EinloggenEinloggen AnmeldenAnmelden  ČeskyČesky
Místa s důvodem zániku: Schrittweise ausgesiedelt nach 1945

Anzahl der gefunden Orten: 637


Bezirk Prag (Okres Hlavní město Praha)

Objekts:
Albrechtův statek (Albrechtův statek)


Bezirk Kolín (Okres Kolín)

Orts:
Aldašín (Aldašín)


Bezirk Mělník (Okres Mělník)

Objekts:
Boudecký mlýn (Boudecký mlýn), německý hřbitov v Ráji (Německý hřbitov v Ráji), Vehlovice(?) (Vehlovice)


Bezirk Prag-West (Okres Praha-západ)

Objekts:
Krsovice (Krsovice)


Bezirk Budweis (Okres České Budějovice)

Orts:
Dörfles (Vesce), Georgenthal (Jiříkovo Údolí), Gutenbrünn (Meziluží), Schlagles (Šlágles)


Bezirk Krummau (Okres Český Krumlov)

Orts:
Alsching (Lštín), Bonaventura (Skleněné Hutě), Bretterschlag (Petřejov), Buchers (Pohoří na Šumavě), Deutsch - Haidl (Maňava), Dorstadt (Dorstadt), Eggetschlag. (Bližná.), Fensl (Fensl), Frauenthal (Frantoly), Georgendorf (Jiřice), Gereuthern (Jitronice), Glasser (Glasser), Graben (Graben), Gromaling (Kramolín), Gros Heinrichschlag (Velký Jindřichov), Gross Drossen (Velké Strážné), Hornschlag (Hodoň), Hurshippen (Hořipná.), Johanesthal (Janovy Hutě), Johannesdorf (Janova Ves), Kainretschlag (Konrátov), Kitzhofer (Kozák), Kodetschlag (Jenín), Lindberg (Lipová), Machowitz (Machovice), Markus (Markov), Martetschlag (Martínkov), Minichschlag (Mnichovice), Moresdorf (Skupečné), Ober Oggold (Horní Okolí), Obersinnetschlag (Horní Příbrání), Obersteindörfl (Zbraslav), Ossek (Osek), Ottenschlag (Otov), Pichlern (Pihlov), Pilsenschlag (Polžov), Pilsenschlag (Polžov), Platten (Blatná), Pludau (Bludov), Pschenitz (Pšenice), Raifmass (Radvanov), Rathschlag. (Radslav), Reithäusel (Na Rejtě), Sankt Thomas (Svatý Tomáš), Schild (Bystrá), Schönfelden (Krásná Pole), Schwarzthal (Černé Údolí), Silberberg (Stříbrné Hutě), Teutschmanndorf (Skláře), Theresienhütte (Terčí Huť), Unter Oggold (Dolní Okolí), Unter Schlagl (Dolní Drkolná), Unter Steindörfel (Přibyslavov), Untersinnetschlag (Dolní Příbrání), Weislowitz (Velislavice), Zettlesreith (Sedlíkov), Zettwing (Cetviny), Ziebetschlag (Přibyslav), Zwarmetschlag (Svatomírov)

Objekts:
Böhm. Reichenau - Maria Schnee - Kloster (Svatý Kámen - klášter), Gailmühle (Gailmühle), Grabenhofbauer (Grabenhofbauer), Knollenhof (Knollův dvůr), Krenn muhle (Krennův mlýn), Rosenauer (Rosenauer )


Bezirk Neuhaus (Okres Jindřichův Hradec)

Orts:
Braunschlag (Pranšláky), David (David), Hamer (Hamer), Poweber (Poweber), Waldwenzel (U Vencalů), Wasenmeisterei (Pohodnice)


Bezirk Prachatitz (Okres Prachatice)

Orts:
Aussergefild-Grafenhütte. (Kvilda-Hraběcí Huť.), Bierbruck (Můstek), Böhmjörgel (Böhmjörgel), Brenntenberg (Spálenec), Buchethäuser (Buchethäuser), Christelschlag (Křištanovice), Chumhauser (Chlumské Domky), Dobrau (Doubrava), Eichelhauser (Dubí), Elendbachl (Polka), Ernstberg (Arnoštka), Franz (Franz), Fritzhauser (Fritzovy domky), Granitz (Granitz), Grindelhauser (Korýtka), Grünberg (Zelená Hora), Hirschbergen (Jelení Vrchy), Höllhof (Peklo), Hublern (Houžná), Hummelberg (Třemšín), Humwald (Chlum), Jägerhauser (Volary - Myslivny), Jandles (Mošna), Klösterle (Klášterec), Kolmberg (Plešivec), Korkushütten (Korkusova Hut'), Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof (Kvilda-kaple sv.Štěpána a Tremlhof), Lang Haid (Dlouhý Bor), Lichtauerstrasse (Volary - Lichtauerova ulice), Modlenitz (Modlenice), Müllerschlag (Mlynářovice), Neu Elendbachel (Nová Polka), Neuchristianberg (Nový Křišťanov), Neuofen (Nová Pec), Neuthal (Nové Údolí), Ober-Sablat (Záblatí Horní), Oberschlag (Milešice), Passeken (Paseka), Perletschlag (Perlovice), Peterschlag (Petrovice), Pinsker Schuster Hof , Woidhiesl (Pinsker Schuster Hof a Woidhiesl), Planskus (Planská), Pumperle (Řasnice), Putín (Putín), Repeschin (Řepešín), Sablat (Záblatí), Sägemühle (Pila), Sankt Magdalena (Svatá Magdaléna), Scharfberg (Ostrá Hora), Schattawa (Zátonˇ), Schillerberg (Radvanovice), Schindlau (Šindlov), Schlag, Obirnsloge (Lažíšťko), Schlösselbach,Dreihäuser (Kořenný), Schneiderschlag (Krejčovice), Schwiegelhaid. (Švajglova Lada.), Soletin (Saladín), Stadlern (Stádla), Stögerhütte (Štögrova Huť ), Tonnetschlag (Rohanov), Wiederbruck (Vydra), Wiener (Vídeň), Wihořen (Hlásná Lhota), Wildberg (Kamýk), Wolfsgrub (Vlčí Jámy), Zwěřenitz (Zvěřenice)

Objekts:
Arnoštov - sklárna (Arnoštov - sklárna), Aussergefild - Friedhof (Kvilda - hřbitov), Grabmühle (Čertův mlýn), Hefenkrieg Mühle (Hefenkrieg mlýn), Ledermúhle (Ledrův mlýn), Nuskohof (Nuskohof), Rumpálův mlýn (Rumpálův mlýn), Sedlec (Sedlec), Sipplhof (Sipplův Dvůr), U Marků (U Marků), Zuderschlag - kostel Zvěstování Panny (Cudrovice - kostel Zvěstování Panny)


Bezirk Taus (Okres Domažlice)

Orts:
Friedrichshof (Bedřichov), Fuchsberg (Liščí Hora), Gibacht (Pozorka), Haselberg (Lískovec), Kaltenbrunn (Studánky), Karlbach, Karlbachhutte (Karlova Hut), Kreuzhutte (Křížová Huť), Kscheberscham (Chřebřany), Nepomuk (Capartice), Pfaffenberg (Pfaffenberg), Putzbuhl (Horka), Rindl (Korytany), Rosendorf (Růžov), Rudolfova Pila (Rudolfova Pila), Schafberg (Ovčí Vrch), Sichtigfür (Hleďsebe), Springenberg (Pomezí), Unter-Anger (Dolní Úpor), Waldorf (Waldorf), Wasserau (Ostrov), Zeisermühl (Sezemín)

Objekts:
Paradeismühle (Rajský mlýn), Puch (Puch), Schwarzweyer (Schwarzweyer), Wutzenmühle (Wutzenmühle)


Bezirk Eger (Okres Cheb)

Orts:
Absroth (Opatov), Altegrün (Altegrün), Ängerlein (Ängerlein), Beim Hansl (U Hansla), Berghäuser (Na Kopci), Boden (Boden), Boden (Boden), Döba (Děvín), Doberau (Doubrava), Droth (Draha), Drothhaus (Na Drahách), Dürrengrün (Výspa), Ehmet (Svažec), Einöde (Samota), Ermesgrün (Smrčina), Glashütten (Skelné Hutě), Gottmannsgrün (Trojmezí), Grafengrün (Háj), Gregorhof (Gregorův Dvůr), Haid (Bor), Hartessenreuth (Hartoušov), Holenstein, Hohlenstein (Kamenec), Knöba (Hněvín), Kroatenberg (Chorvatská Hora), Krondorf (Smrčí), Krondorfer Berghäuser (Krondorfské Chalupy na Kopci), Kuttenplaner Schmelzthal (Chodovská Huť), Leibitschgrund (Libocký Důl), Leimbruck (Leimbruck), Maiersgrün (Vysoká), Mies (Mechová), Nesnitz (Nezdice), Palitzhügel (Paličský Pahorek), Planer Schmelzthal (Plánská Huť), Raberhäuser (Na Rabě), Raubhaus (Raubhaus), Schachthäuser (Na Dole), Schwedenhaus (Švédský Domek), Siehdichfür (Hleďsebe), St. Veit Zeche (Cech Svatého Víta), Tachauer Schmelzthal (Tachovská Huť), Tannenberg (Jedličná), Ullersgrün (Oldřichov), Watzkenreuth (Vackov), Wogau (Vokov), Zeidlweid (Brtná)

Objekts:
Bader Mühle (Podhorní mlýn), Bahnelmühle (Bahnelmühle), Baier Mühle (Baier Mühle), Bärenmühle (Medvědí mlýn), Brandmühle (Spálený mlýn), Eberhof (Eberhof), Einsiedl - Stadler's Brauerei (Mnichov - Stadlerův pivovar), Finkenmühle (Finkenmühle), Föarl Mühle (Föarl Mühle), Fritz-Mühle (Fritzův mlýn), König Mühle (König Mühle), Markhausen (Pomezná), Mittlere Tichamühle (Tichovský prostřední mlýn), Neumühle (Nový mlýn), Obere Tichamühle (Tichovský hořejší mlýn), Pixamühle (Pixův mlýn), Sandmühle (Pískový mlýn), Waldschänke (Waldschenke), Wildenhof (Wildenhof)


Bezirk Karlsbad (Okres Karlovy Vary)

Orts:
Arletzgrün (Arnoldov), Auf der Hütten (Na hutích), Brettmühl (Pila), Egertl (Egertl), Försterhäuser (Myslivny), Fuchswinkel (Liščí Kout), Gessing (Jesínky), Grundzienerhäuser (Grundzienerhäuser), Haidles (Borek), Halbmeil (Rozhraní), Himmelstein (Himlštejn), Hirschenstand (Jelení), Höflhäuser (Höflovy chalupy), Hohe Winkel (Hohe Winkel), Höll (Peklo), Holzbach (Plavno), Holzbachlehen (Léno), Honnersgrün (Hanušov), Hüttmesgrün (Vrch), Irrgang (Bludná), Jablon (Jablonná), Jungenhengst (Luhy), Kaff (Untere, Mittlere, Obere) (Kaff (Dolní, Prostřední, Horní)), Kronesberg (Kronesberg), Lachowitz (Lachovice), Lessig (Lesík), Maroditz (Martice), Neuhof (Nový Dvůr), Pachthäuser (Pachthäuser), Pechöfen (Smolné Pece), Peschkowitz (Pěčkovice), Pfaffengrün (Popov), Pobitz (Pávice), Rossborner Waldhäuseln (Rozporenské chalupy), Sackhäuser (Sackhäuser), Sahoř (Záhořice), Sankt Adalbert (Svatý Vojtěch), Scherberhäuser (Scherbrovy Domky), Schindelhäuser (Schindelhäuser), Schneeberger (Schneeberger), Schönburg (Schönburg), Schwimmiger (Pískovec), Schwinau (Svinov), Seifen (Sejfy), Seifner Mühle (Sejfský Mlýn), Sonnenwirbelhäuser (Klínovec), Spitzberg (Špičák), Stadthöfen (Štoutov), Steinhöhe (Kopeček), Streitseifen (Podlesí), Tellerhäuser (Domy Tellerovy), Teltsch (Teleč), Thalhäuseln (V Dolíčku), Totenbach (Mrlina), Wasserstadt (Wasserstadt), Wölfling (Vlčinec), Zeberheisch (Dřevohryzy), Ziegenschacht (Stráň), Zwittermühl (Háje)

Objekts:
Himmelstein (Himlštejn), Hotel Plattenberg (Blatenský vrch - hotel), Kohlenmühle (Kohlův mlýn), Kosslauer Mühle (Kozlovský mlýn), Langgrün - Hof Nr. 22 (Dlouhý Grün - statek č.p. 22 ), Neumühle (Nový mlýn), Röllermühle (Mlýn U Dvořáků), Teltsch Mühle (Telečský mlýn)


Bezirk Klattau (Okres Klatovy)

Orts:
Danielhof (U Daniela), Gross Ziegenruck (Velký Kozí Hřbet), Gustawsthal (Gustavsthal), Haidl (Zhůří u Rejštejna), Hinkowitz (Hynkovice), Innergefild (Horská Kvilda), Klein Ziegenruck (Malý Kozí Hřbet), Köhlerwastl (Köhlerwastl), Moos (Mokřany), Oberkochet (Horní Kochánov), Preisleiten (Preisleiten), Rapatitz (Rapatice), Scheschulkahof (Žežulka), Schrollenhaid (Výhledy), Zosum (Ždánov)

Objekts:
Jung Mühle (Papier Mühle) (Jungův mlýn), Weihermühle (Mlýn Na rybníce)


Bezirk Pilsen-Nord (Okres Plzeň-sever)

Orts:
Görzlin (Gerclín), Höhlhäusel (Chalupa pod Hradištěm), Holdschicken Häuser (Holčíkovy chalupy), Neumühle häuser (Novomlýnské chalupy), Ovčí hora (Ovčí hora), Ranitzenhäuseln (Na hranicích), Ratschin (Račín), Schirnik (Žernovník), Umirschan (Umíř), Waldwieshäuseln (Na louce u lesa), Walkowa (Bálková)

Objekts:
Grose Zuckermühle (Velký Zuckerův mlýn), Neumühle (Nový mlýn)


Bezirk Falkenau (Okres Sokolov)

Orts:
Ahornswald (Javořina), Altengrün (Stará), Am Sand (Na písku), Anischhhäuser (Anýžovy Domky), Frankenhammer (Liboc), Gfell (Kfely), Greisbach (Křemenitá), Grundmühle (Dolský mlýn), Güntherhäuser (Güntherovy Domky), Hochgarth (Obora), Horn (Staré Hory), Kalt Wasser (Studená Voda), Kandlerhäuser (Kandlerhäuser), Kohling (Ober, Unter) (Milíře), Leopoldhammer (Leopoldovy Hamry), Markhausen (Hraničná), Möschelhäuser (Möschelhäuser), Mühlhäuser (Mlýnské Chalupy), Mühlpeint (Mühlpeint), Nancy (Nancy), Neudorf (Nová Ves u Kraslic), Neuhaus (Chaloupky), Oedt (Poušť), Sauersack (Rolava), Schieferhütten (Břidlová), Schindlwald (Šindelová), Schönlind (Krásná Lípa), Schwank (Schwank), Schwarzenbach (Černá), Singerhäuser (Singrovy Domky), Stahlerhäuser (Stahlerovy Domky), Vierhäuser (Čtyřdomí), Vogeldorf (Ptačí), Waltersgrün (Valtéřov)

Objekts:
Mühlpeint (Mühlpeint), Peterstollen (Petrova štola), Schneidmühle (Schneidmühle), Steberlmühle (Štebrův mlýn)


Bezirk Tachau (Okres Tachov)

Orts:
Brand (Milíře), Elschelin (Lšelín), Hammelberg (Hammelberg), Helldroth (Pastvina), Hochofen (Frauentál), Johannesdorf (Janov), Kulm (Kulm), Mauthhdorf (Mýto), Milikau (Milkov), Mühlhäusel (Mlýnské Domky), Mühlloh (Milov), Neudorf (Nová Ves), Nowohradsky (Novohradský), Oberdörfles/Ober-Dorfles (Horní Víska), Paulusbrunn (Pavlův Studenec), Petlarnbrand (Žebrácký Žďár), Purschau (Pořejov), Sahorsch (Záhoří), Schwanberg (Krasíkov), Steinhof (Steinhof), Svatá Apolena (Svatá Apolena), Tachau-Gänsbühl (Tachov-Gänsbühl), Unter Plesau (Dolní Plezom), Wandermühle (Boreček), Wiedowitz (Vítovice), Wischkowitz (Výškovice), Wolfsberg (Volfštejn), Wosant (Bažantov), Wusleben (Bohuslav), Zaltau (Caltov), Zeiselgarten (Zeislova Zahrada)

Objekts:
Böhmischműhl (Český Mlýn), Kopetzen (Kopec), Pořejov (Pořejov)


Bezirk Böhmisch Leipa (Okres Česká Lípa)

Orts:
Hofberg (Dvorsko), Jägersdorf (Č. Lípa - Lada - hřbitov), Klein-Jabern auch Kleinjober (Malá Javorská), Lammel, Lammelschänke (U Beránka a Skalický vrch), lesní divadlo u Cvikova (lesní divadlo u Cvikova), Rabenstein (Havraní)

Objekts:
Die Wache (Wache), Friedrich Schiller Warte (Schillerova vyhlídka), Gaststätte bei Kaiserbuche (Hostinec u Císařského buku), Herrenhaus im Draschin (Panský dům a jiné v Dražejově ), Hohlen (Holany - letohrádek v Bažantnici), Kahlenberg (Holý vrch - restaurace), Lauben (Loubí část obce u silnice), Neuhof (Nový Dvůr), Neumannmühle (Mařeničky - Neumannův mlýn), Rabenstein (Krkavčí kameny - výletní hostinec), Schasslowitz-Friedhof (Častolovice-hřbitov), Schweizerhaus (Švýcarský dům), Starý Šidlov hřbitov (Starý Šidlov hřbitov a horní část obce)


Bezirk Tetschen (Okres Děčín)

Orts:
Dittersbach-Felsenkeller (Jetřichovice-Felsenkeller), Dittersbach-Fiedlers Weinschank (Jetřichovice-Fiedlers Weinschank), Folgen, Schemmler Folgen, Auf n Folge (Folge, Na Všemilské planině), Gross Zinken (Velké Stínky), Hainspach (Lipová), Harrachsthal (Harrachov), Herrenskretschen-Friedhof (Hřensko-hřbitov), Klein Zinken (Malé Stínky), Krümmerwandbaude (Krümmerwandbaude), Lasy (Lázy), Lerchenthal (Skřivančí), Lichtenberg (Světlík), Nassendorf (Hely), Netterskope (Netterskope), Neu Lerchenfeld (Skřivánčí Pole), Neudörfel (Nová Víska), Neudörfel (Nová Víska), Nieder Grund an der Elbe (Dolní Žleb - část obce), Röhrsdorf bei Hainspach (Liščí), Schneppendorf (Sluková), Tschiaschel (Čáslav), Vogelgesang (Ptačí)

Objekts:
Das Waldhaus bei Dorf Schneeberg (Lesovna u Sněžníku), Bruder Altar (Bratrský oltář), Chata u Hadího pramene (Chata u Hadího pramene), Diessner - Mühle (Diessner - Mühle), Dittersbach - Bauerhof (Jetřichovice - Fiedlerův (Knyův) statek), Fichtel Schänke - hostinec (Fichtel Schänke - hostinec), Fürstenwalde - Fürstenwaldder Mühle (Knížecí - Fürstenwaldský Mlýn), Hopfengarten - Bad (Chmelnice - lázně), Hutberg - Hubertusbaude (Pastevní vrch - hostinec Hubertus), Kaltenbach - Friedhof (Studený - hřbitov), Kaltenberg - Kinske baude (Studenec - Kinského chata), Kamnitzleiten - Kesslers Gasthaus (Kamenická Stráň - Kesslerův hostinec), Kinského vyhlídka (Kinského vyhlídka), Kirchsteig (Kostelní cesta), Kolmener Kippe - hotel und restauration (Velký Chlum - hostinec a hotel), Krásná Lípa - vila Hirsch (Krásná Lípa - vila Hirsch), Kunnersdorf - fabrik Böhmerland (Kunratice - továrna Čechie), Meierhof Scharfenstein (Poplužní dvůr Ostrý), Neu Ohlisch - Kirche (Nová Oleška - kostel Nejsvětější Trojice), Pirschkenbaude (Pirschkenbaude), Plissenbaude (Plissenbaude), Quaderberg (Stoliční hora), Rumburk - východní strana náměstí (Rumburk - východní strana náměstí), Schemel (Všemily - hřbitov), Schönbüchel - Jägers Wirkwarenfabrik (Krásný Buk - Jägrova továrna), Schweizerhaus (Švýcarský dům), Starý mlýn (Starý mlýn), Wäbermühle (Wäberův mlýn), Wernstadt - Gottesberg (Verneřice-Boží vrch), Windmühle (Větrník), Ziedler-Kirche hl. Martin (Brtníky-kostel sv. Martina)


Bezirk Komotau (Okres Chomutov)

Orts:
Am berg (Na vrchu), Bärenwald (Bärenwald), Burberg (Úhošť), Denětice (Denětice), Drahtmühle (Drátovna), Eget (Eget), Gabriellahütten (Gabrielina Huť), Gaischwitz (Kýšovice), Haadorf (Vysoké), Hegerhaus (Hájovna), Hofberg (Hofberg), Holletitz (Holetice), Kienhaid (Kienhaid), Königsmühle (Königův mlýn), Kretscham (Krčma), Kunau (Kunov), Marienthal (Marianské Údolí), Neudörfel (Nová Víska u Domašína), Nokowitz (Nebovazy), Orpus (Mezilesí), Pöllma (Podmilesy), Reizenhain (Pohraniční), Schönburg (Šumná), Triebischl (Třebíška), Tschoschl (Stráž), Ulmbach (Jilmová), Unterhals (Dolní Halže), Weberberg (Pastviště), Wenkau (Venkov), Wiedelitz (Vidolice), Wohlau (Volyně), Wohnung (Vojnín), Zieberle (Úbočí), Zobietitz (Sobětice)

Objekts:
Blaufarbenwerk (Továrna na kobaltové barvy), Fleckelmühle (Fleklův mlýn), Grundmühle (Grundmühle), Grundmühle (Grundmühle), Ochsenstall (Volárna), Zahnhammer (Zahnhammer)


Bezirk Gablonz an der Neiße (Okres Jablonec nad Nisou)

Orts:
Heiligenkreuz (Svatý Kříž), Heiligenkreuz (Svatý Kříž), Jesterschab (Jestřabí), Sherben (Štěrbovina)


Bezirk Reichenberk (Okres Liberec)

Orts:
Feldhäuser (Polní Domky), Wünschendorf (Srbská)

Objekts:
Hermsdorf - Stadt Karlsbad (Heřmanice - Zlatý důl), Pass - Zur Kammwanderung (Horní Sedlo - U hřebenovky)


Bezirk Leitmeritz (Okres Litoměřice)

Orts:
Babiny (Babiny), Prossmik (Prosmyky), Sorge (Starosti)

Objekts:
Munker - Kirche (Mukařov - kostel sv. Františka), Neugründler Mühle (Podhrázský mlýn), Ruschowann (Hrušovany - kostel Prachová), Weisskirchen - Kirche (Bílý Kostelec - kostel sv. Havla)


Bezirk Laun (Okres Louny)

Orts:
Horkau (Hůrky), Klitschin (Kličín), Witkowitz (Vítkovice)


Bezirk Brüx (Okres Most)

Orts:
Grünthal (Zelený Důl), Kleinhan (Malý Háj)


Bezirk Teplitz (Okres Teplice)

Orts:
Ebersdorf (Habartice), Moldau (Moldava), Ulersdorf-Grünwalder Haide (Oldříšsko-Grünwaldská Lada), Ullersdorf (Oldříš), Voitsdorf (Fojtovice)

Objekts:
Battlecke (Žebrácký roh), Malhostitz muhle (Malhostinský mlýn)


Bezirk Aussig (Okres Ústí nad Labem)

Orts:
Alt-Hummel (Stará Homole), Hungertuch (Hladov), Jungferndorf (Panenská), Maschkowitz (Maškovice), Mauerschin (Mauerschin), Mlýny v údolí Lučního potoka (Mlýny v údolí Lučního potoka), Ober-Rzebirze (Horní Šebířov), Pschira l. (Přerov 1.díl), Strekenwald (Větrov), Tschernischken, Czernischken (Černičky), Wittine (Vitín)


Bezirk Nachod (Okres Náchod)

Orts:
Liebenau (Libná), Saborsch (Záboř), Saborsch (Záboř)


Bezirk Reichenau (Okres Rychnov nad Kněžnou)

Orts:
Annahütte (Anenská Huť), Benatek (Benátky), Bukowy (Bukový), Giessaus (Tisovec), Hüttenberg (Pastviny), Hüttendorf (Hutě), Kohlhau (Kolava), Nemanitz (Nemanice), Padol (Podolí), Plitzdörfel (Víska), Rassdorf (Kamenec), Rienek (Rýnek), Schwarzwasser (Černá Voda), Wildschütz (Vlčinec), Wochos (Ochoz), Zobina (Sobina)


Bezirk Zwittau (Okres Svitavy)

Orts:
Finkenstein (Kvíčalov)

Objekts:
Biskupitz - Schloss (Biskupice - zámek)


Bezirk Trautenau (Okres Trutnov)

Orts:
Eulenberg (Sovinec), Freudenthal (Radostné údolí), Georgengrund (Jirský Důl), Glasendorf (Sklenářovice), Klinge (Bystřice), Schäferei (Ovčárna), Stückhäuser (Kousky), Wernsdorf (Vernířovice)


Bezirk Wildenschwert (Okres Ústí nad Orlicí)

Orts:
Kohling (Kulina), Ober - Heidisch (Horní Hedeč)


Bezirk Lundenburg (Okres Břeclav)

Objekts:
Nikolsburg-Synagogen und das Judenviertel (Mikulov-synagogy a židovská čtvrť)


Bezirk Znaim (Okres Znojmo)

Orts:
Grösingmühle (Křeslický mlýn)


Bezirk Freudenthal (Okres Bruntál)

Orts:
Braunseifen (Rýžoviště), Erdmannsgrund (Artmanov), Hirschberg (Jelení), Hotzenplotz (Osoblaha), Kaschnitzberg (Kašnice), Klein Wallstein (Malý Valštejn), Kreuzberg (Křížová), Kühberg (Kraví hora), Langendorf (Dlouhá Ves), Morgenland (Morgenland), Seitendorf (Životice), Stubendorf (Studnice), Verlorenwasser (Ztracená Voda)


Bezirk Olmütz (Okres Olomouc)

Orts:
Lerchenfeld (Lerchenfeld), Neuhof (Nové Dvorce)


Bezirk Troppau (Okres Opava)

Orts:
Růžová (Růžová)


Bezirk Prerov (Okres Přerov)

Orts:
Símře (Símře)


Bezirk Mährisch Schönberg (Okres Šumperk)

Orts:
Cibulkenfeld (Cibulka), Elbe (Labe), Erzberg (Rudkov), Freiheitsberg (Svobodín), Hinter Aloisdorf (Zadní Alojzov), Kristenfeld (Na Kristenově), Krondörfl (Krondörfl), Neu Josefsthal (Josefová), Podlesí (Podlesí), Rehfeld (Rehfeld), Stiepanau (Štěpánov), Stollenhau (Štolnava), Vorder Aloisdorf (Přední Alojzov)


Bezirk Freiwaldau (Okres Jeseník)

Orts:
Annaberg (Annín), Heidelberg (Borůvková), Latzdorf (Javorná), Niederwald (Dolní Les), Schroppengrund (Rokliny), Stillstand (Zastávka)

Objekts:
Hundorf (Hundorf)




Artikel:

Geschichte [Milan Fred Pištěk 30.5.2006]
Runddorf aus dem 10. Jahrhundert, 1397 und 1408 schriftlich als Eigentum der Burg Warta erwähnt. Nach der Teilung der Salhausener Herrschaft 1568 erhielt es Radslav Vchynský von Wchinitz (später nannte sie sich Kinští) und bleib bei deren Herrschaft ... [weiter]






Více informací ZDE

Trocha reklamy na podporu webu:
TOPlist