Valnohův mlýn), Varhošť (Aarhostwarte ), Wiedenmühle (Wiedenmühle), Windsor (Windsor), Zahájí (Zahájí), Záhorecký mlýn (Zahortschermühle)


Okres Louny (Bezirk Laun)

Obce, osady, samoty:
Am Hütl (Am Hütl), Belveder (Bellevue), Berghäuslen (Berghäuslen), Březnice (Przesnitz), Čárka (Zarch), Dolánky (Dollanka), Finklův mlýn (Finkelmühle), Hájek (Heikau), Hammelhütte (Hammelhütte), Horní mlýn (Obermühle), Hrádecká hospoda (Hradeker Schenke), Louny - Žatecké předměstí (Laun - Saazer Vorstadt), Minice (Münitz), Na Koze (Dürre Ziege), Neprobylice (Neprowitz), Ovčárna (Litschkauer Schäferei), Ovčín (Ovčín), Pacov (Pacov), Pauska (Pauska), Pereč (Pertsch), Pohodnice (Abdeckerei), Sázavská samota (Sauhäusel), Stroupeček (Klein Straupitz), U Kapouna (Kapauna), Vinařský Domek (Weinerhaus), Wachtelhäusel (Wachtelhäusel), Wasenmeister (Wasenmeister), Za Horou (Za Horou)

Objekty:
Abelmühle (Abelmühle), Blšanský mlýn (Blšanský mlýn), Březenský mlýn (Březenský mlýn), Celní hospoda (Zollschenke), Cukrovar - Lenešice (Cukrovar - Lenešice), Cukrovar - Postoloprty (Cukrovar - Postoloprty), Černodoly (Tschernothal), Čertovy Lávky (Čertovy Lávky), Číňovský mlýn (Schinau Mühle), Dobříčany - zámek (Dobritschan - Schloss), Dolánecký mlýn (Dolánecký mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolejší mlýn (Dolejší mlýn), Dolní mlýn (Untere Mühle), Domoušický mlýn (Domauschitz Mühle), Drahonický mlýn (Drahenzer-Mühle), Dybéřský mlýn (Dybéřský mlýn), Ferbenz Mühle (Ferbenz Mühle), Findeis (Findeishäuslen), Hasina (Hasina), Hochradmühle (Hochradmühle), Hořejší mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Kaisertürmchen - rozhledna (Kaisertürmchen), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kohlerův mlýn (Köhlermühle), Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi (Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie v Siřemi), Krcál (Rumpelmühle), Kulturní dům Střelnice (Kulturní dům Střelnice), Lenešice - cukrovar (Lenešice - cukrovar), Leskovský mlýn (Leskamühle), Libčeves - zámek (Liebshausen - Schloss), Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba (Libčeves-Lahovice - Kostel sv. Jakuba), Libkovice - zámek (Libkowitz- Schloss), Libořická hájovna (Liboritzer Hegerhaus), Lužec - zámek (Lust - Schloss), Malý mlýn (Kleinmühle), Měcholupy - kostel Sv. Vavřince (Michelob - Kirche Sn. Lorenz), Milčeves (Miltschowes), Nová Hospoda (Neuwirtshaus), Nová Huť (Neuhütte), Nový Dvůr (Neuhof), Nový Dvůr (Neuhof), Nový mlýn (Neumühle), Nový mlýn (Neumühle), Přibenice - kostel Nanebevzetí Panny Marie (Pribenz - Kirche der Hl. Maria-Himmelfahrt), Řepíkův mlýn (Tschepiken Mühle), Řisuty - kostel sv. Bernarda (Rissut - Kirche des Hl. Bernard), Rohozecký mlýn (Rustermühle), Rybičkův mlýn (Rebitschkamühle), Rybnický mlýn (Teichmühle), Rybník (Teichhof), Starý mlýn (Goldmühle), Starý mlýn (Alte Mühle), Struhaře - zámek (Struharz), Sýrovice - neorenesanční vila (Sýrovice - neorenesanční vila), Špinův mlýn (Spinnermühle), Švýcarská myslivna (Schweizerhaus), Tasovský mlýn (Tassawer Mühle), Velemyšleves - zámek (Welmschloss - Schloss), Vidhostický mlýn (Widhostitzer Mühle), Zájezd (Zájezd), Zlovědice - kostel sv. Michala (Lobeditz - Kirche des Hl. Michael), Žaboklický mlýn (Schaboglücker Mühle), Žabokliky - kostel sv. Bartoloměje (Schaboglück - Kirche des Hl. Bartolomäus), Žatec letiště (Žatec letiště), Želeč - zámek (Seltsch - Schloß), Židovský hřbitov Letov (Židovský hřbitov Letov)


Okres Most (Bezirk Brüx)

Obce, osady, samoty:
Chanov (Kleinhan), Důl Hedvika (Hedwigschacht), Důl Humbodlt (Humboldtschacht), Důl Julius IV. (Julius IV. Schacht), Důl Jupiter (Jupiterschacht), Důl Kolumbus (Kolumbusschacht), Důl Mariana (Mariannenschacht), Důl Moravia (Důl Moravia), Důl Venuše (Venusschacht), Důl Washington (Washingtonschacht), Gutmanka (Gutmannschacht), Hora Svaté Kateřiny (Hora Svaté Kateřiny), Jáma Minerva (Grube Minerva), Nová Čtvrť (Neues Viertel), Rösslovy Domky (Rösselhäuser), Státní cihelna Julius I. (Státní cihelna Julius I.), Svobodnický dvůr (Freibauerhof), Záluží (Maltheuern)

Objekty:
Glocknerův mlýn (Glöcknermühle), Havraň - cukrovar (Hawran - Zuckerfabrik), Horní Litvínov - bývalá poliklinika (Oberleutensdorf - Ehemalige Poliklinik), Horní Litvínov - manufaktura (Oberleutensdorf - Manufaktur), Horní Litvínov - pivovar (Oberleutensdorf - Brauerei), Jakobův mlýn (Jakobsmühle), Jeřabina u Litvínova (Haselstein), Klíny - Kostel sv. Antónína z Padua (Kirche des Hl. Antonius von Padua in Göhren), Kühlstall (Kühlstall), Launický mlýn (Launitzmühle), Lužice - kaple Sv. Blažeje (Luschitz - Kapelle St. Blasien), Mariánské Radčice - důl Kohinoor II (Maria Radtschitz - Bergbau Kohinoor II), Most-Zahražany - býv. klášter (Brüx-Saras - Eh. Kloster), Munk mlýn (Rothemühle), Nový Svět (Neue Welt), Pozemkový mlýn (Grund Mühle), Rybniční mlýn (Teichmühle), Starý Hrad Hněvín (Burg Schlossberg), Svídnický mlýn (Schweinitz Mühle), Valcha (Walckmühle), Zámecký mlýn (Schlossmühle)


Okres Teplice (Bezirk Teplitz)

Obce, osady, samoty:
Aloisova výšina - rozhledna (Aloishöhe), Břešťany (Preschen), Březina (Březina), Břežánky (Briesen), Chudeřice (Kutterschitz), Doly Nelson (Nelsonschächte), Důl Amálie IV. (Amaliaschacht IV.), Důl Eleonora (Eleonoraschacht), Důl Emeran (Emeranschacht), Důl Fügner (Fügnerschacht), Důl Gisela (Giselaschacht), Důl Union (Unionschacht), Důl Václav (Wenzelszeche), Endischova cihelna (Endisch-Ziegelei), Jáma Lota-Marie (Lota-Marie Grube), Jenišův Újezd (Lang-Ugest), Krupá (Kruppai), Pastviny (Grünwald), Pila (Brettsäge), U Franků (Beim Franken)

Objekty:
Bílina - pivovar (Bilin - Brauerei), Bílina - špitál s kostelem sv. Alžběty (Bilin - St. Elisabeth Kirche mit dem Spital), Bílina-synagoga (Bilin-Synagoge), Břežánský dvůr (Meierhof Briesen), Bystřany - přádelna bavlny (Bystřany - přádelna bavlny), Cínovec - Rudné doly (Cínovec - Rudné doly), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Domaslavický mlýn (Domaslavický mlýn), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Hájovna Pod sedmi štíty (Forsthaus Siebengiebel), Horní mlýn (Obere Mühle), Hrob - evangelický kostel (Klostergrab - Evangelische Kirche), Hrob-Mlýny - přádelna (Klostergrab-Grundmühlen - Spinnerei), Kalkofner Mühle (Kalkofner Mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), Křemýž dvůr (Křemýž dvůr), Liebner Mühle (Liebner Mühle), Loužecký mlýn (Luschmühle), Marschmühle (Marschmühle), Mikulov - radnice (Niklasberg - Rathaus), Mirošovice - zámek (Mireschowitz - Schloss), Müllmühle (Müllmühle), Osek - Hornická kolonie (Ossegg - Bergbaukolonie), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Seegrund (Seegrund), staré nádraží Duchcov (staré nádraží Duchcov), Starý mlýn (Hoja Mühle), Teplice - Městské lázně (Teplitz - Stadtbad), Teplice - pivovar (Turn-Brauerei Teplitz), Teplice - Prior (Teplice - Prior), Teplice - Střelnice (Teplitz - Schützenhaus), Teplice-fotbalový stadion Drožďárna (Teplice-Stadion Hefewerk), Teplice-Sobědruhy - synagoga (Teplitz-Soborten - Synagoge), Teplice-Trnovany - evangelický kostel (Teplitz-Turn - Evangelische Kirche)


Okres Ústí nad Labem (Bezirk Aussig)

Obce, osady, samoty:
Adolfov (Adolfsgrün), Cechové domky (Zechenhäuser), Grundrand (Grundrand), Havraní (Gasthaus Rabenhaus), Horní Les (Oberwald), Kabát (Spiegelsberg), Komárov (Mückenhübel), Liboňov. (Liesdorf.), Nathäusel (Nathäusel), Nový Dvůr (Neuhof), Nový Les (Neuwald), Ovčárna (Schäfereich), Pláň (Plan), Průčelí (Prütschel), Střekov - renesanční poplužní dvůr (Střekov - renesanční poplužní dvůr), Stříbrníky (Ziebernik), Studánka (Borngrund), Špičák - Schutzhütte (Spitzberg - Schutzhütte), Tavírna (Schmelze), Thunovská lesovna (Thunovská lesovna), Tisá - část (Tyssa), Tisá Cihlářský rybník - Lázně (Tyssa Ziegelteich - Strandbad), Tscherlaken (Tscherlaken), Ústí nad Labem - Masarykova ulice - jižní část (Aussig - Masaryk Strasse - Südteil), Ústí nad Labem - Ostrov (Aussig - Ostervorstadt), Valšův mlýn (Walschenmühle), Wokerdolen (Wokerdolen)

Objekty:
Adolfov Kaple sv. Antonína Paduánského (Adolfsgrün Kapelle St. Antonius von Padua), Botschova hrobka (Botschova hrobka), Buková hora - Altánek (Zinkenstein - Aussichtsturm), Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem (Bývalá Masarykova nemocnice - Ústí n. Labem), Chabařovice - evangelický kostel (Karbitz - Evangelische Kirche), Chlumec - zámek (Kulm - Schloss), Čertúv mlýn (Čertúv mlýn), Český Bukov - Kostel Narození sv. Jana Křtitele (Böhmisch Pokau - Kostel Narození sv. Jana Křtitel), Dolní mlýn (Untermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Horní mlýn (Obere Mühle), Jedovina (Jedowin), Kaple navštívení Matky Boží (Mörkauer Kapelle), Königův mlýn (Königsmühle), Königův mlýn (Königsmühle), Kostel sv. Martina - Velké Chvojno (Kostel sv. Martina - Velké Chvojno), kostel sv. Vavřince - Český Újezd (kostel sv. Vavřince - Český Újezd), Liboňovská hvězdárna. (Liboňovská hvězdárna.), Na Fibichu - u Jitřenky (Fibichschänke - zum Morgenstern), Nakléřov - kostel sv. Josefa (Nollendorf - Kirche), Petrův mlýn (Petermühle), Schicklův mlýn (Schickelmühle), Ústí nad Labem - Česká škola (Aussig - Böhmische Schule), Ústí nad Labem - hlavní pošta (Aussig - Hauptpost), Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu (Ústí nad Labem - kaple na Mariánském vrchu), Ústí nad Labem - knihovna (Aussig - Bibliothek), Ústí nad Labem - Schaffnerova vila (Aussig - Schaffners Villa), Ústí nad Labem - Stará radnice (Aussig - Altes Rathaus), Vila Sommer - „Zámeček“ (Zur Bleiche), Zámek Ledebour (Schloss Ledebour)


Okres Havlíčkův Brod (Bezirk Deutschbrod)

Obce, osady, samoty:
Březinky (Březinky), Dvorsko (Dvorsko), U Barchance (U Barchance), U Mendla (U Mendla)

Objekty:
Bačkov - zámek (Bačkov - zámek), Bílecká hájovna (Bílecká hájovna), Boučí (Boučí), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Boudův mlýn (Boudův mlýn), Břevnický mlýn (Břevnický mlýn), Dolní Dvůr (Dolní Dvůr), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Holendův dolní mlýn (Holendův dolní mlýn), Holendův horní mlýn (Holendův horní mlýn), Ježkův mlýn (Ježkův mlýn), Jilemský mlýn (Jilemský mlýn), Klepanda (Klepanda), Kroměšín - zámek (Kroměšín - zámek), Krupička (Krupitschka), Kvasetice - zámek (Kvasetice - zámek), Květinov - zámek (Květinov - zámek), Lažany (Lažany), Liboháj (Liboháj), Loukov (Loukov), Malý mlýn (Klein Mühle), Münchwald Hegerhaus (Münchwald Hegerhaus), Na Doubravě (Steiners Mühle), Nemojov (Nemojov), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Nový mlýn (Nový mlýn), Odranečský mlýn a pila (Odranečský mlýn), Panský mlýn (Herrnmühle), Pechův mlýn (Pechmühle), Pivovar - Golčův Jeníkov (Pivovar - Golčův Jeníkov), Račkovice (Račkovice), Rozinin dvůr (Rosinenhof), Skalka (Skalka), Skřivánek - zámek (Skřivánek - zámek), Smrčenský mlýn (Smrčenský mlýn), Sommerwald (Sommerwald), Stupník (Keispoch Mühle), Ve stráni (Ve stráni), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Hradec Králové (Bezirk Königgrätz)

Obce, osady, samoty:
Pohodnice (Pohodnice)

Objekty:
Bažantnice (Bažantnice), Bludy (Bludy), Cukrovar - Smiřice (Cukrovar - Smiřice), Hradec Králové - jatka (Hradec Králové - jatka), Kukleny - koželužna (Kuklen), Lodínský dvůr (Lodínský dvůr), Nový Bydžov - hotel Schröll (Nový Bydžov - hotel Schröll), Nový Bydžov - mlýn (Nový Bydžov - mlýn), Podhůra (Podhůra), Smiřický mlýn (Smiřický mlýn), Stihňov (Stihňov), Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem (Továrna na usně - Třebechovice pod Orebem), Trotina (Trotina), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Chrudim (Bezirk Chrudim)

Obce, osady, samoty:
Boukalka (Boukalka), Cihelna (Cihelna), Oheb (Oheb), Ovčín (Ovčín), U řeky (U řeky)

Objekty:
Bořetický mlýn (Boretitzmühle), Brčekoly - železniční zastávka (Brčekoly - železniční zastávka), Březovický mlýn (Březovický mlýn), Bukovina (Bukovina), Chlumský mlýn (pila) (Chlumský mlýn), Cukrový mlýn (Cukrový mlýn), Cukrův mlýn (Cukrův mlýn), Horní Vortovský mlýn a pila (Horní Vortovský mlýn a pila), Hrochův Týnec - cukrovar (Hrochův Týnec - cukrovar), Kuchyň (Kuchyň), Kuchyňkův mlýn (Kuchyňkův mlýn), Kvášův mlýn (Kvášův mlýn), mlýn Bělá (mlýn Bělá), Moravany - zámek (Moravany - zámek), Nový mlýn (Neumühle), Skalice u Hrochova Týnce (Skalice u Hrochova Týnce), Skuteč - lomy (Skuteč - lomy), Slatiňany - rozhledna (Slatiňany - rozhledna), Šilinkodol (Šilinkodol), Valchovský mlýn (Valchovský mlýn), Vlaštovka - rekreační areál (Vlaštovka - rekreační areál), Vojtěchův kopec - kamenolom (Vojtěchův kopec - kamenolom), Žampachův mlýn (Žampachův mlýn)


Okres Jičín (Bezirk Jitschin)

Obce, osady, samoty:
Na kopci (Na kopci), Pazderna (Pazderna), Rozkoš (Rozkoš), Samota (Einödhof), U Lísku (U Lísku)

Objekty:
Běcharský mlýn (Běcharský mlýn), Bílý mlýn (Bílý mlýn), Bukvický vodní a větrný mlýn (Bukvický vodní a větrný mlýn), Chotečský mlýn (Chotečský mlýn), Cukrovar - Bašnice (Cukrovar - Bašnice), Cukrovar - Kopidlno (Cukrovar - Kopidlno), Čermánkův mlýn (Čermánkův mlýn), Doly německé - restaurace (Doly německé - restaurace), Eischnerův mlýn (Eischnerův mlýn), Filipin (Filipinenhof), Filipín (Filipshof), Goldschmidtova vila (Goldschmidtova vila), Jičínské kasárny (Jičínské kasárny), kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky (kaple Nejsvětější Trojice - Bělá u Pecky), Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč (Kaple sv. Jiří - Pustá Proseč), Leštinský mlýn (Leschtiner Mühle), Na Sekyře (Na Sekyře), Nový židovský hřbitov - Hořice (Nový židovský hřbitov - Hořice), Obora - zámek (Obora - zámek), Paldusův mlýn (Paldusův mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Sběř - železniční zastávka (Sběř - železniční zastávka), Skalní mlýn (Skalní mlýn), Šlejferna (Schleifermühle), Špíglák (Špíglák), Špíglův mlýn (Špíglův mlýn), Vránův mlýn (Vránův mlýn), Wágnerův mlýn (Wágnerův mlýn), Zlivská hájovna (Zlivská hájovna)


Okres Náchod (Bezirk Nachod)

Obce, osady, samoty:
Bůhdal (Bůhdal), Feldhöfel (Feldhöfel), Krčmov (Feldkretschen), Popluží (Vorwerk)

Objekty:
Baier Mühle (Baier Mühle), Baptistický kostel v Šonově (Baptistický kostel v Šonově), Crockermühle (Crockermühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dubenský dvůr (Dubenský dvůr), Hermsdorfmühle (Hermsdorfmühle), Horní mlýn (Obere Mühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Kotrbův mlýn (Kotrbův mlýn), Křinický mlýn (Krimsmühle), Lachovský mlýn (Lachovský mlýn), Měšťanský pivovar - Police nad metují (Měšťanský pivovar - Police nad metují), Mittel Mühl (Mittel Mühl), Náhlovského mlýn (Náhlovského mlýn), Netušilův mlýn (Netušilův mlýn), Obermühl (Obermühl), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově (Pivovar statku kláštera benediktinů v Broumově), Pod Vrchem - Dolní mlýn (Bergmühle), Pod Vrchem - Horní mlýn (Holzmühle), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Pühmühle (Pühmühle), Ráj (Paradies), Richters Mühle ud Brettschneide (Richters Mühle), Vechtrovna č. 47 (Vechtrovna č. 47), Vechtrovna na Mýtě (Vechtrovna na Mýtě), Velichovky koupaliště (Velichovky koupaliště), Zdoňov (Merkelsdorf)


Okres Pardubice (Bezirk Pardubitz)

Obce, osady, samoty:
Blatník (Blatník), Blatníkovská Lhota (Blatníkovská Lhota), katovna (katovna), Mědenice (Medenitzmühle)

Objekty:
Birlochhof (Birlochhof), Chlumecká myslivna (Chlumecká myslivna), Jaroslavský mlýn (Jaroslavský mlýn), Jedousovský mlýn (Jedousovský mlýn), Luhy (Luhy), Oborecká hájovna (Oborecká hájovna), Pardubice-synagoga (Pardubitz-Synagoge), Pilský mlýn (Pilský mlýn), Prokešův mlýn (Prokešův mlýn), Prokop (Prokop), Tůnice (Tunitz), Vedralka (Vedralka)


Okres Rychnov nad Kněžnou (Bezirk Reichenau)

Obce, osady, samoty:
Hadinec (Ottendorf), Mezina (Mezina), Ostrov (Nesselflek), V Lukách (V Lukách), Václavova Seč (Venzelschau), Vízka (Dörfel), Vysoký Kořen (Hohenwurzel)

Objekty:
Borovnice - zámek (Borovnice - zámek), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Hájovna Špičák (Hegerhaus Steinberg), mlýn Potštejně (mlýn Potštejně), Papírna (Papiermühle), Rašovice (Rašovice), Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou (Růženina Huť - Skuhrov nad Bělou ), Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí (Továrna na kůže - Týniště nad Orlicí), Vítenčův mlýn (Vítenčův mlýn), Vyhlídka dr. Valiny (Vyhlídka dr. Valiny), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn)


Okres Semily (Bezirk Semi)

Obce, osady, samoty:
Bukovina (Bukowina), Končiny (Končiny), Konice (Konitz), Lhota na Vrších (Lhota na Vrších), Nouzov (Nausov), Podbradlec (Podbradlec), Prostřední Mísečky (Mittel-Schüsselbauden), Radeč (Radecz), Tříčský Kružský mlýn (Trzitscher mühle), U Spanilých (U Spanilých)

Objekty:
Bártlův mlýn (Bártlův mlýn), Bystrý mlýn (Bystrý mlýn), Fabianův mlýn (Fabianův mlýn), Frymlův mlýn (Frymlův mlýn), Harrachův mlýn (Harrachův mlýn), Jestřábí boudy (Jestřábí boudy), Jilemnice - Stará Kovárna (Jilemnice - Stará Kovárna), Kopanina (Kopanina), Kovářův mlýn (Kovářův mlýn), Mladkov (Mladkov), mlýn Na hrázi (mlýn Na hrázi), Panský mlýn (Panský mlýn), Picmanův mlýn (Picmanův mlýn), Syřenovský mlýn (Syřenovský mlýn), Zemánkův mlýn (Zemánkův mlýn)


Okres Svitavy (Bezirk Zwittau)

Obce, osady, samoty:
Bedřichov (Friedrichsthal), Červená hospoda (Rothes Wirtshaus), Hvězda (Sternteich), Královec (Königsberg), Muzlov (Musslau), Nový Rybník (Neuteich), Polsko (Polsko), Radkov (Rattendorf), Sad Nový (Neustift), Vodárna (Quellhütten), Zejpy (Seifern), Žipotín (Seibelsdorf)

Objekty:
Anger Mühle (Anger Mühle), Balda (Goldbrunn), Brněnec - Löw-Beerova textilka (Brünnlitz), Brněnec - Löw-Beerova textilka (Brünnlitz), Černý mlýn (Černý mlýn), Čistecký mlýn (Lautrbach mühle), Dolský mlýn (Thalmühle), Družstevní mlýn a pila (Družstevní mlýn a pila), Faltejskův mlýn (Faltejskův mlýn), Görlichmühle (Görlichmühle), Horní mlýn (Horní mlýn), Hvězda (Stern), Krausmühle (Krausmühle), Leopoldinenhof (Leopoldinenhof), Litomyšl-synagoga (Leitomischl-Synagoge), Morašický mlýn (Morašický mlýn), Müllerův mlýn (Müllerův mlýn), Papiermühle (Papiermühle), Parní pila a elektrárna - Litomyšl (Parní pila a elektrárna - Litomyšl), Peter Mühle (Peter Mühle), Podzámecký mlýn (Podzámecký mlýn), Polička - ulička Na Bídě (Polička - ulička Na Bídě), Pomezí - tvrz (Pomezí - tvrz), Rachyňský mlýn (Rachyňský mlýn), Römermühle (Römermühle), Rozhraní - Ráčkova přádelna (Roßrain), Světlý Důl (Hellgraben), Svitavy - Kostel sv. Floriána (Zwittau - St. Florians-Kirche), Svitavy - silo (Zwittau), Svitavy-Lačnov - Kaple (Zwittau - Kapelle in Mährisch Lotschnau), Svitavy-Lány - sokolovna (Turnhalle Vierzighuben), Wurschwahlmühle (Wurschwahlmühle)


Okres Trutnov (Bezirk Trautenau)

Obce, osady, samoty:
Břečštejn (Silberstein), Černá Voda (Schwarzwasser), Hajnův dvůr (Hainhof), Jánské Lázně (Johannisbad), Kaiserstück (Kaiserstück), Končiny (Končiny), Rote Höhe Häusel (Rote Höhe Häusel)

Objekty:
Arnsdorfmühle (Arnsdorfmühle), Bidlermühle (Bidlermühle), Brendelmühle (Brendelmühle), Brusírna Dřeva (Holz Mühle), Chvaleč - nádraží (Chvaleč - nádraží), Česká bouda na Sněžce (Česká chata na Sněžce), Debrné (Oels Döberney), Fiedlermühle (Fiedlermühle), Fohlmühle (Fohlmühle), Haasemühle (Haasemühle), Hammermühle (Hammermühle), Jánský Dvůr (Johanni-Hof), Kalousy (Kalaushof), Kamenný mlýn (Steinmühle), Kaplička sv. Anny (Kaplička sv. Anny), Kostel Panny Marie (Kostel Panny Marie), Kostelík v Rybníčku (Kostelík v Rybníčku), Kovárna (Bergschmiede), Kudernatshův mlýn (Kudernatshův mlýn), Kunstmühle (Kunstmühle), Mahrlův mlýn (Mahrlův mlýn), Maxova bouda (Maxhůtte), Mohornův mlýn a pila (Mohornův mlýn a pila), Na Poště (Posthof), Niederöls Mühle (Niederöls Mühle), Nyklíčkův mlýn (Nyklíčkův mlýn), Obří bouda (Riesenbaude), Prostřední Lánov - evangelický kostel (Mittel-Langenau - Evangelishekirche), Puschmühle (Puschmühle), Raimanmühle (Raimanmühle), Rückermühle (Rückermühle), Rýchorský dvůr (Rehornvorwerk), Schubert Mühle und Säge (Schubert Mühle und Säge), Sokolská bouda (Sokolská bouda), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Stachlův mlýn (Stachelmühle), Staffamühle (Staffamühle), Staffamühle (Staffamühle), Starý mlýn (Grundmühle), Steinertmühle (Steinertmühle), Suppichmühle (Suppichmühle), Sýkorník (Sýkorník), Teschner Mühle (Teschner Mühle), Thimmühel (Thimmühel), Trautenbacher Mühle ud Säge (Trautenbacher Mühle ud Säge), Wimmrův mlýn (Wimmermühle), Wonkamühle (Wonkamühle), Woskův mlýn (Woskův mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký vrch - Krkonošské podhůří (Zámecký vrch - Krkonošské podhůří), Židovská synagoga (Židovská synagoga), Žireč hotel Betlém (Žireč hotel Betlém)


Okres Ústí nad Orlicí (Bezirk Wildenschwert)

Obce, osady, samoty:
(Lichtenštejnova chata) - ke smazání ((Lichtenštejnova chata) - ke smazání), Hutberg (Hutberg), Na Šancích (Schanzen), Pastviny (Pastwin), Peklo (Hölle), Špitálský Mlýn (Spittelmühle), V Lomech (Weiberkränke), Valcha (Walkemühle)

Objekty:
Červený potok - kostel (Rothfloss - Kirche), Felzmanmühle (Felzmanmühle), Hradecký mlýn (Hradeker Mühle), Králický Sněžník - rozhledna a chata (Glatzer Schneeberg - Aussichtsturm und Schutzhaus), Kuhnmühle (Kuhnmühle), Labičský mlýn (Labičský mlýn), Lichtenštejnova chata (Liechtensteinschutzhaus), Mlýn Šnakov (Mlýn Šnakov), Šušek (Šušek), Švábský mlýn (Švábský mlýn), Triebitzmühle (Triebitzmühle), Wagnermühle (Wagnermühle)


Okres Blansko (Bezirk Blanz)

Obce, osady, samoty:
Boskovice - židovská čtvrť (Boskowitz), Stavení (Stavení)

Objekty:
Hugova huť (Hugova huť), Jedovnice - pila a mlýn (Jedovnice - pila a mlýn), kaple sv. Josefa - Senetářov (kaple sv. Josefa - Senetářov), Masákův mlýn (Masákův mlýn), Mittelmühle (Mittelmühle), Němčice - rudné doly (Niemtschitz), Oborská hájovna (Thiergarten Forsthaus), Panský mlýn (Panský mlýn), Pivovar - Olešnice (Pivovar - Olešnice), Rakovec (Rakovec), Salmův mlýn (Salmův mlýn), Sedláčkův mlýn (Sedláčkův mlýn), Strojní mlýn (Strojní mlýn), Sumpfig Mühle (Sumpfig Mühle), Štěničkův mlýn (Biela Mühle), Vlněna Svitávka (Zwittawka, Swittawka, Zwittales)


Okres Brno-město (Bezirk Brünn-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Brno - dělnická kolonie Mezírka (Brno - dělnická kolonie Mezírka), Brno - Josefov (Brünn - Josephstadt), Brno - kolonie Na Novém hřbitově (Brno - kolonie Na Novém hřbitově), Brno - kolonie v ulici Nezamyslova (Brno - kolonie v ulici Nezamyslova), Brno - nouzová kolonie "Na Rybníčku" (Brünn - Kolonie in der Teichgasse), Brno - Polní kolonie (Brünn - Kolonie in der Feldgasse), Bystrc - domky při žebětínské silnici (Bisterz), Bystrc - náměstí 28. dubna (Bisterz), Dělnická kolonie u Komárova (Dělnická kolonie u Komárova), Kamenný mlýn (Steinmühl), Kolonie Úlehle (Brachfeldkolonie), Komárov (Kumrowitz), Komín - Chaloupky (Komein), Královo Pole - Budovcova (Královo Pole - Budovcova), Písečník (Kolonie in der Sandstätte), Staré Brno (Altbrünn)

Objekty:
Brno - Althanovský palác (Brno - Althanovský palác), Brno - cihelny při Bílé Hoře (Brno - cihelny při Bílé Hoře), Brno - firma Iron Radio (Brno - firma Iron Radio), Brno - Giecova továrna na spodium (Brno - Giecova továrna na spodium ), Brno - hotel Metropol (Brno - hotel Metropol), Brno - Juliánov (Brno - Juliánov), Brno - mýdlovar (Brno - mýdlovar), Brno - Polská škola (Polský templ), Brno - skladiště Vlhká (Brno - skladiště Vlhká), Brno - stará tržnice (Brünn - Markthalle), Brno - staré letiště (Flughafen Brünn), Brno - škrobárny (Brno - škrobárny), Brno - továrna na baterie (Brno - továrna na baterie), Brno - Vídeňská ulice (Brno - Vídeňská ulice), Brno - vojenská pekárna (Brno - vojenská pekárna), Brno - Židenice (Brno - Židenice), Brno - Židenice, Stará Osada (Brno - Židenice, Stará Osada), Brno-Nová synagoga (Brünn-Neuer Tempel), Brodschkova cihelna (Brodschkova cihelna), Bystrc - hotel Přehrada (Bystrc - hotel Přehrada), Bystrc - výletní restaurace Obora (Bystrc - restaurace Obora), Chrlice - Hostinec U Kiršů (Chirlitz), Cihelny na Úvoze (Cihelny na Úvoze), Jehnice (Jehnitz), Jehnice (Jehnitz), Kníničky - cihelna (Kníničky - cihelna), Kníničky - pískovna (Kníničky - pískovna), Kohnova cihelna (Kohnova cihelna), Komárovský mlýn (Komárovský mlýn), Komínský mlýn (Komínský mlýn), kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích (kostel sv. Floriána v Brně-Černovicích), Královo Pole - cihelna (Královo Pole - cihelna), Královo Pole - kartuziánský dvůr (Královo Pole - kartuziánský dvůr ), Královo Pole - továrna na nábytek (Královo Pole - továrna na nábytek), Letná - nákupní centrum (Letná - nákupní centrum), Lomy Hády (Lomy Hády), Mosilana Obřany (Mosilana Obřany ), Německý dům (Deutsches Haus), Obřanská cihelna (Obřanská cihelna), Přízřenice - zámeček (Priesenitz - Schlossel), Řečkovická cihelna (Řečkovická cihelna), Svratecký náhon (Svratecký náhon), Továrna Ergon - Brno (Továrna Ergon - Brno), U Prachárny - hostinec (U Prachárny - hostinec), U sedmi švábů (U sedmi švábů), Vlněna (Přízová) (Vlněna (Přízová)), Vlněna (Tkalcovská) (Vlněna (Tkalcovská) ), Výletní restaurace v údolí Svitavy (Výletní restaurace v údolí Svitavy), Zimní stadion Za Lužánkami (Zimní stadion Za Lužánkami)


Okres Brno-venkov (Bezirk Brünn-Provinz)

Obce, osady, samoty:
Dolní Kounice - židovská čtvrť (Kanitz - Judenhäuser), Kníničky (Klein Kinitz)

Objekty:
Babákův mlýn (Babákův mlýn), Bílovická cihelna (Bílovická cihelna), Bučkův mlýn (Bučkův mlýn), Chudčice (Chudčice), Hastrmánek (Hastrmánek), Horní mlýn (Horní mlýn), Ivančický viadukt (Ivančický viadukt), Ivančický viadukt (Ivančický viadukt), Jalovisko (Jalovisko), Kamenolom Anenský mlýn (Kamenolom Anenský mlýn), Karlův dvůr (Carlshof), Kavrdův mlýn (Kavrdův mlýn), Kraví hora - vyhlídkový altán (Kraví hora - vyhlídkový altán), Lažánky - kaolínový důl (Laschanko - Kaolinbergwerk), Mařín (Marienhof), Matouškův mlýn (Matouškův mlýn), Oslavany - eletrárna (Oslavany - eletrárna), Řícmanice (Řícmanice), Sokolnice - Cihelna (Sokolnitz), Sokolnice - cukrovar (Sokolnitz), Sokolnice - pivovar (Sokolnitz), Šaratský dvůr (Šaratský dvůr), Telnice - Orlovna (Telnitz), Troubsko - zámek (Troubsko - zámek), Vranov u Brna - klášterní pivovar (Vranov u Brna - klášterní pivovar), Zastávka u Brna - důl Julius (Zastávka u Brna - důl Julius), Zbýšov - důl Jindřich II (Zbeschau - Zeche Jindřich (Heinrich)), Židlochovice - cukrovar (Groß Seelowitz - Zuckerfabrik)


Okres Břeclav (Bezirk Lundenburg)

Obce, osady, samoty:
Břeclav - střed města (Lundenburg - stadtmitte), Drnholec (Duernholz)

Objekty:
Břeclav, kostel sv. Václava (Lundenburg), Hustopeče - kostel sv. Václava (Auspitz - Hl. Wenzels Kirche), Hustopeče - synagoga (Auspitz - Synagoge), Morkovský mlýn (Morkovský mlýn), Panský mlýn (Panský mlýn), Podivín - synagoga (Podivín - synagoga), U Vlčího Obrázku (Wolfsbildermühle)


Okres Zlín (Bezirk Zlin)

Obce, osady, samoty:
Jamůvky (Jamůvky), Sobolica (Sobolica), V Janůvkách (V Janůvkách)

Objekty:
Ambruzův mlýn (Ambruzův mlýn), Bílá Voda (Bílá Voda), Čadův mlýn (Čadův mlýn), Dobšův mlýn (Dobšův mlýn), Doubravický mlýn (Doubravický mlýn), Hájovna Sak (Hájovna Sak), Henrietin dvůr (Henriettyhof), Holešov letište (Holešov letište), Horákův mlýn (Horákův mlýn), Horní dvůr (Neuhof), Horní mlýn (Horní mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Jamský mlýn (Jamský mlýn), Luhačovice plovárna (Luhačovice plovárna), Miklův mlýn (Miklův mlýn), Petrova Studně (Petrova Studně), Podlipský mlýn (Podlipský mlýn), Podobětovský mlýn (Podobětovský mlýn), Sedlářův mlýn (Sedlářův mlýn), Seibertův mlýn (Seibertův mlýn), Zavrtálkův mlýn (Zavrtálkův mlýn), Zlín Masarykovy školy (Zlín Masarykovy školy), Zlín plovárna Baťák (Zlín plovárna Baťák)


Okres Hodonín (Bezirk Göding)

Objekty:
Bzenec - synagoga (Bisenz - Synagoge), Bzenec - Vinařské závody (Bisenz - Winzereibetriebe), Cukrovar - Hodonín (Cukrovar - Hodonín), Dambořice - synagoga (Dambořice - synagoga), Fischerův mlýn (Fischerův mlýn), Hodonín-synagoga (Göding-Synagoge), Kyjov-synagoga (Gaya-Synagoge), Moštěnický mlýn (Moštěnický mlýn), Na Hrázi (Na Hrázi), Radošov (Radošov), Sečkářův mlýn (Sečkářův mlýn), Trnovský mlýn (Trnovský mlýn)


Okres Jihlava (Bezirk Iglau)

Obce, osady, samoty:
Jezevčí (Dachsenbauer)

Objekty:
Borský mlýn (Borský mlýn), Červený mlýn (Rothe Mühle), Havaj (Havaj), Hellerův Ovčinec (Hellers Schäferei), Jezuitský mlýn (Jezuitský mlýn), Jihlava - Krecl (Iglau - Kretzel), Karlův zámeček (Karlswald), Klementův mlýn (Klementův mlýn), Luka nad Jihlavou - pivovar (Luka nad Jihlavou - pivovar), Michlův mlýn (Michlův mlýn), Mirošov - zámek (Mirschendorf), Nepraš (Nepraš), Nový mlýn (Nový mlýn), Nový mlýn (Neumühle), Odrážkův mlýn (Patrymühle), Pančavský dvůr (Pančavský dvůr), Pávovská myslivna (Pávovská myslivna), Plandry - zámek (Plandry - zámek), Prostředkovice - špýchar (Prostředkovice - špýchar), Telč - Hotel u nádraží (Telč - Hotel u nádraží), Továrna na boty - Jihlava (Továrna na boty - Jihlava)


Okres Kroměříž (Bezirk Kremsier)

Obce, osady, samoty:
Bajajka (Bajajka), Poruba (Poruba)

Objekty:
Cukrovar - Holešov-Všetuly (Cukrovar - Holešov-Všetuly), Honětický mlýn (Honětický mlýn), Jezírko (Jezírko), Kroměříž - U Strže 30 (Kroměříž - U Strže 30), Lebedov (Lebedov), Mansko (Neuhof), Němčinek (Němčinek), Nový mlýn (Neumühle), Obora (Neuhof), Prachař (Prachař), Rákošnica (Rákošnica), Světlá (Světlá ), Švábsko (Švábsko), Terezín (Terezín)


Okres Prostějov (Bezirk Prossnitz)

Obce, osady, samoty:
Bajajka (Bajajka), Slaná (Slaná)

Objekty:
Bedihošť - cukrovar (Bedihošť - cukrovar), Cukrovar - Němčice nad Hanou (Cukrovar - Němčice nad Hanou), Čelechovice na Hané - cukrovar (Čelechovice na Hané - cukrovar), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Döschnermühle (Döschnermühle), Hamerská pila (Hamerská pila), Hanácká sladovna - Prostějov (Hanácká sladovna - Prostějov), Hrázný mlýn (Hrázný mlýn), Kandia - zájezdní hostinec (Kandia - zájezdní hostinec), Klamův dvůr (Klamův dvůr), Kruhovský mlýn (Chruchowsky Mühle), Nový Dvůr (Neuhof), Oborský mlýn (Thiergarten Mühle), Ondráčkův mlýn (Ondráčkův mlýn), OP Prostějov (OP Prostějov), Ovčina (Ovčina), Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi (Prostějov - Wolf & Franže, výroba obuvi), Protivanovský mlýn (Protivanovský mlýn), Velký Kosíř - rozhledna (Velký Kosíř - rozhledna)


Okres Třebíč (Bezirk Trebic)

Obce, osady, samoty:
Prachárna (Prachárna)

Objekty:
Biskupice - zámek (Biskupice - zámek), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Dalešický mlýn (Dalešický mlýn), Družstevní lihovar Milatice (Družstevní lihovar Milatice), Hájský dvůr (Hajekhof), Hartvíkovický mlýn (Hartvíkovický mlýn), Hluchý mlýn (Hluchý mlýn), Horní mlýn (Horní mlýn), Hrad (Hrad), Hraniční mlýn (Grenzmühle), Hrotovský mlýn (Hrottowitzer Mühle), Jemnice - synagoga (Jamnitz - Synagoge), Jemnice - židovský hřbitov (Jamnitz), Jirkasův mlýn (Jirkasův mlýn), Koněšínský mlýn (Koněšínský mlýn), Kopyto (Kopyto), Loupalův mlýn (Loupalův mlýn), Moravské Budějovice-synagoga (Mährisch Budwitz-Synagoge), Pirochtův mlýn (Pirochtův mlýn), Roháčův mlýn (Roháčův mlýn), Skryjský mlýn (Skryjský mlýn), Slavětický mlýn (Slavětický mlýn), Stropešínský mlýn (Stropešínský mlýn), Třebenický mlýn (Třebenický mlýn), Zarážkův mlýn (Zarážkův mlýn)


Okres Uherské Hradiště (Bezirk Ungarisch Hradisch)

Obce, osady, samoty:
Pepčín (Pepčín), Uherský Brod - židovská čtvrť (Uherský Brod - židovská čtvrť)

Objekty:
Cihelna - Uherský Brod (Cihelna - Uherský Brod), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Hruškovice (Hruškovice ), Nový Dvůr (Neuhof), Ordějov (Ordějov), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Uherský Brod - synagoga (Uherský Brod - synagoga), Vazovský mlýn (Vazovský mlýn), Velký Lopeník - rozhledna (Velký Lopeník - rozhledna), Vrchní mlýn (Vrchní mlýn)


Okres Vyškov (Bezirk Wischau)

Obce, osady, samoty:
Rousínov - židovská čtvrť (Rousínov - židovská čtvrť)

Objekty:
Bučovice-synagoga (Butschowitz-Synagoge), Cukrovar - Slavkov u Brna (Cukrovar - Slavkov u Brna), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov (Drnovický cukrovar Offermann & Co. - Vyškov), Habrovany - oranžerie (Habrovany - oranžerie), Habrovany - pivovar (Habrovany - pivovar), Horní mlýn (Horní mlýn), Kašparovský mlýn (Kašparovský mlýn), Komorov - zámek (Komorov - zámek), Kotáry (Kotáry), Kožušice mlýn (Kožušice mlýn), Lom Hartlovka (Lom Hartlovka), Medlovský Mlýn (Mödlauer Mühle), Nemojany - cihelna (Nemojany - cihelna), Nový Dvůr (Nový Dvůr), Panská skála (Panská skála), Svárov (Svárov), U stříbrné kule - hostinec (Zur silbernen Kugel), U třech zajíců - hostinec (U třech zajíců), U Zlatého jelena (Zum Goldenen Hirschen), Úlehle (Úlehle), Větřáky (Větřáky)


Okres Znojmo (Bezirk Znaim)

Obce, osady, samoty:
Moravský Krumlov (Mährisch Kromau)

Objekty:
Alinkov (Alinkov), Andělský mlýn (Andělský mlýn), Baštův mlýn (Baštův mlýn), Bohany (Helenenhof), Březovec (Březovec), Čertův mlýn (Čertův mlýn), Faltýskův mlýn (Faltýskův mlýn), Hájecký mlýn (Haikermühle), Jaroslavice - zámek (Joslowitz - schloss), Jejkal (Jejkal), Komárkův mlýn (Komárkův mlýn), Křeslík (Grösing Hof), Lauerův mlýn (Lauerův mlýn), Novohrádecký mlýn (Neuhäuselmühle), Nový Dvůr (Neuhof), Synagoga - Jiřice u Miroslavi (Synagoga - Jiřice u Miroslavi), Trausnický mlýn (Trausnitzmühle), Znojmo - klášter Louka (Znaim - Klosterbruck), Znojmo - Mariánská kaple (Mariánská kaple ve Znojmě)


Okres Žďár nad Sázavou (Bezirk Saar)

Obce, osady, samoty:
Hrdá Ves (Hrdá Ves), Manův mlýn (Manův mlýn), Pilský rybník (Pilský rybník), Svratka - náměstí (Svratka - náměstí), Žďár nad Sázavou - Na starém městě (Na starém městě)

Objekty:
Bambouch (Bambouch), Benátský most (Benátský most), Chládkova vápenka (Chládkova vápenka), Čermákův mlýn (Čermákův mlýn), Fixův mlýn (Fixův mlýn), Frelichův mlýn (Frelichův mlýn), Hamrmýl (Hamrmýl), Hotel Bílý lev (Hotel Bílý lev), Hotel Koruna (Hotel Koruna), Jámy - železniční zastávka (Jámy - železniční zastávka), Jimramov - kaple sv. Matouše (Jimramov - kaple sv. Matouše), Kadovské železárny (Kadovské železárny), Kamenolom Krásněves (Kamenolom Krásněves), Kobzův mlýn (Kobzův mlýn), Koželužna - Velké Meziříčí (Koželužna - Velké Meziříčí), Křítkův mlýn (Křítkův mlýn), Loupežnický most (Loupežnický most), Marek (Marek), Mariánská huť - sklárna (Mariánská huť - sklárna), Mlýnek (Klimamühle), Most u Sola (Most u Sola), Osová - zámek (Osová - zámek), Papírna (Papiermühle), Peklo (Peklo), Polákův mlýn (Polákův mlýn), Prostřední mlýn (Prostřední mlýn), Rychtářův mlýn (Richtermühle), Svinkův mlýn (Svinkův mlýn), Svratka - tkalcovna Brück (Svratka - tkalcovna Brück), Velké Meziříčí - Malá synagoga (Velké Meziříčí - Malá synagoga), Vepří (Vepří), Věžná (Wischna), Vír - Úhlová stanice lanovky (Vír - Úhlová stanice lanovky), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zkušební přehrady pod Hlubokým (Zkušební přehrady pod Hlubokým), Zlatnice (Zlatnice)


Okres Bruntál (Bezirk Freudenthal)

Obce, osady, samoty:
Adamov (Adamsthal), Bělidlo (Bleiche), Dolní huť (Niederhütten), Dvorce (Hof in Mähren), Ferdinandov (Ferdinandsthal), Hamry (Kupferhammer), Herčivald (Herzogwald), Hodice (Hoditzhof), Hutě (Hütte), Hutov (Hutdörfel), Karlovec (Karlsberg), Kotel (Kessel), Leskovec nad Moravicí (Spachendorf), Medvědí Kout (Bärenwinkel), Na Stoupách (Seifenmühle), Nová Pláň (Neurode), Nové Heřminovy (Neu Erbersdorf), Nový Les (Neuwald), Ochsenbrumm (Ochsenbrumm), Pelhřimovy (Mährisch-Pilgersdorf), Razová (Raase), Rejchartice (Reigersdorf), Růžová (Rosendorf), Skřivánčí Pole (Lerchenfeld), Závsí (Hinterhäsel)

Objekty:
Adamův mlýn (Adamův mlýn), Auermühle (Auermühle), Bílčický mlýn (Heidenpiltscher Mühle), Bock Mühle (Bock Mühle), Breyer Mühle (Breyer Mühle), Česká Ves - katolický kostel Sv. Šimona a Judy (Neudörfel), Dětřichov - Lichtenštejnská pila (Dittersdorf – Liechteinische Dampsäge ), Dětřichov – pila Siersch (Dittersdorf – Dampsäge E. Siersch Söhne), Dolní mlýn (Nieder Mühle), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Dolní Povelice (Nieder Paulowitz), Františkov - větrný mlýn (Franzberg), Geppersdorfer Mühle (Geppersdorfer Mühle), Gold Mühle (Gold Mühle), Greipel Mühle (Greipel Mühle), Grossen Mühle (Grossen Mühle), Hammer Vogt Mühle (Hammer Vogt Mühle), Herčivaldský mlýn (Herzogwalder Mühle), Heroldův mlýn (Heroldmühle), Holčovice - evangelický kostel (Hillersdorf - Evangelische - Lutherische kirche), Horní Krčma (Ober Kratschen), Horní město - Nová jáma (Bergstadt), Hynčice (Heinzendorf), Janovice - Harrachův pivovar (Janowitz - Brauerei), Kamenný Zejf (Steinseifenmühle), Kantormühle (Kantormühle), Kellermühle (Mittermühle), Klosův mlýn (Klos Mühle), Kobernský mlýn (Kawarner Mühle), Křížov - škola (Kreutz - Schule), Krommerův mlýn (Niedermühle), Lesní mlýn (Untere Buschmühle), Lesní mlýn (Buschmühle), Lovecký zámeček - Bruntál (Lovecký zámeček), Margareta (Margaretenmühle), Matějovický mlýn (Matzdorfer Mühle), Meier Mühle (Meier Mühle), Město Albrechtice- starý zámek (Stadt Olbersdorf), Mušlov (Muschelmühle), Nové Vrbno (Würben), Nový mlýn (Neumühle), Obecní mlýn (Gemeindemühle), Obere Mühle (Obere Mühle), Pelhřimovy - tvrz (Mahrisch Pilgersdorf), Petrovy Boudy (Petrovy Boudy), Polouveský Mlýn (Halbendorfer Mühle), Praděd - rozhledna (Altvater - Habsburger Turm), Přádelna - Bruntál (Přádelna - Bruntál), Prostřední mlýn (Mittelmühle), Pürkaumühle (Pürkaumühle), Rešovský mlýn (Rešovský mlýn), Röhrichúv mlýn (Röhrichmühle), Roudenský mlýn (Rautenbergemühl), Rudský mlýn (Eisenberger Mühle), Rusínský mlýn (Rausenmühle), Schmalzmühle (Schmalzmühle), Stříbrné hory - hostinec (Neufang - gasthaus), Svobodný dvůr (Freihof), Tüchert Mühle (Tüchert Mühle), Untere Mühle (Untere Mühle), Vogelsangmühle (Vogelsangmühle), Vogtův mlýn (Vogtmühle)


Okres Frýdek-Místek (Bezirk Friedek-Mistek)

Obce, osady, samoty:
Frýdek (Friedek), Horní Lomná (Ober Lomna), Huti (Huti), Huťkula (Huťkula), Josefská ulice (Joseph-Gasse), Konská (Konskau), Lhotská Louka (Lhotská Louka), Morávka (Morávka), Muroňka (Muroňka), Řečica (Řečica), Slavíč (Slavíč), Staré Hamry (Alt - Hammer), Šance (Šance)

Objekty:
Dolní Domaslavice (Dolní Domaslavice), Dolní Líštná - zámek (Dolní Líštná - zámek), Dolní Soběšovice (Dolní Soběšovice), Horní Domaslavice (Horní Domaslavice), Horní Soběšovice (Horní Soběšovice), Landsbergerova přádelna (Landsbergerova přádelna), Místek-Czajánkova kasárna (Místek-Czajánkova kasárna), Prostřední Bludovice - zámek (Prostřední Bludovice - zámek), Ropice - zámek (Ropica), Víceúčelová hala - Frýdek-Místek (Víceúčelová hala - Frýdek-Místek), Zurovecký mlýn (Zurowecmühle)


Okres Karviná (Bezirk Karwin)

Obce, osady, samoty:
Darkov (Darkau), Kolonie Vagónka (Kolonie Vagónka), Louky (Lonkau), Solecký Dvůr (Solzerhof)

Objekty:
Bachrach Mühle (Bachrach Mühle), Brandýs (Brandýs), Červín (Červín), Dolní Marklovice (Dolní Marklovice), Dolní mlýn (Untere Mühle), Důl Hohenegger (Důl Hohenegger), Havířov - důl Dukla (Havířov - Bergwerk Dukla), Havířovské vlakové nádraží (Havířovské vlakové nádraží), Horní Suchá (Horní Suchá), Jindřichův dvůr (Heinrichs Hof), Kaple na Mexiku v Karviné (Kaple na Mexiku v Karviné), Karviná starý zámek (Karviná starý zámek), Karviná-nový zámek (Karviná-nový zámek), Karvinná (Karwin), Karvinná - nádraží (St. Karwin - Bahnhof), Karvinná - radnice (Karwin - Rathaus), Karvinná - úzkorozchodné tramvaje (Karwin - Schmalspur-Bahnen), Karvinský pivovar (Karwin Bräuhaus - Browar), Kostel sv. Barbory (Kostel sv. Barbory), Kostel sv.Petra z Alkantary (Kostel sv.Petra z Alkantary), Nový Dvůr (Neuhof), Orlová - zámek (Orlová - zámek), Pilar (Pilarhof), Pilarův mlýn (Pilar Mühle), Prostřední Suchá - zámek (Prostřední Suchá - zámek), Ráj (Ráj), Restaurace Sznapka (Restaurace Sznapka), Rychvald - zámek (Rychvald - zámek), Stanislavice - zámek (Stanislavice - zámek), Starý Bohumín - Zámek (Oderberg), Stonava - zámek (Stonava - zámek), Těrlicko - kostel sv. Trojice (Těrlicko - kostel sv. Trojice), Zámecké konírny (Zámecké konírny)


Okres Nový Jičín (Bezirk Neutitschein)

Obce, osady, samoty:
Blahutovice (Blattendorf), Fulnek (Fulnek), Hrabětice (Grafendorf), Klokočůvek (Klein Glockersdorf), Palačovská Keř (Palačovská Keř), Tošovický Mlýn (Taschendorfer Mühle)

Objekty:
Albrechtičky - železniční zastávka (Albrechtičky - železniční zastávka), Bítovský Mlýn (Bítovský Mlýn), Blücherův dvůr (Blücherhof), Blücherův mlýn (Blüchermühle), Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm (Bumbalova továrna - Frenštát pod Radhoštěm), Dřevěný mlýn (Holzmühle), Dvorský mlýn (Dvorský mlýn), Haikův mlýn (Haikemühle), Heitelmühle mit Sägewerke (Heitelmühle mit Sägewerke), Húby (Hubenhof), Karlov (Karlshof), Kaspermühle (Kaspermühle), Kateřinice - zámek (Kateřinice - zámek), Lederwalke (Lederwalke), Malý Hájkův mlýn (Klein Haikamühle), Nový Dvůr (Neuhof), Nový Jičín - Hückelovy vily (Nový Jičín - Hückelovy vily ), Nový mlýn (Neumühle), Oderský mlýn (Oderský mlýn), Odry (Odrau), Odry - stará radnice (Odry - stará radnice), Panský mlýn (Panský mlýn), Petřvald - zámek (Petřvald - zámek), Suchdol - Evangelický (toleranční) kostel (Zauchenthal - Evangelische Kirche ), Tabačka - Nový Jičín (Tabačka - Nový Jičín), Továrna na klobouky - Nový Jičín (Továrna na klobouky - Nový Jičín), Valcha (Tuchwalke), Valchovna (Tuchwalkmühle), Velký Hájkův mlýn (Gross Haikamühle)


Okres Olomouc (Bezirk Olmütz)

Obce, osady, samoty:
Huzová (Deutsch Hause), Janovický Dvůr (Volárna) (Janowitzerhof)

Objekty:
Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc (Adolf Heikorn, výroba octa - Olomouc), Arnoltice - kostel (Arnsdorf - kirche), Blatecký mlýn (Kunst Mühle), Cukrovar - Uničov (Cukrovar - Uničov), Holický mlýn (Holický mlýn), Kožušany - zámek (Kožušany - zámek), Loděnický mlýn (Lodenitzermühle), Lusfovlovo mlýn (Lusfovlovo mlýn), Magdalenský mlýn (Makelmühle), Majetínská hájovna (Majetínská hájovna), Nenakonice - zámek (Nenakonice - zámek), Nivský mlýn (Aumühle), Nový Dvůr (Neuhof), Olomouc - domy u Sv. Mořice (Olomouc - domy u Sv. Mořice), Olomouc - mrazírny (Olomouc - mrazírny), Olomouc - Sladovna Eduard Hamburger & syn (Olomouc - Sladovna Eduard Hamburger & syn), Olomouc - vojenské letiště (Olomouc - vojenské letiště), Panský mlýn (Panský mlýn), Puschmühle (Puschmühle), Schnecken Mühle (Schnecken Mühle), Starý mlýn (Altemühle), Těšetický mlýn (Těšetický mlýn), Valcha (Walkmühle), Veveří - kaple (Eichhorn)


Okres Opava (Bezirk Troppau)

Obce, osady, samoty:
Březí (Birkenhütten), Grafinov (Grafenau), Janské Koupele (Bad Johannisbrunn), Kerhartice (Gersdorf), Landerovec (Landerovec), Linderačka (Linderačka), Medlice (Mödlitz), Moravská Harta (Mährisch-Hartau), Na Haldě (Überschall), Pocheň (Pochmühl), Vlčí Důl (Wofsgrund), Výhoda (Výhoda)

Objekty:
Batschmühle (Batschmühle), Blažejův mlýn (Blažejův mlýn), Boží Muka (Armenruh), Bukovina (Bukovina), Chuchelský mlýn (Chuchelský mlýn), Čermenský mlýn (Tschirmer - Mühle), Červený mlýn (Rothemühle), Deštné - zámek (Dorfteschen), Dobroslavice - zámek (Dobroslavice - zámek), Dolní mlýn (Niedermühle), Dolní mlýn (Untere Mühle), Dolní mlýn (Niedermühle), Domácí mlýn (Hause Mühle), Domoradovický mlýn (Damadrauermühle), Držkovický mlýn (Držkovický mlýn), Dvořisko (Am Bau), Frajhuby (Freihuben), Greipelmühle (Greipelmühle), Grittnerův mlýn (Grittner Mühle), Hanzlův mlýn (Hanselmühle), Hlavnický mlýn (Glomnitzer Mühle), Hořejší Kunčice - kostel (Kunzendorf), Hrabalův mlýn (Hrabalův mlýn), Hrabyně (Hrabyně), Johnmühle (Johnmühle), Kaltenseifen mühle (Kaltenseifen mühle), Kamenný mlýn (Steinmühle), kaple v Javoří (kaple v Javoří), Karlovec (Karlshof), Komárovský mlýn (Komerauer Mühle), Kouty (Kütten), Kozíček (Kozíček), Kristianův mlýn (Kristianův mlýn), Mikolajský mlýn a pila (Niklowitz Brettmühle), Milíře (Kohlenbaude), Mlýnek Sucholazecký (Mlýnek Sucholazecký), Mušálkův mlýn (Mušálkův mlýn), Na Kamenné (Na Kamenné), Na Stránce (Papier Mühle), Nieder Mühle (Nieder Mühle), Nové Lublice (Neu Lublitz), Obere Mühle (Obere Mühle), Panský mlýn (Panský mlýn), Plachčikův mlýn (Plachčikův mlýn), Podkostelní mlýn (Podkostelní mlýn), Podlesí - kostel sv. Mikuláše (Podlesí - kostel sv. Mikuláše), Prachovník (Pulver Mühle), Přehyně (Přehyně), Pusté Jakartice - zámek (Pusté Jakartice - zámek), Řehůlkův mlýn (Gränzmühle), Rozsochacký mlýn (Rosohatzermühle), Seidlerův mlýn (Seidlerův mlýn), Šindelkův mlýn (Šindelkův mlýn), Šratnov (Schratten Hof), Štítina (Štítina), Šustka (Šustka), Třebomský mlýn (Třebomský mlýn), Valcha (Walke), Vendelín (Wendelinhof), Větřkovický mlýn (Dittersdorfer Mühle,), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zámecký mlýn (Zámecký mlýn), Zossenmühle (Zossenmühle)


Okres Ostrava-město (Bezirk Ostrau-Stadt)

Obce, osady, samoty:
Horní dvůr (Oberhof), Moravská Ostrava-před Nov.Radnicí (Moravská Ostrava-před Nov.Radnicí), Oderské Jámy (Oderské Jámy), Ostrava - Přednádraží (Ostrava - Přednádraží), Ostrava-Mar.Hory-Hulváky (Ostrava-Mar.Hory-Hulváky), Švrkl (Švrkl)

Objekty:
Bartovice - zámek (Bartovice - zámek), Drexlerův mlýn (Drexlermühle), Důl Šalamoun (Důl Šalamoun), jáma Michaeli-Slezská Ostrava (jáma Michaeli-Slezská Ostrava), Kameňák (Neuwiesen), Karlovec (Karlovec), Kunčice (nad Ostravicí) (Kunčice (nad Ostravicí)), Lipinský mlýn (Lippiner Mühle), Malkovec (Malkovec), Moravská Ostrava-O.D.Ostravica-Textilia (Moravská Ostrava-O.D.Ostravica-Textilia), Moravská Ostrava-staré krematorium (Moravská Ostrava-staré krematorium), Německý dům (Německý dům), Ostrava - Karolina (Koksbetrieb Karolina in Ostrau), Ostrava - Mariánskohorská č. 14 (Ostrava - Mariánskohorská č. 14), Ostrava hlavní nádraží (Mährisch Ostrau Hbf.), Polanka nad Odrou - zámek (Polanka nad Odrou - zámek), Radvanice (Radvanice), Rafinerie minerálních olejů - Ostrava (Rafinerie minerálních olejů - Ostrava), Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská (Slezská Ostrava-pův.stadion SK Slezská), Strnadův mlýn (Strnadův mlýn), Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov (Továrna na výrobu sody - Ostrava-Hrušov), Třebovice zámek (Třebovice zámek), Vrbový mlýn (Vrbový mlýn), Waldmühle (Waldmühle), Zbyslavický mlýn a pila (Zbislawitzer Sägewerk)


Okres Přerov (Bezirk Prerov)

Obce, osady, samoty:
Hustopeče nad Bečvou (Hustopeče nad Bečvou), Kačena (Kačena), Milotice nad Bečvou (Milotice nad Bečvou), Přerov - Škodova ulice (Přerov - Škodova ulice)

Objekty:
Cukrovar - Kojetín (Cukrovar - Kojetín), Gabrielka (Gabrielka), Hustopeče - hřbitov a hrobka (Hustopeče - hřbitov a hrobka), Klichovský mlýn (Klichovský mlýn), Křivá (Křivá), Ludvíkov (Ludvíkov), Mlýnec (Mlýnec), Pivovar - Říkovice (Pivovar - Říkovice), Potštát (Bodenstadt), Přerov - Komuna (Prerau - Komuna), Tovačov - synagoga (Tovačov - synagoga), Váňův mlýn (Váňův mlýn), Viklice (Viklice), Vrbovec (Vrbovec), Záhatí (Záhatí)


Okres Šumperk (Bezirk Mährisch Schönberg)

Obce, osady, samoty:
Adamov (Adamsthal), Bída (Jammerthal), Hajmrlov (Heimmerlsthal), Kameničný (Steinbach), Lesní Mlýn (Buschmühle), Malé Vrbno (Klein-Würben), Mosazné Hamry (Messinghammer), Nové Losiny (Neu Ullersdorf), Starý Kopec (Altenberg), Štíty (Schildberg), U Hejla (U Hejla), Valbeřice (Walbergsdorf), Velké Vrbno (Gross - Würben), Vikantice (Weigelsdorf), Zaječí (Hasendörfel)

Objekty:
Bohdíkov - dolní vápenka (Märzdorf), Bohdíkov - horní vápenka (Märzdorf), Cihelna Loštice (Cihelna Loštice), Dolní mlýn (Dolní mlýn), Englův mlýn (Englův mlýn), Hanušovice - pila (Dampfbrettsäge Hannsdorf), Hanušovický mlýn (Hannsdorf Mühle), Keppertův mlýn (Keppertmühle), Kolb Mühle (Kolb Mühle), Na Ucháči (Am Ohrenberg), Nemile - Palírna (Neumühle), Nemilka (Nemilka), Papírna - Vernířovice (Papiermühle), Paschmühle (Paschmühle), Pustek (Pustek), Sejpský mlýn (Seifenmühle), Skřítek (Hotel Berggeist), Staré město - dům čp. 22 a čerpací stanice (Mährisch Altstadt), Šiškový mlýn (Zapfenmühle), Třemešek - pivovar (Třemešek - pivovar), Vřesová studánka - chata (Heidebrünnl - hütte), Wandermühle (Wandermühle), Zábřeh na Moravě - pivovar (Hohenstadt), Žďárská hospoda (Brandwirthshaus)


Okres Vsetín (Bezirk Vsetin)

Obce, osady, samoty:
Bukeryše (Bukeryše), Jahodné (Jahodné), Palésky (Palésky), Srny (Srny), Stanovnica (Stanovnica), Svéradov (Svéradov), U Goldů (U Goldů), U Malinů (U Malinů)

Objekty:
Kladerubský mlýn (Kladerubský mlýn), Kubíčkova hájenka (Kubíčkova hájenka), Orlův mlýn (Orlův mlýn), Pivovar - Vsetín (Pivovar - Vsetín), Seninský mlýn (Seninský mlýn), Synagoga - Krásno nad Bečvou (Synagoga - Krásno nad Bečvou)


Okres Jeseník (Bezirk Freiwaldau)

Obce, osady, samoty:
Andělské Žleby (Engelsthal), Červený Důl (Rothengrund), Dolní Údolí (Nieder-Grund), Gotartovice (Gotthardsdorf), Hamberk (Hahnberg), Horní Údolí (Ober Grund), Hraničky (Gränzdorf), Hraničná (Gränzgrund), Hřibová (Pilzberg), Johanka (Johannaburg), Kamenička (Kamnitz - "Uberschar), Kamenné (Steingrund), Karlov (Karlshof), Nové Dvory (Neuhof), Nové Vilémovice (Neu Wilmsdorf), Nýznerov (Niesnersberg), Pavlínka (Pavlinaburg), Růženec (Rosenkranz), Sklená (Glasdorf), Vidnava (Weidenau), Weinhaus (Weinhaus), Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov (Zajatecký tábor a lesní ruský hřbitov), Zálesí (Waldeck)

Objekty:
Borůvková (Heidelkoppe), Brandlův mlýn (Brandelmühle), Brett Mühle (Brett Mühle), Hamrová - pila (Hammergrundmühle), Horní Heřmanice - zámek (Ober Hermsdorf), kaple Svaté Anny - Horní údolí (Ober Grund), Kobermühle (Kobermühle), Ondřejovice - zámek (Endersdorf), Pohlova Pila (Pohlebrettsäge), Raušbach (Rauschbach), Raušbach (Rauschbach), Salisovský mlýn (Salismühle), Tančírna Račí údolí (tančírna Račí údolí), Wurzlův mlýn (Würzelmühle), železniční vlečka Žulová - Černá Voda (železniční vlečka Žulová - Černá Voda)


Okres Nespecifikováno (Bezirk Nicht spezifizieren)

Obce, osady, samoty:
Bügellohe (Bügellohe), Chalupy na Blatech (Mooshäuser), Dolce (Dolce), Harty (Harty), Ječmeniště (Gerstenfeld), Jelení hora (Hirschenberg), Kamenec (Kamenec), lázně Luhačovice-Japonská zahrada (lázně Luhačovice-Japonská zahrada), Nová Boubská (Neu - Busk), Popelní Domky (Ascherhäusl), Příslop (Přislop), Smolno (Smolna), Sušice - skokanský můstek na Svatoboru (Sušice - skokanský můstek na Svatoboru), XXX (XXX), XXX (XXX)

Objekty:
Barrandovské terasy (Barrandovské terasy), Chata u Černého jezera (Restauration am schwarzen See), Dům čp.9 (Dům čp.9), Hauswaldská kaple (Hauswaldkapelle), Kaaden (Steinkopfmühle), Maskovice - hostinec (Maskovice - hostinec), Nová Ves - kostel Sv. Linharta (Neudorf - Kirche St. Leonhard), Sazomín - mlýn (Sazomín - mlýn), Skalní sušárny (Skalní sušárny), Strojírna a slévárna - Klatovy (Strojírna a slévárna - Klatovy), Textilka - Česká Třebová (Textilka - Česká Třebová), xx (xx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), xxx (xxx), XXX (XXX), Zadní Jetřichovice (Hinterdittersbach)




Články:

Německý překlad [Dieter Pohl 4.3.2007]
Relevantní pouze pro německou verzi stránek.

Deutsche Übersetzung [Dieter Pohl 6.3.2007]
Relevantni pouze pro nemecky preklad
Kostel As [Dieter Pohl 8.3.2007]
nemecky preklad
Historie [Dieter Pohl 12.3.2007]
pouze relevantni pro nemecky preklad





Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist