EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Duppau (Doupov)

Kommentar/Präzisierung:
Re: Re: reakce
[vloženo: Karel Hajný 4.1.2011 16:51]

DÍL1.
Tady se směšují subjekty, které moc nesouvisí. AČR, ČSLA, VLS. Pokud má mít debata hlavu a patu, je třeba rozlišovat. AČR dnes myslím připravuje (zahájila zajišťování) opravu hrobky Zedwitzů, OS Andělská Hora umožnilo sadbu nového buku u Buchenkapelle + osazení pamětního kamene a navíc to celé zaplatila. ČSLA možná Doupov před desítkami let zdevastovala, ale AČR dnes minimálně neškodí a spíš se zdá, že začíná být k určitým věcem vnímavá. Nevybíjeme si vztek na Čepičku na naší armádě. Rádo se tu mluví o "žoldácích". Nevím, že by se na Doupově za éry profesionálních armád něco zničilo. Naopak branci (často asi ve věku diskutujících) páchaly ty největší škody. A nikoliv z rozkazu, ale z vlastní iniciativy, tuposti, lajdáctví, vandalství apod.
Možná jsou lepší VLS, než množství soukromých drancovačů, kterým se za mnohamiliardových ztrát prodává od LČR dřevo na stojato. Co mi na jejich hospodaření ale třeba vadí je určitá necitlivost a lenost. Například skácení mohutných stromů lemujících úvozovou cestu z Olešky do Kozlova. Do té doby působivé místo... Nebo třeba toto místo v Řednici: http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=23347 - po obou stranách pomníčku rostly vysazené velké stromy viz http://compot.cz/amka/dokumenty/doupov-prvoalbum/obrazy/dd0201.jpg. Takové místO by za normálních okolností bylo v krajině asi chráněno a evidováno např. jako interakční prvek ÚSES. Kácejí prostě to co mají pěkně blízko u cesty a na krajinotvornost nekoukají.
Na druhou stranu mi přijde lepší velký (neohrabaný?) podnik VLS, který má možnost koncepčně pracovat na celém území VLS, může mít kvalitní LHP (lesní hospodářský plán)atp. To je dobrá deviza do budoucna, i když bychom si dnes třeba přáli stovky soukromníků. Mě ty lesy nepřijdou horší než jinde v ČR. Co třeba dělají také blbě je, že dokončují dílo zkázy a buldozerují poslední zbytky starých staveb.
Otázka, jestli není tahání artefaktů z prostora k Vintířovké kapli stejná kravina.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 29 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist