EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Werlsberg (Vršek)

Kommentar/Präzisierung:
Smutné jaro na Jáchymovsku
[vloženo: VF 23.1.2015 16:54]

Když začínalo pozvolna jaro a to v Krušných Horách začíná skutečně pozvolna dostal Pavel dopis od své dívky Jarmily a ten dopis byl pro něho hrozný, Jarmila psala, že už ho nechce, že je daleko a že si našla jiného.
Pavel na to reagoval tak jak se to na vojně stává, vedle v kantýně na Barboře se hrozně vožral a tak kolem jedenácté se dopotácel na telefonní ústřednu, bylo vidět jak je nešťastný a měl v hlavě to že mu musím vytetovat něco co mu celý život bude připomínat co mu ta Jarmila provedla. Nedal si to nijak vymluvit říkal jsem, že to neumím, že jsem to nikdy nedělal, že by mohl dostat i otravu krve on stále trval na svém. Obvolal roty sehnal jehly, nitě i tuž na levé předloktí si namaloval zamřížované srdce a pod ním nápis „Žal 1959-1961.
Když jsem mu to konečně vytetoval, prohlédl si to a prohlásil že se mu to líbí, ale já že jsem srab že bych to nevydržel a já že nejsem srab mám na levém předloktí také zamřížované srdce ale samotné bez toho nápisu.
Po padesáti letech když jsem si řekl že bych se rád setkal s kamarády z vojny a začal jsem zjišťovat adresy , telefony atd. jsem také chtěl nalézt Pavla, a protože to byl Pražák začal jsem tam. Téměř každé jméno Šubrt které v telefonním seznamu bylo jsem volal a stále nic a tak následovalo jméno Šubrtová a hned na podruhé nejdříve když jsem řekl koho hledám bylo chvilku ticho, ale potom to přišlo, že to je její muž teda bejvalej, že se v roce 1969 rozvedli, že Pavel emigroval a žije v USA na Floridě, Telefon na něho nemá ale její vnučka Kačenka že má. Zavolal jsem Kačence a pak do USA, ale nejdříve jsem odečetl těch šest hodin abych nevolal v noci. Po několikátém zazvonění se ozval nějaký chlap anglicky když jsem se představil a říkám že se známe z vojny řekl že si na už nepamatuje, řekl jsem podívej se na levé předloktí to zamřížované srdce to je moje práce.A pak už to bylo jasné řekl jo Venco to jsi ty, a byl dost dojatý. Za nějaký čas jsme se setkali v Česku on už je Američan má dokonce i jiné jméno, Paul Schudert.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 60 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist