EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
Umgebung:
Schartlův mlýn 1.3km
Pila 1.7km
Kühnhackel Mühle 2.1km
Bučinský mlýn 2.5km
Výškovice 2.5km
Domaslavičky 3.1km
Vysočany u Ovesných Kladrub 3.5km
Caltov 3.6km
Hanikův mlýn 3.9km
Caltovský mlýn 4.2km
Výpis je omezen na 10 míst. [více]
[Pavel Frýda 27.3.2007] 
Punnau-Kirche Allerheiligen  (Boněnov-kostel Všech Svatých)

Kategorie: Církevní stavba   (správní obec: Boněnov)
Bezirk: Tachau
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: Postupně po 1945
Aktuelle Stand: Ohrožená

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  49.91072 12.80252 dle mapy.cz Miloš Miličevič 27.3.2007  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Geschichte des Ortes und der Kirche  [Pavel Frýda 27.3.2007]
Punnau wurde erstmals 1360 im Zusammenhang mit der hiesigen Feste erwähnt. Das Dorf gehörte damals zum Kloster Tepl, ein Teil dem kleinen Adel. In der Umgebung förderte man im 15. Jh. Silber. In der 2. Hälfte des 16. Jh. kaufte die Herrschaft Plan die Ländereien. 1929 lebten in 50 Häusern 313 Menschen, davon 3 Tschechen. Die Bevölkerung ging bis 1991 auf 76 Einwohner zurück, die 21 Häuser bewohnten.
Die Pfarrkirche Allerheiligen wurde bereits 1492 erwähnt. In der 2. Hälfte des 17. Jh. wurde sie vom protestantischen Geistlichen verwaltet. Bis 1785 übernahm die Pfarrei in Habakladrau die kirchliche Verwaltung. Danach wurde die Pfarrei selbs... [weiter]

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Technopárty [Miloš Miličevič 27.3.2007 21:56] | Reagieren
Nejedná se o obec, kde se asi před třemi lety uskutečnil CzechTec?
Re: Technopárty [Pavel Frýda 28.3.2007 21:34] | Reagieren
Ano pane kolego, je to ona obec v jejíž blízkosti byla v r.2004 nelegální technoparty na zabraných cizích pozemcích. Bylo to na loukách asi kilometr za vsí. Na trestní oznámení majitele pozemků reagovala policie po pěti dnech a zbytek technařů pak vyhnala. Sám jsem mohl vidět po asi měsíci, kdy opadl mediální zájem, ten neskutečný nepořádek co tam po té organizované zakonspirované bezohlednosti zůstal na krku nešastnému farmáři. Oni pro kamery televizí posbírali do pytlů asi tak čtvrtinu, pak tam zbytek, a už v těch pytlích, nebo volně nechali. Les byl asi tak do hloubky 300 metrů zaplaven fekáliemi, přivezli si i třeba sedačky starých aut, to pak hodili do lesa, nebo nechali na místě, na každém hekaru zůstalo asi 10 ohniš. Všude plno střepů, ty pozemky je třeba, aby sloužily zase jako pastviny, zaorat a znovu osít kulturními travinami. Škody tam zjevně byly obrovské. Vždy jsem konsternován přístupem televizí a tisku k věci a jejich neúctě k právu, zákonům a dalším předpisům jednostranným informováním veřejnosti ve prospěch technařů.
Děkuji za vložení souřadnic, při vkládání objektu mi mapy zrovna nešly.
Re: Re: Technopárty [Marie 4.5.2008 18:32] | Reagieren
Pane Frýdo, nevím zda-li jste tam opravdu byl a viděl co ostatní ne, nebo z Vás pouze mluví nenávist k volné zábavě mladistvích jako u většiny občanů. Vaše poznatky se odvážím nazvat nepravdivými ,nebo na oněch pozemcích žádne škody nevznikly ! Nemluvě o tom . že ani ne zhruba po měsíci klidu na loukách nebylo poznat, že by se tam podobná akce kdy kde konala ! Mimo to bych Vám ovšem ráda pochválila výše uvedený článek, který pro mne byl přínosem.
Re: Re: Re: Technopárty [Pavel Frýda 7.5.2008 13:23] | Reagieren
V místech jsem byl na konci srpna, nebo začátkem září 2004 a popsal jsem co jsem viděl. Snad bych našel i fotodokumentaci. Obávám se, že slečna Marie si spletla Boněnov s Mlýncem, nebo s jinou lokalitou, kde potom nějaký úklid proběhl. Myslím, že vhodnost takových akcí na zemědělské půdě dokážu posoudit, původním povoláním jsem zootechnik a agronom. Jinak zde nechci více polemizovat, o této problematice bylo napsáno dost na jiných místech, sem to nepatří. Samozřejmě děkuji za pochvalu článku, to potěší. Opravdu.
souhlas [Kristýna 19.11.2012 10:44] | Reagieren
Musím souhlasit s panem Frýdou...ono to totiž bylo na našich pozemcích! Takže slečna Marie si asi spletla místo. Ona nemusela chodit v doktorských rukavicích a sbírat ten nepořádek...naštěstí nyní už se nám tam opět pasou kravičky :-)
Změna stavu [Pavel Dvořák 4.12.2014 09:39] | Reagieren
Dobrý den, chtěl bych Vás pouze upozornit na zajímavou změnu ohledně boněnovského kostela Všech svatých. Došlo tam k velkému posunu k záchraně objektu. Stejně tak se stalo s kaplí Korunování Panny Marie, tato je po celkové rekonstrukci. Info: www.osotr.cz
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
KOMENTAR NEBYL ULOZEN !!!
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 51 do následujícího políčka:

   


Processing time: 161 msec.
IP address = 44.201.97.0
desktop version