EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Kösslersdorf, Neudorf (Nová Ves)

Kommentar/Präzisierung:
mlýn u Dračice
[vloženo: Ladislav Rektoris 24.8.2009 16:43]

Na starých mapách je při JV okraji obce přímo na břehu říčky Dračice zaznamenaný mlýn (Torfziegler Mühle). V současnosti je v terénu patrné jen rozvalené kamenné zdivo, pár opěrných kamenných zídek a na sucho skládaná kamenná studna. Zajímalo by mne, jestli by někdo z pamětníků či jejich potomků něvěděl, kdy byl ještě mlýn v provozu?
Jinak když by měl někdo chuť hledat zbytky staré sklářské hutě, najde je na J od středu obce, pod prudkým svahem nad Dračicí. Rozvaliny hutě, její náhon z Dračice a haldy se sklářskými taveninami a kousky všelijak barevného skla jsou k nalezení ve smrkovém hustníku na břehu řeky. Pro lepší orientaci doporučuji mrknout na starou mapu Stabilního katastru, viz. http://archivnimapy.cuzk.cz/cio/data/cio/5239-1/5239-1-003_index.html

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 89 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist