EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Mährisch-Hartau (Moravská Harta)

Kommentar/Präzisierung:
Moravská a Slezská Harta z fotoarchívu přehrady Kružberk
[vloženo: Miloslav Horník 10.11.2018 21:19]

Měl jsem možnost pořídit skeny z fotoarchívu přehrady Kružberk. Fotografie jsou nalepeny v knize a v popisu na obalu je uveden rok 1961. Tyto jsem následně v editoru upravil a nahrál k tomuto heslu v samostatné podkategorii „Moravská Harta z fotoarchívu přehrady Kružberk“ a rovněž nově vytvořené „Slezská Harta z fotoarchívu přehrady Kružberk“.
Zjistil jsem, že fotografie ve fotoarchivu Kružberk jsou nesprávně zařazeny. Popis fotografií obsahoval až na výjimky (škola, MNV, stodola, chata ap.) pouze číslo popisné příslušného objektu nebo jen stručný popis („A“, „ B 11“, „C 39“ ap.) je tedy převzat z tohoto zdroje. A právě u dvou skupin fotek Sl. Harta a Mor. Harta jsou tyto vzájemně a nesprávně promíchány. To co jsem určil, že je nesprávně, jsem zařadil buď do Slezské, nebo Mor. Harty. Mnohé tam ale bude stále chybně zařazeno. Mohl byste se na to někdo zasvěcený podívat a případně mě instruovat, která fot. kde správně patří? Dodatečně mohu přemístit.
Ze stejného zdroje jsem nahrál fotografie k obcím v okolí přehrady Kružberk a to:
– Kerhartice. http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=4179
– Medlice. http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=4175
– Herčivald http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=4335
– Rejchartice http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=4343

Děkuji.
M. H., Bruntál.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 60 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist