EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Pilsen-Hilfssynagoge und der Älter Judenfriedhof (Plzeň-Pomocná synagoga a starší židovský hřbitov)

Kommentar/Präzisierung:
k osudu Charlotky Rosenbaumové
[vloženo: PhDr.Helena Kavková 10.2.2012 16:31]

Doposud se uvádí k fotografii malé deportované Charlotky, že její matkou byla Erna a původ rodiny je řazen do Plzně., což bylo péřevzato i k popisu snímku.
Lze však na zákůladě úředních zápisů doložit, že rodina Rosenbaumova pocházela ze sokolovského okresu, konkrétně z dnes již zaniklé obce Čistá tehdy Lauterbach Stadt. Předci jsou tu doloženi již v 19.století.
v této ocbci se narodil pan Oto Rosenbaum 22.7 1893), který si sem přivedl po svatbě manželku Annu rozenou Löw. Tady se také narodila 11.9 1927 jejich první dcera Helenka. Oto s rodinou odešel z obce ve 30.letech, zůstal tady ale jeho ovdovělý otec. V datu 13.8 1936 však Anna po narození malé Charlotky zemřela.
Dosud uváděná Erna po její smrti obě holčičky vychovávala a byla s nimio až do jejich tragického konce.
Pro úplnost vzpomínky na smutný osud této rodiny by bylo vhodné doposud uváděnou informaci na internetové stránce upřesnit., za což předem děkujii

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 93 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist