EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ĂˆeskyÈesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
› GPS hinzufügen
[1 13.4.2006] 
Ruppmühle  (Ruppův mlýn)

Kategorie: Mlýn   (správní obec: Staré Město pod Landštejnem)
Bezirk: Neuhaus
Die Ursache des Untergangs: Grenzzone -
Untergangsepoche: 1980-1990
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 WGS-84 Koordinate (GPS)
 Šířka N(Y)°Délka E(X)°BeschreibungEingegeben 
  48.98706 15.24956 Dle mapy.cz 1 13.4.2006  

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Trochu historie.  [Antonín Žampach 13.4.2006]
Ruppův mlýn stál na potoku Pstruhovec asi dva kilometry jižně od Starého Města pod Landštejnem. Byl v hraničním pásmu těsně za drátěným zátarasem a přežil až do druhé poloviny osmdesátých let 20. století, kdy byl vojenskými ženisty zcela zbořen. Majitel mlýna zde měl své věci, které si mohl odvést.

 Zeitbilder und Ansichtskarten

 Gegenwärtige Bilder

 Andere
 letecký snímek

Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Ruppův mlýn [Pavel 7.1.2008 22:09] | Reagieren
Zdravím , i když jsem tehdy nevěděl jak se tato stavba jmenuje byl jsem tam jako jeřábník a vymontovávali jsme zařízení mlýna a převáželi na hromadu pro majitele ...asi v r. 84-85 byli jsme kolečka v tom velikém soustrojí....bylo mi to hrözně líto už tehdy....co to dalo asi práce to postavit....rád bych se s někým spojil co by měl více fotek....asi jsou tam pořád zasypané kaplanovy turbíny...pořád na to vzpomínám....Pavel
Název [1 27.2.2010 20:10] | Reagieren
Podle starých map a i podle Chytila by se tento mlýn měl jmenovat Hamr či Hammermühle. A i podle zde udaných souřadnic. Nejde "jen" o jméno posledního majitele? Navíc mlýn by měl patřit katastrálně pod obec Kuní.
Ruppův mlýn [Antonín Žampach 1.3.2010 21:30] | Reagieren
Bývá obviklé, že mlýny měly v průběhu své činnosti několik názvů, podle toho, jak se měnili majitelé. U Ruppova mlýna je uveden i název Hammermühle (viz například mapa - školní mapa 1. republika, uvedená u objektu). Je rovněž pravdou, že přináležel k obci Kuní, která však byla v 50. letech 20. století zcela zničena, a proto uzemí, kde mlýn stával, patří dnes pod správní obec Staré Město pod Landštejnem
Re: Ruppův mlýn [1 1.3.2010 21:41] | Reagieren
Zdravím
Souhlas téměř se vším. Jenže bylo domluveno že budeme dávat příslušnost k obcím dle Chytila a ne podle dnešního stavu. Aby v tom byl nějaký řád, rozeznatelný pro všechny. Alespoň to byl původní záměr pana Berana. Pokud má objekt více názvů je vhodné uvádět je všechny, usnadní to práci při hledání na stránkách.
Ruppův mlýn [Martin Daňhel 30.4.2011 19:08] | Reagieren
Nedávno jsem toto místo navštívil, katr už tam není. Nevíte někdo kam zmizel?
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Vᚠemail nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Vᚠpříspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 17 do následujícího políčka: