EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Neu Kommentare

Ober Hermsdorf: Re: zámeček vHorních Heřmanicích [Markéta Fiedlerová 24.4.2017]
Dobrý den pane Čížku,
je tak úžasné najít někoho, kdo si pamatuje zámek, okolí Heřmanic. Jsou moje srdeční záležitost, proto bych Vás s pokorou požádala o poslání pár fotek, Vaše vzpomínky a pd. Bylo by pro mě ctí se na místě i s Vámi setkat a poslouchat Vaše vzpomínky a vyprávění.
Děkuji za případnou odpověď.

Markéta Fiedlerová

Reithäusel: Na Rejtě [Petr 23.4.2017]
Místo osady je skutečným pokladem zaniklých osad v Pošumaví, ještě větší než Okolí, jsou zde zachovalé ruiny domů až do výše prvního patra, zachovalé ovocné sady,sklepy....s přístupnosti k osadě je to horší, ovšem za to poznání to stojí...
Kvasetice - zámek: Blýskání na lepší časy [bubu 23.4.2017]
Zámek nedávno změnil majitele. Nyní je ve stadiu oprav. Poté má sloužit jako školící středisko.... hlavní je, že z něj nezbude hromada kamení
Schestau: Wer kennt noch [Hedwig 23.4.2017]
Hallo! Wer kennt noch die Hedwig Lebschi?
Brüx: Trosky a suť ze zaniklého Mostu [Zdeněk 23.4.2017]
Hezký den, měl bych prostou otázku co mě vrtá hlavou. Při demolici obcí vzniklo ohromné množství nezpracovatelného materiálu v podobě suti a tak mě nedá spát kam tento materiál přišel, byl snad použit jako podklad pro Ervěnický koridor? Nebo jimi byly zasypány vytěžené šachty? Děkuji za informace.
Símře: Símře [Rudolf Vybíral 22.4.2017]
Símře je pozoruhodné archeologickými nálezy, dávnou historií, i poměrně nedávným zánikem. V minulých staletích sídlily v Símři i rody příslušníků nejnižší moravské zemské šlechty. Staleté usedlosti (dvorství) byly ještě roku 1952 osídleny a obhospodařovány potomky zdejších, samostatně hospodařících rodů.
Reichhard: Reichard [Jirka Zouplna 21.4.2017]
Jsem rád,že jsem se dočkal vysvětlení této,podle mě,hraniční rarity. Při mé první cestě ze Žďárku na K.Pláně jsem si na mapě všiml této zajímavosti ale nikdy mě nenapadlo co se tam ukrývá a že ten výběžek přečkal až do součastnosti. Chápu hranici tvoří dva potoky tak je to jednoduché. Podobný zásek k sousedům je u hr.přechodu Koranda/St.Oswald tam ale hranici netvoří potoky a ten zásek je tam jen
Hofermühle: Hofermuhle (Dvorecký mlýn) [Igor Hendrych 21.4.2017]
Katastrální území Milovany nikoliv Čermná.
Plazský potok, 1930 majitel Muck, 2 kola HD o výkonu 2.29 a 2.47 kW.

Platten: Blatná 2017 [Radek 20.4.2017]
Dnes tu žije cca 20 stálích obyvatel.Jinak sem jezdí lidi na chaty a chalupy.
Adolfsgrün Kapelle St. An...: Adolfovský hřbitov [Jaroslav Červík 20.4.2017]
… jako malý chlapec jsem si dost často hrál na Adolfovském hřbitově mezi rozpadlými hroby po první likvidaci hřbitova v padesátých letech. V té době bylo možné na hřbitově nalézt kromě náhrobních kamenů i části porcelánových fotografií. Hroby v té doby byly jasně vymezeny svým základem. V polovině sedmdesátých let došlo z úředního nařízení k poslední likvidaci hřbitova až na stávající stav. V rámc
Horní Tichá: Tichá-Horní Tichá [Frol 19.4.2017]
Domnívám se, že se jedná o dvě vsi, Horní Tichá, kde jsou Boží muka a starý kříž, za zmínku stojí modřín asi věkem stejně starý jako Boží muka a potom Tichá, kde je družstvo zemědělské, bývalá škola a tvrz, nebo se pletu? Šlo by tedy o dvě vsi..
Seestadtl: hledám informace [Jan Hubáček 19.4.2017]
Hledám informace o násilné smrti p. Václava Doležálka v Ervěnicích dne 19.4.1947. Víte-li něco, prosím, ozvěte se mi.
Děkuji
JH

Schloss Ober Schönbach: Pobyt na zámku v roce 1962 [Eva Prokopová 19.4.2017]
V létě roku 1962 jsme jako sedmileté dítě byla v zámku na dětském táboře. Nevím přesně, kdo zámek v té době spravoval, já tam byla od otce z práce TOS Holoubkov. Přijela jsem se na místo podívat po 55 letech, minulý víkend o Velikonocích, zda si ještě na něco vzpomenu. Bohužel je ze zámku zbořeniště.
staré nádraží Duchcov: Re: stare duchcovske nadrazi atrat [Raffler Jaroslav 19.4.2017]
zdravím.co si já pamatuji,tak odbočka na Bílinu byla před Ledvickým nádražím.Byly tam dvě traťě jedna vedla přes Ledvické nádraží do Bíliny,druhá přes Liptické nádraží směr Most a Chomutov.Jinak nádraží bylo pěkné,mělo i pěknou restáuraci.
Kalt Wasser: Kaltwasser/hospoda na Větru [Anna Sándorová 16.4.2017]
Pravda,posledním domem jenž tuto vesnici pamatuje je dosud stojící dům/bývalá hospoda.Mám k ní velmi blízko,patří mým blízkým.Ti ji koupili v roce 1990.
Rimay: Bývalý dvůr Rymáň [Markéta Janečková 16.4.2017]
Část statku je obývána stálými obyvateli. Obytná budova s historickými prostorami a hospodářské budovy s výjimkou budovy zastřešené krytinou z vlnitého plechu jsou značně zchátralé a podléhají samovolné destrukci.
Kaschnitzberg: Re: zbytky [Pavel Urban 15.4.2017]
Majitelé se skutečně odstěhovali do Bohušova. Jejich dům koupil nový majitel kdesi od Waršavy. A co se týče kaple- jsou odkryty zbytky zdí a pracujeme na obnovení původního křížku :-)
Jilemnice - Stará Kovárna: Re: Kovárna v Jilemnici [Jiřik 15.4.2017]
Fotky se dochovaly, exteriéru i interiéru. Taky ji pamatuji, jak ji v roce 1982 skutečně rozebrali, ale se silnicí se hnulo až v roce 1990 po zbourání celé čtvrti "Za vodou". Do té doby tam všude jen trčely "pomníčky" elektrických rozváděčů na místě zbouraných budov.
Wiklitz: Přání [Karel Jícha 15.4.2017]
Všem pamětníkům a rodákům z Vyklic přeji krásné,radostné a klidné Velikonoční svátky.
Briesen: Re: Evelina [Štechmüler Petr 15.4.2017]
Hezký den,

pane Krčmář konečně a úplně náhodou jsem se potkal s Evelínou, která již nebydlí v Bílině. Mám na ní tel. kontakt, Stručně jsem jí sdělil oč se jedná a má zájem. Kontaktujte mě na: stechpv@seznam.cz.
Přeji hezké velikonoční svátky.
Štechmüler Petr.

Harasov: restituce - zkáza [Květa Richterová 14.4.2017]
Dnes jsem se byla podívat na bývalé rekreační středisko, které bylo v perfektním stavu - nová měděná střecha, okna, topení, podlahy - předáno v rámci restituce. A dnes? Katastrofa! Byl to nádherný zámeček, v jídelně na stěně proti oknům vymalovaný erb, krásně udržované pokoje, veranda, kde jsme sedávali při kávě, příp.při něčem dalším, v podloubí se hrál ping-pong, pláž byla udržovaná, výborná kuc
Sorghof: Re: Lučinová nostalgie [Miloslav Jung 14.4.2017]
Mezi Skácalem a Junkem (správně Jungem) bydlel ještě Bedeč. Jaroslave Skácale, potřebuji Tvoji současnou adresu.
Podmokl-Synagoge: rodina friedmannova [Eva Breward 14.4.2017]
ziji v Australii a snazim se o informace o moji rodine. Muj dedecek byl Otto Friedmann, sestra Regina a bratr Alexander. Vsichni byli popraveni za valky, nic o nich nevim. Muze me nekdo pomoc?
Výstava Zaniklé obce Doup...: Re: Re: Výstava Zaniklé obce Doupovska [lukas 12.4.2017]
Ale má tvar trojuhelníku
Na Bahně: Aktuální stav [Jaromír Carda 11.4.2017]
Dobrý den, budovy už mají nové střechy. JC
Triebschitz: Velikonoce [R. a M. Böckovi 11.4.2017]
Krásné prožití svátků velikonočních,všem třebušickým bohatou pomlázku a nashledanou v květnu na ČH. Böckovi
Kopitz: informace [Posekaná 10.4.2017]
prosím kde jsou záznami ze školy obor kuchařka učnovská škola v Kopistech
Karwin: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pramen [Tereza 9.4.2017]
Milý Lali...neznal jste náhodou Vladislava Kocha. ..říkali mu Hanek Na zmiňované fotografii z r.1961 by byl pravděpodobně v te 4 třídě.
Karwin: Re: Re: Re: Re: Re: pramen [Tereza 9.4.2017]
Dobrý den,píšete o nějaké smutné události. ..moje matka Gertruda Zamarski vyprávěla o nějakém spoluzakovi co se utopil a kněz ho nechtěl pohřbít. ...není to ono?Bydlela někde ve víkendové domky Gabriela ...nebo i Otipky 15 nevím zdali je to na stejném místě. Byla ročník 1948
Karwin: Re: Re: bydlím v karviné doly [Tereza 9.4.2017]
Dobrý den,hledám cokoliv o svých předních Zamarski...mají psáno víkendové domky u Otipky 15 nebo víkendové domky Gabriela.Matka je ročník 1948 Gertruda Zamarski a chodila tam do česko -polské školy. ..babička byla Irma Zamarska provdaná Koch.Neznáte někdo?
Rachelhutte: Info k Roklanské chatě [ZŠ. 9.4.2017]
http://www.sumava-modravsko.cz/ostatni/co-bude-s-roklanskou-chatou/cs_CZ-301780.html
Brüx: Ulice Palackého [Helena Lancinger 9.4.2017]
Bydlela jsem v ulici Františka Palackého za divadlem. Krásná ulice, ale bohužel nikde nejsou žádné fotografie h této část starého Mostu. Může někdo pomoci?
Helena

Briesen: Břežánky [Stanislava Richtrová 8.4.2017]
Jsem vnučka Josefa Klímy. Maminka byla nejstarší dcerou Josefa a Anny , jmenovala se Helena , měla ještě 7 sourozenců, bohužel všichni už zemřeli. Ráda na Břežánky vzpomínám , často jsme tam jezdili.
Ostrava Vítkovice - synagoga: Osobnosti: Jsem syn Erwina Zolara [Karl Zolar 7.4.2017]
Vazeny pane Dedek,

narodil jsem se v roce 58 v Praze a bydlim od roku 69 v Nemedku. Nasel jsem na vasi strance
(http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=6943)
meho tatinka.
Pokud vas to zajima,
muzete me napsat.

S pozdravem,
Karl Zolar

Wottitz-Synagoge: Muj tata se ve Vitkovic narodil [Karl Zolar 7.4.2017]
Vazeni pratele,
nasel jsem prekvapen vasi stranku s my otcem (Erwin) a strejdou (Eric):
http://www.zanikleobce.cz/index.php?detail=95232
Ja ziju od roku 69 v Nemecku ale norodil se 1958 v Praze. Rad bych vedel, zda mate jeste dalsi Informace o mem tatovi - ci na koho se dal s touto otazkou obratit.
Pokud vas to zajima, dole seznam filmu, ve kterych muj tata jako herec hral.

Maltheuern: Re: Re: Milovala jsem prázdniny v Záluží [Jana 5.4.2017]
Děkuji za odpověď. Ja sama sice rodilý Zaluzak nejsem,ale setkani bych se.moc ráda zúčastnila -třeba se setkám s lidmi,které jsem jako dítě znala(jsem ročník 1947).Můžete mi dát prosím vědět, kdy a kde se setkání bude konat? Ahoj Jana (JenkaK@seznam.cz
Beneschau-Synagoge: Benešov [Petr Šraier 5.4.2017]
Ano, to je můj článek :)
Jiří Poláček byl vnukem Josefa Poláčka, už ale nežije.

Grafengrün: Re: Upresneni informaci [Václava Jandečková 5.4.2017]
Dobrý den, jsem spisovatelka a píšu o příbězích, které se v Háji udály. Byla jsem tam a je to opravdu krásné místo. Prosím, mohla bych Vás požádat o kontakt a další informace? Jedna z těch budov patřila lesům, resp. státu, případně ministerstvu vnitra? Velmi předem děkuji za kontakt či zprávu. Václava Jandečková Tel.: 603 803 367
Maltheuern: Re: Milovala jsem prázdniny v Záluží [Ilona Marková 5.4.2017]
Pamatuji si toho dost .Sama jsem se v Záluží narodila a vychodila tam 9 let základní školy. Letos budeme připravovat další setkání Zálužáků. Na koupaliště mám také krásné vzpomínky a naučila jsem se tam plavat. Je nás stále dost, kdo toto vše pamatuje.Tak ahoj Ilona
Werlsberg: KOMENTAR: Doufám, že se nepletu, ale já Tě znám asi spíše z útvaru v P [Dušan Bartko 5.4.2017]
Mrzí ma to, ale s niekým si ma pletieš. Pozdravujem Dušan
Steinmühl: Re: Erdálka [Jan Tomášek 5.4.2017]
dobrý den - pokud mi upřesníte polohu "Erdelárky" - tak bych ji rád přidal jako samostatný objekt - neboť na stránkách existuje kategorie továrna

po fotkách zkusím popátrat

nebo si pamatujete dobře její vzhled? v to případě bych se mohl pokusit i o nějaký náčrt

Jan Tomášek

Steinmühl: Erdálka [Milada 5.4.2017]
Přeji dobrý den a také jsem si přečetla tuto stránku a musím říct, že v té Erdálce - po zrušení továrničky - bydlela moje teta, která tam dochovala svého otce, mého dědečka, kterého jsem neznala, neboť zemřel dříve než jsem se narodila. Bohužel, fotografii Erdálky také nemám a byla bych moc ráda, kdyby ji někdo poslal. Pocházím ze Žabovřesk a chodívali jsme tam s mým tátou (mladším bratrem tety) n
Brand, Vorder-Mitter-Hinter (Planer brand): štokov [jarda 4.4.2017]
žádám o jakékoli informace z hystorie štokovaděkuji za odpověd
Beneschau-Synagoge: Josef Poláček [Miroslav Vrabec 4.4.2017]
O J. Poláčkovi mám jedinou zmínku na hlavičkovém papíru: "Václav Domkař, parní pekárny (dříve Josef Poláček)". Na nedatovaných fotografiích rodiny Domkařovy a zaměstnanců pekárny asi nikdo z rodiny Poláčkových nebude.
V časopise Jiskra ze dne 14. 1. 2017 je článek "Žili tady s námi" podepsaný Petrem Šraierem a Jitkou Sobotkovou. V článku je uvedeno jméno Jiřího Poláčka, k

Beneschau-Synagoge: Re: Josef Poláček, pekař [Petr Šraier 4.4.2017]
Dobrý den, Josef Poláček byl židovské původu a je pohřben se svou ženou na židovském hřbitově v Benešově. Máte k jeho rodině nějaké bližší informace?
Steinmühl: Re: Kamenný mlýn a nejen ten [Ivana Baierová 4.4.2017]
Dobrý den, se zájmem jsem si přečetla tuto stránku. Taky bych velmi ráda měla fotku Erdálky- bydleli tam moji spolužáci. Já jsem bydlela na Kamenomlýnské 72a- byla to funkcionalistická stavba Othmara Skrabala z roku 1930. Taky nemám žádnou fotku, ani nikde na webu jsem nenašla. A jedno doplnění: Tařici přesadil na zahradu za domem můj tatínek---kdysi...donesl ji asi z Pouzdřan. Krásně se ujala. po
Ober Gallitsch: Re: Horní Kaliště [Václav Kouba 4.4.2017]
Pane Němečku, když to tam znáte, pamatujete tu samotu u lesa (já jsem tam žil u dědy a babičky do svých 8 let - r. 1957)? A tak tam ta chalupa v r. 1962 ještě musela stát. Naposled jsem tam byl v r. 1980 a to už stavení bylo zbouráno a stál tam kravín. Teď to nějak nemůžu najít a nejsem si jistý. Chci se tam opět podívat. Děkuji za reakci. Zdraví Václav Kouba
Ossnitz: Re: Doplnění [Václav Kouba 4.4.2017]
Je možné, že Sosnice se dříve jmenovalo Kaliště? Žil jsem v Kališti od narození (1949) do svých 8 let na samotě a hledám to místo. Naposled jsem tam byl v r. 1980 a na zbourané samotě byl kravín. Teď nějak to na mapě nemůžu najít a už si nejsem jistý. Pokud mi poradíte budu rád, chci se tam opět podívat. Děkuji za reakci. Zdraví Václav Kouba
Ossnitz: Re: Sosnice [Václav Kouba 4.4.2017]
Mám tomu rozumět, že bývalé Horní Kaliště se dnes jmenuje Sosnice?
Já jsem od narození (1949) žil v Kališti na samotě do svých 8 let a samozřejmě hledám to místo a chci se tam opět podívat. Děkuji za reakci. Zdraví Václav Kouba

Seewieser Waldhäusel: Re: Zejbišské lesní domky-informace [Lothar Beer 3.4.2017]
Sehr geehrte Damen und Herren,
leider spreche ich kein Tschechisch, trotzdem besuche ich den Böhmerwald regelmäßig. Besonders interessieren mich die ehemaligen künischen Gerichte. In Seewiesen war der Oberrichter ansässig. Hier waren auch die reichsten und größten Bauern ansässig. Leider fehlen in diesem Bereich noch sehr viele Ortsteile. Ich würde ja gerne helfen, aber ohne die richtigen Sp

Werlsberg: Re: Myslim si, ze som tu bol na vojne. [Standa Veselý 3.4.2017]
Doufám, že se nepletu, ale já Tě znám asi spíše z útvaru v Plané u M. Lázní. Tam jsem sloužil u autoroty u kpt. Kroba jako řidič Gazíku (1964-66). Na Barboru jsem občas jezdil s důstojníkama, protože Barbora patřila pod Plánskou brigádu (brigáda poddůstojnických škol). Prosím, ozvi se mi jestli se můžeme znát. Čau Standa.
Alt Wernsdorf: Dobrý den [Jan Anton 3.4.2017]
nalezl jsem George Anton, Johann Michael Anton, Franz Josef Anton, Eduard Anton, Vilém Anton, u všech je uvedena obec Verneřice a mlynář. První uvedený letopočet je 12.6. 1781, pravděpodobně sňatek Johann Michael Anton s Terezie Lichmann. hledám další předky. Děkuji A.
Triebschitz: Re: dotaz [Jarda K, 2.4.2017]
napište si do vyhledávače cenia.cz . Po odkliknutí se Vám ukáže několik odkazů a klikněte si na odkaz Kontaminace.cz, Ukáže se Vám tmavá mapa , kde si na levé straně můžete přibližovat prostor (třeba mé bydliště) a na pravé straně PROLÍNAT historickou leteckou "mapu" která vznikla leteckým snímkováním se současnou satelitní mapu . K tomu slouží na přímce pod obdélníčkem HISTORIE a ob
Triebschitz: dotaz [Marie Böcková 1.4.2017]
Ahoj Vašku, prosím něco bližšího k tomu leteckému snímkování z roku 1953. Já jsem na té webové stránce našla jen fotky, které znám. Co znamená, že je tam všechno ? Moc děkuji - Marie Böcková.
Skalní sušárny: Lokalizace [Vladimír Kraus 30.3.2017]
Pokusím se udat aspoň někde polohu, některé jsou u cest a dají se lehce najít.
Skalní sušárny: Lokalzace [Jan Tomášek 30.3.2017]
a nebylo by dobré uvést GPS? chápu, že jde o různá místa, a nějaké to GPS by pro orientaci a přehlednost stránek neuškodilo :) JT
Teplitz - Synagoge: prosba [Edita 29.3.2017]
nie sú to informácie k tomuto miestu, ale PROSBA : Prosím, je vami niekto, kto pozná TORUa je ochotný pomocť mi porozumieť niektorým pasážam? Mala som krásnu, ale žiaľ krátku debatu s rabínom v Savyone, dúfam, že sa nájde niekto i v Tp. Ďakujem.
Munker - Kirche: podvečer [Mojmír Pěnka 29.3.2017]
Na posledním snímku, označeném "podvečer" je mylně uvedeno
kostel sv. Františka.Jedná se o torzo zvonice,která nebyla součástí kostela.

Kolwin: Re: Hledám informace [Radek Vítek 29.3.2017]
radekvitek@seznam.cz
Kolwin: Re: [Radek Vítek 29.3.2017]
Ozvěte se mi na mailovou adresu, pokusil bych se Vám pomoci odpovědět na Vaše otázky. S pozdravem RV
Dosud nezpracované obce: Re: Re: Sloupský mlýn. [Jana 28.3.2017]
Dobrý den, neměla byste prosím nějaké informace k tomu Dolnímu, Laškovskému mlýnu? zpracovávám práci o mlýnech a uvítala bych jakékoliv informace, jako například kdy mlýn vznikl, do kdy fungoval atd...
Triebschitz: zpráva [válek václav 27.3.2017]
Tady je Válek Václav ml. 27.5 mám už dávno poznamenané v kalendáři. Mám pro všechny kdo umí s počítačem dost zajímavou zprávu. Na vebu www.kontaminace. cenia.cz se nachází vojenské letecké snímkování z r. 1953.Je to trochu horší kvalita ale jetam všecho. Zdravím všechny třebušické a těším se na květen a aby nás tam bylo co nejvíc. Ahoj.
Kettowitz - Kirche sv. Št...: Re: Chotěbudice - kostel sv. Štěpána [Tomáš Bernášek 27.3.2017]
Velice pěkné paní Zdenko, děkuji. ale přeci jen to neodpovídá dotazu který jsem sledoval, tj. význam tohoto vyobrazení.............
Kettowitz - Kirche sv. Št...: Chotěbudice - kostel sv. Štěpána [zdenka 27.3.2017]
Vkládám odkaz.
http://pamatky-krasnodvorska.webnode.cz/fotogalerie/chotebudice/

Zwetbau: Re: Re: Re: sloužil jsem tam [O. Ries 27.3.2017]
Je to sice reakce skoro po 5 letech... Ale jen pro zajímavost, jak tu už někdo psal o kousek níž, kostel ve Svatoboru opravdu dostal už někdy v roce 2011 - 12 novou, aspoň provizorní střechu a jeho vnitřek už není volně přístupný, což je tak trochu škoda, protože to místo bylo právě tím naprosto volně přístupným, otevřeným torzem velkého a vysokého kostela a stejně tak nemalou farou, mimořádně pů
Zwetbau: Re: Re: svatobor [O. Ries 27.3.2017]
Jen pro nové upřesnění už 2 roky starého upřesnění :)
Mnozí určitě už zaregistrovali, že se zrušil VVP Brdy a spolu s ním se aspoň o něco zmenšily a posunuly hranice i ostatních újezdů (i když nijak moc výrazně), včetně VVP Hradiště. Mimochodem, teď je z něj nově VVP Doupovské Hradiště...
Svatobor tak už vůbec neleží ve vojenském prostoru a je naprosto volně přístupný. Hranice jsou t

Zwetbau: Re: objekty na mapě [O. Ries 26.3.2017]
Odpověď sice až po 2 letech... :) Ale všechno jsou to zemědělské budovy. V současnosti je tam i jakýsi velkochov dobytka.
Kaple Sv.Floriána: Mezi obcemi nemají kaple co dělat [Ondřej Ries 26.3.2017]
A já si zase myslím a určitě nebudu sám, že když už jste měl potřebu, dát sem tuhle kapli zvlášť, stejně jako kapli p. Marie pomocné, měly být mezi OBJEKTY a ne tady, mezi obcemi a osadami, kde rozhodně nemají vůbec co dělat ...
Nebylo by od věci je tam přemístit.

Kropsdorf: Zabrání [Petr 26.3.2017]
Osada se nacházela východně od Běleně v prudkém svahu nad údolím Vltavy, dochovaly se zdiva,sklepení a reliktů v podobě keramiky skla a zrezleho nářadí...osada zanikla zřejmě nedosidlenim po válce a také odlehlost místa...
Wilentschen: Velence [Petr 26.3.2017]
Osada jenž ležela na úpatí Velenskeho kopce byla zbořena, na místě stojí asi 3 chaty,jinak mnoho ovocných stromů... Od Velencu je krásný výhled na pásmo kopců a údolí kolem Vltavy..
Wieles: Belen [Petr 26.3.2017]
Původní zástavba po neúspěšném dosidleni zbořena, na místě rekreační objekty, místama jsou vidět ještě zbytky základů a zdiv původních domů...
Wiklitz: Re: Dotaz [Zdenka 26.3.2017]
Kdo zemřel? Manželka toho syna nebo jeho matka? Jaké je její křestní jméno? Možná jsem je znala.
Olitzhaus: Chybné místo obce [Ondřej Ries 25.3.2017]
Všiml jsem si, že je tu špatně uvedené místo obce, hned v začátku článku.
Olíčov, později Doupovské Mezilesí, rozhodně neleželo na jihozápadním úpatí kopce Hradiště... Ale spíš přímo na východním svahu vrchu Javorná. Stojí na něm dnes z dálky (i ze silnice Vary - Praha) a téměř ze všech stran dobře viditelný vysílač, zvaný Ruská věž.
Údaj 7 km severovýchodně od Bochova pak už vcelku

Brandstadt.: Re: Re: Re: Re: Re: Spáleniště [Marek Pacal 23.3.2017]
Souhlasím, přímí kontakt bude nejjednoduším řešením:

igg.pacal@gmail.com

Děkuji!

Brandstadt.: Re: Re: Re: Re: Spáleniště [Václav Zahradník 22.3.2017]
Bohužel nevidím cestu, jak Vám nabídnout přímé spojení na mě, aniž bych je zveřejnil. Tento server to neumožňuje, naše příspěvky jsou zasílány do emailové schránky bez uvedení adresy odesílatele. Kdyby to nevadilo Vám, uveďte zde do textu Vaši emailovou adresu a můžeme se spojit přímo. Případně mě můžete o Velikonocích na Spáleništi navštívit, v okolí se doptáte.
Brandstadt.: Re: Re: Re: Spáleniště [Marek Pacal 22.3.2017]
Děkuji za odpověď! Stöhr se psal i Stör a pozdeji Ster. Rod Stöhrů žil v Mokřanech (a Království) již v 90. letech 17 století. Koncem 18. století bydleli v c.50 (Andreas Stör a Anna Maria roz. Saller).

http://www.portafontium.eu/iipimage/30066972/petrovice-24_0240-n?x=-21&y=2&w=1030&h=668

Jejich syn Johann Georg (švec) žil v c. 43 a 45 a jeho žena Magdalena

Brandstadt.: Re: Re: Spáleniště [Václav Zahradník 22.3.2017]
Se jménem Stöhr jsem se v souvislosti s Kochánovem, resp. Spáleništěm (Brandstadt) dosud nesetkal. pozeptám se u pamětníků. Sallerovi zde až do odsunu skutečně po mnoho let žili. Jak jsem se minule zmínil, potomek pana Sallera ze Sovy před lety místo navštívil, konkrétně se podílel na tradiční pouti konané každoročně v květnu u "Zajíčků". Mělo by se jednat o duchovní osobu. Spáleniště pr
Brandstadt.: Re: Spáleniště [Marek Pacal 21.3.2017]
Dobrý den, jsem (po matce) potomek rodu Stöhrů kteří žili v Horním Kochánově a v osadě Mokřany (Moos). Také další příbuzné rodiny jako byli Sallerovi žili v těchto lokalitách a v osadě Brandstadt. (Např. Nikolas Saller, můj předek, žil v osadě Brandstadt již v 90. letech 17. století). Fascinuje mě historie těchto dnes zaniklých míst. Všiml jsem si vašich znalostí a rád bych se dozvědel více. Ta
Triebschitz: Re: Setkání 2017 [Štěpán Pagač 21.3.2017]
Jsem opravdu rád že se po téměř čtyřiceti letech poprvé setkám s kamarády.
Heiligenkreuz- Schloss: Svatý Kříž [Zdena Altnerová 20.3.2017]
Dobrý den ,prosím můžete mi potvrdit když v rodném listě má babička místo narození Svatý Kříž , okres Domažlice , že je to tato obec ? Pořád nemůžu najít matriku kam patřila -narozena roku 1900 . Moc děkuji
Krásný den
Zdena Altnerová

Klein Zinken: Stará Homole a Velké Stínky pod Bukovou horou [Zdeněk Volf 18.3.2017]
Existuji dobová fota dnes již zaniklých osad puvodně hornických.osady se nacházeji poblíž obce zubrnice sám pocházím z obce Blankartice a zaniklé osady jsem několikrate prošel ato i celé okoli Verneřicka.
Am Steindl: Záník [Tomáš Svoboda 18.3.2017]
Hájovna byla zbourána v roce 1953 společně s Ranklovem a místo ní používali poslední dům na Zlaté Studni.
Rudelzau: Re: Prosba [Igor Hendrych 17.3.2017]
Dobrý den,
historii církevních památek včetně personálního obsazení všech bývalých farností ve všech zaniklých obcí Libavska jedinečným způsobem zpracovala paní Jana Krejčová, která ji také publikuje v časopisu POODŘÍ již několik let. e-mail janakrejcova.atelier@seznam.cz

Goldberg: Poklad [Mara 16.3.2017]
Jak pokračuje pátrání,něco mám též nastudováno
Karwin: Dotaz [Petulee 16.3.2017]
Zdravím všechny lidi dobré vůle :-)
Je mi sice jen 27 a starou Karvinnou pamatuji maximálně tak z vyprávění babičky, která se tam narodila a vyrůstala (Pamatuji si názvy Solca, Jindřiška, Masarykova škola a pár ulic), je roční 1944. Předtím tam bydleli i její rodiče, prababička byla švadlena a jmenovala se Štěpánka Galgonkova. Kdyby někdo měl o nich bližší informace, třeba přesně místo, kde

Bezno - nádraží: Mnohem déle... [Petr Kubát 15.3.2017]
Budova stála minimálně do roku 2000. Rozebrána byla z důvodu svých kvalitních cihel, jež si kdosi naboural na svůj domek.
Frauenthal: dům 223 [Hana Machová 15.3.2017]
V tomto domě se narodila má babička Marie Raabová v roce 1904 Její otec Isidor Raab byl kočí maminka Terezie
Zdravím z Náchoda Hana Machová

Dosud nezpracované obce: Re: Re: Sloupský mlýn. [Ludmila Bartoňová 15.3.2017]
Dobrý den, již jsme v kontaktu. Uvítám jakékoliv informace.
Dosud nezpracované obce: Stříbrné Hory u Rýmařova [Zuzana Bílá 13.3.2017]
Dobrý den, našel by se ještě dnes někdo, kdo žil ve Stříbrných Horách u Rýmařova v roce 1959-1963? zajímá mě dům s č.p. 33 , dnes zřejmě zbouraniště. Bydlela tam tenkrát rodina Mazánkova. prosím o jakékoliv informace.
Obermarkschlag: Re: Hraničná [Přemysl Ondra 13.3.2017]
Zdravím, tak je tam změna. Na místě bývalé Horní Hraniční jsou cedulky s číslem domů a pamětní křížek na místě kaple s dobovými fotografiemi....
Döberle: Debrné u Trutnova [Pavel Bark 12.3.2017]
Zdravím chtěl bych se dozvědět jestli jsou někde fotky Debrného u Trutnova z r.1939-1945 diky za info
Silov: Re: Reakce na Nekvasovy [Michal 12.3.2017]
Posílám mail: hoznedl@seznam.cz. Díky.
Silov: Re: Reakce na Nekvasovy [Michal 12.3.2017]
Posílám mail.
Silov: Reakce na Nekvasovy [Vojta 12.3.2017]
Napiš svůj email.
XX: oprava [Milan Gruber Bouška 12.3.2017]
Taky se mě to několikrát povedlo ale když najdu něco jiného tak se dá to staré xxx opravit a přepsat do nového určení i hodnot.
Herrlich: Rodina Eliášova [Lucie 11.3.2017]
Dobrý den, hledám někoho, kdo znal rodinu Eliášových...pradědeček byl Antonín Eliáš a jeho otec také Antonín, matka Františka, rozená Sládková. V Hrdlovce jistě bydleli ještě ve 30. letech, pak nevím. Za případné info děkuji!
Žleby - hrobka Auerspergů: Re: Upřesnění - hrobky byly dvě [Karel Slavík 11.3.2017]
Ten rok postavení hrobky nesedí.Přesnější by byl rok 1913.
Galdenhof: krátce [Milan Gruber Bouška 11.3.2017]
Patřil k Dobřenci. Jalový Dvůr (Galdenhof) zmiňovaný již v roce 1455, jehož zříceniny se nachází necelý jeden kilometr na severovýchod od vesnice. Kromě vlastního hospodářského dvora zde stál další obytný dům a v roce 1930 v nich žilo celkem deset lidí.
Karlsbad: Konkrétně [NN 9.3.2017]
Obecné konstatování nad tím co podrazilo Sudety a Karlovarsko je dobré, v řadě bych souhlasil, někde ne. Nicméně v kapitole o Lázeňské čtvrti by bylo zajímavé uvést konkrétní demolice a přestavby, klidně i s politicko mocenským pozadím.
Přislop: Zaniklá obec PŘÍSLOP [Marie Králíková 8.3.2017]
Tato obec se nachází mezi Ktiší a Prachaticemi ,bllíže k chrobolům pro upřesnění.
Těchnice: Re: Těchnice-....původní obyvatel [Petra 8.3.2017]
Dobrý den, doufám, že je ještě možnost získat nějaké informace, fota apod. o obci Těchnice. Moji předci z této vesničky pocházejí - Horovi. Můj praprapra...děda zde byl učitelem a následně i jeho syn, tato tradice se držela několik pokolení. Měla bych velký zájem o foto školy a příp. chalupy, kde žili, dle matriky bydleli nejdříve v chaloupce č. 8, poté č. 30. Poslední člen mé rodiny zde zemřel ro
Saník: Re: Saničtí mlynáři [Karel Zítek 7.3.2017]
a dnes již máme pozemkové knihy a tak si na

1607 http://digi.ceskearchivy.cz/cs/721357/50/3761/862/43/0
můžeme přečíst, že Saník již r. 1607 nebyl panský, ale soukromý a od bratří Saniíků si jej kupuje Václav Kazimour ...

Welkau: Re: pro paní Jitku Kirchnerovou [Zdeněk Pechar 7.3.2017]
Jeden z mých předků Václav Pechar byl dle matričního zápisu ve velcí kovářem a za manželku měl annu kratochvíle,jde o rok 1838.
xxx: xxx [Kamil Klusák 6.3.2017]
Prosím o zrušení této stránky
Reschwitz: Re: Re: Re: Re: Re.Radošov [Jozef 6.3.2017]
Ahoj tu Jožka kuchár pozdravujem :)
Grafenried: 2016 [Vendula 5.3.2017]
Postupně se odhalují a upravují sklepy a pozůstatky budov, zbytky kostela jsou odkryté a upravené, provází to popisky a fotografie. Moc krásné, stojí zo za návštěvu.
Kunnersdorf: Hledám bratra a spolužáky [Jitka Janoušková 5.3.2017]
Ahoj lidi, žila jsem v obci do roku 1972. Hledám bratra Václava Karvánka, měl se odstěhovat do Jirkova. Ráda bych také našla jakoukoli zmínku o mých spolužácích - Růžička, Čerňanský, Řezníčková, Hampl, Cíchová, a ostatní. Byli jsme ročník 1960. Náš dům měl číslo popisné 101 za potokem. Kdokoli by cokoliv věděl, dejte mi prosím vedet na tento email - ladajitu@seznam.cz

Jitka Švarcová (

Ober Oggold: Horní Okolí [Jindra 3.3.2017]
Na Horním Okolí se nedochovaly žádné velké rozvaliny jako na Dolním Okolí, nicméně po dvou statcích se dochovaly patrné základy i se sklepenim ve výborném stavu...po ostatních domech jen ostrovy rozvalin zarostlých náletem..
Wallhof: Wallhof je nám zapovězen? [Miroslav Jakl 1.3.2017]
Katastrofa! Po letech jsem se chtěl podívat na známá místa a také mi v cestě zabránil plot přes silnici! Díval jsem se na nějaké nové fotografie a pohled z letadla, ale vúbec ta místa nepoznávám! Je fakt že je vše zplanýrováno, upraveno a udržováno, ale duch místa je úplně potlačen! Byl jsem zde v době, kdy stál ještě zámek. Sice zdevastovaný, ale ještě nerozvalený a zastřešený. Za ním u potoka by
Duppau: A čo úcta padlým Čechom a Slovákom ? [Marian Petrovič 1.3.2017]
Zdá sa mi už veľa nariekania nad osudmi sudetských Nemcov. Pamätníci veľmi dobre vedia, akému tlaku boli vystavení českí obyvatelia v roku 1938. Sudetskí Nemci spolupracovali s Hitlerom a bojovali na jeho strane. To je fakt! Ak by tu zostali, tak by v strednej Európe bolo nové Kosovo. Nemcom sa nedá veriť. To, čo dokázali v Osvienčime alebo v Lidiciach bola hrôza. A k nemeckým vrahom patril aj naj
Bilin - Brauerei: dotaz k Bílinskému pivovaru [Černochová 28.2.2017]
Dobrý den, je někde možno získat více info k provozu a personálnímu obsazení pivovaru mezi lety 1945- 1977, můj dědeček p. Šmejkal tam pracoval jako sládek, ředitel, poté vrátný... byla jsem tam jako dítě velmi často - ve sladovně atd., měli jsme dostat i byt sládka ... je mi z toho smutno, jak to dopadlo
Lipšitz: Re: Semínův mlýn [Zdeněk Pechar 28.2.2017]
Když kliknete u příspěvku Semínův mlýn, na jméno autora můžete mu napsat. Ale musíte v textu uvést svůj email, jinak nemá možnost Vám odpovědět. Zobrazuje se mu jen kontakt na stránky zanikláčů.
Gaberlmühle: Re: funkční odkaz [Zdeněk Pechar 28.2.2017]
Díky za upozornění. Odkaz jsem sám nevkládal, takže nemám ani možnost ho smazat. Ani nepoznám kdo to byl. Zbývá jedině admin.
Tvrzice - cihelna: Tvrzice-cihelna-informace [Jan Vlček 28.2.2017]
Cihelna/cihlářská pec/ st.p.43 a obytný dům čp.34/st.p.42 v k.ú.Tvrzice byly do evidence zapsány v roce 1939 .
Stavby vznikly po parcelaci původní p.č.93/16 /dle Pozemkového katastru.
Parcela 93/16 ani stavební parcely nejsou zakresleny na mapě Stabilního katastru Čechy-8138-1 .
Stručně k vlastnictví/do r.1947/: 1899-1937: Josef hrabě z Herbersteinu- jen pozemek/, 1937-1947:Fran

Kirche des Hl. Antonius v...: Re: Re: Klínský kostel [Štěpán 28.2.2017]
Velice užitečné jsou fotomapy z padesátých let na http://kontaminace.cenia.cz/
Kirche des Hl. Antonius v...: Re: Klínský kostel [Štěpán 28.2.2017]
Ve skutečnosti stával kostel pod tímto parkovištěm. V místě, kde je dnes spodní část parkoviště s kontejnery, byl malý hřbitov.
Gaberlmühle: funkční odkaz [Jaroslav Liška 28.2.2017]
http://www.slavkovsky-les.cz/mlyna-slavkovskeho-lesa/gaberuv-mlyn
Hilgersdorf: Re: Chybi mi fotografie domů ze současné doby. [Milan 27.2.2017]
Bylo,nebylo likvidováno,to nevim (v podstatě se odstěhovali Němci,Čechů moc nebylo,proto to odsídlení-si myslim),ale babička vyprávěla,že se peklo v pekárně i za socialismu,jen léta nevim. Milan
Hilgersdorf: Re: Re: Re: Re: Re: Nejsevernější stavení v ČSSR [Milan 27.2.2017]
Zdravím,jen k tomu Facebooku,né každý ho má a chce.Lepší je si to někdy podělit ,vysdílet třeba přes e-mail. Původ mam víceméně ze Severní ale abych si prohlížel fotky na FB to ne! Omlouvam se za "nedůvěru" k socsítím,ale.. Prosim o jakou koliv fotku či dokumentaci k Severní či Lobendavě. Děkuji Milan(původem od Zimmerů č.p.85? )
Kaschnitzberg: zbytky [R. Hrček 26.2.2017]
Potvrzuji, snad jen ti staří obyvatelé už zemřeli nebo se odstěhovali. V blízkosti renovovaného domu stál ještě loni (2016) kámen, odkazující na bývalou kapli, po níž léta na zemi zůstala kupole. Možná by se našly i nějaké pozůstatky hřbitůvku.
Triebschitz: Smutná zpráva [Marta Kotvová 26.2.2017]
Vlastík Dvořák spáchal sebevraždu 14. srpna 2016 ...
Triebschitz: Re: Re: Re: Setkání2015-pro Naujock [Marta Kotvová 25.2.2017]
Vlastík Dvořák spáchal sebevraždu 14. srpna 2016 ...Moc mi chybí :-(
Lipšitz: Semínův mlýn [majka 23.2.2017]
Prosla bych o jméno autora příspěvku Semánův mlýn,příp.p kontakt.Děkuji
Wittine: Re: Re: Stará fotka [V. Kraus 22.2.2017]
Budete mít pravdu, na S. Homoli moc blízko, k té asi patří ona pole ve svahu v dáli.
Mohlo by to tedy snad být čp. 16, kousek za dolíkem s pramenem.

Wittine: Re: Stará fotka [Milan Gruber Bouška 22.2.2017]
Dobrý den
Pane Kraus je hodně pravděpodobné nebojím se říct že to hraničí s jistotou že baráky v pozadí je stavení které je označeno 138 na leteckém snímkováním z roku 1954 viz 2 skeny které jsem přidal do snímků "Ostatní". Pozdravuji a děkuji za spolupráci. Milan Bouška.

Neustift (Gemeinde Planles): Re: vojáci opravují [Vlastislav Smutek 22.2.2017]
Vojáci nikdy nic neopravili, možná nějak slátali pro svoje potřeby a nebo pro jistotu zdemolovali a zničili. Mluvím o VVP Boletice.
Pertersbach: Re: petrov [Smutek Vlastislav 22.2.2017]
Vy máte na mysli bývalou salaš. Petrov býval mlýn půl kilometru pod Květušínem.
Schneiderhof: Myslív [Jarda Voráček 21.2.2017]
Je nutné připomenout, že v této, zaniklé, obci probíhala operace KSČ pod názvem Kámen. Zde byla vytvořena umělá americká celnice a po výslechu byli lidé zatýkáni.
Goldbrunn: Obrázek: Stary komin (mozna sklarna) u Zlate Studne [Tomáš Svoboda 20.2.2017]
Je komín z hájovny "u Matesa"
Wittine: Stará fotka [V. Kraus 20.2.2017]
Myslím, že ty domy vzadu by mohla být Stará Homole.
Wittine: Příběh staré fotografie -final [h.reiter 20.2.2017]
Tak tato fotka je opravdu špicová. To se vám podařilo:-)
Lang-Ugest: SRAZ OBCÍ JENIŠŮV ÚJEZD A BŘEŽÁNKY [JARKAŠTĚPNIČKOVÁ 19.2.2017]
ZDRAVÍM VŠECHNY .KAŽDOROČNÍ SRAZ BUDE 27.KVĚTNA 2017 ZA CHLUMEM KULTURNÍ DŮM FONTÁNA SRAZ 14.00 HOD .MOC SE TĚŠÍM
Cukrovar - Martín a Líbez...: jako kluk [Fideira Silarino 19.2.2017]
Jako kluci jsme lezli párkrát do té opuštěné továrny. Pomatuji se, že v jedné místnosti byly stovky různých zkumavek a baněk a také spoustu desek s výkresy jiných pražských továren (myslím že čkd, nebo tak něco, nevím proč to bylo zrovna v cukrovaru). Dvě zkumavky mám asi doteď.
Brno - hotel Metropol: Děkuji všem za vzpomínky i foto [Pavel 19.2.2017]
Dostal jsem se na tuto stránku náhodou, přes jedno hledané jméno. A našel jsem zde i zajímavý kus historie kolem hotelu, kde jsem prožil také nezapomenutelné chvíle, nejen několikeré posezení v restauraci s přáteli a kolegy ze zaměstnání. První akci v Metropolu, po obřadu v kostele na Křenové, na podzim 1973, jsem prožíval nejsilněji, a to svoji svatební hostinu a pak následnou veselku, kdy jsme s
Kvilda-kaple sv.Štěpána a...: Tremlův dvůr [Vlastimil Hromada 18.2.2017]
Povídání o dvoru je na Kohoutím kříži u jména Margarethe Trömlová.
Rosspresse: Rozprechtice statek [zdenka 17.2.2017]
článek z Dubáčku 4/2012, autorka Markéta Myšková:

OHROŽENÁ KRÁSA
Jednou z nejstarších osad na Dubsku jsou Rozprechtice. Uvádí je již výčet majetku, který šlechtici Albrecht a Jan v roce 1253 přenechali řádu Křížovníků s červenou hvězdou. Dubou s vesnicemi, mezi nimiž byly i Rozprechtice, získal pak po roce 1257 Jindřich (Hynek) z rodu Ronovců.

Vesnice Rozprechtice b

Maltheuern: Můj strýc [Kareel Bednář 17.2.2017]
Můj strýc František BYLobchodník .Jednou ho jel navštívit můj otec a vyprávěl takovou historku že mu strýc dal věnec vuřtů a táta ho snědl najednou.strýc byl šprýmař.Prosím jestli byla vedena kronika z období(strýc byl narozen 1910)a byla tam znínka nebno foto dejte vědět.Já sám jsem v Záluží sloužil jako voják v .l965-1966.Rád vzpomínám. Děkuji.
Ruditz Hof: Statek na Hrázi. [Václav 16.2.2017]
Rodina byla vystěhována bolševickým režimem do zchátralého domku v obci Kamýk. Ve statku bydleli cikáni a po vybydlení zmizeli.
Herrlich: Re: Re: Re: Hrdlovka [Míra Pulec 15.2.2017]
Dobrý den,
po hodně delší době jsem dnes našla odpověď na taťkovo dotaz, moc děkuji. Taťka loni oslavil 60let a teď v pátek 17.2.2017 slaví 61. Je přes týden v práci v Německu. Pokud byste měl nějaké foto a videa, budu moc ráda. Jsem nejstarší dcera, posílám svou adresu, kam je možno zaslat: Jiřina Pulcová, 1.máje 222? 385 01 Vimperk. Jinak tel na taťku je 606110651. Bude určitě moc rád, kdy

Karviná-nový zámek: kontakt na paní Eriku ze dne 9.9.2016 [Eduard Kula 15.2.2017]
jsem pamětníkem a rodákem ze Solce , roč. 1936. Můj otec pracoval jako elektriář na zámku Solca i jako kluk jsem chodil do parku a na zámek, osobně znám hraběnku paní Olivii, jejího syna Johana, synovce Karla atd. napište prosím - mohli bychom se zkontaktovat a vyměnit svoje paměti?
Zdravím a těším se na odpověď . Eda Kula z Bohumína.
Jsem fanda rodu hraběcích Larischů.

Wiklitz: Re: Rodáci [Petr Hartlich 14.2.2017]
Spominky prožil jsem dětstvi na Krajčence pokud mne znate tak se ozvěte bydlel jsem od roku 1960 do 1978 Mexiko Pak jsem šel na vojnu.ročnik 1959.
Wiklitz: Re: Re: Mexiko [Petr Hartlich 14.2.2017]
Ahoj ročnik jsem 1959 všechny o kterych pišeš znam k Žačkum jsem chodil a kamaradil se s Věrkou Horakovou
Neudorf an der Biela: Re: letecke snimky z roku 1953 Nove sedlo a okoli [milanaulicky 14.2.2017]
Kde najdu letecký snímek z r.1953 dík.
Wiklitz: Re: Re: Re: Mexiko [Petr Hartlich 14.2.2017]
Ahoj Petře bydlel jsem na Mexiku znam tebe i tve rodiče bydlel jsem tam od roku 1960 až 1978 pak jsem musel na vojnu vr.1980 jsem se vratil ale už do Usti za rodičema do panelaku.
Kopitz: Spolužáci [Piskač Josef 14.2.2017]
Na stránkách spolužáků je založen ročník 1966-1969 K1A, K2A, K3A, třídní učitel Bohuslav Kraus,v kontaktu jsem s J.Malčánkem, K. Vosykou, K. Krtem, L.Vomastovou, J Bártovou, budu rád když se někdo další přihlásí P.Piskač
Brüx: Re: Re: Re: Re: rodák - ročník 1943 jeskyně na Hněvíně [Paula Ferarino 14.2.2017]
Dobrý den pane Vonka , jeskyně na Hněvíně : je vstup do jeskyně a pak se rozdvojuje na právo a jedna cesta vlevo . Zde vyčnívaly koleje. Dříve se tu těžilo stříbro a také se zde dalo pěkně schovat. Ten vchod byl velký tak i dospělí člověk mohl projít, jako malý děti jsme tam chodili si hrát. S pozdravem Paula
Tschausch: Důl Nejedlý [Jana Hvězdová 14.2.2017]
Dobrý den. Já na Nejedlým vyrůstala do cca 5ti let:-) Dnes jsem prohlížela staré fotky. Ze šachty mám opravdu jen 1fotku ..kde je mamka.. Marie Janoušková roz, Svobodová. Pracoval tam děda Oldřich Svatoch snad jako štajgr. Můj taťka Jiří Janoušek tam fáral. . Proslaven jako velitel "Psí noha":-D Což měla být parta kluků.. zřejmě do ní patříc Josef Chaloupka, co vyváděli skopičiny až do d
Lonkau: Re: Re: Re: Re: Re: Louky [Jiřina 12.2.2017]
Dobrý den , pane Rotter, mockrát vám děkuji za odpověď a email, už jsem nevěřila že bych mohla dostat nějakou odpověď, když jsem viděla v kterém roce byly komentáře od Loučanů. Momentálně mám doma v nučku s pravnukem tak se na internet asi do útery nedostanu abych vám mohla napsat email. Je až neuvěřitelné ,že jste mé prarodiče dobře znali a tak blízko sebe bydleli . Mám velkou radost a zatím vám
Cukrovar - Martín a Líbez...: Re: Název [Radim Šulc 11.2.2017]
Nevíte něco prosím o té trati? Uvítám jakýkoliv odkaz, díky
Lonkau: Re: Re: Re: Re: Louky [Robert Rotter 11.2.2017]
Ano i Váš dům je na této maketě. Vložil jsem zde foto části makety Louky -střed. Dám zde ale asi všechny fota makety,aby si každý našel svůj bývalý,či současný dům sám. Domy,které byly zbourány mají černou střechu,domy které stojí červenou.
Lonkau: Re: Re: Re: Re: Louky [Robert Rotter 11.2.2017]
Dobrý den. Napište mi na mail rotterrobert@seznam.cz. Vím,kde bydleli Vaši prarodiče. Asi 40 metrů od mého dědy na Vinohradě na kopci Bonkovka. Má teta i otec si pamatu jí celou Vaší rodinu. Více na mail.Děkuji.
Lukeschmühle: možné opřesnění názvu mlýna [Petr Junek 11.2.2017]
Domnívám se že správný název mlýna není Lukešův (Lukesch Mühl),ale Lukasův (Lukas Mühl). Pravděpodobně se jednalo o panský mlýn a vrchnost se jmenovala Lukas.Mí předci působili v této oblasti jako mlynáři (rozvětvená rodina Skalla).Johanu Skallovi pachtovnímu mlynáři z Týnišťského mlýna se tu narodil 1823 syn Antonín. Johan Skalla na stáří koupil mlýn na Kodě 5 a je později uváděn jako Johan Skall
Reschwitz: Zdar [Standa Guhl 9.2.2017]
Chodili jsme nacerno do Radonic u Kadane do hospody.Nejdriv z Obrovic pesky do Kadanskeho Rohozce a odtamtud vlakem. Kdybyto Major Boljesik vedel tak ten bynam dal. Kdoto znal ad se ozve.
Seestadtl: Re:nehledám [Karel Nový 9.2.2017]
již jsem našel
Triebschitz: nehledám [Karel Nový 9.2.2017]
již jsem našel
Hanselmühle: zdi [Karel 9.2.2017]
Dobrý den,
předem chci poděkovat za Váš příspěvek.
A chtěl bych jen dodat, že objekt zřejmě zcela zničen není, dle fotek, které se dají najít na mapy.cz, to vypadá, že tam jsou zbytky zdí a snad nějaká čundrácka útulna.
Místem jsem již několikrát šel, bohužel však po druhé straně řeky Moravice. Díky Vašemu příspěvku se příště zastavím u zbytků mlýna.
Děkuji

Heiligen: Re: Rekonstrukce ve Světcích [Luděk 9.2.2017]
Pokud myslíte jízdárnu, tak ta už je delší dobu opravena, konají se v ní výstavy nebo koncerty a město Tachov uvažuje o trvalém provozu pro turisty (zřejmě v režimu úterý-neděle). O jiných akcích nevím.
Reschwitz: Zdar [Standa Guhl 8.2.2017]
Byl jsem jen kratkou dobu na Zebletine na vodarne 90 a pamatujisi ze tomu velel Boljesik Korunka a obcas tam zavital plukovnik Dusek na kontrolu .Slouziltam absik Rosypal vojin Kuruc.Kosohorsky a dalsi.
Kahr: Re: Re: Kahr + Kahr ? [Günter Minnich 7.2.2017]
Kahr (úžlabí), byl horní a dolní Kahr, zboural nebo zanikl dolní Kahr.
hledám fotky z zaniklého dolního Kahru.
zdraví Günter Minnich

Švrkl: Re: Švrkl [Endlicher Lubomír 7.2.2017]
Píšete doba zániku 1945-1950. My jsme se odtamtud stěhovali až v roce 1960.
Heiligen: rekonstrukce ve Světcích [Ladislav Kurka 7.2.2017]
Probíhají v současnosti nějaké rekonstrukční akce ve Světcích?
Dík

Seestadtl: hledám [Karel Nový 6.2.2017]
Hledám Ladislava Dlaska narozen okolo roku 1950 v roce 1970-71 byl na šachtě v Ostravě
Pressnitz: Hledám spolužáky z let 1962-1971 [Michalčák Jan 6.2.2017]
Jsem ročník1957 a chodil jsem od1.třídy v Přísečnice do školy.Pamatuju si tyto spolužáky:Hanz Eberle, Dietmar Suchopár a jiné.Z kantorů si vzpomínám na Moniku Pechočovou.Prosím ozvěte se na tel:721620745. Letos máme všichni velké kulaté jubileum!!! Tak by jsme si mohli letos v létě někde udělat slezinu. S pozdravem Jenda.
Pibrans - Synagoge: Re: Synagoga v Zalužanech [... 5.2.2017]
Synagoga v Zalužanech od padesátých let sloužila jako kovárna a nic už tam synagogu nepřipomínalo, péče o židovský hřbitov připadla po válce nověmu majiteli nemovitosti, který ji koupil od Obce židovské. V 80 letech byla nemovitost opět prodána. L.
Nimrod: nimrod [jarda 4.2.2017]
Cele je to hloupost s tim Nimrodem.To si nekdo vymyslel aby nalakali lazne turisty.nekolikrat jsem tam byl a neni pravda ze tam strasi.jo a nejtrapnejsi je jak nekdo stale obnovuje stranky tohoto hotelu,aby to bylo jeste zahadnejsi.at to srovnaj se zemi a bude klid,ale to by zas nemelo mesto atrakci ze?cele je to trapne,nikdy tam nestrasilo,leda tak v neci hlave.
Lonkau: Re: Re: Re: Louky [Jiřina 4.2.2017]
Dobrý den pane Rotter.Velice mně potěšilo že jsem po dlouhém pátrání objevila tyto stránky.Moje maminka Emilie rozená Bonková, pocházela z malých Louk .Má babička a děda se jmenovali Marie a Josef Bonkovi. Bydleli v domku č.p. 126 ,který stál na kopci , nyní asi v tom místě se zatáčí cesta dolů k trati a pokračuje k závorum , přes závory do leva ke kostelu. Víc bych se rozepsala kdyby jste byl oc
Deutsch Kralupp: Re: Kralupy [Miluse 4.2.2017]
Foto kralupy
Werlsberg: Re: vršek-barbora [V.Fiala 4.2.2017]
Zasílám video na téma vršek-barbora

http://youtu.be/myZ3eh-c_Lo
pokud bude někdo kdo se na to obobí ještě pamatuje napište na . vaclav.fiala@rete.cz

Ahrendorf: Re: mila Pavlov [Jiří Hejda 2.2.2017]
Dobrý den, jsem syn Karla Hejdy, strejda Míla je již bohužel po smrti. Moje rodiče pocházejí z Pavlova a Verneřova a budu rád za jakékoli informace, které předávám rodičům. Rádi na Vás vzpomínají a vyprávějí 😉. S přáním hezkého dne J.H.
Karviná-nový zámek: Re: Pro pana Zemana [Monika Jarošková Kul 1.2.2017]
Ráda bych probrala historii Karviné s pamětníky, byl byste ochoten? :-)
Karviná-nový zámek: Re: Reakce na Karvinou Solcu [Monika 1.2.2017]
Dobrý den, ráda bych si popovídala s pamětníkem jako jste Vy. Děkuji. :-)
Pilsen-Deutsche Theater: Re: potřebuju poradit [Václav 1.2.2017]
Je to již 7 let od Vašeho dotazu, ale stejně zareaguji, co kdyby :)

Dnes je to klub Pantheon - diskotéka.

Briesen: Sraz obcí [Štechmüler Petr 31.1.2017]
Vážení rodáci a přátelé,
sraz obcí Jeníšův Újezd - Břežánky se koná
27. května 2017 od 14°° hodin.
V Bílině Za Chlumem v kulturním domě Fontána.
Štechmüler Petr

Dosud nezpracované obce: Dotaz. [Vlastimil Hromada 30.1.2017]
Dobrý den.
Měl bych dotaz,možná to bude někdo vědět.Nedaleko od Mnichovic u V.Brodu zhruba 300 metrů na jihovýchod stával poměrně velký statek,podle historické mapy nedaleko rybníka,který tam býval.Stavení je ještě na mapě Kontaminace v r.1952.Zajímalo by mně,co to bylo za dům.Děkuji,Hromada.

Pahlet: předkové [Martin 30.1.2017]
Zdar, já jsem měl v Pahlet přímé předky, Němce, rodina se jmenovala Dietz. Samosebou odsunuti.....
Triebschitz: Setkání 2017 [MB 30.1.2017]
Setkání obyvatel zaniklých obcí se koná 27. 5. 2017 od 15.00 na dolní louce zámku ČH.
Svatá Barbora: sv.Barbora [Kamil 29.1.2017]
Dobry den .. mnel by nekdo kontakt na majitele nebo jeho zastupitele?...moc dekuji K.
Liquitz: Re: Re: hledání kontaktů [hledam slecnu aninka 29.1.2017]
hledam pani za svobodna eva šeplava nebo aninka jirikova z libkovic okres most
Kaitz: Re: Re: Kaplička [Jaromír Lenoch 29.1.2017]
Hezký den, pokud chcete,tak mi napište jaromir.lenoch@centrum.cz
Glatzer Schneeberg - Auss...: mramorový památník na polské straně [předota miroslav 28.1.2017]
Pocházím ze Šumavy a zajímám se o staré památníky. Prosím o údaje ohledně starého mramorového památníku na polské straně Kralického Sněžníku, abych, až toto místo v létě navštívíme, byl v obraze. Děkuji předem za ochotu. Předota
Reischdorf: Re: Rusová čp.101,dolní konec vedle zastávky busu. [Michačák Jan 27.1.2017]
Bydleli jsme v Rusové od r.1959-1970 chodil jsem tam do školky.V r.1962 jsem od 1.třídy nastoupil vPrísečnici do školy.Skončil jsem v 8.tr v r.1970 kdy jsme se přestěhovali. Tel.721620745. Prosím o odpověď Jenda.
Dürrengrün: Re: Odsun? [Libor Had 27.1.2017]
nechte spát historii, nic se už nezmění, ať už to bylo jakkoliv.
Dürrengrün: jako děti [Libor Had 27.1.2017]
jako děti jezdící k dědovi do Smrčiny jsme to tam často prolézali, byť přes výslovný zákaz rodičů, aby jsme se nikam nepropadli. Pamatuji si na několik volně přístupných sklepů. psal se rok cca 1982
Karviná-nový zámek: Re: Reakce na Karvinou Solcu [PeterS 26.1.2017]
Dobrý večer, paní Natanková,

rád bych Vás požádal o laskavost: Myslíte, že byste byla ochotná mi odpovědět na pár krátkých dotazů o události, kterou zmiňujete? Nepůjde o nic složitého, zabralo by to jen pár minut. Byl bych Vám velmi vděčný, i když od přidání příspěvku již uplynula nějaká doba.
Za odpověď vám předem děkuji a mějte se dobře:)

Lang-Ugest: Re: Sraz obcí Jenišův újezd a Břežánky [Jaroslav Kačírek 25.1.2017]
Jmenuji se Jaroslav Kačírek a jsem rodák z Jenišova Újezda. Vaše matka je moje sestřenice.Já již desítky let sháním fotografie mé rodné obce a pravidelně dojíždím na srazy, které se konají v Bílině.Také hodně dlouho sháním potomky Josefa Hefnera(bratra mé matky) nar.19.10.1907-19.7.1964.Byl bych rád když se mě pisatel ozve na E-mail jarakacirek@seznam.cz či tel.733572087
Reschwitz: Re: Re: Re: Re: Re: Re:Clup a Pejša [Juro 25.1.2017]
Dík že si sa ozval. Neviem či si ma pamätáš je to už spústa rokov. Moje meno je Juro Bumbál. Pošli Mi prosím Ťa aspon tú starú adresu na Gintra. Môj e-mail : apbsro@apbsro.sk. Napíš mi aj čo sa udialo s Tebov za tie roky. Aspon v skratke. Tak ešte raz Dík. JURO
Dosud nezpracované obce: Česká Třebová - Trávník [Pavel Matas 24.1.2017]
Našel by se zde někdo, kdo by se ujal vložení a zjištění informací o zaniklé čtvrti České Třebové - Trávníku? Viz http://pardubice.idnes.cz/pribehy-sidlist-travnik-v-ceske-trebove-f0x-/pardubice-zpravy.aspx?c=A170121_2300463_pardubice-zpravy_jah#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main
Na ZO se najde spousta kravin, které sem tematicky nepatří, ale n

Reschwitz: Re: Re: Re: Re: Re:Clup a Pejša [Zdenek Vařbuchta 24.1.2017]
Nevzpomínám si, kdo jezdil s buldozerem. Občas se sejdeme Roman Bílý (výkonný po Šimáčkovi), Michal Deýl (spojař), Luboš Drahotský (pošťák) René Hána, Jirka Volkán, Arnošt Zlatohlávek (autaři) Martin Bláha (moto), Milan Horváth (tatra s pluhem) Günther - od té doby, co jsme se rozešli, nikdo ho neviděl. Mám na něj pouze adresu, kde bydlel, když jsme šli před 35 roky z vojny domů, ta by Ti byla asi
Kaitz: Re: Kaplička [Chasáková 24.1.2017]
Dobrý den, zajímá mne paní Jana Luláková,také jsem rozená Vajcová a do Kyjic jsem jezdila k babičce též Vajcové jako dítě na prázdniny v šedesátých letech, škoda té vesnice, mám pocit, že se v ní uhlí ani netěžilo, chtěli jsme se tam se sourozenci podívat, ale údajně tam není žádný přístup.Chasáková.
Chudobín: Wikipedie [Karel Lejska 24.1.2017]
Pokud máte další informace, editujte prosím tento článek na Wikipedii: https://cs.wikipedia.org/wiki/Chudob%C3%ADn_u_Dale%C4%8D%C3%ADna
Schmeil: Smilov [Hendrych 23.1.2017]
Poslední dům byl zbourán v roce 1995.
Brüx: Oprava názvu [Petr 23.1.2017]
Opravuji nápis na zvonku.Správně je to Sportovní dům Kunz,Most.Děkuji za případné informace.
Brüx: zvonek na kolo [Petr 23.1.2017]
Dobrý den,chci se zde zeptat starých mosťáků nebo sběratelů, zda neví nějaké informace o sportovním domě Kanz v Mostě.Našel jsem starý zvonek na kolo s tímto názvem.Jsem rodák z Mostu( i když mladší ročník) a nenašel jsem žádného pamětníka, ani žádnou fotografii, ani žádnou informaci na Googlu. Předem vám děkuji za jakoukoliv informaci. Petr
Lom: Re: Spálená osada [Zbyněk 23.1.2017]
Jedná se o "spálenou ves".Pokud vím,jméno osady není známo,zanikla prý někdy za třicetileté války,což ovšem nemám potvrzeno.Ležela nad Lomským údolím po levé straně asi 3 od jeho ústí.Do dnes jsou patrné zbytky základů domů.Dám sem nějaké fotografie,až se tam zase dostanu.
Neuthal - Hegerhaus: Nové Údolí-hájovna čp.14 [Jan Vlček 23.1.2017]
Stavba čp.14/st.p.124/1 v k.ú.Nová Pec.Objekt zahrnoval obytné stavení,stáj a stodolu.Nemovitost je zobrazena na mapě Stabilního katastru :Čechy-5201-1- mapový list 13.
K vlastnictví:1936-1940- Dr.Adolf Schwarzenberg,-1940-1945:Německá říše,po r.1945 pak vlastnictví dle zákona č.143/1947 přešlo na Zemi Českou.Stavba byla odstraněna v 50.létech minulého století/ v listinách zapsáno v r.1958

Zaniklé obce ve filmu: Re: Re: Dolní Roztyly [Valeš 22.1.2017]
omlouvám se napsal jsem to do špatného odkazu ale myslel jsem tuto obec.
Zaniklé obce ve filmu: Re: Dolní Roztyly [2165 22.1.2017]
Myslíte tuto obec? http://www.zanikleobce.cz/index.php?obec=18327
Nevím, že by figurovaly ve filmu, tak snad se zeptat v diskuzi k obci samotné...?

Werlsberg: Re: Re: Byl jsem zde v roce 65 - 66 [V.Fiala 21.1.2017]
Pokud máš o toto téma zájem tak napiš, budu rád.VF
Ober Dürnbrunn: Kaplička na Suchých Studánkách [Jiří Kastner 21.1.2017]
Podle Mudr. Otty Kaskouna kaplička, která tu stojí, je zasvěcena Panně Marii. Zajímalo by mě, zda má ještě další upřesňující přívlastek (např. Panna Marie Sněžná, Bolestná ...) Ví se to?
Reschwitz: Re: Re: Re: Re:Clup a Pejša [Juro 20.1.2017]
Ahoj Vařbuchta na radošov som narukoval v 80 a v 82 som končil. Prvý polrok som síce odišiel na kurz do Serede z Moravčíkom a Janečkom. Ale potom som tam strávil ostatnú čast vojny. Síce ako kočovník pretože som sa presúval z jednej strelnice na druhú jazdil som tam s buldozérom. Okrem pár ludí od nás ako je Moravčík, Koča čo slúžil v kotolni, a výstroják Margetín. Toho si iste pamätáš na toho saVíce informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist