EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Kommentar/Präzisierung: Langgrün (Dlouhá)

Kommentar/Präzisierung:
PS Plešivec
[vloženo: horvis 26.7.2008 15:38]

Jak je zmínka o střelnici na Plešivci, tak tam to dobře znám. Sloužil jsem tam od prosince 2003 až do října 2004. Nepřespávali jsme tam, ale denně nás vozil autobus z Radošova, právě přes Dlouhou.
V zimě se párkrát stalo, že to autobus nevyjel.
Občas to nebylo prohrnutý a tak jsme z odbočky na úpatí kopce museli jít nahoru asi 1,5 až 2 km v 30 cm sněhu.
V zimě člověk na Plešivci celej den hlavně odhazoval sníh. U řící věže aby tam mohli jezdit auta, u brány, cesta k velkýmu skladu přes trávník asi 50 metrů. Přes noc tam bežně napadlo 20 - 30 cm sněhu, takže super práce. Je to dost vysoko takže to tam dost foukalo. Kolikrát když už se člověk proházel 50 m sněhem a ještě k tomu do kopce, tak ta spodní část už byla zase zavátá ;)
Krom toho se v zimě museli udržovat terče v ploše,
musel se teda odhazovat sníh aby se ty terče mohli normálně pokládat a zvedat (aby nepřimrzli ke sněhu), někdy byli zapadaný celý.
takže člověk vykopával vlasně jámu na obrys člověka a takhle např. 20 terčů. V létě pak byli různý úpravy terenu, krumpáče a lopaty nebo sekání trávy.
Samozřejmě párkrát když měl člověk čas se trochu ztratit z dohledu, tak jsem si zašel na nejvyšší část Plešivce, kopec za řídící věží.
Byla to tam celkem pohoda, velká změna oproti výcvikáči ve Stříbře kde člověk něměl chvíli klid protože tam byl moc lidí. Na PS Plešivec jsme ze začátku byli 2 záklaďáci 1 voj z povolání a 2 oz
později k nám přibyl 1 záklaďák a 1 voj z povolání.

 Ihre Reaktion
Name:
E-mail:
Pokud chcete automaticky zaslat odpovědi, uveďte Vaší emailovou adresu (v platném tvaru např. ja@seznam.cz). V rámci antispamové ochrany nebude Váš email nikde zobrazen. Poslouží pouze pro automatické zaslání odpovědí na Váš příspěvek.
Thema:
Kommentar/Präzisierung:  
V rámci ochrany proti spamovým příspěvkům opište číslo 54 do následujícího políčka:

   
Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist