EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
GPS hinzufügen
[Zdeněk Pechar 3.9.2008] 
Langwiesen  (Dlouhá Louka)

Kategorie: Osada   (správní obec: Nečtiny - Hrad)
Bezirk: Pilsen-Nord
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Nespecifikováno
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  49.91406 13.18042 GPS Zdeněk Pechar 3.9.2008  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Entwicklung der Bewohnerzahl und Häuser
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Dlouhá louka [Petr Široký 26.4.2014 11:28] | Reagieren
Na Dlouhé louce byla po uvedení do provozu letiště Líně zřízena střelnice a dopadová plocha pro letadla. Já jsem sloužil právě v Líních (1966-1968) a tak vím že jsme tuto střelnici používali. Při návštěvě této střelnice(1974)jsem zjistil že byla používána také jako cvičiště pro používání výbušnin. Na střelnici byly vybudovány dva terče pro kulometnou palbu a na dopadové ploše byly sestaveny terče ze starých draků letadel převážně MIG 15. Z dřívějších dob asi hned po založení byly po ploše rozházeném betonové makety bomb (asi 50kg). Jelikož dopadová plocha byla většinou bažina tak počet bomb musel být hodně velký. Pokud já jsem sloužil tak po přezbrojení na letouny L-29 které neměly výzbroj tak se používaly zavěšené raketomety a pumy které se pouřívaly jako osvětlovací při fotografování. To že Dlouhá louka byla vesnice mi není známo. To je všechno co vím o místě Dlouhá louka.
Re: Dlouhá louka [Rudolf Přibáň 26.4.2014 11:57] | Reagieren
Dlouhá louka byla osada, čítající asi 3 - 4 domy. Po II. sv. válce a odsunu německého obyvatelstva již nebyla dosídlena a posléze využita jako cvičná dopadová plocha pro Čs. vzdušné síly. Inforamci mám od člověka, který v padesátých létech bydlel v nedalekém Plachtíně.
Odpověď na email [Petr Široký 26.4.2014 20:15] | Reagieren
Dobrý den. Reaguji na váš email který jste mi poslal a kde podáváte vysvětlení k zaniklé obci Dlouhá louka. Děkuji za vyčerpávající informaci a máte určitě správné informace. Já jsem jen chtěl doplnit to co vím já. Já se narodil v Nečtinech ale až po válce takže mé informace jsou až z pozdější doby. Ještě jednou děkuji hlavně za velice zajímavý web pro všechny kteří se o historii obcí zajímají.Ode mne vše a vám pochvalu. Široký.
Re: Odpověď na email [Rudolf Přibáň 27.4.2014 21:11] | Reagieren
Děkuji. Já jsem také poválečný ročník. Osoba od níž mám tuto zprostředkovanou informaci, byl starší a prokazatelně na Plachtíně bydlel. Od 60tých let pak bydlel v Bezvěrově a byl to můj spolupracovník. Dům v Plachtíně pak využíval, jako rekreační. Nemám důvod jeho informaci nevěřit. Tolik pro informaci.
Kaplička [Renáta Nová 2.10.2015 14:28] | Reagieren
Podle vyprávění mých prarodičů (ročníky 1929 a 1930, pocházející z nedaleké Horní Bělé), by rozvaliny nevelkého objektu po pravé straně od cesty, severně od bývalých stavení měly patřit bývalé kapličce, která se na Dlouhé Louce nacházela.
Re: Kaplička [Václav Forejt 3.10.2015 22:05] | Reagieren
Děkuji mnohokrát za informaci, opravdu se asi jedná o zbytky kapličky. Je zakreslena i na vojenské mapě z roku 1952 (přidal jsem ji mezi obrázky), místo přesně odpovídá. Ještě jednou děkuji, informace od pamětníků se cení nejvíce.
Re: Re: Kaplička [Luděk 4.10.2018 19:53] | Reagieren
Kaplička nově opravena, vedle ní infopanel o ní i o osadě, také o bývalém vojenském prostoru.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 57 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist