EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Duppau (Doupov)

Kommentar/Präzisierung:
Kynologické zařízení Pohraniční stráže v objektu bývalého gymnázia v D
[vloženo: Lukáš Málek 22.10.2013 09:16]

Od roku 1951 do roku 1965 pohraniční stráž zajišťovala ochranu hranic s NDR. V této době doplňovala PS stavy služebních psů z brigádních chovných stanic,tzn. každá brigáda PS měla svou chovnou stanici. Úsek od Trojmezí u Aše po Děčín zajišťovala 3. brigáda PS Karlovy Vary.

Počátky vlastního chovu služebních psů na karlovarské brigádě PS

Od roku 1952 do roku 1954 byly stavy služebních psů pro karlovarskou brigádu doplňovány z chovné stanice, která vznikla při kynologickém výcvikovém středisku PS v Doupově na karlovarsku. 5 chovných fen bylo získáno od žateckého chovatele pana Hudce. Doupovské kynologické zařízení sídlilo v areálu bývalého doupovského gymnázia. Budova sloužila jako ubykace, a v jeho blízkosti byly postaveny kotce pro psy, vybavení kynologického zařízení bylo dovezeno z bývalého výcvikového střediska služebních psů Finanční stráže, ve Strážnici na Moravě. V roce 1954 se středisko přestěhovalo do Libějovic u Vodňan.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 71 do následujícího políčka:

   




Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist