EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
› Bild hinzufügen
› Artikel hinzufügen
› Verweis hinzufügen
GPS hinzufügen
Geografische Länge und Breite fehlen. Hinzufügen?
[Kamil Klusák 2.6.2011] 
Brettsäge  (Prkenná pila)

Kategorie: Mlýn   (správní obec: Horská Kvilda)
Bezirk: Klattau
Die Ursache des Untergangs: Nicht spezifizieren -
Untergangsepoche: 1945-1950
Aktuelle Stand: Zničena zcela

 Ortsgeschichte und Andere Artikel
Kein Datensatz

 Zeitbilder und Ansichtskarten
Kein Datensatz

 Gegenwärtige Bilder
Kein Datensatz

 Andere
Kein Datensatz


Kommentar und weitere Informationen zu dem Ort


Prkenná pila- lokalizace [Jan Vlček 4.6.2011 17:50] | Reagieren
Dovoluji si upozornit na nesoulad v lokalizaci předmětné stavby.Na historické mapě Stabilního katastru je zobrazen dům-původně čp.42/st.p.46.To však nebyla pila,ale objekt soustružny zátek /Spunddreherei/.Stavba byla v blízkosti náhonu
/Mühlbach/ a to západně od Pollaufovy pily,u p.č.190/2..Byl to majetek Města Kašperské Hory , dům demolován v roce 1902.Stavební parcela č.46 byla zrušena a na mapě Pozemkového katastru již nebyla zobrazena.Odkaz na "mapy.cz" nás ale nasměruje na nemovitost,původně mlýn "Hafermühle"- čp.19/ st.p.30.Vlastníky mlýna v r.1945 byli Johann a Julia Liebl.
Přímo v osadě byla ještě pila na st.p.č.84,zřízená v roce 1913 v blízkosti Ranklovského potoka,nedaleko st.p.25.Vlastníkem byl Karl Weishäupl.
Je velmi pravděpodobné,že historický snímek zobrazuje právě tento objekt.
Re: Prkenná pila- lokalizace [Jan Novák 6.6.2011 11:07] | Reagieren
Tak na mě dostupných webových podkladech pozemkového katastru toto místo nejsem schopen identifikovat. Souřadnice jsem odstranil.
Prkenná pila-ortofoto [Jan Vlček 8.6.2011 05:31] | Reagieren
objekt pily je patrný i na "kontaminace-cenia".Po načtení snímku/původní ortofoto/ zapněte položku "popisy"- pozor, jedná se o popisy k současným stavbám...Najděte objekty s čísly 41,42 a 4.Severovýchodně od čp.4 je viditelná stavba na st.p.84
Re: Prkenná pila-ortofoto [Jan Novák 8.6.2011 08:19] | Reagieren
Díky, já už jsem to místo našel podle minulého popisu. Jen mi tam ten tvar domu z ortofoto příliš neodpovídá uveřejněné fotografii. Navíc jsem čekal, jestli se pan Klusák nevyjádří k vašemu předchozímu komentáři, protože pořád není jasné který z obou možných objektů touto pilou mohl být.
Re: Prkenná pila-dodatek [Jan Vlček 7.6.2011 00:01] | Reagieren
V knize "Im Lande der Künischen Freibauern" je k objektu mlýna "Hafermühle"-čp.19/st.p.30 uvedeno,že v létech 1934-1946 zde fungovala i nevelká pila specializovaná na produkci tenkých dřevěných prken/ dünne Brettchen /,používaných pro výrobu přepravek na sýry a máslo.Zůstává tedy otázkou,zda Prkenná pila byl objekt na st.p.30,nebo objekt na st.p.84.Vzdálenost mezi oběma stavbami byla necelých 600m.
 Informationen zu dem Ort eingeben oder verveinern
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 12 do následujícího políčka:

   

Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist