EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Zudrowitz (Cudrovice)

Kommentar/Präzisierung:
Záblatské rychtářství 1586 - obyvatelé Cudrovic.
[vloženo: Alexandr Debnar 11.8.2015 20:19]

V předešlých poznámkách, popisech, doplňcích a historii zaniklých Cudrovic mezi zmizelými osadami a vesnicemi Šumavy, není žádná zmínka o nejstarším přehledu obyvatel Cudrovic z r. 1586 (Cudrovice tehdy zapsány na listu 27 "Zablatského Richtarzstvij 1586" jako "Czudrlow").
V úvodu dochovaného vzácného správního a úředního pramenu je poznámka:"Obnovena a Wihledana tato Sirotczij /kniha/ od Aumrtnj gruntovnij Reystra Za Spravovanij Girzika Bozskowskeho Heytmana Prachaticzkeho a Drslawskeho." (Českokrumlovská pobočka SOA v Třeboni.) Pod heslem a tehdejším nejstarším názvem vsi CZUDRLOW je uváděn Pawel Teml Wintr /Ssaczunk poTemlovi Wintrowi/ Leta Panie 1586 w patek przed hromniczemi.
Na listu 30 téhož dokumentu je uváděn Waczlaw Ssinagl v zápise "Leta Panie 1586. Den pondielj po Swattim Martinu. Lze vyrozumět, že citovaní obyvatelé zde žili již před vznikem inkriminovaného dokumentu.
Není vyloučeno, že se jednalo o německé obyvatele, kteří přišli z německých zemí jednu nebo více generací před vznikem zápisu.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 48 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist