EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Ober Georgenthal (Horní Jiřetín)

Kommentar/Präzisierung:
MUS se přejmenovala na Czech Coal Services
[vloženo: ton 24.12.2008 12:18]

Společnost Mostecká uhelná (MUS) ze skupiny Czech Coal má nové jméno, a to Czech Coal Services. Důvodem jsou organizační novinky ve skupině a změna podnikatelského zaměření.
MUS se už před několika týdny rozdělila do tří sesterských firem. Kromě MUS (nyní Czech Coal Services) vznikla odštěpením Litvínovská uhelná a Vršanská uhelná. Pro obě těžební firmy bude Czech Coal Services podle mluvčí Czech Coal Liběny Novotné zajišťovat řadu sdílených služeb.
„Týká se to služeb v oblasti měřictví a geologie, ekologie, bezpečnosti a hygieny práce, nákupu a dalších. Czech Coal Services bude dále řídit a spravovat všechny majetkové účasti. V současnosti má přibližně 2000 zaměstnanců,“ uvedla.
Důvodem rozdělení MUS byla vidina vyšší efektivity a snazší rozvoj. Vedení firmy tehdy odmítlo, že by se rozdělením na menší celky připravoval prodej firmy. „Budou však mít větší alianční potenciál a do hry tedy mohou vstupovat případní strategičtí partneři,“ připustili.
Důležitý je však odlišný přístup k zásobám uhlí v obou těžebních lokalitách. Vlastníci mohou v případě zachování limitů těžby oddělit méně efektivní Litvínovskou uhelnou, omezenou územními limity těžby, od Vršanské, kde se předpokládá těžba až do roku 2058.
Přestože se MUS rozdělila a kraj těsně před volbami požádal o odpis zásob za limity těžby z roku 1991 v lokalitě povrchového lomu ČSA, podle ředitele Litvínovské uhelné Petra Kolmana pokračují jednání s vlastníky pozemků a nemovitostí v území ohroženém těžbou.
„Prodloužili jsme nabídku na odškodnění do 30. června. Politici však musí jasně deklarovat, jakou roli bude hrát uhlí v energetické koncepci státu v dalších letech,“ uvedla Novotná. Žádost kraje o odepsání zásob pod ohroženými obcemi Horní Jiřetín a Černice považuje firma za politické gesto.
Odboráři skupiny Czech Coal tento týden vyzvali vládu, aby nebránila prolomení územních limitů těžby a nechala dohodu na těžebních společnostech a samosprávě dotčených obcí v souladu s horním zákonem. Pokračování těžby za limity by znamenalo likvidaci sousedních obcí Horní Jiřetín a Černice na Mostecku.

(17. XII. 2008 - Právo - (ton) - Severní Čechy - str. 12)

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 90 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist